Video (7.x-2.14) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: default
oc: defaut

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Export
oc: Exportar

en: Terms and Conditions
oc: Condicions Generalas d'Utilizacion (CGU)

en: Save
oc: Enregistrar

en: Players
oc: Jogaires

en: Node
oc: Nosèl

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: active
oc: actiu(s)

en: configure
oc: configurar

en: Advanced
oc: Avançat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Media
oc: Mèdia

en: Duration
oc: Durada

en: Rules
oc: Règlas

en: minutes
oc: minutas

en: Revert
oc: Restablir

en: revert
oc: restablir

en: export
oc: exportar

en: Link title
oc: Títol del ligam

en: Override defaults
oc: Sobreescriu los valors per defaut

en: no preview
oc: sense previsualizacion

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
oc: Avís : Assigneu-lo solament als ròtles de confiança; aqueste permés a implicacions en la seguretat.

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Linked to content
oc: Ligada al contengut

en: Nothing
oc: Res

en: @entity using @field
oc: @entity utilisant @field
