Video (7.x-2.12) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: default
tr: öntanımlı

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Terms and Conditions
tr: Sözleşme Koşulları

en: Save
tr: Kaydet

en: Dimensions
tr: Boyutlar

en: Node
tr: Düğüm

en: Access denied
tr: Erişim engellendi

en: active
tr: etkin

en: configure
tr: yapılandır

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: General
tr: Genel

en: Duration
tr: Süre

en: Rules
tr: Kurallar

en: minutes
tr: dakika

en: Revert
tr: Geri al

en: revert
tr: geri al

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: export
tr: dışarı ver

en: Scheduling
tr: Zamanlama

en: Your email address
tr: E-posta adresiniz

en: Override defaults
tr: Varsayılanların üzerine yaz

en: no preview
tr: önizleme yok

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
tr: Uyarı: Sadece güvenilir rollere verin; bu iznin güvenlik etkileri vardır.

en: Default: %value
tr: Varsayılan: %value

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Linked to content
tr: İçeriğe bağlantılı

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Upscale
tr: Yukarıya ölçekleme

en: @entity using @field
tr: @field kullanan @entity
