Video Embed Field (7.x-2.0-beta2) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: <none>
fr: --aucun--

en: Node
fr: Nœud

en: Media
fr: Média

en: White
fr: Blanc

en: Lime
fr: Lime (vert)

en: Blue
fr: Bleu

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Show related videos
fr: Montrer les vidéos similaires

en: Player Width
fr: Largeur du lecteur

en: Player Height
fr: Hauteur du lecteur

en: Light
fr: Léger

en: Playback settings
fr: Paramètres de lecture

en: Show description
fr: Afficher la description

en: Show info
fr: Montrer les informations

en: Enable <em>Description</em> field
fr: Activer le champ <em>Description</em>

en: No defined styles
fr: Aucun styles n'est défini

en: Image style
fr: Style d'image

en: Video URL
fr: URL de la vidéo

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Dark
fr: Sombre

en: Nothing
fr: Rien

en: Use HD
fr: Utiliser la HD

en: Player theme
fr: Apparence du lecteur

en: Replaces [VIDEO::http://www.youtube.com/watch?v=someVideoID::aVideoStyle] tags with embedded videos.
fr: Remplace les balises [VIDEO::http://www.youtube.com/watch?v=someVideoID::aVideoStyle] par des vidéos intégrées.

en: Hide description
fr: Masquer la description
