Views Custom Table (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (30 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Views
he: היבטים

en: View
he: צפיה

en: Year
he: שנה

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Custom
he: מותאם

en: %time ago
he: לפני %time

en: Month
he: חודש

en: Day
he: יום

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Second
he: שניה

en: Granularity
he: גרעיניות

en: Entity
he: יישות

en: Timezone
he: איזור זמן

en: About
he: אודות

en: Time ago
he: לפני כמה זמן

en: Relations
he: יחסים

en: Custom date format
he: תבנית תאריך מותאמת אישית

en: Time ago (with "ago" appended)
he: לפני זמן (עם הקידומת "לפני" )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
he: טווח זמן (עם הסיומת "לפני/מעתה")

en: Value type
he: סוג ערך

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
he: תאריך בתבנית מכונה כלשהי עם עדיפות לתבנית CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
he: תבנית תאריך לא חוקית.

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
he: הגרעיניות הינה היחידה הקטנה ביותר לשימוש כאשר בודקים האם שני תאריכים הינם זהים: לדוגמה, אם הגרעיניות היא 'שנה' אז כל התאריכים בשנת 1999 יחשבו כאילו הם זהים.

en: %time hence
he: %time לכן
