Views (7.x-3.16) - en to oc translation catalogue (1716 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: enabled
oc: activat

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Suffix
oc: Sufix

en: approve
oc: aprovar

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Replies
oc: Responsas

en: Last Post
oc: Darrièra contribucion

en: Closed
oc: Tampat

en: List
oc: Listar

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: footer
oc: pè de pagina

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: On
oc: Activat

en: For
oc: Per

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: view
oc: veire

en: File
oc: Fichièr

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: Block settings
oc: Paramètres del blòt

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Center
oc: Centre

en: Hierarchy
oc: Ierarquia

en: Required
oc: Requesit

en: Depth
oc: Prigondor

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: settings
oc: paramètres

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Field
oc: Camp

en: header
oc: entèsta

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: Core
oc: Còr

en: Add new
oc: Apondre novèl

en: Views
oc: Vistas

en: Access
oc: Accès

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Display
oc: Afichatge

en: Menu
oc: Menú

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Picture
oc: Imatge

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: Promoted
oc: Promolgut

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Files
oc: Fichièrs

en: Options
oc: Opcions

en: Node
oc: Nosèl

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Separator
oc: Separador

en: Exclude
oc: Exclure

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: term
oc: tèrme

en: All
oc: Tot

en: Access log
oc: Jornal d'accès

en: Active
oc: Actiu

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de data

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Override title
oc: Suplantar lo títol

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Page
oc: Pagina

en: Pager ID
oc: ID de la paginacion

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de taxonomia

en: Module
oc: Modul

en: Off
oc: Desactivat

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Selected
oc: Seleccionat

en: Aggregator category
oc: Categoria d'agregator

en: Aggregator feed
oc: Flux d'agregator

en: Aggregator item
oc: Element d'agregator

en: Custom
oc: Personalizat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Signature
oc: Signatura

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: File ID
oc: Identificant (ID) de fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: Identificant (ID) de vocabulari

en: Term
oc: Tèrme

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Contains
oc: Conten

en: Does not contain
oc: Conten pas

en: Is less than
oc: Es inferior a

en: Is less than or equal to
oc: Es inferior o egal a

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is greater than or equal to
oc: Es superior o egal a

en: Is greater than
oc: Es superior a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Average
oc: Mejana

en: Count
oc: Descompte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: %time ago
oc: I a %time

en: Advanced
oc: Avançat

en: Sort order
oc: Òrdre de triada

en: Sortable
oc: Classable

en: Caching
oc: Mesa en cache

en: Month
oc: Mes

en: System
oc: Sistèma

en: Current
oc: Actual

en: OR
oc: O (OR)

en: node
oc: nosèl

en: Recent posts
oc: Darrièras contribucions

en: Recent posts for %1
oc: Posts recents per %1

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Other
oc: Autre

en: Align
oc: Alinhar

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Role
oc: Ròtle

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Case
oc: Cassa

en: Users
oc: Utilizaires

en: Referrer
oc: Referent

en: Both
oc: Los dos

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Edit view
oc: Modificar la vista

en: Administer views
oc: Administrar las vistas

en: Existing Views
oc: Vistas existentas

en: Default Views
oc: Vistas per defaut

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Normal menu item
oc: Element de menú normal

en: Filters
oc: Filtres

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Exposed Filters
oc: Filtres expausats

en: Order
oc: Òrdre

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
oc: Lo nom de la vista pòt pas conténer que de caractèrs alfanumerics et des tirets bas (_).

