Video (7.x-2.14) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: default
fa: پیش‌فرض

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: Audio settings
fa: تنظیمات صوتی

en: Players
fa: اجرا کننده ها

en: Dimensions
fa: ابعاد

en: Node
fa: محتوا

en: Access denied
fa: دسترسی مجاز نیست

en: active
fa: فعال

en: configure
fa: پیکربندی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Media
fa: رسانه

en: General
fa: عمومی

en: Duration
fa: مدت

en: Rules
fa: قوانین

en: minutes
fa: دقیقه

en: Revert
fa: بازگشت

en: Video
fa: ویدیو

en: revert
fa: بازگشت

en: Video settings
fa: تنظیمات ویدیو

en: export
fa: صدور

en: Scheduling
fa: زمان‌بندی

en: Your email address
fa: آدرس پست الکتونیکی شما

en: Test mode
fa: حالت آزمایش

en: Link title
fa: عنوان پیوند

en: Configure different aspects of the video module and its plugins
fa: پیکربندی اجزای مختلف ماژول ویدیو و افزونه‌های آن

en: Override defaults
fa: رونویسی پیش‌فرض‌ها

en: no preview
fa: بدون پیش نمایش

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fa: هشدار: فقط به نقش‌های مورد اعتماد داده شود: این مجوز پیامدهای امنیتی دارد.

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Linked to content
fa: پیوند شده به محتوا

en: Nothing
fa: هیچ

en: @entity using @field
fa: @entity از @field استفاده می‌کند
