Video Embed Field (7.x-2.0-beta3) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Description
tr: Açıklama

en: Node
tr: Düğüm

en: Media
tr: Medya

en: White
tr: Beyaz

en: Blue
tr: Mavi

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Orange
tr: Turuncu

en: Show description
tr: Açıklamayı göster

en: Enable <em>Description</em> field
tr: <em>Açıklama</em> alanını etkinleştir

en: No defined styles
tr: Tanımlı stil yok

en: Image style
tr: Resim stili

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Hide description
tr: Açıklamayı gizle
