VideoWhisper Webcam Plugins (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (61 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Username
ja: ユーザー名

en: Transactions
ja: トランザクション

en: Private
ja: プライベート

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Public
ja: パブリック

en: Currency
ja: 通貨

en: Action
ja: アクション

en: Cost
ja: 原価

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: register
ja: 登録

en: Date
ja: 日付

en: Message
ja: メッセージ

en: Name
ja: 名前

en: Access
ja: アクセス

en: n/a
ja: 利用不可

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Access denied
ja: アクセスは拒否されました

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Comment
ja: コメント

en: Filter
ja: フィルター

en: Processor
ja: プロセッサー

en: login
ja: ログイン

en: Price
ja: 価格

en: Id
ja: ID

en: Amount
ja: 量

en: Owner
ja: 所有者

en: Payment
ja: 決済

en: Male
ja: 男性

en: Female
ja: 女性

en: Source
ja: ソース

en: unlimited
ja: 無制限

en: Withdraw
ja: 撤回

en: Start Time
ja: 開始時間

en: Session
ja: セッション

en: Permissions
ja: 権限

en: Credit
ja: 現金

en: Welcome message
ja: 歓迎メッセージ

en: Subscription
ja: 配信登録

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Context
ja: コンテキスト

en: Columns
ja: カラム

en: Image file
ja: 画像ファイル

en: Admin
ja: 管理者

en: withdraw
ja: 撤回

en: Only
ja: 限定

en: click here
ja: ここをクリック

en: Invalid
ja: 不正

en: No user
ja: ユーザーはいません

en: User list
ja: ユーザーリスト

en:  minutes
ja:  分

en: Thumb
ja: サムネール

en: Room
ja: 部屋