en: Views UI
oc: Vistas UI

en: Recent comments
oc: Comentaris recents

en: Random
oc: A l'azard

en: Uncategorized
oc: Pas categorizat

en: Position
oc: Posicion

en: Last checked
oc: Verificat pel darrièr còp

en: Profile
oc: Perfil

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: fields
oc: camps

en: Operation
oc: Operacion

en: reply
oc: respondre

en: Tracker
oc: Seguiment

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: with comments
oc: amb comentaris

en: without comments
oc: sens comentaris

en: Sort by
oc: Triar per

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: comments
oc: comentaris

en: Full
oc: Complet

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Regular expression
oc: Expression régulara

en: Hidden
oc: Amagat

en: Approved
oc: Aprovat

en: Show
oc: Afichar

en: Other queries
oc: Autras requèstas

en: Timer
oc: Cronomètre

en: in
oc: dins

en: Messages
oc: Messatges

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Feed settings
oc: Paramètres de flux

en: Source
oc: Font

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Display name
oc: Nom de l'afichatge

en: Query
oc: Requèsta

en: Block name
oc: Nom del blòt

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Link label
oc: Etiqueta del ligam

en: author
oc: autor

en: AND
oc: E (AND)

en: views
oc: vistas

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: What links here
oc: De qué liga aicí

en: Blocked
oc: Blocat

en: or
oc: o

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: revert
oc: restablir

en: All tags
oc: Totas las etiquetas

en: Last modified
oc: Darrièra modificacion

en: Reversed
oc: Inversat

en: Reverse
oc: Inversat

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: RSS Feed
oc: Flux RSS

en: New comments
oc: Novèls comentaris

en: Relationships
oc: Relacions

en: Relationship
oc: Relacion

en: relationships
oc: relacions

en: Oldest first
oc: Los mai ancians d'en primièr

en: Sort criteria
oc: Critèris de triada

en: Base path
oc: Camin de basa

en: Parent menu item
oc: Element de menú parent

en: Translations
oc: Traduccions

en: Sticky
oc: Espingolat (en haut des listas)

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Timezone
oc: Fus orari

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Indicar los tèrmes de recercar

en: Information
oc: Informacions

en: PHP Code
oc: Còde PHP

en: Translation
oc: Traduccion

en: Translation status
oc: Estatut de la traduccion

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Text area
oc: Zòna de tèxte

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Exceptions
oc: Excepcions

en: Permission
oc: Dreit

en: Grid
oc: Grasilha

en: Image gallery
oc: Galariá Image

en: Thread
oc: Fial de discussion

en: Title text
oc: Tèxte del títol

en: Space
oc: Espace

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Aggregate
oc: Agregar

en: <Any>
oc: <Tot>

en: Rearrange
oc: Reordenar

en: empty
oc: vide

en: All types
oc: Totes los tipes

en: Aggregator
oc: Agregator

en: Cancel link
oc: Ligam d'annulation

en: Attach to
oc: Estacar a

en: Context
oc: Contèxte

en: Pager
oc: Paginacion

en: Identifier
oc: Identificant

en: Taxonomy vocabulary
oc: Vocabulari de taxonomia

en: Remove this item
oc: Suprimir aqueste element

en: Page settings
oc: Paramètres de la pagina

en: Use pager
oc: Utilizar la paginacion

en: Items to display
oc: Elements a afichar

en: Offset
oc: Decalatge

en: More link
oc: Ligam "plus"

en: More link text
oc: Tèxte del ligam "Plus"

en: Book parent
oc: Parent de libre

en: Top level book
oc: Livre de mai haut niveau

en: contains
oc: cont=en

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Data
oc: Donadas

en: Selection type
oc: Tipe de seleccion

en: No name
oc: Aucun nom

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Or
oc: Ou

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Link class
oc: Classa del ligam

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: trier per @s

en: and
oc: et

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Not promoted
oc: Pas promolgut

en: Nid
oc: Nis

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: The parent comment.
oc: Lo comentari parent.

en: Author's website
oc: Site web de l'autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
oc: Afichar la prigondor del comentari s'il apareis dins un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
oc: Triar seguent l'òrdre del fil. Aquò maintient los comentaris enfants amb lors parents.

en: Reply-to link
oc: Ligam de responsa

en: Provide a simple link to reply to the comment.
oc: Provesir un ligam per respondre al comentari.

