Velocity Theme (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Logo
fa: آرم

en: Footer
fa: پاورقی

en: Close
fa: بستن
