Video (7.x-2.8) - en to cy translation catalogue (26 entries)

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: default
cy: rhagosod

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Export
cy: Allfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Dimensions
cy: Dimensiynau

en: active
cy: weithredol

en: configure
cy: ffurfweddu

en: Advanced
cy: Uwch

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Media
cy: Cyfryngau

en: General
cy: Cyffredinol

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: revert
cy: dychwelyd
