Video Embed Field (7.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: <none>
it: -nessuno-

en: White
it: Bianco

en: Blue
it: Blu

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Orange
it: Arancione

en: Light
it: Chiaro

en: Show description
it: Mostra la descrizione

en: Enable <em>Description</em> field
it: Attiva il campo <em>Descrizione</em>

en: No defined styles
it: Nessuno stile definito

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Dark
it: Scuro
