VideoWhisper Webcam Plugins (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (76 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Transactions
pt: Transacções

en: Private
pt: Privado

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Public
pt: Público

en: Currency
pt: Moeda

en: Action
pt: Ação

en: Cost
pt: Custo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: register
pt: inscreva-se

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: Access
pt: Acesso

en: n/a
pt: não disponível

en: User
pt: Utilizador

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Filter
pt: Filtro

en: Processor
pt: Processador

en: login
pt: iniciar sessão

en: Price
pt: Preço

en: Amount
pt: Quantia

en: Owner
pt: Proprietário

en: Payment
pt: Pagamento

en: Cleanup
pt: Limpeza

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Source
pt: Fonte

en: unlimited
pt: ilimitado

en: Withdraw
pt: Retirar

en: Start Time
pt: Hora de início

en: Session
pt: Sessão

en: Permissions
pt: Permissões

en: Availability
pt: Disponibilidade

en: Credit
pt: Crédito

en: Welcome message
pt: Mensagem de boas vindas

en: Subscription
pt: Subscrição

en: Not configured
pt: Não configurado

en: Context
pt: Contexto

en: Columns
pt: Colunas

en: Free
pt: Grátis

en: Canadian Dollar
pt: Dólar Canadiano

en: Transaction type
pt: Tipo de transição

en: Australian Dollar
pt: Dólar Australiano

en: Japanese Yen
pt: Yen Japonês

en: Swiss Franc
pt: Franco Suiço

en: Danish Krone
pt: Coroa Dinamarquesa

en: Hong Kong Dollar
pt: Dólar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
pt: Florim Húngaro

en: Norwegian Krone
pt: Coroa Norueguesa

en: New Zealand Dollar
pt: Dólar da Nova Zelândia

en: Polish Zloty
pt: Zlóti Polaco

en: Swedish Krona
pt: Coroa Sueca

en: Singapore Dollar
pt: Dólar de Singapura

en: Txn Type
pt: Tipo Txn

en: No ipns found.
pt: Nenhum ipns encontrado.

en: Image file
pt: Ficheiro de imagem

en: Credits
pt: Créditos

en: Admin
pt: Administrador

en: Additional Settings
pt: Definições adicionais

en: withdraw
pt: retirar

en: Invalid
pt: Inválido

en: No user
pt: Sem utilizador

en: User list
pt: Lista de utilizadores

en:  minutes
pt:  minutos

en: Progress
pt: Progresso

en: Partial match for User email or username
pt: Correspondência parcial de e-mail ou utilizador

en: User email or username match
pt: E-mail ou utilizador coincidem
