Video Filter (7.x-3.2) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Center
uk: По центру

en: Insert
uk: Вставити

en: Input filters
uk: Фільтри введення

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Instructions
uk: Вказівки

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Video filter
uk: Відео фільтр

en: Default width setting
uk: Ширина базово

en: Default height setting
uk: Висота базово

en: Default autoplay setting
uk: Опції авто старту

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Codecs
uk: Кодеки

en: Google Video
uk: Відео Google

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Video URL
uk: URL відео

en: Video filter dashboard
uk: Панель відеофільтра

en: Videofilter
uk: Відеофільтр

en: Insert Video
uk: Вставка відео

en: Copy the resulting URL from the browser address bar.  Example:
uk: Скопіюйте отриманий URL з адресного рядка браузера. Приклад:

en: You need to construct your own URL, using the "Wordpress Embed" code from Slideshare, extract the "id", and form the URL like this: slideshare.net/1759622
uk: Необхідно створити власний URL, використовуючи код посилання "Wordpress Embed" на Slideshare, витягти "id", і сформувати URL на зразок такого: slideshare.net/1759622
