Views (7.x-3.12) - en to mr translation catalogue (137 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: approve
mr: स्वीकृत

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Replies
mr: प्रतिसाद

en: Closed
mr: बंद

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: footer
mr: तळ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: More
mr: अधिक

en: On
mr: वर

en: For
mr: च्या साठी

en: Block title
mr: खंड शीर्षक

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: Version
mr: आवृत्ती

en: view
mr: दाखवा

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: Block settings
mr: ब्लॉक चे सेटिंग्स

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Center
mr: मध्य

en: Hierarchy
mr: पदक्रम

en: Required
mr: आवश्यक

en: Depth
mr: खोल

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Book
mr: पुस्तक

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Core
mr: मूळ

en: Views
mr: याद्या

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Path
mr: रस्ता

en: Display
mr: दाखवा

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Picture
mr: चित्र

en: Mail
mr: ईमेल

en: User
mr: सदस्य

en: Files
mr: फाईल्स

en: Error
mr: तृटी

en: Options
mr: विकल्प

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Year
mr: वर्ष

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Selected
mr: निवडलेले

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Signature
mr: हस्ताक्षर

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Log message
mr: आवागमन सुचना

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Is less than
mr: च्या पेक्षा कमी

en: Is less than or equal to
mr: च्या पेक्षा कमी किंवा समान

en: Is equal to
mr: समान

en: Is greater than or equal to
mr: च्या पेक्षा जास्त किंवा समान

en: Is greater than
mr: च्या पेक्षा जास्त

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Normal
mr: साधारण

en: %time ago
mr: %time पूर्वी

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Month
mr: महिना

en: Day
mr: दिवस

en: Referrer
mr: शिफारसदार

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Recent comments
mr: नव्या प्रतिक्रिया

en: Random
mr: अननुक्रमाने

en: Position
mr: स्थान

en: reply
mr: प्रतिसाद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: Minimum
mr: किमान

en: Precision
mr: अचूकपणा

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Mime type
mr: Mime चा प्रकार

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: Current date
mr: आजची तारीख

en: - Any -
mr: - काहीही -

en: Min
mr: किमान

en: And max
mr: आणि कमाल

en: And
mr: आणि

en: has word
mr: शब्द आहे

en: Contains all words
mr: सर्व शब्द समाविष्ट

en: Poll
mr: कौल

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: Views plugins
mr: Views चे Plugins
