Version Control API (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Action
id: Tindakan

en: File path
id: Jalur berkas

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Added
id: Ditambahkan

en: Revision ID
id: ID revisi

en: E-mail address
id: Alamat email

en: General
id: Umum

en: !time ago
id: !time yang lalu

en: Other
id: Lainnya

en: Operation
id: Operasi

en: Full
id: Penuh

en: Modified
id: Telah dimodifikasi

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Short
id: Singkat

en: Revision
id: Revisi

en: Base URL
id: URL dasar

en: Plugins
id: Plugin

en: Break lock
id: Lepas kunci
