VideoWhisper Webcam Plugins (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (72 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Private
fr: Privé

en: Currency
fr: Devise

en: Cost
fr: Coût

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: register
fr: s'inscrire

en: Name
fr: Nom

en: Access
fr: Accès

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Comment
fr: Commentaire

en: Filter
fr: Filtrer

en: Processor
fr: Processeur

en: login
fr: s'authentifier

en: Price
fr: Prix

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Amount
fr: Montant

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Payment
fr: Paiement

en: Cleanup
fr: Nettoyer

en: Male
fr: Homme

en: Female
fr: Femme

en: Paid
fr: Payant

en: Idle time
fr: Temps d'inactivité

en: unlimited
fr: illimité

en: Withdraw
fr: Retirer

en: Start Time
fr: Heure de début

en: Permissions
fr: Droits

en: Availability
fr: Disponibilité

en: Credit
fr: Crédit

en: Welcome message
fr: Message de bienvenue

en: Subscription
fr: Abonnement

en: Not configured
fr: Pas configuré

en: Context
fr: Contexte

en: Columns
fr: Colonnes

en: Free
fr: Gratuit

en: Canadian Dollar
fr: Dollar canadien

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: Australian Dollar
fr: Dollar australien

en: Japanese Yen
fr: Yen japonais

en: Swiss Franc
fr: Franc suisse

en: Czech Koruna
fr: Couronne Tchèque

en: Danish Krone
fr: Couronne danoise

en: Hong Kong Dollar
fr: Dollar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
fr: Forint hongrois

en: Norwegian Krone
fr: Couronne norvégienne

en: New Zealand Dollar
fr: Dollar néo-zélandais

en: Polish Zloty
fr: Zloty polonais

en: Swedish Krona
fr: Couronne suédoise

en: Singapore Dollar
fr: Dollar de Singapour

en: Image file
fr: Fichier image

en: Credits
fr: Crédits

en: Moderator
fr: Modérateur

en: Additional Settings
fr: Paramètres supplémentaires

en: withdraw
fr: retirer

en: Only
fr: Seulement

en: click here
fr: cliquez ici

en: Invalid
fr: Invalide

en: No user
fr: Aucun utilisateur

en: User list
fr: Liste des utilisateurs

en: Progress
fr: Progression

en: Room
fr: Salle
