Views Custom Table (7.x-1.1) - en to ca translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: Save
ca: Desa

en: View
ca: Mostra

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Custom
ca: Personalitzat

en: %time ago
ca: fa %time

en: Month
ca: Mes

en: Day
ca: Dia

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Entity
ca: Entitat

en: Timezone
ca: Zona horària

en: About
ca: Detalls

en: Time ago
ca: Fa...

en: Relations
ca: Relacions

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Time ago (with "ago" appended)
ca: Des de fa (amb un "fa" adjunt)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ca: Període de temps (amb "fa/d'aquí a" adjunt)

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ca: Una data en qualsevol dels formats llegibles per una màquina. És preferit el CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
ca: Format de data no vàlid.

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
ca: La granularitat és la unitat de mesura més petita a utilitzar al determinar si dues dates són la mateixa; per exemple, si la granularitat és "Any" llavors totes les dates del 1999, independentment d'on caiguin dins d'aquest any, es consideraran la mateixa data.

en: Return to list
ca: Torneu a la llista

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
ca: Un desplaçament del temps actual com "!example1" o "!example2"

en: %time hence
ca: d'aquí a %time

en: Time hence
ca: Temps d'aquí a

en: Time hence (with "hence" appended)
ca: Temps d'aquí a (amb un "d'aquí a" adjunt)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates futures tenen un "-" anteposat)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates passades tenen un "-" anteposat)

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
ca: Per "Personalitzat", veieu el <a href="@url" target="_blank">manual de PHP</a> pels formats de data. Si no, poseu el nombre d'unitats de temps diferents a mostrar, que per defecte és de 2.

en: Timezone to be used for date output.
ca: Fus horari que s'emprarà per mostrar dates.

en: - Default site/user timezone -
ca: - Fus horari predeterminat pel lloc o usuari -

en: The value is required if title for this item is defined.
ca: El valor és necessari si el títol d'aquest element està definit.

en: The title is required if value for this item is defined.
ca: El títol és necessari si el valor d'aquest element està definit.
