Views (7.x-3.0-beta1) - en to ca translation catalogue (1294 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: user
ca: usuari

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Suffix
ca: Sufix

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Closed
ca: Tancat

en: List
ca: Llista

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: footer
ca: peu

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: On
ca: Actiu

en: For
ca: Per a

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Version
ca: Versió

en: view
ca: mostra

en: File
ca: Fitxer

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Edit
ca: Edita

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: None
ca: Cap

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Block settings
ca: Paràmetres de bloc

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Center
ca: Centre

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Required
ca: Necessari

en: Parent
ca: Pare

en: Depth
ca: Profunditat

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: settings
ca: paràmetres

en: Node ID
ca: ID del node

en: Field
ca: Camp

en: header
ca: capçalera

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Default
ca: Per defecte

en: Open
ca: Obert

en: Core
ca: Nucli

en: Add new
ca: Afegeix-ne nous

en: Access
ca: Accés

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Path
ca: Camí

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Display
ca: Mostra

en: Menu
ca: Menú

en: Teaser
ca: Resum

en: Theme
ca: Tema

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Upload
ca: Puja

en: Picture
ca: Imatge

en: Mail
ca: Correu

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: User
ca: Usuari

en: Continue
ca: Continua

en: Files
ca: Fitxers

en: Options
ca: Opcions

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Separator
ca: Separador

en: Exclude
ca: Exclou

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: term
ca: terme

en: All
ca: Tot

en: Access log
ca: Registre d'accés

en: Active
ca: Activa

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Override title
ca: Sobreescriu el títol

en: CSS class
ca: Classe CSS

en: Display links
ca: Mostra els enllaços

en: Page
ca: Pàgina

en: Pager ID
ca: ID del paginador

en: Taxonomy terms
ca: Termes de la taxonomia

en: Module
ca: Mòdul

en: Off
ca: Inactiu

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Aggregator category
ca: Categoria de l'agregador

en: Aggregator feed
ca: Canal de l'agregador

en: Aggregator item
ca: Element d'agregador

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Score
ca: Puntuació

en: Published
ca: Publicat

en: Signature
ca: Signatura

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Log message
ca: Missatge del registre

en: Session ID
ca: ID de sessió

en: File ID
ca: ID del fitxer

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: Term name
ca: Nom del terme

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Last login
ca: Darrer inici de sessió

en: Fields
ca: Camps

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is less than
ca: És menor que

en: Is less than or equal to
ca: És menor o igual que

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És més gran o igual que

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is not equal to
ca: És diferent a

en: Average
ca: Mitjana

en: Count
ca: Quantitat

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: %time ago
ca: fa %time

en: Advanced
ca: Avançat

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

en: Maximum
ca: Màxim

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Caching
ca: Emmagatzemament en memòria cau

en: Month
ca: Mes

en: System
ca: Sistema

en: Current
ca: Actual

en: OR
ca: O

en: Day
ca: Dia

en: Table
ca: Taula

en: Other
ca: Altres

en: Align
ca: Alineació

en: Basic
ca: Bàsic

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Role
ca: Rol

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: Case
ca: Cas

en: Users
ca: Usuaris

en: Referrer
ca: Referència

en: Both
ca: Ambdós

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Edit view
ca: Edita la vista

en: Administer views
ca: Administra les vistes

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Normal menu item
ca: Element de menú normal

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Filters
ca: Filtres

en: Exposed Filters
ca: Filtres Exposats

en: Order
ca: Ordre

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
ca: El nom de la vista pot ser només alfanumèric o amb guions baixos.

en: Random
ca: Aleatori

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Position
ca: Posició

en: Profile
ca: Perfil

en: Term description
ca: Descripció del terme

en: fields
ca: camps

en: Operation
ca: Operació

en: reply
ca: respon

en: with comments
ca: amb comentaris

en: without comments
ca: sense comentaris

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: comments
ca: comentaris

en: Full
ca: Complet

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Hidden
ca: Ocult

en: Approved
ca: Aprovat

en: Show
ca: Mostra

en: Other queries
ca: Altres consultes

en: in
ca: a

en: Full text
ca: Text complet

en: Feed settings
ca: Paràmetres del canal

en: Source
ca: Font

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Display name
ca: Nom de la presentació

en: Query
ca: Consulta

en: Block name
ca: Nom del bloc

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Alignment
ca: Alineació

en: Link label
ca: Etiqueta de l'enllaç

en: AND
ca: I

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: or
ca: o

en: Convert
ca: Converteix

en: Parent term
ca: Terme pare

en: revert
ca: reverteix

en: All tags
ca: Totes les etiquetes

en: Last modified
ca: Modificat per darrer cop

en: Reversed
ca: Invertit

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: Thousands separator
ca: Separador de milers

en: Not published
ca: No publicat

en: Unformatted
ca: Sense format

en: RSS Feed
ca: Canal RSS

en: New comments
ca: Nous comentaris

en: Relationships
ca: Relacions

en: Relationship
ca: Relació

en: relationships
ca: relacions

en: Oldest first
ca: Els més antics primer

en: Sort criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Base path
ca: Camí base

en: Parent menu item
ca: Element pare de menú

en: Translations
ca: Traduccions

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Ok
ca: D'acord

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Storage
ca: Emmagatzemament

en: Apply
ca: Aplica

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Information
ca: Informació

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: Translation
ca: Traducció

en: Translation status
ca: Estat de la traducció

en: @min and @max
ca: @min i @max

en: Text area
ca: Àrea de text

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Permission
ca: Permís

en: Grid
ca: Graella

en: Thread
ca: Fil

en: Distinct
ca: Diferents

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: Rearrange
ca: Reordena

en: empty
ca: buit

en: All types
ca: Tots els tipus

en: Aggregator
ca: Agregador

en: Cancel link
ca: Enllaç de cancel·lació

en: Attach to
ca: Adjunta a

en: Attached files
ca: Fitxers adjunts

en: Sort
ca: Ordenació

en: Pager
ca: Paginador

en: Identifier
ca: Identificador

en: Remove this item
ca: Elimina aquest element

en: No title
ca: Sense títol

en: Module name
ca: Nom del mòdul

en: Enter the module name to export code to.
ca: Introduïu el nom del mòdul on voleu exportar el codi.

en: Page settings
ca: Configuració de pàgina

en: Use pager
ca: Usa paginador

en: Items to display
ca: Elements a mostrar

en: Offset
ca: Desplaçament

en: More link
ca: Enllaç "més"

en: More link text
ca: Text de l'enllaç "més"

en: Book parent
ca: Pare del llibre

en: Top level book
ca: Nivell superior del llibre

en: contains
ca: conté

en: Data
ca: Dades

en: Selection type
ca: Tipus de selecció

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: Or
ca: O

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: Link class
ca: Classe de l'enllaç

en: Default sort
ca: Ordenació predeterminada

en: sort by @s
ca: ordena per @s

en: and
ca: i

en: Add @type
ca: Afegeix @type

en: Parent comment
ca: Comentari pare

en: The parent comment.
ca: El comentari pare.

en: Author's website
ca: Autor del lloc web

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
ca: Mostra la profunditat del comentari si està en un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
ca: Ordena segons l'ordre del fil. Això mantindrà els comentaris fills junts amb els seus pares.

en: Reply-to link
ca: Enllaç de resposta

en: Provide a simple link to reply to the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a respondre el comentari.

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Link this field to its user or an author's homepage
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari o una pàgina d'autor

en: Newest first
ca: Els més nous primer

en: field
ca: camp

en: Formatter
ca: Formatador

en: clone
ca: clona

en: View settings
ca: Paràmetres de la vista

en: Week @week
ca: Setmana @week

en: Time ago
ca: Fa...

en: The taxonomy vocabulary ID
ca: L'ID del vocabulari de la taxnomia

en: The taxonomy term ID
ca: L'ID del terme de la taxonomia

en: starting from @count
ca: començant des de @count

en: The language the content is in.
ca: La llengua en que està el contingut.

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Button text
ca: Text del botó

en: Title only
ca: Només el títol

en: Validator
ca: Validador

en: Debugging
ca: Depuració

en: Inherit
ca: Hereta

en: Mime type
ca: Tipus mime

en: The weight, used for sorting.
ca: El pes, utilitzat per l'ordenació.

en: Display format
ca: Format de la presentació

en: In the form of WW (01 - 53).
ca: En el format WW (01 - 53).

en: Category ID
ca: ID de categoria

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
ca: Error: no existeix el controlador per @table > @field!

en: Do not use a relationship
ca: No utilitzis una relació

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: The cache has been cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau.

en: of
ca: de

en: Default sort order
ca: Ordenació predeterminada

en: No link
ca: Sense enllaç

en: Is not one of
ca: No és un de

en: Analyze
ca: Analitza

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Temporary
ca: Temporal

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Is one of
ca: És un de

en: Expression
ca: Expressió

en: Show All
ca: Mostra tot

en: Comments are responses to node content.
ca: Els comentaris són respostes al contingut dels nodes.

en: Users who have created accounts on your site.
ca: Els usuaris que han creat un compte al vostre lloc.

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: Theming information
ca: Informació del tema

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Do not cache
ca: No emmagatzemis a la memòria cau

en: Link this field to its user
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari

en: This will override any other link you have set.
ca: Això sobreescriu qualsevol altre enllaç que hàgiu definit.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
ca: Sobreescriu el valor a mostrar per usuaris anònims

en: Text to display for anonymous users
ca: Text a mostrar per als usuaris anònims

en: Use default RSS settings
ca: Utilitza els paràmetres predeterminats del RSS

en: Title plus teaser
ca: Títol més resum

en: Tab weight
ca: Pes de la pestanya

en: View link
ca: Enllaç de consulta

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: Link this field
ca: Enllaça aquest camp

en: Only show "listed" file attachments
ca: Mostra només els fitxers adjunts "llistats"

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Filter the view to the currently logged in user.
ca: Filtra la vista a l'usuari que està actualment connectat.

en: Localization
ca: Localització

en: Cache once for everything (global)
ca: Emmagatzema-ho a la memòria cau un cop per tot (global)

en: Per page
ca: Per pàgina

en: Per role
ca: Per rol

en: Per role per page
ca: Per rol per pàgina

en: Per user
ca: Per usuari

en: Per user per page
ca: Per usuari per pàgina

en: Has Avatar
ca: Té avatar

en: Capitalize first letter
ca: La primera lletra en majúscules

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: sorted by
ca: ordenat per

en: Remove group
ca: Elimina el grup

en: No fields available.
ca: No hi ha cap camp disponible.

en: Alt text
ca: Text alternatiu

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: Submit button text
ca: Text del botó d'enviament

en: Add comment link
ca: Enllaç d'afegir un comentari

en: Broken handler @table.@field
ca: Controlador @table.@field trencat

en: Create customized lists and queries from your database.
ca: Crea llistats personalitzats i consultes de la vostra base de dades.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
ca: Interfície d'administració del Views. Sense aquest mòdul, no podeu crear o editar les vostres vistes.

