Video (7.x-2.14) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: default
id: standar

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Terms and Conditions
id: Syarat dan Ketentuan

en: Save
id: Simpan

en: Dimensions
id: Dimensi

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: active
id: aktif

en: configure
id: konfigurasi

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: General
id: Umum

en: Duration
id: Durasi

en: Revert
id: Kembali

en: revert
id: kembalikan

en: Not supported
id: Tidak didukung

en: Scheduling
id: Penjadwalan

en: Your email address
id: Alamat email Anda

en: Link title
id: Tautan judul

en: Override defaults
id: Timpa bawaan

en: no preview
id: Tidak ada pratinjau

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
id: Peringatan: Berikan hanya untuk pemeran terpercaya; kewenangan ini mempengaruhi keamanan.

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Linked to content
id: Ditautkan ke konten

en: Nothing
id: Tidak ada

en: Upscale
id: Perbesar

en: @entity using @field
id: @entity menggunakan @field
