VideoWhisper Webcam Plugins (7.x-1.3) - en to kn translation catalogue (48 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Transactions
kn: ವ್ಯವಹಾರಗಳು

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Cost
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: register
kn: ನೊಂದಾಯಿಸಿ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Access denied
kn: ನಿಲುಕಣೆಯನ್ನು ತಿರಸ್ಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Processor
kn: ಸಂಸ್ಕಾರಕ

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: unlimited
kn: ಅನಿಯಮಿತ

en: Session
kn: ಉಪಆವೃತ್ತಿ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Not configured
kn: ಸಂರಚಿತವಾಗಿರದ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Free
kn: ಮುಕ್ತ

en: Credits
kn: ಮನ್ನಣೆಗಳು

en: Resolution
kn: ರೆಸಲ್ಯೂಶನ್

en: Only
kn: ಕೇವಲ

en: Invalid
kn: ಅಮಾನ್ಯ

en: User list
kn: ಸದಸ್ಯರ ಪಟ್ಟಿ

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ
