VideoWhisper Webcam Plugins (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Transactions
it: Transazioni

en: Private
it: Privato

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Currency
it: Valuta

en: Action
it: Azione

en: Cost
it: Costo

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: register
it: registra

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: Access
it: Accesso

en: n/a
it: n/d

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Not found
it: Non trovato

en: Comment
it: Commento

en: Filter
it: Filtra

en: Processor
it: Processore

en: Price
it: Prezzo

en: Amount
it: Importo

en: Owner
it: Proprietario

en: Payment
it: Pagamento

en: Cleanup
it: Ripulitura

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: Source
it: Sorgente

en: unlimited
it: illimitati

en: Session
it: Sessione

en: Permissions
it: Permessi

en: Availability
it: Disponibilità

en: Credit
it: Credito

en: Not configured
it: Non configurato

en: Context
it: Contesto

en: Columns
it: Colonne

en: Canadian Dollar
it: Dollaro canadese

en: Australian Dollar
it: Dollaro australiano

en: Japanese Yen
it: Yen giapponese

en: Swiss Franc
it: Franco svizzero

en: Danish Krone
it: Corona danese

en: Hong Kong Dollar
it: Dollaro di Hong Kong

en: Hungarian Forint
it: Forint ungherese

en: Norwegian Krone
it: Corona norvegiese

en: New Zealand Dollar
it: Dollaro neozelandese

en: Polish Zloty
it: Zloty polacco

en: Swedish Krona
it: Corona svedese

en: Singapore Dollar
it: Dollaro di Singapore

en: Image file
it: File immagine

en: Applied
it: Applicato

en: Only
it: Solo

en: Invalid
it: Scorretto

en: No user
it: Nessun utente

en: User list
it: Lista utente

en:  minutes
it:  minuti