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Link this field to its user or an author's homepage
oc: Ligar aqueste camp a son utilizaire o a la pagina d'acuèlh d'un autor

en: Newest first
oc: Las mai recents d'en primièr

en: field
oc: camp

en: nodes
oc: nosèls

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Week @week
oc: Setmana @week

en: Target
oc: Cibla

en: Time ago
oc: Il y a

en: The taxonomy vocabulary ID
oc: L'identificant del vocabulari de taxonomia

en: starting from @count
oc: en començant a @count

en: Embed
oc: Integrat

en: The language the content is in.
oc: Lenga de rédaccion del contengut.

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: User roles
oc: Ròtles de l'utilizaire

en: User account
oc: Compte utilizaire

en: More link path
oc: Camin del ligam "plus"

en: Button text
oc: Tèxte del boton

en: Title only
oc: Títol solament

en: Not defined
oc: Pas défini

en: Validator
oc: Validateur

en: Debugging
oc: Desbugatge

en: Inherit
oc: Ereitar

en: Mime type
oc: Tipe MIME

en: Display format
oc: Format d'afichatge

en: The date the node was last updated.
oc: Data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: Category ID
oc: Identificant de categoria

en: !group: !field
oc: !group : !field

en: Invalid display id @display
oc: Identificant (ID) de l'afichatge @display invalid

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
oc: Error : lo gestionari per @taula > @field existís pas !

en: Do not use a relationship
oc: Ne pas utilizar de relacion

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: The cache has been cleared.
oc: Lo cache a été vidé.

en: of
oc: sus

en: translate
oc: traduire

en: No link
oc: Aucun ligam

en: Is not one of
oc: Fa pas partida de

en: Starts with
oc: Commence per

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Temporary
oc: Temporari

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: Hide submit button
oc: Amagar lo boton de somission

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
oc: L'accès serà acordat als utilizaires amb la cadena de permission especificada.

en: Comma
oc: Virgula

en: Show All
oc: Mostrar tous

en: Comments are responses to node content.
oc: Los comentaris son des responsas al contengut des nosèls.

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires ayant creat un compte sus vòstre site.

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: Theming information
oc: Informacions de tèma

en: Ends with
oc: Finit per

en: Upload date
oc: Data de transfert

en: Do not cache
oc: Ne pas metre en cache

en: Link this field to its user
oc: Ligar aqueste camp a l'utilizaire correspondant

en: This will override any other link you have set.
oc: Aquò suplantara tot autre ligam que avètz défini.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
oc: Suplantar aquesta valor a afichar pels utilizaires anonims

en: Text to display for anonymous users
oc: Tèxte d'afichar pels utilizaires anonims

en: Use default RSS settings
oc: Utilizar los paramètres RSS per defaut

en: Title plus teaser
oc: Títol mai accroche

en: Front page feed
oc: Flux de la pagina d'acuèlh

en: Tab weight
oc: Poids de l'onglet

en: No role
oc: Aucun ròtle

en: View link
oc: Ligam d'afichatge

en: The size of the file.
oc: La talha del fichièr.

en: Link this field
oc: Ligar aqueste camp

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: Filter the view to the currently logged in user.
oc: Filtre la vista per mostrar los utilizaires actualament connectats.

en: Localization
oc: Traduccion

en: Cache once for everything (global)
oc: Metre en cache un còp per tot (global)

en: Per page
oc: Per pagina

en: Per role
oc: Per ròtle

en: Per role per page
oc: Per ròtle per pagina

en: Per user
oc: Per utilizaire

en: Per user per page
oc: Per utilizaire per pagina

en: Has Avatar
oc: A un avatar

en: Capitalize first letter
oc: Metre la primièra letra en majuscula

en: Custom text
oc: Tèxte personalizat

en: Sum
oc: Somme

en: sorted by
oc: trié per

en: Not Approved
oc: Pas aprovat

en: Remove group
oc: Suprimir lo groupe

en: No fields available.
oc: Aucun camp disponible.

