Video (7.x-2.13) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: default
pt: padrão

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Export
pt: Exportar

en: Terms and Conditions
pt: Termos e Condições

en: Save
pt: Salvar

en: Audio settings
pt: Configurações de áudio

en: Players
pt: Tocadores

en: Dimensions
pt: Dimensões

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: active
pt: ativo

en: configure
pt: configurar

en: Advanced
pt: Avançado

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: General
pt: Geral

en: Duration
pt: Duração

en: Rules
pt: Regras

en: minutes
pt: minutos

en: Revert
pt: Reverter

en: revert
pt: reverter

en: Audio sample rate
pt: Sample rate do áudio

en: Audio bitrate
pt: Bitrate do áudio

en: Not supported
pt: Não Suportado

en: Add preset
pt: Adicionar preset

en: export
pt: exportar

en: Scheduling
pt: Agendamento

en: Origin
pt: Origem

en: Preset name
pt: Nome do preset

en: Your email address
pt: Seu endereço de e-mail

en: Link title
pt: Título do link

en: The file %file does not exist.
pt: O arquivo %file não existe.

en: Override defaults
pt: Sobrescrever padrões

en: no preview
pt: sem pré-visualização

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pt: Aviso: Dê apenas para papéis de confiança. Esta permissão tem implicações de segurança.

en: Default: %value
pt: Padrão: %value

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Linked to content
pt: Linkado ao conteúdo

en: Nothing
pt: Nada

en: Upscale
pt: Aumentar escala

en: @entity using @field
pt: @entity usando @field
