Video Embed Field (7.x-2.0-beta3) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Description
ja: 説明

en: <none>
ja: <なし>

en: Node
ja: ノード

en: Media
ja: メディア

en: White
ja: 白

en: Blue
ja: ブルー

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Show description
ja: 説明を表示

en: Enable <em>Description</em> field
ja: <strong>説明</strong>フィールドを有効にする。

en: No defined styles
ja: 定義されたスタイルなし

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Video URL
ja: 動画URL

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Nothing
ja: なし

en: Hide description
ja: 説明を非表示
