VideoWhisper Webcam Plugins (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Transactions
hi: लेनदेन

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Cost
hi: लागत

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: register
hi: रजिस्टर

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: Access
hi: पहुंच

en: ID
hi: आईडी

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Processor
hi: प्रोसेसर

en: Cleanup
hi: सफ़ाई

en: Source
hi: स्रोत

en: unlimited
hi: असीमित

en: Session
hi: सेशन

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Euro
hi: यूरो

en: Context
hi: संदर्भ

en: Admin
hi: प्रशासन

en: Invalid
hi: गलत

en: User list
hi: सदस्य सूची

en:  minutes
hi:  मिनट
