Views (7.x-3.0-beta2) - en to gu translation catalogue (38 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: user
gu: ઉપભોક્તા

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Remove
gu: લોપ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Required
gu: જરૂરી

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Error
gu: ભુલ

en: All
gu: બધા

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: %time ago
gu: %time પહેલા

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Operation
gu: કાર્યો

en: comments
gu: ટિપ્પ્ણીઓ

en: AND
gu: અને

en: relationships
gu: સંબંધો

en: Add comment link
gu: ટિપ્પ્ણી કડી ઉમેરો

en: Comment count
gu: ટીપ્પણીની સંખ્યા
