Views (7.x-3.0-beta3) - en to el translation catalogue (229 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: user
el: χρήστης

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: On
el: Στις

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Center
el: Κέντρο

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Core
el: Πυρήνας

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Menu
el: Μενού

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Files
el: Αρχεία

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Node
el: Κόμβος

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Θέση

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: File ID
el: ID αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Vocabulary name
el: Όνομα λεξιλογίου

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Fields
el: Πεδία

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αριθμός

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: System
el: Σύστημα

en: node
el: κόμβος

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Basic
el: Βασική

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Users
el: Χρήστες

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Both
el: Και τα δύο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Position
el: Θέση

en: Profile
el: Προφίλ

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Full
el: Πλήρες

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Source
el: Πηγή

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: revert
el: επαναφορά

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: cancel
el: ακύρωση

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Translation
el: Μετάφραση

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Permission
el: Άδεια

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: contains
el: περιέχει

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Or
el: Ή

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: field
el: πεδίο

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Display type
el: Εμφάνιση τύπου ύλης

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: Localization
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: upload
el: αποστολή

en: contact
el: επικοινωνία

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Bulk export
el: Μαζική εξαγωγή

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el[0]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με 1 ή περισσότερους χαρακτήρες.
el[1]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί
