Video Embed Field (7.x-2.0-beta8) - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: Description
pl: Opis

en: Top
pl: Góra strony

en: <none>
pl: &lt;brak&gt;

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Note
pl: Notatka

en: Loop
pl: Pętla

en: White
pl: Biały

en: Lime
pl: Limonka

en: Blue
pl: Niebieski

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Orange
pl: Pomorańczowy

en: Show related videos
pl: Pokaż powiązane filmy

en: Player Width
pl: Szerokość odtwarzacza

en: Player Height
pl: Wysokość odtwarzacza

en: Light
pl: Jasny

en: Playback settings
pl: Ustawienia odtwarzania

en: Show description
pl: Wyświetl opis

en: Show info
pl: Pokaż informacje

en: Enable <em>Description</em> field
pl: Włączone pole <em>Opis</em>

en: No defined styles
pl: Nie zdefiniowano styli

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Dark
pl: Ciemny

en: Nothing
pl: Niczego

en: !label of field %name
pl: !label pola %name

en: Show related videos after the video is finished playing.
pl: Pokaż powiązane filmy po zakończeniu odtwarzania filmu.

en: Fuschia
pl: Fuzja

en: Player Color
pl: Kolor odtwarzacza

en: Play the video immediately.
pl: Odtwórz film natychmiast.

en: Player theme
pl: Skórka odtwarzacza

en: Hide description
pl: Ukryj opis

en: Hide Youtube logo
pl: Ukryj logo YouTube

en: The width of the youtube player.
pl: Szerokość odtwarzacza youtube.

en: The height of the youtube player.
pl: Wysokość odtwarzacza youtube.

en: Show video annotations.
pl: Pokaż adnotacje do filmu.

en: Hide video annotations.
pl: Ukryj adnotacje do filmu.

en: Display annotations
pl: Wyświetl adnotacje

en: The width of the vimeo player.
pl: Szerokość odtwarzacza vimeo.

en: The height of the vimeo player.
pl: Wysokość odtwarzacza vimeo.

en: The width of the player.
pl: Szerokość odtwarzacza.

en: The height of the player.
pl: Wysokość odtwarzacza.
