Video.js (HTML5 Video Player) (7.x-3.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: None
ja: なし

en: default
ja: デフォルト

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Media
ja: メディア

en: Player width
ja: プレーヤーの幅

en: Player height
ja: プレーヤーの高さ

en: Auto-play files on page load
ja: ページ読み込み時にファイルを自動再生

en: Use caution when combining this option with multiple players on the same page.
ja: このオプションを、同じページに複数プレーヤーのある状況で結合する時は、注意して使ってください。

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Appears in: @bundles.
ja: 使用: @bundles

en: Configure the settings for the Video.js module.
ja: Video.js モジュールの設定です。

en: Missing the Video.js library. Please <a href="!url">download Video.js</a> and extract it into the %directory directory.
ja: Video.js ライブラリーが見つかりません。<a href="!url">Video.js をダウンロードして</a> %directory ディレクトリーに展開してください。

en: Video.js file directory
ja: Video.js ファイルディレクトリー

en: Specify the path that contains the Video.js library. The video.js file should be in the root of this directory.
ja: Video.js ライブラリーを含むパスを指定してください。Video.js ファイルはこのディレクトリーのルートにあるべきです。

en: Video.js HTTP Live Streaming
ja: Video.js HTTP ライブストリーミング

en: Destination path
ja: 保存先のパス

en: Delivery mode
ja: 配布モード

en: Dynamic files: m3u8 index files are create dynamically
ja: ダイナミックファイル: m3u8 インデックスファイルは同的に作成されます

en: Static files: m3u8 index files are written to disk
ja: スタティックファイル: m3u8 インデックスファイルはディスクに書き込まれます

en: Destination location
ja: 保存先の位置

en: Extends the functionality of Video.js by combining multiple m3u8 files into one file that can be used for bandwidth switching.
ja: バンド幅の変更に使うため、複数のm3u8 ファイルを一つのファイルに結合し Video.js の機能を拡張します。