en: Broken/missing handler
ca: Controlador trencat/desaparegut

en: Current date
ca: Data actual

en: Current node's creation time
ca: Hora de creació del node actual

en: Current node's update time
ca: Hora d'actualització del node actual

en: Do not display items with no value in summary
ca: No mostris elements sense valor al resum.

en: Invalid input
ca: Entrada invàlida

en: Fail basic validation if any argument is given
ca: Falla la validació bàsica si es dóna qualsevol paràmetre

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
ca: Al marcar aquest camp, us podeu assegurar que les vistes amb més paràmetres dels necessaris no passin la validació.

en: Glossary mode
ca: Mode glossari

en: Character limit
ca: Límit de caracters

en: No transform
ca: No transformis

en: Upper case
ca: Majúscules

en: Lower case
ca: Minúscules

en: Capitalize each word
ca: Posa en majúscules cada paraula

en: Case in path
ca: Majúscules/minúscules al camí

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transforma els espais a guions a la URL

en: Exclude from display
ca: Exclou de la presentació

en: Rewrite the output of this field
ca: Reescriu la sortida d'aquest camp

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El text a mostrar per aquest camp. Podeu incloure HTML. Podeu incloure dades d'aquesta vista seguint els "Patrons de reemplaçament" de més avall.

en: Output this field as a link
ca: Presenta aquest camp com un enllaç

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
ca: Si es marca, aquest camp es convertirà en un enllaç. La destinació es dóna a continuació.

en: Link path
ca: Camí de l'enllaç

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El camí de Drupal o la URL absoluta per aquest enllaç. Podeu incloure dades d'aquesta vista seguint els "Patrons de reemplaçament" de més avall.

en: The CSS class to apply to the link.
ca: La classe CSS per aplicar a l'enllaç

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
ca: Text per posar com a text "alternatiu" que la majoria de navegadors mostren com un rètol emergent quan es passa per damunt de l'enllaç.

en: Prefix text
ca: Text prefix

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar abans d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: Suffix text
ca: Text sufix

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar després d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: Trim this field to a maximum length
ca: Retalla aquest camp a una longitud màxima

en: Trim only on a word boundary
ca: Retalla només entre paraules

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
ca: Si es marca, aquest camp només es pot retallar entre paraules. Això garanteix que sigui el nombre màxim de caràcters o menys. Si no hi ha espais entre les paraules, el camp podria retallar-se fins quedar buit.

en: Add an ellipsis
ca: Afegeix punts suspensius

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
ca: Si es marca, s'afegiran uns "..." si es retalla el camp.

en: Strip HTML tags
ca: Elimina les etiquetes HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
ca: Si es marca, s'eliminaran totes les etiquetes HTML.

en: Field can contain HTML
ca: El camp pot contenir HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
ca: Si es marca, el corrector HTML s'executarà per assegurar que les etiquetes estan correctament tancades després del retallat.

en: File size display
ca: Presentació de la mida del fitxer

en: Formatted (in KB or MB)
ca: Amb format (en KB o MB)

en: Raw bytes
ca: Bytes sense format

en: If checked, true will be displayed as false.
ca: Si es marca, el valor cert es mostrarà com a fals.

en: Time ago (with "ago" appended)
ca: Des de fa (amb un "fa" adjunt)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ca: Període de temps (amb "fa/d'aquí a" adjunt)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago" this is the the number of different units to display, which defaults to two.
ca: Si escolliu "Personalitzat", aneu a <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">la documentació del PHP</a> per als formats de data. Si escolliu "Fa..." aquest és el nombre d'unitats diferents a mostrar, per defecte està a dos.

en: Round
ca: Arrodoneix

en: If checked, the number will be rounded.
ca: Si se selecciona, el número s'arrodonirà.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ca: Especifiqueu quants dígits cal mostrar després del punt decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
ca: Quin caràcter cal utilitzar com a separador de decimals.

en: What single character to use as the thousands separator.
ca: Quin caràcter cal utilitzar com a separador de milers.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir abans d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir després d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Simple separator
ca: Separador simple

en: Display as link
ca: Mostra com un enllaç

en: Operator identifier
ca: Identificador d'operació

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
ca: Això apareixerà a la URL després del símbol ? per a identificar aquest operador.

en: Filter identifier
ca: Identificador de filtre

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
ca: Això apareixerà a la URL després del símbol ? per a identificar aquest filtre. No es pot deixar en blanc.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
ca: L'identificador és obligatori si el filtre està exposat.

en: This identifier is not allowed.
ca: Aquest identificador no està permès.

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: exposed
ca: exposat

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ca: Una data en qualsevol dels formats llegibles per una màquina. És preferit el CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
ca: Format de data no vàlid.

en: Limit list to selected items
ca: Limita la llista als elements seleccionats

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
ca: Si se selecciona, els únics elements que es presentaran a l'usuari seran els seleccionats aquí.

en: Is all of
ca: Són tots de

en: Is none of
ca: No és cap de

en: not
ca: no

en: Is between
ca: Està entre

en: Is not between
ca: No està entre

en: Min
ca: Mínim

en: And max
ca: I màxim

en: And
ca: I

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: conté alguna paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: conté tot

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: !has
ca: no conté

en: Require this relationship
ca: Requereix aquesta relació

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
ca: La granularitat és la unitat de mesura més petita a utilitzar al determinar si dues dates són la mateixa; per exemple, si la granularitat és "Any" llavors totes les dates del 1999, independentment d'on caiguin dins d'aquest any, es consideraran la mateixa data.

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
ca: Si <a href="@modules">habiliteu el mòdul advanced help</a>, el Views us proporcionarà més i millor ajuda. <a href="@hide">Amaga aquest missatge.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
ca: Si instal·leu el mòdul advanced help des de !href, el Views us proporcionarà més i millor ajuda. <a href="@hide">Amaga aquest missatge.</a>

en: Displays
ca: Presentacions

en: This display has no path.
ca: Aquesta presentació no té camí

en: Query build time
ca: Temps de construcció de la consulta

en: Query execute time
ca: Temps d'execució de la consulta

en: View render time
ca: Temps de processament de la sortida de la vista

en: No query was run
ca: No s'ha executat cap consulta

en: Unable to preview due to validation errors.
ca: No s'ha pogut previsualitzar degut als errors de validació.

en: View name
ca: Nom de la vista

en: View description
ca: Descripció de la vista

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
ca: Aquesta descripció apareixerà a la interfície d'administració del Views per dir-vos de què tracta la vista.

en: View tag
ca: Etiqueta de la vista

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
ca: Introduïu una etiqueta opcional per aquesta vista; s'utilitza només per ajudar en l'ordenació de les vistes a les pàgines d'administració.

en: The view has been deleted.
ca: S'ha suprimit la vista.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
ca: Introduïu el nom a utilitzar per aquesta vista si aquesta és diferent de la vista origen. Deixeu-ho en blanc per a utilitzat el nom de la vista.

en: Paste view code here
ca: Enganxeu el codi de la vista aquí

en: Unable to interpret view code.
ca: No s'ha pogut interpretar el codi de la vista.

en: That view is not compatible with this version of Views.
ca: Aquesta vista no és compatible amb la versió instal·lada del Views.

en: Unable to import view.
ca: No s'ha pogut importar la vista.

en: Click on an item to edit that item's details.
ca: Feu clic en un element per a editar-ne els detalls.

en: Invalid
ca: Invàlid

en: Missing style plugin
ca: Falta el connector d'estil

en: Change settings for this style
ca: Canvia els paràmetres per aquest estil

en: View analysis
ca: Anàlisi de la vista

en: Configure @type
ca: Configura @type

en: Rearrange @type
ca: Reorganitza @type

en: There are no @types available to add.
ca: No hi ha @types disponibles per afegir.

en: Configure extra settings for @type %item
ca: Configureu paràmetres extra per @type %item

en: Clear Views' cache
ca: Neteja la memòria cau del Views

en: Add Views signature to all SQL queries
ca: Afegeix la signatura de Views a totes les consultes SQL

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
ca: Totes les consultes generades per Views inclouran una cadena especial 'VIEWS' = 'VIEWS' a la clàusula WHERE. Això fa més simple la identificació de consultes de  Views als registres del servidor de bases de dades, però només s'ha d'utilitzar al solucionar problemes.

en: Disable views data caching
ca: Inhabilita la memòria cau de dades de les vistes

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
ca: El Views emmagatzema en memòria cau dades sobre les taules, els mòduls i les vistes disponibles, per millorar el rendiment. Al marxar aquesta casella, el Views ometrà aquesta memòria cau i sempre reconstruirà aquestes dades quan les necessiti. Això pot suposar un impacte seriós en el rendiment del vostre lloc

en: Show other queries run during render during live preview
ca: Mostra altres consultes executades durant la construcció de la sortida quan es fa la previsualització en viu

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
ca: El Drupal té el potencial d'executar diverses consultes mentre s'està construint la sortida d'una vista. Marcant aquesta casella se us mostrarà cada consulta executada mentre es construeix la sortida de la vista com a part de la previsualització en viu.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
ca: Habilita les estadístiques de rendiment del Views mitjançant el mòdul Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
ca: Marqueu això per habilitar algunes estadístiques de consulta i rendiment del Views <em>si està instal·lat el mòdul Devel</em>.

en: Page region to output performance statistics
ca: Regió de la pàgina on mostrar les estadístiques de rendiment

en: Error: missing @component
ca: Error: falta @component

en: View analysis can find nothing to report.
ca: L'anàlisi de la vista no ha trobar res per informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
ca: Aquesta vista té només una presentació predeterminada i per tant no es col·locarà enlloc al vostre lloc; potser voleu afegir una presentació de tipus pàgina o bloc.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
ca: No hi ha cap vista de Views 1 per convertir emmagatzemada a la base de dades.

en: Reduce duplicates
ca: Redueix els duplicats

en: Default settings for this view.
ca: Paràmetres predeterminats per aquesta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
ca: Mostra la vista com una pàgina, amb una URL i enllaços de menú.

en: Display the view as a block.
ca: Mostra la vista com un bloc.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
ca: Mostra la vista com un canal, per exemple com un canal RSS.

en: Displays rows one after another.
ca: Mostra les files una darrera l'altra.

en: Generates an RSS feed from a view.
ca: Genera un canal RSS a partir d'una vista.

en: Displays the fields with an optional template.
ca: Mostra els camps amb una plantilla opcional.

en: Time-based
ca: Basat en temps

en: sort criteria
ca: criteris d'ordenació

en: Sort criterion
ca: Criteri d'ordenació

en: sort criterion
ca: criteri d'ordenació

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
ca: Els elements de l'agregador s'importen des de canals de notícies externs RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
ca: El títol de l'element d'agregador.

