Video (7.x-2.7) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: default
ja: デフォルト

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Export
ja: エクスポート

en: Terms and Conditions
ja: 利用許諾

en: Dimensions
ja: サイズ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: General
ja: 全般

en: Cron settings
ja: Cron の設定

en: Duration
ja: 期間

en: Rules
ja: ルール

en: Video
ja: ビデオ

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Video settings
ja: ビデオの設定

en: Presets
ja: プリセット

en: export
ja: エクスポート

en: Origin
ja: 原点

en: Your email address
ja: あなたのメールアドレス

en: no preview
ja: プレビューなし

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ja: 警告: 信頼できる役割のみに与えてください。この権限はセキュリティへの影響があります。

en: Default: %value
ja: デフォルト: %value

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Linked to content
ja: コンテンツへリンクされている

en: Nothing
ja: なし

en: Upscale
ja: アップスケール

en: After video conversion failed.
ja: ビデオ変換の失敗後
