View reference (7.x-3.2) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: none
uk: немає

en: Path
uk: Шлях

en: Fields
uk: Поля

en: Delimiter
uk: Роздільник

en: Select list
uk: Список вибору

en: Title (link)
uk: Назва (посилання)

en: Title (no link)
uk: Назва (без посилання)

en: Autocomplete text field
uk: Автодоповнюване текстове поле

en: arguments
uk: аргументи

en: Allow PHP code.
uk: Дозволити PHP код

en: %name: This view can't be referenced.
uk: %name: На цей вид неможливо посилатися.

en: Display the list of referenceable views as a select list.
uk: Показ переліку доступних для посилань видів у вигляді списку вибору.

en: Display the list of referenceable views as a textfield with autocomplete behaviour.
uk: Показ переліку доступних для посилань видів у вигляді текстового поля з властивістю автодоповнення.

en: Contextual filter arguments
uk: Аргументи контекстного фільтра