en: The link to the original source URL of the item.
ca: L'enllaç a la URL de la font original de l'element.

en: The author of the original imported item.
ca: L'autor de l'element original importat.

en: The actual content of the imported item.
ca: El contingut actual de l'element importat.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
ca: La data en la qual es va enviar l'element de canal original. (Amb alguns canals, aquesta serà la data en la que es va importar.)

en: Feed ID
ca: ID del canal

en: The unique ID of the aggregator feed.
ca: L'ID únic del canal de l'agregador.

en: The title of the aggregator feed.
ca: El títol del canal de l'agregador.

en: The date the feed was last checked for new content.
ca: La data en que es va comprovar per darrer cop si hi havia nou contingut al canal.

en: The description of the aggregator feed.
ca: La descripció del canal de l'agregador.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
ca: La data del nou contingut més recent al canal.

en: The unique ID of the aggregator category.
ca: L'ID únic de la categoria de l'agregador.

en: The title of the aggregator category.
ca: El títol de la categoria de l'agregador.

en: The book the node is in.
ca: El llibre al qual està el node.

en: The weight of the book page.
ca: El pes de la pàgina del llibre.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
ca: La profunditat de la pàgina del llibre a la jerarquia; els llibres de nivell superior tenen una profunditat d'1.

en: The parent book node.
ca: El node pare del llibre.

en: The title of the comment.
ca: El títol del comentari.

en: The comment ID of the field
ca: L'ID del comentari del camp

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
ca: El nom de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç a la portada del lloc web de l'autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
ca: L'adreça del lloc web de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Provide a simple link to view the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a mostrar el comentari.

en: Provide a simple link to edit the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar el comentari.

en: Provide a simple link to delete the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a esborrar el comentari.

en: The User ID of the comment's author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: Parent CID
ca: CID del pare

en: The Comment ID of the parent comment.
ca: L'ID de comentari del comentari pare.

en: Last comment time
ca: Hora del darrer comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
ca: Dia i hora de quan es va publicar el darrer comentari.

en: Last comment author
ca: Autor del darrer comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
ca: El nom de l'autor del darrer comentari enviat.

en: Comment count
ca: Comptador de comentaris

en: The number of comments a node has.
ca: El nombre de comentaris que té un node.

en: Updated/commented date
ca: Data d'actualització/comentari

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
ca: L'últim cop que s'ha afegit un comentar o s'ha actualitzat el node.

en: The number of new comments on the node.
ca: El nombre de nous comentaris del node.

en: Comment status
ca: Estat del comentari

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
ca: Si els comentaris estan o no habilitats al node.

en: User posted or commented
ca: Usuari ha publicat o comentat

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
ca: Mostra els nodes només si un usuari ha publicat el node o hi ha comentat.

en: Link to contact page
ca: Enllaç a la pàgina de contacte

en: Provide a simple link to the user contact page.
ca: Proporciona un enllaç simple a la pàgina de contacte de l'usuari.

en: Locale source
ca: Cadena per a traduir

en: A source string for translation, in English or the default site language.
ca: Una cadena origen per a traducció, en anglès o en la llengua predeterminada del lloc.

en: The ID of the source string.
ca: L'ID de la cadena origen.

en: A description of the location or context of the string.
ca: Una descripció de la localització o context de la cadena.

en: The group the translation is in.
ca: El grup al qual està la traducció.

en: The full original string.
ca: La cadena original completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
ca: La versió del nucli del Drupal pel qual és aquesta cadena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar les traduccions.

en: Locale target
ca: Objectiu de la llengua

en: The full translation string.
ca: La cadena completa de traducció.

en: The language this translation is in.
ca: La llengua en que està aquesta traducció.

en: Singular LID
ca: LID singular

en: The ID of the parent translation.
ca: L'ID de la traducció pare.

en: Whether or not the translation is plural.
ca: Si la traducció és o no plural.

en: Published or admin
ca: Publicat o administrador

en: In the form of CCYYMMDD.
ca: En el format CCYYMMDD.

en: Created year + month
ca: Any + mes de creació

en: In the form of YYYYMM.
ca: En forma de YYYYMM.

en: Created year
ca: Any de creació

en: In the form of YYYY.
ca: En el format YYYY.

en: Created month
ca: Mes de creació

en: In the form of MM (01 - 12).
ca: En el format MM (01 - 12).

en: Created day
ca: Dia de creació

en: In the form of DD (01 - 31).
ca: En el format DD (01 - 31).

en: Created week
ca: Setmana de creació

en: Updated year + month
ca: Any + mes d'actualització

en: Updated year
ca: Any d'actualització

en: Updated month
ca: Mes d'actualització

en: Updated day
ca: Dia d'actualització

en: Updated week
ca: Setmana d'actualització

en: The log message entered when the revision was created.
ca: El missatge de registre introduït quan la revisió fou creada.

en: Revert link
ca: Enllaç per tornar a una versió anterior

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ca: Proporciona un enllaç simple per a tornar a una revisió anterior.

en: Has new content
ca: Té nou contingut

en: Poll
ca: Enquesta

en: Whether the poll is open for voting.
ca: Si l'enquesta és oberta a vots.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
ca: La puntuació de l'element de cerca. Aquest no s'utilitzarà si el filtre de cerca no està present.

en: Links from
ca: Enllaços des de

en: Other nodes that are linked from the node.
ca: Altres nodes que són enllaçats des del node.

en: Links to
ca: Enllaços a

en: Other nodes that link to the node.
ca: Altres nodes que enllacen al node.

en: Search Terms
ca: Termes de cerca

en: The terms to search for.
ca: Els termes sobre els que se cerca.

en: Total views
ca: Total de visualitzacions

en: The total number of times the node has been viewed.
ca: El nombre total de cops que el node ha estat visualitzat.

en: Views today
ca: Visualitzacions d'avui

en: The total number of times the node has been viewed today.
ca: El número total de cops que s'ha vist el node avui.

en: Most recent view
ca: Visualització més recent

en: The most recent time the node has been viewed.
ca: L'últim cop que el node ha estat visualitzat.

en: Stores site access information.
ca: Emmagatzema la informació d'accés al lloc.

en: Browser session ID of user that visited page.
ca: ID de sessió del navegador de l'usuari que ha visitat la pàgina.

en: Title of page visited.
ca: Títol de la pàgina visitada.

en: Hostname of user that visited the page.
ca: Nom de la màquina de l'usuari que ha visitat la pàgina.

en: The user who visited the site.
ca: L'usuari que ha visitat el lloc.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
ca: Els fitxers mantinguts pel Drupal i d'altres mòduls.

en: The ID of the file.
ca: L'ID del fitxer.

en: The name of the file.
ca: El nom del fitxer.

en: The path of the file.
ca: El camí del fitxer.

en: The mime type of the file.
ca: El tipus mime del fitxer.

en: The status of the file.
ca: L'estat del fitxer.

en: The date the file was uploaded.
ca: La data en que es va carregar el fitxer.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
ca: Nom del vocabulari del que és membre un terme. Aquest serà el vocabulari al que pertany el camp "Taxonomia: Terme"; i pot causar igualment duplicats.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
ca: Els termes de taxonomia s'adjunten als termes.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
ca: Termes de la taxonomia. Tingueu en compte que utilitzar això pot causar que apareguin nodes duplicats a les vistes; hauríeu d'incloure filtres per a reduir el conjunt de resultats.

en: Taxonomy term name.
ca: Nom del terme de la taxonomia.

en: The term weight field
ca: El camp pes del terme

en: The description associated with a taxonomy term.
ca: La descripció associada a un terme de taxonomia.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
ca: Filtra el resultat de "Taxonomia: Terme" a un vocabulari en particular.

en: All terms
ca: Tots els termes

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ca: Mostra tots els termes de taxonomia dels vocabularis especificats associats amb un node.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
ca: El terme pare del terme. Això pot produir entrades duplicades si esteu utilitzant un vocabulari que permet múltiples pares.

en: The parent term of the term.
ca: El terme pare del terme.

en: Term synonym
ca: Sinònim del terme

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
ca: Els sinònims dels termes poden utilitzar-se per trobar termes per noms alternatius.

en: Term ID (with depth)
ca: ID del teme (amb profunditat)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
ca: El filtre de profunditat és molt complex, per la qual cosa ofereix menys opcions.

en: Term ID depth modifier
ca: Modificador de la profunditat de l'ID del terme

en: Node translation
ca: Traducció de node

en: Translation set node ID
ca: ID del conjunt de traduccions del node

en: The ID of the translation set the content belongs to.
ca: L'ID del conjunt de traduccions el qual pertany el contingut.

en: Source translation
ca: Origen de la traducció

en: The source that this content was translated from.
ca: L'origen del qual aquest contingut fou traduït.

en: Versions of content in different languages.
ca: Versions del contingut en diferents llengües.

en: Child translation
ca: Traducció filla

en: Outdated
ca: Antiquat

en: The description of the uploaded file.
ca: La descripció del fitxer carregat.

en: Listed
ca: Llistat

en: Whether or not the file is marked to be listed.
ca: Si el fitxer és o no marcat per a ser llistat.

en: All files attached to a node with upload.module.
ca: Tots els fitxers adjunts a un node amb upload.module.

en: Has attached files
ca: Té fitxers adjunts

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
ca: Mostra només elements amb fitxers adjunts. Això pot provocar duplicats si hi ha múltiples fitxers adjunts.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
ca: Afegeix una relació per aconseguir accés a més dades de fitxers per als adjunts de l'upload.module. Tingueu en compte que aquesta relació causarà nodes duplicats si hi ha múltiples fitxers adjunts al node.

en: The user ID
ca: L'ID d'usuari

en: The user or author name.
ca: El nom d'usuari o autor.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
ca: L'adreça de correu electrònic donat un usuari. Aquest camp normalment no es mostra als usuaris, per tant, sigueu cautelós quan l'utilitzeu.

en: Language of the user
ca: La llengua de l'usuari

en: The user's picture, if allowed.
ca: La imatge de l'usuari, si es permet.

en: The date the user was created.
ca: La data en que es va crear l'usuari.

en: The user's last access date.
ca: La data del darrer accés de l'usuari.

en: The user's last login date.
ca: La data del darrer inici de sessió de l'usuari.

en: Whether a user is active or blocked.
ca: Si un usuari està actiu o bloquejat.

en: The user's signature.
ca: La signatura de l'usuari.

en: Provide a simple link to edit the user.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar l'usuari.

en: Roles that a user belongs to.
ca: Rols als qual pertany un usuari.

en: User ID from URL
ca: ID d'usuari de la URL

en: User ID from logged in user
ca: ID d'usuari de l'usuari autenticat

en: Randomize the display order.
ca: Ordena de forma aleatòria la presentació.

