Views Custom Table (7.x-1.0-rc1) - en to fi translation catalogue (41 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Save
fi: Tallenna

en: Views
fi: Näkymät

en: View
fi: Näytä

en: Year
fi: Vuosi

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Custom
fi: Oma

en: %time ago
fi: %time sitten

en: Month
fi: Kuukausi

en: Day
fi: Päivä

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Second
fi: Sekunti

en: Granularity
fi: Rakeisuustaso

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: About
fi: Tietoja

en: Time ago
fi: Aikaa sitten

en: Relations
fi: Suhteet

en: Custom date format
fi: Mukautettu päivämäärämuoto

en: Time ago (with "ago" appended)
fi: Aikaa sitten (menneen ajan kanssa)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
fi: Aikaväli (lisättynä "sitten/siten")

en: Value type
fi: Arvon tyyppi

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
fi: Järjestelmän luettavassa muodossa oleva päivämäärä. Suositeltu muoto: CCYY-MM-DD HH:MM:SS

en: Invalid date format.
fi: Epäkelpo päivämäärämuoto.

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
fi: Pienin tarkkuus jota käytetään määrittelemään, ovatko päivämäärät samoja; esimerkiksi jos tarkkuus on "Vuosi", silloin kaikki vuoden 1999 päivämäärät tulkitaan samoiksi tarkemmasta päivämäärästä riippumatta.

en: Return to list
fi: Palaa listaan

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
fi: Offsetti tämänhetkisestä ajasta, esimerkiksi "!example1" tai "!example2"

en: %time hence
fi: %time siten

en: Time hence
fi: Aikaa siten

en: Time hence (with "hence" appended)
fi: Aikaa siten ("siten" lisättynä)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
fi: Aikaväli (tulevilla päivämäärillä on "-" takaliitteenä)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
fi: Aikaväli (menneillä päivämäärillä on "-" etuliitteenä)

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
fi: Mikäli "Kustomoitu", katso <a href="@url" target="_blank">PHP ohjeista</a> lisätietoa päivämäärämuotoiluista. Muussa tapauksessa syötä näytettävien päivämääräyksiköiden lukumäärä, oletus on 2.

en: Timezone to be used for date output.
fi: Päivämäärän näytössä käytettävä aikavyöhyke.

en: - Default site/user timezone -
fi: - Käyttäjän/sivuston oletusaikavyöhyke -

en: The value is required if title for this item is defined.
fi: Arvo on pakollinen jos tämä elementin otsikko on määritettynä.

en: The title is required if value for this item is defined.
fi: Otsikko on pakollinen jos tämän elementin arvo on määritettynä.