en: Custom URL
oc: URL personalizada

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Submit button text
oc: Tèxte del boton de somission

en: Add comment link
oc: Apondre un ligam de comentari

en: Broken handler @table.@field
oc: Gestionari brisé @taula.@field

en: Skipping broken view @view
oc: Vista brisée @view sautée

en: Ajax callback for view loading.
oc: Procedura de rappel (callback) AJAX pel cargament de la vista.

en: Changes cannot be made to a locked view.
oc: Aucun cambiament pòt pas èsser efectuat dins una vista verrolhada.

en: Create customized lists and queries from your database.
oc: Creatz de listas e requèstas personalizadas a partir de vòstra basa de donadas.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
oc: Interfàcia d'administracion des vistas. Sans aqueste modul, podètz pas crear o modificar de vistas.

en: Broken/missing handler
oc: Gestionari défectueux/mancant

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
oc: Lo gestionari d'aqueste element es défectueux o absent e ne pòt doncas pas èsser utilizat. Se un modul fournissant aqueste gestionari a été desactivat, sa réactivation poiriá lo restablir. Se es pas lo cas, il es conseillé de suprimir aqueste element.

en: Current date
oc: Data actuala

en: Current node's creation time
oc: Data de creacion del nosèl corrent

en: Current node's update time
oc: Data de mesa a jorn del nosèl corrent

en: Do not display items with no value in summary
oc: Afichar pas los elements sens valor dins lo resumit

en: Invalid input
oc: Sasida invalida

en: Fail basic validation if any argument is given
oc: Far échouer la validacion de basa se un argument es fourni

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
oc: En marcant aquesta case, podètz utilizar aquò per verificar que la validacion de las vistas que presentan mai d'arguments que necessari fracassa.

en: Glossary mode
oc: Mòde glossari

en: Character limit
oc: Limite de caractèrs

en: No transform
oc: Aucune transformation

en: Upper case
oc: Majusculas

en: Lower case
oc: Minusculas

en: Capitalize each word
oc: Metre cada mot en majusculas

en: Case in path
oc: Casse dins los camins

en: Transform spaces to dashes in URL
oc: Transformer los espacis en tirets dins las URL

en: Exclude from display
oc: Exclure de l'afichatge

en: Rewrite the output of this field
oc: Reescriure la sortida d'aqueste camp

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
oc: Tèxte d'afichar per aqueste camp. Podètz utilizar del HTML. Podètz entrer des donadas utilizadas per aquesta vista amb l'ajuda des getons çaijós.

en: Output this field as a link
oc: Afichar aqueste camp en tant que ligam

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
oc: Se marcat, aqueste camp serà transformé en ligam. La destinacion deu èsser indiquée çaijós.

en: Link path
oc: Camin del ligam

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
oc: Lo camin Drupal o una URL absolutda per aqueste ligam. Podètz utilizatz des donadas d'aquesta vista amb los "Motius de remplaçament" çaijós.

en: The CSS class to apply to the link.
oc: La classa CSS d'aplicar al ligam.

en: Prefix text
oc: Tèxte de prefix

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
oc: Quin tèxte que siá a afichar abans aqueste ligam. Podètz utilizar del HTML.

en: Suffix text
oc: Tèxte de suffixe

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
oc: Quin tèxte que siá a afichar aprèp aqueste ligam. Podètz utilizar del HTML.

en: Trim this field to a maximum length
oc: Restrénher aqueste camp a una talha maximala

en: Trim only on a word boundary
oc: Couper sus una frontièra de mot

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
oc: Se marcat, aqueste camp serà coupé sus un mot entièr. Es garanti que lo maximum de caractèrs o mens serà utilizat. S'il es pas possible de se limitar a un mot entièr, alara lo camp serà limitat a un camp void.

en: Add an ellipsis
oc: Apond una ellipse

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
oc: Se marcat, des points de suspension (...) seràn aponduts se lo camp es coupé.

en: Strip HTML tags
oc: Levar las balisas HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
oc: Se marcat, totas las balisas HTML seràn retirées.