en: Null
ca: Nul

en: Provide custom text or link.
ca: Proporciona un text personalitzat o un enllaç.

en: View result counter
ca: Mostra el comptador de resultats

en: Displays the actual position of the view result
ca: Mostra la posició actual del resultat de la vista.

en: Link this field to its aggregator category page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de categoria de l'agregador

en: Link this field to its comment
ca: Enllaça aquest camp al seu comentari

en: Show teaser-style link
ca: Mostra un enllaç del tipus del resum

en: Link this field to new comments
ca: Enllaça aquest camp a nous comentaris

en: Type of link
ca: Tipus d'enllaç

en: contact
ca: contacte

en: Unknown group
ca: Grup desconegut

en: Unknown language
ca: Llengua desconeguda

en: Current user's language
ca: La llengua actual de l'usuari

en: Default site language
ca: La llengua predeterminada del lloc

en: No language
ca: Sense llengua

en: Current installed version
ca: Versió instal·lada actualment

en: Check for new comments as well
ca: Comprova a més si hi ha nous comentaris

en: Node IDs separated by , or +
ca: IDs de node separats per , o +

en: On empty input
ca: En cas d'entrada buida

en: Show None
ca: No mostris res

en: Link this field to download the file
ca: Enllaça aquest camp per descarregar el fitxer

en: Set the breadcrumb for the term parents
ca: Estableix el fil d'ariadna per als termes pare

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
ca: Si se selecciona, el fil d'ariadna inclourà tots els termes pare, cadascun d'ells enllaçat a aquesta vista. Tingueu en compte que això només funciona si només s'ha rebut un terme.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ca: La profunditat coincidirà amb nodes etiquetats amb els termes de la jerarquia. Per exemple, si teniu la paraula "fruita" i un terme fill "poma", amb una profunditat d'1 (o superior), llavors el filtrat per la paraula "fruita" obtindrà nodes que estan etiquetats amb "poma", així com amb "fruita ". En cas negatiu, passa el contrari, la cerca per "poma", també recollirà els nodes etiquetats amb "fruita" si la profunditat és de -1 (o inferior).

en: Link this field to its taxonomy term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme de taxonomia

en: Link this field to its term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme

en: Limit terms by vocabulary
ca: Limita els termes per vocabulari

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ca: Seleccioneu els termes de vocabulari per mostrar a les opcions regulars.

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Show hierarchy in dropdown
ca: Mostra la jerarquia en un desplegable

en: Select terms from vocabulary @voc
ca: Selecciona termes del vocabulari @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
ca[0]: No s'ha pogut trobar el terme: @terms
ca[1]: No s'han pogut trobar els termes: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
ca: Si voleu validar per uns vocabularis específics, marqueu-los; si no se'n marca cap, tots els termes passaran la validació.

en: Term IDs separated by , or +
ca: IDs de terme separats per , o +

en: Current language
ca: Llengua actual

en: Translation option
ca: Opcions de traducció

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
ca: Les opcions  de traducció us permeten seleccionar quina traducció o traduccions s'afegeixen en un conjunt de traduccions. Seleccioneu "Llengua actual" o "Llengua predeterminada" per afegir la traducció a la llengua actual o predeterminada respectivament. Seleccioneu una llengua específica per afegir una traducció en aquella llengua. Si seleccioneu "Tot", cada traducció crearà una nova fila, que pot ser que causin duplicats.

en: To the user
ca: A l'usuari

en: With a mailto:
ca: A un mailto:

en: Is the logged in user
ca: És l'usuari que està autenticat

en: Usernames
ca: Noms d'usuari

en: Enter a comma separated list of user names.
ca: Introduïu un llistat de noms d'usuari separats per comes.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
ca[0]: No s'ha pogut trobar l'usuari: @users
ca[1]: No s'han pogut trobar els usuaris: @users

en: Also look for a node and use the node author
ca: Busca també per node i utilitza l'autor del node

en: Only allow numeric UIDs
ca: Permet només UIDs numèrics

en: Only allow string usernames
ca: Permet només noms d'usuari

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
ca: Permet ambdós UIDs numèrics i noms d'usuari

en: Restrict user based on role
ca: Restringeix l'usuari basat en el rol

en: Restrict to the selected roles
ca: Restringeix als rols seleccionats

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
ca: Si no se selecciona cap rol, estaran permesos els usuaris de qualsevol rol.

en: Unrestricted
ca: Sense restricció

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
ca: Només els usuaris amb el permís seleccionat podran accedir a aquesta vista. Tingueu en compte que els usuaris amb el permís "accedeix a totes les vistes" poden veure qualsevol vista, independentment d'altres permisos.

en: No role(s) selected
ca: No s'ha(n) seleccionat cap rol(s)

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
ca: Només els rols seleccionats podran accedir a aquesta vista. Tingueu en compte que els usuaris amb el permís "accedeix a totes les vistes" poden veure qualsevol vista, independentment del rol.

en: PHP validate code
ca: Codi de validació PHP

en: Never cache
ca: No desis mai

en: Query results
ca: Resultats de consulta

en: The length of time raw query results should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau els resultats de les consultes sense filtrar.

en: Rendered output
ca: Sortida processada

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau la sortida en HTML.

en: Change the title that this display will use.
ca: Canvieu el títol que utilitzarà aquesta vista.

en: Use AJAX
ca: Usa AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
ca: Canvieu si aquesta presentació usarà o no AJAX.

en: Change this display's pager setting.
ca: Canvieu els paràmetres del paginador d'aquesta presentació.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
ca: Especifiqueu si aquesta presentació proporcionarà o no un enllaç "més".

en: Specify access control type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus de control d'accés per aquesta presentació.

en: Change settings for this access type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'accés.

en: Specify caching type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus d'emmagatzemament en memòria cau per aquesta presentació.

en: Change settings for this caching type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'emmagatzemament en memòria cau.

en: Link display
ca: Presentació d'enllaç

en: Specify which display this display will link to.
ca: Especifiqueu a quina presentació enllaçarà aquesta.

en: Exposed form in block
ca: Formulari exposat en un bloc

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
ca: Permeteu que el formulari exposat aparegui en un bloc en comptes de a la vista.

en: Get information on how to theme this display
ca: Obteniu informació sobre com personalitzar el tema d'aquesta visualització

en: The title of this view
ca: El títol d'aquesta vista

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
ca: Aquest títol es mostrarà amb la vista, allà on els títols es mostren normalment; p.e., com el títol de la pàgina, del bloc, etc.

en: Use AJAX when available to load this view
ca: Utilitza AJAX quan estigui disponible per a carregar aquesta vista

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
ca: Si s'estableix, aquesta vista utilitzarà un mecanisme d'AJAX per paginar, per l'ordenació de la taula i pels filtres exposats. Això vol dir que tota la pàgina no s'actualitzarà. No se'n recomana l'ús si aquesta vista és el contingut principal de la pàgina, ja que evitarà els enllaços profunds a pàgines específiques, però és molt útil per al contingut lateral.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A menys que estigueu experimentant algun problema amb els paginadors relacionats amb aquesta vista, hauríeu de deixar-ho a 0. Si esteu utilitzant múltiples paginadors en una pàgina, potser necessiteu establir aquest número a un valor superior per tal de no entrar en conflicte amb ?page=array. Els valors alts afegiran un munt de comes a les vostres URLs, així que eviteu-ho si és possible.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
ca: El nombre d'elements a mostrar per pàgina. Introduïu 0 per no establir cap límit.

en: Add a more link to the bottom of the display.
ca: Afegiu un enllaç "més" a la part inferior de la presentació.

en: Create more link
ca: Crea un enllaç "més"

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
ca: Això afegirà un enllaç "més" a la part inferior de la vista, el qual enllaçarà amb la vista de pàgina. Si teniu més d'una vista de pàgina, l'enllaç apuntarà a la vista especificada a sota 'Pantalla d'enllaç'.

en: The text to display for the more link.
ca: El text a mostrar per l'enllaç "més".

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
ca: Això farà que només es mostrin a la vista els elements diferents. Si hi ha múltiples elements idèntics, cada un d'ells es mostrarà un sol cop. Podeu utilitzar-ho per a provar i eliminar duplicats de la vista, encara que no sempre funciona. Tingueu en compte que això pot alentir les consultes, per tant, utilitzeu-lo amb precaució.

en: Access restrictions
ca: Restriccions d'accés

en: Access options
ca: Opcions d'accés

en: Caching options
ca: Opcions de memòria cau

en: Display even if view has no result
ca: Mostra-ho encara que la vista no tingui resultats

en: How should this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil d'aquesta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
ca: Si l'estil que escolliu té paràmetres, assegureu-vos de fer clic al botó de paràmetres que apareixerà al seu costat al resum de la vista.

en: Style options
ca: Opcions d'estil

en: Row style options
ca: Opcions de l'estil de la fila

en: How should each row in this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil de cada fila d'aquesta vista

en: Which display to use for path
ca: Quina presentació cal utilitzar pel camí

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
ca: Quina presentació cal utilitzar per obtenir el camí d'aquesta presentació per coses com els enllaços de resum, enllaços del canal RSS, enllaços "més", etc.

en: Display output
ca: Marcat de la pantalla

en: Style output
ca: Marcat de l'estil

en: Row style output
ca: Marcat de l'estil de fila

en: Field @field (ID: @id)
ca: Camp @field (ID: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
ca: Aquesta secció llista totes les plantilles possibles per al connector de presentació i per al connector d'estil, ordenades aproximadament de la menys específica a la més específica. La plantilla activa per a cada connector -- la plantilla més específica que s'ha trobat al sistema -- es destaca en negreta.

en: Change theme
ca: Canvia el tema

en: Rescan template files
ca: Torna a escanejar els fitxers de plantilla

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
ca: <strong>Important!</strong> Al afegir, eliminar o canviar el nom a algun fitxer de plantilla, cal sensibilitzar al Drupal dels canvis fent que torni a escanejar els fitxers del vostre sistema. Fent clic a aquest botó netegeu el registre de tema del Drupal i per tant, desencadena aquest procés d'escaneig. Les plantilles destacades de més amunt reflectiran el nou estat del vostre sistema.

en: Theming information (display)
ca: Informació del tema (pantalla)

en: Back to !info.
ca: Torna a la !info.

en: theming information
ca: informació del tema

en: This display has no theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema.

en: This is the default theme template used for this display.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquesta pantalla.

en: Theming information (style)
ca: Informació del tema (estil)

en: This display has no style theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema d'estil.

en: This is the default theme template used for this style.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquest estil.

en: Theming information (row style)
ca: Informació del tema (estil de fila)

en: This display has no row style theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema d'estil de fila.

en: This is the default theme template used for this row style.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquest estil de fila.

