Video Embed Field (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Description
uk: Опис

en: <none>
uk: <нічого>

en: Node
uk: Матеріал

en: Media
uk: Медіа

en: White
uk: Білий

en: Lime
uk: Лимонний

en: Blue
uk: Синій

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Show related videos
uk: Відображати пов'язані відео

en: Player Width
uk: Ширина плеєра

en: Player Height
uk: Висота плеєра

en: Light
uk: Світла

en: Show description
uk: Показати опис

en: Show info
uk: Показувати довідку

en: Enable <em>Description</em> field
uk: Увімкнути поле <em>Опис</em>

en: No defined styles
uk: Визначені стилі відсутні

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Video URL
uk: URL відео

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Dark
uk: Темний

en: Nothing
uk: Нічого

en: Video Player
uk: Відеопрогравач

en: Autohide progress bar and the player controls
uk: Автоматично приховувати смугу поступу та елементи керування

en: Hide description
uk: Приховати опис
