VideoWhisper Webcam Plugins (7.x-1.7) - en to pt translation catalogue (79 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Transactions
pt: Transações

en: Private
pt: Privada

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Public
pt: Público(a)

en: Currency
pt: Moeda Corrente

en: Action
pt: Ação

en: Cost
pt: Custo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: register
pt: registre-se

en: Date
pt: Data

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: Access
pt: Acesso

en: n/a
pt: n/d

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Active
pt: Ativo

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Comment
pt: Comentário

en: Filter
pt: Filtrar

en: Processor
pt: Processador

en: Price
pt: Preço

en: Amount
pt: Valor

en: Owner
pt: Proprietário

en: Payment
pt: Pagamento

en: Cleanup
pt: Limpeza

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Paid
pt: Pago

en: Idle time
pt: Tempo de espera

en: Source
pt: Fonte

en: unlimited
pt: ilimitado

en: Withdraw
pt: Retirada

en: Session
pt: Sessão

en: Permissions
pt: Permissões

en: Credit
pt: Crédito

en: Welcome message
pt: Mensagem de boas-vindas

en: Subscription
pt: Inscrição

en: Not configured
pt: Não configurado

en: Context
pt: Contexto

en: Columns
pt: Colunas

en: Canadian Dollar
pt: Dólar Canadense

en: Transaction type
pt: Tipo de transação

en: Australian Dollar
pt: Dólar Australiano

en: Japanese Yen
pt: Iene Japonês

en: Swiss Franc
pt: Franco Suíço

en: Danish Krone
pt: Coroa Dinamarquesa

en: Hong Kong Dollar
pt: Dólar de Hong Kong

en: Hungarian Forint
pt: Forinte Húngaro

en: Norwegian Krone
pt: Coroa Norueguesa

en: New Zealand Dollar
pt: Dólar Neo Zelandês

en: Polish Zloty
pt: Zloty Polonês

en: Swedish Krona
pt: Coroa Sueca

en: Singapore Dollar
pt: Dólar Singaporense

en: Image file
pt: Arquivo de Imagem

en: Admin
pt: Administrar

en: Only
pt: Somente

en: click here
pt: clique aqui

en: Invalid
pt: Inválido

en: No user
pt: Sem usuário

en: User list
pt: Lista de usuários

en:  minutes
pt:  minutos

en: Progress
pt: Progresso

en: Thumb
pt: Miniatura

en: Set labelcolor parameters.
pt: Definir parâmetros de cor de etiquetas.

en: offlinemessage
pt: mensagens offline

en: showtimer
pt: tempo de apresentação

en: Set showtimer parameters
pt: Definir parâmetros do tempo de apresentação.

en: noembeds
pt: não embutidos

en: Set noembeds parameters
pt: Definir parâmetros não embutidos.

en: enabledchat
pt: chat habilitado

en: Channel Description
pt: Descrição do canal