en: Put the exposed form in a block
ca: Posa el formulari exposat en un bloc

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
ca: Si s'estableix, qualsevol giny exposat no apareixerà amb aquest vista. En el seu lloc, un bloc serà posat a disposició del sistema d'administració de blocs del Drupal, i el formulari exposat apareixerà allà. Tingueu en compte que aquest bloc s'ha d'habilitar manualment. El Views no l'habilitarà per vosaltres.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
ca: La presentació "@display" utilitza camps però no n'hi ha cap de definit per aquesta o bé tots estan exclosos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
ca: La presentació "@display" utilitza un camí però aquest no està definit.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
ca: La presentació "@display" té un connecto d'estil invàlid.

en: Exposed form: @view-@display_id
ca: Formulari exposat: @view-@display_id

en: Attachment settings
ca: Paràmetres d'adjunció

en: Inherit exposed filters
ca: Hereta els filtres exposats

en: Multiple displays
ca: Múltiples vistes

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els seus valors de filtres exposats de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: Attach before or after the parent display?
ca: Adjunta-ho abans o després de la presentació pare?

en: Select which display or displays this should attach to.
ca: Seleccioneu a quina presentació o presentacions s'ha d'adjuntar

en: Block admin description
ca: Descripció a l'administració de blocs

en: Block caching type
ca: Tipus de memòria cau del bloc

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
ca: Això estableix l'estat predeterminat per al mètode d'emmagatzemament a memòria cau de bloc integrat al Drupal; requereix que s'activi 'emmagatzemament a memòria cau a l'administració del bloc, i aneu amb compte perquè teniu poc control sobre quan la memòria cau es buida.

en: Using the site name
ca: Utilitzant el nom del lloc web

en: Use the site name for the title
ca: Utilitzar el nom del lloc web per al títol

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
ca: La icona del canal només estarà disponible a les presentacions seleccionades.

en: No menu
ca: Sense menú

en: Tab: @title
ca: Pestanya: @title

en: Change settings for the parent menu
ca: Canvia configuració per al menú principal

en: The menu path or URL of this view
ca: Ruta del menú o URL per aquesta vista

en: Menu item entry
ca: Entrada de l'element de menú

en: No menu entry
ca: Sense entrada de menú

en: Normal menu entry
ca: Entrada normal de menú

en: Menu tab
ca: Pestanya de menú

en: Default menu tab
ca: Pestanya de menú predeterminada

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
ca: Si s'estableix com a normal o pestanya, introduïu el text a utilitzar per a l'element de menú.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
ca: Si s'estableix com a normal o pestanya, introduïu el text a utilitzar per a la descripció de l'element de menú.

en: Insert item into an available menu.
ca: Inseriu l'element a un dels menús disponibles.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
ca: Quant menor sigui el pes més amunt/a l'esquerra apareixerà.

en: Default tab options
ca: Opcions de la pestanya predeterminada

en: Already exists
ca: Ja existent

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu el títol de l'element.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu la descripció de l'element.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
ca: El Views no pot crear un element de menú normal per camins que tinguin un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
ca: Una presentació la qual el seu camí acaba amb un % no pot ser una pestanya.

en: Title is required for this menu type.
ca: El títol és obligatori per aquest tipus de menú.

en: Inline fields
ca: Camps en línia

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
ca: Els camps en línia es mostraran un al costat de l'altre en comptes d'un després de l'altre.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
ca: El separador es pot col·locar entre els camps en línia per evitar que quedin premuts un contra l'altre. Podeu utilitzar HTML en aquest camp.

en: Grouping field
ca: Camp d'agrupament

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
ca: Podeu especificar de forma opcional un camp pel qual agrupar els registres. Deixeu-ho en blanc per no agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
ca: L'estil @style requereix un estil de fila però l'extensió de fila és invàlida.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ca: L'alineació horitzontal col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap a la dreta. L'alineació vertical col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap abaix.

en: RSS description
ca: Descripció de l'RSS

en: Display record count with link
ca: Mostra el comptador de registres amb un enllaç

en: Override number of items to display
ca: Sobreescriu el nombre d'elements a mostrar

en: Display items inline
ca: Mostra els elements en línia

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ca: Necessiteu com a mínim un camp abans de poder configurar els vostres paràmetres de la taula

en: Override normal sorting if click sorting is used
ca: Sobreescriu l'ordenació normar si s'utilitza l'ordenació fent clic

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ca: Habilita l'estil "enganxat" del Drupal per la capçalera de taula (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
ca: (L'efecte de capçalera enganxada no estarà actiu per la previsualització a continuació, només a la sortida en viu)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
ca: Si se selecciona una ordenació predeterminada, quina ordenació cal utilitzar per defecte.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
ca: Col·loqueu els camps en columnes; podeu combinar múltiples camps a la mateixa columna. Si ho feu, s'utilitzarà el separador de la columna especificada per a separar els camps. Marqueu la casella d'ordenació per fer que aquesta columna es pugui ordenar al fer-hi clic, i marqueu el botó d'ordenació predeterminada per a determinar quina columna ha d'ordenar-se de forma predeterminada, si n'hi hagués. Podeu controlar l'ordre de les columnes i les etiquetes dels camps a la secció de camps.

en: The style selected does not utilize fields.
ca: L'estil seleccionat no utilitza camps.

en: None defined
ca: Sense definir

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
ca: Aquesta vista l'està editant l'usuari !user, i per tant està bloquejada. Aquest bloqueig té !age. Feu clic aquí per <a href="!break">desbloquejar-la</a>.

en: New view
ca: Nova vista

en: Changed view
ca: Vista modificada

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
ca: Vista %name, mostrant elements del tipus <strong>@base</strong>.

en: Live preview
ca: Previsualització en viu

en: @current of @max
ca: @current de @max

en: There are no views to be exported at this time.
ca: En aquests moments no hi ha vistes a exportar.

en: Show only these tags
ca: Mostra només aquestes etiquetes

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
ca: Poseu això a @module.info al vostre directori modules/@module

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
ca: Poseu això a @module.module al vostre directori modules/@module

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
ca: Poseu això a @module.views_default.inc al vostre directori modules/@module o modules/@module/includes

en: Bulk export
ca: Exportació massiva

en: Views exporter
ca: Exportació de vistes

en: Allows exporting multiple views at once.
ca: Permet exportar múltiples vistes de cop.

en: - All -
ca: - Tot -

en: Allow multiple values
ca: Permet múltiples valors

en: Filter criteria
ca: Criteris de filtratge

en: Content translation
ca: Traducció del contingut

en: Reorder
ca: Reordena

en: Sort descending
ca: Ordena de forma descendent

en: Sort ascending
ca: Ordena de forma ascendent

en: In code
ca: Al codi

en: Administrative title
ca: Títol d'administració

en: Style settings
ca: Paràmetres d'estil

en: Group by
ca: Agrupa per

en: Taxonomy Term
ca: Terme de la taxonomia

en: <No value>
ca: <Cap valor>

en: (first item is 0)
ca: (el primer element és 0)

en: Number of pages
ca: Número de pàgines

en: Allow multiple values.
ca: Permet múltiples valors.

en: Content statistics
ca: Estadístiques del contingut

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
ca: Target de l'enllaç, com per exemple _blank, _parent o un nom d'iframe. Aquest camp és rarament utilitzat.

en: @argument title
ca: Títol de @argument

en: @argument input
ca: Entrada de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
ca: El nombre màxim de caràcters que pot tenir aquest camp.

en: Count the number 0 as empty
ca: Conta el número 0 com a buit

en: Hide if empty
ca: Amaga si és buit

en: Starting value
ca: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
ca: Especifiqueu el número pel qual ha de començar el comptador.

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: The view %name has been saved.
ca: S'ha desat la vista %name.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
ca: Aquest filtre pot produir que elements que tenen més d'una de les següents opcions apareguin com a resultats duplicats. Si aquest filtre provoca resultats duplicats, aquesta casella de verificació pot reduir aquests duplicats; però, com més termes hagi de buscar, més lenta serà la consulta, per tant, utilitzeu-ho amb precaució. No s'ha d'establir en els camps d'un sol valor, ja que pot causar que desapareguin valors de la visualització, si s'utilitza en un camp incompatible.

en: Hostname of user that posted the comment.
ca: Nom de l'ordinador de l'usuari que ha enviat el comentari.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
ca: Correu electrònic de l'usuari que ha enviat el comentari. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
ca: Relaciona nodes a termes de taxonomia, especificant quin vocabulari o vocabularis utilitzar. Aquesta relació pot causar entrades duplicades si hi ha múltiples termes.

en: The taxonomy term ID for the term.
ca: L'ID del terme de la taxonomia pel terme.

en: The taxonomy term name for the term.
ca: El nom de terme de la taxonomia pel terme.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
ca: Escolliu quins vocabularis voleu relacionar. Recordeu que cada terme trobat crearà un nou registre, pel que aquesta relació s'utilitza millor en un sol vocabulari que només té un terme per node.

en: The file ID for the file.
ca: L'ID de fitxer del fitxer.

en: The name of the attached file.
ca: El nom del fitxer adjunt.

en: The MIME type of the attached file.
ca: El tipus MIME del fitxer adjunt.

en: The path of the attached file.
ca: El camí del fitxer adjunt.

en: The size of the attached file.
ca: La mida del fitxer adjunt.

en: The name of the role.
ca: El nom del rol.

en: The role ID of the role.
ca: L'ID de rol del rol.

en: Hide empty fields
ca: Amaga els camps buits

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
ca: No mostris els camps, etiquetes o marcat per als camps que estan buits.

en: Hide the "Go" button.
ca: Amaga el botó "Vés-hi".

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
ca: Si s'amaga, aquest botó només s'amagarà pels usuaris amb JavaScript i la pàgina saltarà automàticament quan la llista de selecció es canviï.

en: Length is shorter than
ca: La llargada és menor que

en: Length is longer than
ca: La llargada és major que

en: SQL Query
ca: Consulta SQL

en: revision user
ca: usuari de la revisió

en: Exposed form
ca: Formulari exposat

en: Always display more link
ca: Mostra sempre l'enllaç "més"

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
ca: Això mostrarà l'enllaç "més" encara que no ho hagi més elements a mostrar.

en: The order of pages in the book hierarchy.
ca: L'ordre de les pàgines a la jerarquia del llibre.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
ca: Mostra l'enllaç estàndard d'afegir un comentari utilitzat al nodes regulars, el qual es mostrarà només si l'usuari que està veient el contingut té accés per afegir un comentari.

en: Inherit pager
ca: Hereta el paginador

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ca[0]: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb 1 caràcter o més.
ca[1]: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb @count caràcters o més.