en: Field can contain HTML
oc: Lo camp pòt contenir del HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
oc: Se marcat, lo corrector HTML verificara que las balisas son bien fermées aprèp la réduction del camp.

en: File size display
oc: Afichatge de la talha de fichièr

en: Formatted (in KB or MB)
oc: Formatée (en Ko o Mo)

en: Raw bytes
oc: Octets bruts

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: Se aquesta opcion es marcada, Vrai apparaîtra coma Faux.

en: Time ago (with "ago" appended)
oc: Temps relatiu (amb "il y a" apondut)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
oc: Durada (amb "il y a/dans" apondut)

en: Round
oc: Arrondi

en: If checked, the number will be rounded.
oc: Se aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arrondi.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
oc: Précisez lo nombre de chifras a afichar aprèp lo marcador decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
oc: Caractèr a utilizar coma marcador decimal

en: What single character to use as the thousands separator.
oc: Caractèr a utilizar coma separador de milierats.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
oc: Tèxte de far figurer abans lo nombre, per exemple una unitat monétaire.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
oc: Tèxte de far figurer aprèp lo nombre, per exemple una unitat monétaire.

en: Simple separator
oc: Separador simple

en: Display as link
oc: Afichar coma ligam

en: Operator identifier
oc: Identificant de l'operator

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
oc: Aquò apparaîtra dins l'URL aprèp lo point d'interrogation ? per identifier aqueste operator.

en: Filter identifier
oc: Identificant del filtre

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
oc: Aquò apparaîtra dins l'URL aprèp lo ? per identifier aqueste filtre. Ne pòt pas èsser vide.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
oc: Aqueste identificant es requis se lo filtre es expausat.

en: This identifier is not allowed.
oc: Aqueste identificant es pas autorizat.

en: - Any -
oc: - Tot -

en: exposed
oc: expausat

en: Value type
oc: Tipe de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
oc: Data dins n'importe quel format machine. AAAA-MM-JJ HH:MM:SS es préférable

en: Invalid date format.
oc: Format de data invalid.

en: Limit list to selected items
oc: Limitar la lista als elements seleccionats

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
oc: Se marcat, los seuls elements presentés a l'utilizaire seràn ceux seleccionats aicí.

en: not in
oc: pas dans

en: Is all of
oc: Tot parmi

en: Is none of
oc: Aucun parmi

en: not
oc: pas

en: Is between
oc: Es compris entre

en: between
oc: entre

en: Is not between
oc: Es pas compris entre

en: not between
oc: pas entre

en: And max
oc: Et max

en: And
oc: Et

en: Contains any word
oc: Contient n'importe quel mot

en: has word
oc: contient lo mot

en: Contains all words
oc: Contient totes los mots

en: has all
oc: contient tous

en: begins
oc: commence

en: ends
oc: finit

en: Require this relationship
oc: Exiger aquesta relacion

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
oc: La granularitat es la mai pichona unitat a utilizar per determinar se doas datas son identicas ; per exemple, se la granularitat es "Annada", totas las datas de l'annada 1999, indépendamment del mes e del jorn, seràn consideradas coma identiques.

en: Broken
oc: Brisé

en: Displays
oc: Afichatges

en: These queries were run during view rendering:
oc: Aquestas requèstas son estadas executadas al moment de l'afichatge de la vista&nbsp;:

en: This display has no path.
oc: Aqueste afichatge a pas de camin

en: Query build time
oc: Durada de construction de la requèsta

en: Query execute time
oc: Durada d'execucion de la requèsta

en: View render time
oc: Durada de rendutt de la vista

en: No query was run
oc: Aucune requèsta n'a été executada

en: Unable to preview due to validation errors.
oc: Impossible de prévisualiser a causa d'errors de validacion.

en: View name
oc: Nom de la vista

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
oc: Aquesta descripcion apparaîtra dins l'interfàcia d'utilizaire d'administracion de Views per vos indicar l'objècte d'aquesta vista.

