Version Control API (7.x-1.0-rc3) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Last Updated
hi: आखरी अपडेट

en: Tag
hi: अंकितक

en: File path
hi: दस्तावेज पथ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: mail
hi: मेल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: General
hi: सामान्य

en: !time ago
hi: !time पे

en: Other
hi: अन्य

en: Select a view
hi: एक द्रश्य चुने

en: Operation
hi: काम

en: Full
hi: पूरा

en: Modified
hi: संशोधित

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Short
hi: छोटा

en: Revision
hi: संशोधन

en: Plugins
hi: प्लगिन्स