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
ca: L'etiqueta per aquesta àrea de text que es mostrarà només a l'administració.

en: Exposed
ca: Exposat

en: Displays Reorder
ca: Reordena les presentacions

en: Group @group
ca: Grup @group

en: Input required
ca: Entrada de dades obligatòria

en: Display all items
ca: Mostra tots els elements

en: Display a specified number of items
ca: Mostra un nombre específic d'elements

en: Paged output, full pager
ca: Sortida paginada, paginador complet

en: Paged output, mini pager
ca: Sortida paginada, paginador mini

en: Provide markup text for the area.
ca: Proporciona text amb etiquetes per l'àrea.

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$argument->validated_title".
ca: Introduïu codi PHP que retorni TRUE o FALSE. No retornar res és el mateix que retornar FALSE, per tant, estigueu segurs de retornar alguna cosa si no voleu declarar el paràmetre com a invàlid. No utilitzeu &lt;?php ?&gt;. El paràmetre a validar serà "$argument" i la vista serà "$view". Podeu canviar el paràmetre establint el valor "$handler->argument". Podeu canviar el títol utilitzat a les substitucions per aquest paràmetre establint el valor "$argument->validated_title".

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: Change the machine name of this display.
ca: Canvieu el nom màquina d'aquesta presentació.

en: Change settings for this pager type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus de paginador.

en: Use grouping
ca: Usa agrupament

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
ca: Permeteu l'agrupament i agregació (càlcul) de camps.

en: Exposed form style
ca: Estil del formulari exposat

en: Select the kind of exposed filter to use.
ca: Seleccioneu el tipus de filtres exposat a utilitzar.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
ca: Paràmetres del formulari exposat per aquest estil de formulari exposat.

en: The machine name of this display
ca: El nom màquina d'aquesta presentació

en: This is machine name of the display.
ca: Aquest és el nom màquina de la presentació.

en: Exposed Form
ca: Formulari exposat

en: Select which pager, if any, to use for this view
ca: Selecciona quin paginador, si és el cas, cal utilitzar per aquesta vista

en: Pager options
ca: Opcions del paginador

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
ca: Text a mostrar al botó d'enviament del formulari exposat.

en: Include reset button
ca: Inclou un botó de reinicialització

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
ca: Si es marca, el formulari exposat proporcionarà un botó per a reinicialitzar els filtres exposats aplicats

en: Reset button label
ca: Etiqueta del botó de reinicialització

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
ca: Text a mostra al botó de reinicialització del formulari exposat.

en: Exposed sorts label
ca: Etiqueta de l'ordenació exposada

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
ca: Text a mostrar com a etiqueta de la caixa de selecció d'ordenació exposada.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
ca: Text a utilitzar quan l'ordenació exposada està ordenada en forma ascendent.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
ca: Text a utilitzar quan l'ordenació exposada està ordenada en forma descendent.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ca: Seleccioneu qualsevol filtre i feu clic a Aplica per a veure'n els resultats.

en: Text on demand
ca: Text de la demanda

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
ca: El nombre d'elements a saltar. Per exemple, si aquest camp és 3. els primers 3 elements se saltaran i no es mostraran.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
ca: El número total de pàgines. Deixeu-ho en blanc per a mostrar totes les pàgines.

en: Exposed options
ca: Opcions exposades

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
ca: Exposant aquestes opcions permeteu als usuaris definir els seus valors en un formulari exposat al mostrar-se la vista

en: Expose items per page
ca: Exposa els elements per pàgina

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
ca: Al marcar-ho, els usuaris poden determinar quants elements es mostren per pàgina en una vista

en: Items per page label
ca: Etiqueta d'elements per pàgina

en: Label to use in the exposed items per page form element.
ca: Etiqueta a utilitzar al formulari exposat dels elements per pàgina.

en: Exposed items per page options
ca: Opcions de l'exposició dels elements per pàgina

en: Expose Offset
ca: Exposa el desplaçament

en: Offset label
ca: Etiqueta del desplaçament

en: Label to use in the exposed offset form element.
ca: Etiqueta a utilitzar al formulari exposat del desplaçament.

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
ca[0]: Mini paginador, @count element, salta'n @skip
ca[1]: Mini paginador, @count elements, salta'n @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
ca[0]: Mini paginador, @count element
ca[1]: Mini paginador, @count elements

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
ca[0]: @count element, saltant @skip
ca[1]: @count elements, saltant @skip

en: @count item | @count items
ca[0]: @count element
ca[1]: @count elements

en: Authentication module
ca: Mòdul d'autenticació

en: In database
ca: A la base de dades

en: Appears in: @bundles
ca: Apareix a: @bundles

en: Delta - Appears in: @bundles
ca: Delta - Apareix a: @bundles

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: Broken/missing handler: @table > @field
ca: Controlador trencat/desaparegut: @table > @field

en: Taxonomy Term ID from URL
ca: ID de terme de taxonomia de la URL

en: Translate link
ca: Enllaç de traducció

en: Provide a simple link to translate the node.
ca: Proporciona un enllaç simple per a traduir el node.

en: Authmap ID
ca: ID de l'Authmap

en: The Authmap ID.
ca: L'ID de l'Authmap

en: Authentication name
ca: Nom d'autenticació

en: The unique authentication name.
ca: El nom únic d'autenticació

en: The name of the module managing the authentication entry.
ca: El nom del mòdul que gestiona l'entrada autentificada.

en: Use absolute link (begins with "http://")
ca: Utilitza un enllaç absolut (comença per "http://")

en: Output machine name
ca: Ensenya el nom màquina

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
ca: Utilitza el camí del terme de taxonomia de Drupal per a crear els enllaços del fil d'ariadna

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
ca: Si se selecciona, els enllaços del fil d'ariadna es crearan utilitzant el mètode estàndard del Drupal en comptes del mètode personalitzat de les vistes. Això és força útil si esteu utilitzant mòduls com el taxonomy redirect per a modificat els enllaços dels vostres termes de taxonomia.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
ca: Canvieu el(s) nom(s) de la(es) classe(s) CSS que s'afegiran a aquesta presentació.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
ca: Les classes CSS s'afegiran a la vista. Això us permet utilitzar codis CSS específics per cada vista. Podeu definir múltiples classes separades per espais.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
ca: Les classes CSS han de ser alfanumèriques o amb guions baixos.

en: Term edit link
ca: Enllaç d'edició del terme

en: Provide a simple link to edit the term.
ca: Proporciona un simple enllaç per editar el terme.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
ca: Establiu entre quins valors l'usuari pot escollir al determinar els elements per pàgina. Separats per comes.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
ca: Al marcar-ho, els usuaris poden determinar quants elements se saltren al principi.

en: Vocabulary machine name
ca: Nom màquina del vocabulari

en: Fill up single line
ca: Omple la línia solta.

en: Row class
ca: Classe de la fila

en: - Use default -
ca: - Usa el predeterminat -

en: Fixed value
ca: Valor fix

en: Access the views administration pages.
ca: Accediu a les pàgines d'administració de les vistes.

en: Bypass access control when accessing views.
ca: Eviteu el control d'accés quan accediu a les vistes.

en: Add new view
ca: Afegeix una nova vista

en: - Basic validation -
ca: - Validació bàsica -

en: HTML element
ca: Element HTML

en: Label HTML element
ca: Etiqueta de l'element HTML

en: Place a colon after the label
ca: Posa dos punts després de l'etiqueta

en: Wrapper HTML element
ca: Element HTML del contenidor

en: Wrapper class
ca: Classe del contenidor

en: Add default classes
ca: Afegeix les classes predeterminades

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
ca: Utilitzeu les classes predeterminades del Views per identificar el camp, l'etiqueta del camp i el contingut del camp.

en: Use absolute path
ca: Utilitza camins absoluts

en: Rel Text
ca: Text rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
ca: Inclou l'atribut Rel per a utilitzar-lo amb el lightbox2 o d'altres utilitats JavaScript.

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters %5B and %5D please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
ca: <p>Els següents tokens estan disponibles per aquest camp. Tingueu en compte que degut a l'ordre de processament de la visualització, no podeu utilitzar camps que venen després d'aquest camp; si necessiteu un camp que no està llistat aquí, reordeneu els vostres camps. Si voleu tenir els caràcters %5B i %5D, utilitzeu els codis HTML '%5B' o '%5D' o es reemplaçaran amb un espai en blanc.</p>

en: Preserve certain tags
ca: Preserva algunes etiquetes

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
ca: Llisteu les etiquetes que necessiten ser preservades durant el procés d'eliminació d'etiquetes. Exemples &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; preservaran tots els elements p i br

en: Enter mathematical expressions such as 2 + 2 or sqrt(5). You my assign variables and create mathematical functions and evaluate them. Use the ; to separate these. For example: f(x) = x + 2; f(2).
ca: Introduïu expressions matemàtiques del tipus 2 + 2 o sqrt(5). Podeu assignar variables, crear funcions matemàtiques i avaluar-les. Utilitzeu el ; per a separar-les. Per exemple: f(x) = x + 2; f(2).

en: Format plural
ca: Formata el plural

en: If checked, special handling will be used for plurality.
ca: Si es marca, s'utilitzarà una gestió especial per als plurals.

en: Singular form
ca: Forma singular

en: Text to use for the singular form.
ca: Text a usar per a la forma singular.

en: Plural form
ca: Forma plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
ca: Text a usar per a la forma plural, @count se substituirà pel valor.

en: Translation method
ca: Mètode de traducció

en: Select a translation method to use for Views data like header, footer, and empty text.
ca: Seleccioneu un mètode de traducció a utilitzar per les dades del Views com la capçalera, el peu, i el text buit.

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
ca: Aquest títol es mostrarà a les pàgines d'edició de les vistes en comptes del títol predeterminat. Això pot ser útil si teniu el mateix element dos cops.

