VideoWhisper Webcam Plugins (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (51 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Transactions
id: Transaksi

en: Private
id: Privat

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Public
id: Publik

en: Currency
id: Mata uang

en: Action
id: Tindakan

en: Cost
id: Biaya

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: register
id: registrasi

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: Access
id: Akses

en: n/a
id: t/t

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Comment
id: Komentar

en: Filter
id: Saring

en: Processor
id: Prosesor

en: login
id: masuk log

en: Price
id: Harga

en: Amount
id: Jumlah

en: Owner
id: Pemilik

en: Payment
id: Pembayaran

en: Source
id: Sumber

en: unlimited
id: Tidak terbatas

en: Session
id: Sesi

en: Permissions
id: Izin

en: Context
id: Kontek

en: Columns
id: Kolom

en: Australian Dollar
id: Dollar Australia

en: Admin
id: Administrator

en: Invalid
id: Tidak valid

en: No user
id: Tidak ada pengguna

en: User list
id: Daftar anggota

en: edit credits
id: edit kredit

en: edit availability
id: edit ketersediaan

en: edit instantaccess
id: edit instant access

en: Live Streaming Script integration module details, installation instructions, updates
id: Live Streaming Script rincian modul integrasi, petunjuk instalasi, pembaruan

en: edit floodprotection of broadcasting settings
id: mengedit floodprotection pengaturan penyiaran

en: edit floodprotection of watch/video settings
id: mengedit floodprotection dari pengaturan menonton / video

en: use enabledchat
id: menggunakan enabledchat