en: View tag
oc: Etiqueta de la vista

en: The view has been deleted.
oc: La vista es estada suprimida.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
oc: Sètz segur que volètz far sauter lo verrolh sus la vista %name ?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
oc: En faisant sauter aqueste verrolh, totas las modificacions réalisées per !user e non encara enregistradas seràn perdudas !

en: Break lock
oc: Far sauter lo verrolh

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
oc: Lo verrolh a été cassé, podètz ara modificar aquesta vista.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
oc: Sasissètz lo nom a utilizar per aquesta vista s'il diffère de la vista font. Laissez vide per utilizar lo nom de la vista.

en: Paste view code here
oc: Copiez lo còde de la vista aicí

en: Unable to interpret view code.
oc: Impossible d'interpréter lo còde de la vista.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
oc: Una vista portant aqueste nom existís ja&nbsp;; merci de causir un nom diferent.

en: Display plugin @plugin is not available.
oc: Lo plugin d'afichatge @plugin es pas disponible.

en: Style plugin @plugin is not available.
oc: Lo plugin d'estil @plugin es pas disponible.

en: Row plugin @plugin is not available.
oc: Lo plugin de linha @plugin es pas disponible.

en: @type handler @table.@field is not available.
oc: Lo handler de tipe @type @taula.@field es pas disponible.

en: Unable to import view.
oc: Impossible d'importar la vista

en: Click on an item to edit that item's details.
oc: Clicatz sus un element per modificar ses detalhs.

en: Go to the real page for this display
oc: Aller a la vraie pagina d'aqueste afichatge

en: Missing style plugin
oc: Plugin d'estil mancant

en: Change settings for this style
oc: Modificar los paramètres per aqueste estil

en: View analysis
oc: Analyse de la vista

en: Configure @type
oc: Configurar @type

en: Rearrange @type
oc: Réordonner @type

en: Broken field @id
oc: Camp @id brisé

en: There are no @types available to add.
oc: I a pas cap de @types disponible a apondre.

en: Configure extra settings for @type %item
oc: Configurar de paramètres suplementaris per @type %item

en: Configure summary style for @type %item
oc: Configurar l'estil de sommaire per @type %item

en: Clear Views' cache
oc: Voidar lo cache de Views

en: Add Views signature to all SQL queries
oc: Apondre la signature Views a totas las requèstas SQL

en: Disable views data caching
oc: Desactivar la mesa en cache de las donadas Views

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
oc: Views met en cache de donadas relativas a las taulas, als modulss e a las vistas disponibles afin d'améliorer las performàncias. En marcant aquesta case, vous obligez Views a sauter aquesta mesa en cache e a reconstruire systématiquement la basa de donadas dès que necessari. Aquò pòt aver un impact important sus las performàncias de vòstre site.

en: Show other queries run during render during live preview
oc: Afichar las autres requèstas executadas pendent l'afichatge de l'apercebut en temps réel

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
oc: Drupal a la possibilitat d'executar beaucoup de requèstas pendent qu'una vista es executada. Marcar aquesta casa afichara totas las requèstas executadas al moment de l'execucion de la vista en mòde apercebut temps réel.

en: Error: missing @component
oc: Error : @component mancant

en: View analysis can find nothing to report.
oc: L'analyse de la vista n'a rien trobat a signaler.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
oc: Aquesta vista ne possède qu'un afichatge per defaut et, en consequéncia, n'apparaîtra nulle part sus vòstre site ; benlèu devrez-vous apondre un afichatge de pagina o de bloc.

en: Reduce duplicates
oc: Suprimir los doblons

en: Default settings for this view.
oc: Paramètres per defaut per aquesta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
oc: Afichar la vista en tant que pagina, amb una URL e de ligams de menú.

en: Display the view as a block.
oc: Afichar la vista en tant que bloc.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
oc: Fichièrs estacats a d'autres afichatges per parvenir a mantuna vista a l'interior de la meteissa vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
oc: Afichar la vista en tant que flux, per exemple un flux RSS.