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
ca: Si heu de traduir les etiquetes del Views en d'altres llengües, considereu la instal·lació del mòdul de traducció de Views del paquet d'<a href="!path">Internacionalització</a>.

en: The unique ID of the aggregator item.
ca: L'ID únic de l'element de l'agregador.

en: Date and time of when the comment was created.
ca: Data i hora de quan es va crear el comentari.

en: Date and time of when the comment was last updated.
ca: Data i hora de quan es va actualitzar per darrer cop el comentari.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
ca: Si el comentari està aprovat (o encara està a la cua de moderació).

en: Approved comment
ca: Comentari aprovat

en: Last comment CID
ca: CID del darrer comentari

en: Display the last comment of a node
ca: Mostra el darrer comentari d'un node

en: Last Comment
ca: Darrer comentari

en: The last comment of a node.
ca: El darrer comentari d'un node.

en: File Usage
ca: Ús de fitxer

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest node, normalment perquè està en un camp del node.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest usuari, normalment perquè està en un camp de l'usuari.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest comentari, normalment perquè està en un camp del comentari.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest terme de taxonomia, normalment perquè està en un camp del terme de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest vocabulari de taxonomia, normalment perquè està en un camp del vocabulari de taxonomia.

en: The module managing this file relationship.
ca: El mòdul que gestiona aquesta relació de fitxer.

en: The type of entity that is related to the file.
ca: El tipus d'entitat que està relacionada amb el fitxer.

en: The number of times the file is used by this entity.
ca: El nombre de cops que el fitxer és utilitzar per aquesta entitat.

en: Machine-Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
ca: El nom-màquina del vocabulari del qual un terme és membre. Aquest serà el vocabulari del qual és qualsevol camp de "Taxonomia: Terme"; i pot causar duplicats.

en: Math expression
ca: Expressió matemàtica

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
ca: Avalua una expressió matemàtica i la mostra.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
ca: El nom màquina del vocabulari al qual pertany el terme.

en: Term name converted to Term ID
ca: Nom del terme convertit en ID del terme

en: No comment
ca: Sense comentari

en: Comment or document this display.
ca: Comenteu o documenteu aquesta presentació.

en: Display status
ca: Estat de la presentació

en: Define if this display is or is not enabled.
ca: Definiu si aquesta presentació està habilitada o no.

en: Query settings
ca: Paràmetres de la consulta

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
ca: Permeteu establir alguns paràmetres avançats per al connector de consultes

en: The name and the description of this display
ca: El nom i la descripció d'aquesta presentació

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
ca: Aquest no apareixerà només a la interfície d'administració de la vista.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
ca: Aquesta descripció apareixerà només a la interfície d'administració de la vista.

en: This display's comments
ca: Comentari d'aquesta presentació

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
ca: Aquest valor es veurà i s'utilitzarà només a la interfície d'usuari del Views i es pot utilitzar per a documentar aquesta presentació. Podeu utilitzar-la per proporcionar notes per altra gent o per futurs mantenidors del vostre lloc sobre com i per què s'ha configurat aquesta presentació.

en: Status of this display
ca: L'estat d'aquesta presentació

en: Enable display
ca: Habilita la presentació

en: If unchecked, this display will not be available in the site.
ca: Si no es marca, aquesta presentació no estarà disponible al lloc.

en: Query options
ca: Opcions de la consulta

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els seus valors de paginació de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
ca: Això apareixerà com el nom d'aquest bloc a administració >> estructura >> blocs.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
ca: Text a mostrar en comptes dels resultats quan l'usuari encara no hagi seleccionat i aplicat un filtre exposat.

en: Include all items option
ca: Inclou una opció per a tots els elements

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
ca: Si es marca, s'inclourà un element extra a la llista d'elements per pàgina per mostrar tots els elements

en: The number of items to display per page.
ca: El nombre d'elements a mostrar per pàgina.

en: Disable SQL rewriting
ca: Inhabilita la reescriptura de l'SQL

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Please use this option only if you understand and accept this security risk.
ca: AVÍS: Inhabilitar la reescriptura de l'SQL significa que la seguretat de l'accés als nodes està inhabilitada. Això pot permetre als usuaris veure dades que no haurien de ser capaços de veure si la serva vista no està configurada correctament. Useu només aquesta opció si enteneu i accepteu aquest risc de seguretat.

en: Use Slave Server
ca: Utilitza un servidor esclau

en: This will make the query attempt to connect to a slave server if available.  If no slave server is defined or available, it will fall back to the default server.
ca: Això farà que la consulta intenti connectar-se a un servidor esclau si n'hi ha de disponibles. Si no n'hi ha cap de definit, recorrerà al servidor predeterminat.

en: Field Language
ca: Llengua del camp

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
ca: Tots els camps que tinguin suport per a traduccions es mostraran en la llengua seleccionada.

en: The class to provide on each row.
ca: La classe proporcionada a cada fila.

en: Table summary
ca: Resum de la taula

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Set this for better accessiblity of your site.
ca: Aquest valor es mostrarà a l'atribut HTML del resum de la taula. Establiu-lo per una millor accessibilitat del vostre lloc.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ca: La classe proporcionada al contenidor, fora de la llista.

en: List class
ca: Classe de la llista

en: The class to provide on the list element itself.
ca: La classe proporcionada a l'element de la llista.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
ca: Definiu el camí base per als enllaços d'aquesta vista de resum, p. ex. http://example.com/<strong>camí_de_la_vostra_vista/arxiu</strong>. No inclogueu les barres inicial i final. Si aquest valor és buit, les vistes utilitzaran el primer camí que trobin com a camí base, a les presentacions de pàgina, o/si no es pot trobar cap camí.

en: Use Views exporter
ca: Utilitza l'exportador del Views

en: Use the Views exporter.
ca: Utilitzeu l'exportador del Views.

en: %time hence
ca: d'aquí a %time

en: Machine name:
ca: Nom màquina:

en: Bypass views access control
ca: Evita el control d'accés de les vistes

en: No results behavior
ca: Comportament al no haver-hi resultats

en: Edit @section
ca: Edita @section

en: View to insert
ca: Vista a inserir

en: The view to insert into this area.
ca: La vista a inserir en aquesta àrea.

en: Inherit contextual filters
ca: Hereta els filtres contextuals

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
ca: Si es marca, aquesta vista rebrà els mateixos filtres contextuals que el seu pare.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
ca: Quan el valor del filtre <em>NO</em> es troba a la URL

en: Exception value
ca: Valor de l'excepció

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
ca: Si es rep aquest valor, el filtre s'ignorarà; p.ex. "tots els valors"

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
ca: Sobreescriu el títol de la vista i d'altres paràmetres. Utilitzeu "%1" per al primer paràmetre, "%2" per al segon, etc.

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
ca: Quan el valor del filtre <em>ES</em> troba a la URL o es proporciona un valor predeterminat

en: Override breadcrumb
ca: Sobreescriu el fil d'ariadna

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
ca: Introduïu un nom per al fil d'ariadna que vulgueu utilitzat. Consulteu "Títol" per a les substitucions del tant per cent.

en: Specify validation criteria
ca: Especifica els criteris de validació

en: Action to take if filter value does not validate
ca: Acció a prendre si el valor del filtre no valida

en: Display all results for the specified field
ca: Mostra tots els resultats pel camp especificat

en: Provide default value
ca: Proporciona un valor predeterminat

en: Display a summary
ca: Mostra un resum

en: Display contents of "No results found"
ca: Mostra el contingut de "No s'han trobat resultats"

en: Skip default argument for view URL
ca: Omet el paràmetre predeterminat de la URL de la vista

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
ca: Seleccioneu si cal o no incloure aquest paràmetre predeterminat al construir la URL per aquesta vista. Ometre els paràmetres predeterminats és molt útil, per exemple, en el cas dels canals.

en: Number of records
ca: Nombre de registres

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir múltiples valors de la forma 1+2+3 (per fer un OR lògica) o 1,2,3 (per fer una AND lògica).

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
ca: El mode glossari aplica un límit al nombre de caràcters utilitzats al valor del filtre, el qual permet a la vista de resum actuar com un glossari.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
ca: Quants caràcters del valor del filtre s'utilitzaran per a filtrar. Si s'estableix a 1, tots els camps que comencin amb la primera lletra del filtre es tindran en compte.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
ca: Al imprimir el títol i el resum, com transformar la caixa del valor del filtre.

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
ca: Al imprimir camins URL, com transformar la caixa dels valors del filtre. No ho utilitzeu això a no ser que treballeu amb Postgres ja que usa comparacions sensibles a la minúscules/majúscules.

en: Create a label
ca: Crea una etiqueta

en: Enable to create a label for this field.
ca: Permet la creació d'una etiqueta per aquest camp.

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
ca: Permet carregar aquest camp com a ocult. Sovint usat per agrupar els camps o per utilitzar-lo com a token en un altre camp.

en: Wrap field in HTML
ca: Embolcalla el camp amb HTML

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
ca: Escolliu l'element HTML per contenir aquest camp, p.ex. H1, H2, etc.

en: Create a CSS class
ca: Crea una classe CSS

en: Provide a CSS class to...
ca: Proporcioneu una classe CSS a ...

en: Wrap label in HTML
ca: Embolcalla l'etiqueta amb HTML

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
ca: Escolliu l'element HTML per contenir aquesta etiqueta, p.ex. H1, H2, etc.

en: Wrap field and label in HTML
ca: Embolcalla el camp i l'etiqueta amb HTML

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc.
ca: Escolliu l'element HTML per contenir aquest camp i la seva etiqueta, p.ex. H1, H2, etc.

en: Rewrite results
ca: Reescriu els resultats

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
ca: Permet la sobreescriptura de la sortida d'aquest camp amb un text personalitzat o tokens de reemplaçament.

en: Replace spaces with dashes
ca: Substitueix els espais per guions

en: External server URL
ca: URL del servidor extern

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
ca: Enllaceu a un servidor extern utilitzant una URL completa: p.ex. 'http://www.example.com' o 'www.example.com'.

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
ca: Permet tallar el camp a una longitud màxima de caràcters.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
ca: Converteix tots els caràcters de línia nova a etiquetes HTML &lt;br&gt;

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
ca: Si es marca, tots els caràcters de línia nova (p.ex. \n) es convertiran a etiquetes HTML &lt;br&gt;.

en: No results text
ca: Text al no haver-hi resultats

en: Provide text to display if this field returns no results.
ca: Proporcioneu un text a mostrar si aquest camp no retorna cap resultat.

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
ca: Permet mostrar el "text al no haver-hi resultats" si el camp conté el número 0.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
ca: Permet amagar aquest camp si està buit. Tingueu en compte que tot i així l'etiqueta del camp es mostrarà. Comproveu els paràmetres de l'estil o de l'estil de fila per amagar les etiquetes dels camps buits.

en: Time hence
ca: Temps d'aquí a

en: Time hence (with "hence" appended)
ca: Temps d'aquí a (amb un "d'aquí a" adjunt)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates futures tenen un "-" anteposat)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
ca: Lapse de temps (dates passades tenen un "-" anteposat)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
ca: Com s'han de mostrar les dades serialitzades. Podeu escollir una clau de la matriu/objecte en concret o un print_r de la sortida completa.

en: Full data (unserialized)
ca: Totes les dades (sense serialitzar)

en: Full data (serialized)
ca: Totes les dades (serialitzades)

en: A certain key
ca: Una clau en concret

en: Which key should be displayed
ca: Quina clau s'ha de mostrar

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
ca: Heu d'introduir una clau si voleu mostrar una clau concreta de les dades.

