VideoWhisper Webcam Plugins (7.x-1.4) - en to de translation catalogue (90 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Username
de: Benutzername

en: Transactions
de: Transaktionen

en: Private
de: Privat

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Public
de: Öffentlich

en: Currency
de: Währung

en: Action
de: Aktion

en: Cost
de: Kosten

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: register
de: Registrieren

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Access
de: Zugriff

en: n/a
de: nicht vorhanden

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: All
de: Alle

en: Active
de: Aktiv

en: Access denied
de: Zugriff verweigert

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: Comment
de: Kommentar

en: Processor
de: Prozessor

en: login
de: anmelden

en: Price
de: Preis

en: Id
de: ID

en: Amount
de: Betrag

en: Owner
de: Eigentümer

en: Payment
de: Zahlung

en: Cleanup
de: Aufräumen

en: Male
de: Männlich

en: Female
de: Weiblich

en: Paid
de: Bezahlt

en: Idle time
de: Leerlaufzeit

en: Source
de: Quelle

en: unlimited
de: Unbegrenzt

en: Withdraw
de: Zurückziehen

en: Start Time
de: Startzeit

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Availability
de: Verfügbarkeit

en: Credit
de: Haben

en: Welcome message
de: Willkommensmitteilung

en: Subscription
de: Abonnement

en: Not configured
de: Nicht konfiguriert

en: Resolutions
de: Auflösungen

en: Paypal
de: PayPal

en: Context
de: Kontext

en: Columns
de: Spalten

en: Free
de: Frei

en: Canadian Dollar
de: Kanadischer Dollar

en: Transaction type
de: Transaktions-Typ

en: Pound Sterling
de: Pfund Sterling

en: Australian Dollar
de: Australischer Dollar

en: Japanese Yen
de: Japanischer Yen

en: Swiss Franc
de: Schweizer Franken

en: Czech Koruna
de: Tschechische Krone

en: Danish Krone
de: Dänische Krone

en: Hong Kong Dollar
de: Hongkong-Dollar

en: Hungarian Forint
de: Ungarische Forint

en: Norwegian Krone
de: Norwegische Krone

en: New Zealand Dollar
de: Neuseeländischer Dollar

en: Polish Zloty
de: Złoty

en: Swedish Krona
de: Schwedische Krone

en: Singapore Dollar
de: Singapur-Dollar

en: Image file
de: Bilddatei

en: Applied
de: Angewendet

en: Credits
de: Danksagung

en: Additional Settings
de: Weitere Einstellungen

en: withdraw
de: zurückziehen

en: Resolution
de: Auflösung (Grösse)

en: Only
de: Nur

en: click here
de: Hier klicken

en: Bandwidth
de: Bandbreite

en: Invalid
de: Ungültig

en: No user
de: Keine Benutzer

en: User list
de: Benutzerliste

en:  minutes
de:  Minuten

en: Progress
de: Fortschritt

en: Date From
de: Datum von

en: Date To
de: Datum bis

en: Thumb
de: Thumbnail

en: Package Name
de: Paketname

en: Room
de: Raum

en: Withdrawal
de: Abhebung

en: Withdrawals
de: Abhebungen

en: User not found
de: Benutzer nicht gefunden

en: User Type
de: Benutzertyp
