Video Embed Field (7.x-2.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: <none>
fa: <هیچ>

en: Media
fa: رسانه

en: White
fa: سفید

en: Blue
fa: آبی

en: Orange
fa: نارنجی

en: Light
fa: روشن

en: Enable <em>Description</em> field
fa: فیلد <em>توضیحات</em> را فعال کن

en: No defined styles
fa: سبکی تعریف نشده

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: Dark
fa: تاریک