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it.
ca: Exposa aquest filtre als visitants, per a permetre'ls de modificar-lo.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
ca: Aquest filtre no està exposat. Exposeu-lo per a permetre als usuaris modificar-lo.

en: Expose filter
ca: Exposa el filtre

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
ca: Aquest filtre està exposat. Si l'amagueu, els usuaris ja no podran modificar-lo.

en: Hide filter
ca: Amaga el filtre

en: Expose operator
ca: Exposa l'operador

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship form filters, etc.
ca: Editeu l'etiqueta d'administració mostrada al referenciar aquesta relació des dels filtres, etc.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
ca: Permet amagar elements que no contenen aquesta relació

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
ca: Aquesta ordenació no està exposada. Exposeu-la per permetre als usuaris canviar-la.

en: Expose sort
ca: Exposa l'ordenació

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
ca: Aquesta ordenació està exposada. Si l'amagueu, els usuaris ja no podran modificar-la.

en: Hide sort
ca: Oculta l'ordenació

en: Save & exit
ca: Desa i surt

en: Continue & edit
ca: Continua i edita

en: Database overriding code
ca: Codi sobreescrit a la base de dades

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
ca: * Tots els canvis s'han emmagatzemat temporalment. Feu clic a Desa per a fer permanents els vostres canvis. Feu clic a Cancel·la per a descartar la vista

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
ca: * Tots els canvis s'han emmagatzemat temporalment. Feu clic a Desa per a fer permanents els vostres canvis. Feu clic a Cancel·la per a descartar els vostres canvis.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
ca: Modifiqueu la/les presentació(ns) de la vostra vista a continuació o afegiu-ne de noves.

en: edit view name/description
ca: edita el nom/descripció de la vista

en: analyze view
ca: analitza la vista

en: clone view
ca: clona la vista

en: export view
ca: exporta la vista

en: revert view
ca: torna a una versió anterior de la vista

en: delete view
ca: suprimeix la vista

en: Add !display
ca: Afegeix !display

en: @display_title details
ca: Detalls de @display_title

en: Auto preview
ca: Previsualitza automàticament

en: Preview with contextual filters:
ca: Previsualitza amb els filtres contextuals:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
ca: Separeu els valors dels filtres contextuals amb una "/". Per exemple, %example.

en: Apply and continue
ca: Aplica i continua

en: @current of @total
ca: @current de @total

en: All displays
ca: Totes les presentacions

en: This @display_type (override)
ca: Aquest(a) @display_type (sobreescriu)

en: Add and configure @types
ca: Afegeix i configura @types

en: Configure @type: @item
ca: Configureu el @type: @item

en: Show filters on the list of views
ca: Mostra els filtres a la llista de vistes

en: Show advanced help warning
ca: Mostra l'avís de l'ajuda avançada

en: Always show the master display
ca: Mostra sempre la presentació mare

en: Advanced users of views may choose to see the master (i.e. default) display.
ca: Els usuaris avançats del Views poden escollir veure la presentació mare (p.ex. per defecte)

en: Always show advanced display settings
ca: Mostra sempre els paràmetres avançats de la presentació

en: Default to showing advanced display settings, such as relationships and contextual filters.
ca: De forma predeterminada, mostrar els paràmetres avançats de la presentació, com poden ser les relacions o els filtres contextuals.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
ca: Etiqueta pel valor "Qualsevol" pels filtres exposats no obligatoris de llistat desplegable no múltiples

en: Live preview settings
ca: Paràmetres de la previsualització en viu

en: Automatically update preview on changes
ca: Actualitza de forma automàtica la previsualització davant d'un canvi

en: Always show the preview button, even the automatically update is checked.
ca: Mostra sempre el botó de previsualització, encara que l'actualització automàtica estigui marcada.

en: Show information and statistics about the view during live preview
ca: Mostra informació i estadístiques sobre la vista al fer les previsualitzacions en viu

en: Above the preview
ca: Abans de la previsualització

en: Below the preview
ca: Després de la previsualització

en: Show the SQL query
ca: Mostra la consulta SQL

en: Show performance statistics
ca: Mostra les estadístiques de rendiment

en: Disable JavaScript with Views
ca: Inhabilita el JavaScript amb el Views

en: If you are having problems with the JavaScript, you can disable it here. The Views UI should degrade and still be usable without javascript; it's just not as good.
ca: Si esteu tenint problemes amb el JavaScript, podeu inhabilitar-lo aquí. La interfície gràfica del Views degrada i encara es pot usar sense el JavaScript; simplement, la interfície no serà tan bona.

en: Unformatted list
ca: Llista sense format

en: HTML list
ca: Llista HTML

en: Contextual filters
ca: Filtres contextuals

en: contextual filters
ca: filtres contextuals

en: Contextual filter
ca: Filtre contextual

en: contextual filter
ca: filtre contextual

en: The content to which the comment is a reply to.
ca: El contingut pel qual el comentari és una resposta.

en: The node ID.
ca: L'ID del node.

en: The content title.
ca: El títol del contingut.

en: The date the content was posted.
ca: La data en que es va enviar el contingut.

en: The date the content was last updated.
ca: La data en que es va actualitzar per darrer cop el contingut.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
ca: El tipus del contingut (per exemple, "entrada de blog", "enviament de fòrum", "notícia", etc.).

en: Whether or not the content is published.
ca: Si el contingut està o no publicat.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
ca: Si el contingut està o no promocionat a la portada.

en: Whether or not the content is sticky.
ca: Si el contingut és o no estàtic a la part superior dels llistats.

en: Provide a simple link to the content.
ca: Proporciona un simple enllaç al contingut.

en: Provide a simple link to edit the content.
ca: Proporciona un simple enllaç per editar el contingut.

en: Provide a simple link to delete the content.
ca: Proporciona un simple enllaç per suprimir el contingut.

en: The aliased path to this content.
ca: El camí amb àlies d'aquest contingut.

en: Relate content to the user who created it.
ca: Relacioneu el contingut amb l'usuari que el va crear.

en: Content revision
ca: Revisió de contingut

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
ca: Relacioneu una revisió de contingut amb l'usuari que la va crear.

en: The revision ID of the content revision.
ca: L'ID de la revisió de la revisió de contingut.

en: Get the actual content from a content revision.
ca: Obté el contingut actual a partir d'una revisió de contingut.

en: The date the content revision was created.
ca: La data en que es va crear la revisió del contingut.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
ca: Proporciona un simple enllaç per suprimir la revisió del contingut.

en: Show a marker if the content is new or updated.
ca: Mostra una marca si el contingut és nou o actualitzat.

en: Content ID from URL
ca: ID del contingut de la URL

en: Module/Theme/Theme engine
ca: Mòdul/Tema/Motor de tema

en: Get all content tagged with a term.
ca: Obté tot el contingut etiquetat amb un terme.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
ca: L'estat de la traducció del contingut - si la traducció necessita o no ser actualitzada.

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
ca: Relacioneu el contingut amb l'usuari que el va crear. Aquesta relació crearà un registre per cada element de contingut creat pel l'usuari.

en: Provide a simple link to cancel the user.
ca: Proporciona un simple enllaç per a cancel·lar l'usuari.

en: Provide serialized data of the user
ca: Proporciona dades serialitzades de l'usuari.

en: Insert a view inside an area.
ca: Insereix una vista en una àrea.

en: Enable to override this field's links.
ca: Permet sobreescriure l'enllaç d'aquest camp.

en: Native language
ca: Llengua en natiu

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
ca: Si està habilitat, es mostrarà el nom natiu de la llengua

en: Link this field to the original piece of content
ca: Enllaça aquest camp a la peça original de contingut.

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
ca: Habiliteu aquesta opció per a mostrar un enllaç absolut. Obligatori si voleu utilitzar el camí com a destinació d'un enllaç ( a "presenta aquest camp com un enllaç" més amunt).

en: Link this field to its content revision
ca: Enllaça aquest camp a la seva revisió de contingut

en: Choose one or more content types to validate with.
ca: Escolliu un o més tipus de contingut per validar contra.

en: Validate user has access to the content
ca: Valida que l'usuari tingui accés al contingut

en: Access operation to check
ca: Operació d'accés a comprovar

en: Filter value format
ca: Format del valor del filtre

en: Load default filter from term page
ca: Carrega el filtre predeterminat de la pàgina de terme

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks.
ca: Carrega el filtre predeterminat de la pàgina de node, que és bo per als blocs relacionats amb la taxonomia.

en: Filter value type
ca: Tipus del valor del filtre

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
ca: Seleccioneu la forma d'aquest valor de filtre; si utilitzeu nom del terme, generalment és més eficient convertir-lo a ID del terme i utilitzar Taxonomia: ID del terme en comptes de Taxonomia: Nom del terme com a filtre.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
ca: Transforma els guions a les URLs en espais als noms  de terme en valors dels filtres.

en: PHP contextual filter code
ca: Codi PHP del filtre contextual

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter.
ca: Introduïu el codi PHP que retorna un valor a utilitzar per aquest filtre. No utilitzeu &lt;?php ?&gt;. Heu de retornar només un sol valor per aquest filtre.

en: Hide attachments in summary
ca: Amaga els adjunts al resum

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
ca: Amaga els adjunts al mostrar un resum d'un filtre contextual

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
ca: També podeu ajustar els !settings per a la restricció d'accés seleccionada.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
ca: També podeu ajustar els !settings per al mecanisme d'emmagatzemament a memòria cau seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
ca: També podeu ajustar els !settings per a l'estil seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
ca: També podeu ajustar els !settings per a l'estil de fila seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
ca: També podeu ajustar els !settings per al paginador seleccionat.

en: Attachment position
ca: Posició d'adjunció

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els valors dels seus filtres contextuals de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: Block caching
ca: Memòria cau de bloc

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc. És recomanat que el camí sigui alguna cosa com "cami/%/%/feed" o "cami/%/%/rss.xml", posant un % al camí per cada filtre contextual que hàgiu definit a la vista.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc. Podeu utilitzar "%" a la vostra URL per a representar valors que s'utilitzaran als filtres contextuals: per exemple, "node/%/feed".

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
ca: Al inhabilitar la reescriptura de l'SQL s'inhabilitarà la comprovació del node_access a més a més de les d'altres mòduls que implementin el hook_query_alter().

en: When needed, add the field language condition to the query.
ca: Quan sigui necessari, afegeix la condició del camp de llengua a la consulta.

en: Show the empty text in the table.
ca: Mostra el text buit a la taula.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
ca: De forma predeterminada la taula s'oculta en una vista buida. Amb aquesta opció és possible mostrar una taula buida amb el text en aquesta.

en: All storage
ca: Tots els emmagatzemaments

en: All status
ca: Tots els estats

en: No tags
ca: Sense etiquetes

en: Create a page
ca: Crea una pàgina

en: Create a menu link
ca: Crea un enllaç de menú

en: Include an RSS feed
ca: Inclou un canal RSS

en: Feed path
ca: Camí del canal

en: Create a block
ca: Crea un bloc

en: of type
ca: del tipus

en: tagged with
ca: etiquetat amb

en: without links
ca: sense enllaços

en: teasers
ca: resums

en: full posts
ca: entrades senceres

en: titles
ca: títols

en: titles (linked)
ca: títols (enllaçats)

en: with links (allow users to add comments, etc.)
ca: amb enllaços (permetre als usuaris afegir comentaris, etc.)
