Versatile (7.x-1.5) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Logo
fa: آرم

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: HTML element
fa: عنصر HTML
