Version Control API (7.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Action
ja: アクション

en: Last Updated
ja: 最終更新

en: Tag
ja: タグ

en: File path
ja: ファイルパス

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: mail
ja: メール

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: General
ja: 全般

en: !time ago
ja: !time 前

en: Other
ja: その他

en: Select a view
ja: ビューの選択

en: Operation
ja: 操作

en: Full
ja: すべて

en: Modified
ja: 変更済み

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Short
ja: 短い

en: Revision
ja: リビジョン

en: Base URL
ja: ベースURL

en: Plugins
ja: プラグイン

en: Attribution
ja: 表示(Attribution)

en: Break lock
ja: ロックを解除

en: Tag ID
ja: タグID
