Version Control API (7.x-1.0-rc2) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Last Updated
fr: Dernière mise à jour

en: Tag
fr: Étiquette

en: File path
fr: Chemin du fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: mail
fr: courriel

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Added
fr: Ajouté

en: Revision ID
fr: Identifiant (ID) de version

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: General
fr: Général

en: !time ago
fr: Il y a !time

en: Other
fr: Autre

en: Select a view
fr: Sélectionner une vue

en: Operation
fr: Opération

en: Full
fr: Complet

en: Modified
fr: Modifié

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Short
fr: Court

en: Revision
fr: Version

en: Removed
fr: Retiré

en: Base URL
fr: URL de base

en: Attribution
fr: Paternité

en: Copied
fr: Copié

en: Event date
fr: Date de l'évênement

en: Break lock
fr: Rompre le verrou

en: Tag ID
fr: Identifiant (ID) de l'étiquette

en: Label Name
fr: Nom de l'Étiquette
