Video Embed Field (7.x-2.0-beta5) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Description
ro: Descriere

en: <none>
ro: <nimic>

en: Node
ro: Nod

en: Loop
ro: Buclă

en: Blue
ro: Albastru

en: Show description
ro: Arată descrierea

en: Enable <em>Description</em> field
ro: Activare câmp <em>Descriere</em>

en: No defined styles
ro: Nu sunt definite stiluri

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Nothing
ro: Nimic

en: Hide description
ro: Ascundeți descrierea
