Video Embed Field (7.x-2.0-beta1) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Description
oc: Descripcion

en: <none>
oc: --pas cap--

en: Node
oc: Nosèl

en: Media
oc: Mèdia

en: White
oc: Blanc

en: Blue
oc: Blau

en: Orange
oc: Irange

en: Enable <em>Description</em> field
oc: Activar lo camp <em>Description</em>

en: No defined styles
oc: I a pas cap d'estils definits

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: Nothing
oc: Res