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas las unas aprèp las autras.

en: Displays rows as an HTML list.
oc: Aficha las linhas jos forma de lista HTML.

en: Displays rows in a grid.
oc: Aficha las linhas dins una grille.

en: Displays rows in a table.
oc: Afichar las linhas dins un tablèu.

en: Displays the default summary as a list.
oc: Aficha l'ensenhador per defaut coma una lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
oc: Aficha l'ensenhador sens mesa en forma, las informacions apparaissant, siá las unas aprèp las autras, siá en linha.

en: Generates an RSS feed from a view.
oc: Genèra un flux RSS a partir d'una vista.

en: Displays the fields with an optional template.
oc: Aficha los camps amb un template facultatiu.

en: Will be available to all users.
oc: Serà disponible per l'ensemble dels utilizaires.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
oc: L'accès serà acordat als utilizaires ayant n'importe lequel dels rôles especificats.

en: No caching of Views data.
oc: Pas de mesa en cache de las donadas Views.

en: Time-based
oc: En foncion del temps écoulé

en: Simple time-based caching of data.
oc: Mesa en cache simple en foncion del temps écoulé

en: sort criteria
oc: critèris de tri

en: Sort criterion
oc: Critèri de tri

en: sort criterion
oc: critèri de tri

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
oc: Las elements d'agregator son importés dempuèi des flux RSS e Atom externes.

en: The title of the aggregator item.
oc: Lo títol de l'element d'agregator.

en: The link to the original source URL of the item.
oc: Ligam cap a l'URL font de l'element.

en: The author of the original imported item.
oc: Autor de l'element importé.

en: The actual content of the imported item.
oc: Lo contengut de l'element importé.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
oc: Data de la publicacion de l'element del flux. (Dins certans cases, il pòt s'agir de la data d'importacion del flux.)

en: Feed ID
oc: Identificant del flux

en: The unique ID of the aggregator feed.
oc: L'identificant unic del flux d'agregator.

en: The title of the aggregator feed.
oc: Lo títol del flux d'agregator.

en: The link to the source URL of the feed.
oc: Lo URL font del flux.

en: The date the feed was last checked for new content.
oc: La data a la quala lo flux a été verificat pel darrièr còp.

en: The description of the aggregator feed.
oc: La descripcion del flux d'agregator.

en: The unique ID of the aggregator category.
oc: L'identificant unic de la categoria d'agregator.

en: The title of the aggregator category.
oc: Lo títol de la categoria d'agregator.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
oc: Aficha l'element d'agregator en utilizant las donadas de la font originale.

en: The book the node is in.
oc: Lo libre dins lequel lo nosèl est.

en: The weight of the book page.
oc: Lo pes de la pagina de libre.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
oc: La prigondor de la pagina de libre dins la ierarquia ; les libres de mai haut niveau an una prigondor de 1.

en: The parent book node.
oc: Lo nosèl de libre parent.

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: The comment ID of the field
oc: L'identificant del comentari del camp

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
oc: Lo nom de l'autor del comentari. Peut èsser afichat coma un ligam vers la pagina d'acuèlh de l'utilizaire.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
oc: L'adreça del site web de l'autor del comentari. Peut èsser afichat coma un ligam. Serà vide se l'autor es un utilizaire enregistrat.

en: Post date
oc: Data de publicacion

en: Provide a simple link to view the comment.
oc: Provesir un ligam per afichar lo comentari.

en: Provide a simple link to edit the comment.
oc: Provesir un ligam per modificar lo comentari.

en: Provide a simple link to delete the comment.
oc: Provesís un ligam per suprimir lo comentari.

en: The User ID of the comment's author.
oc: L'identificant utilizaire de l'autor del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari (CID) parent

en: The Comment ID of the parent comment.
oc: L'identificant (ID) del comentari parent.

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
oc: Data e ora de publicacion del darrièr comentari.

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
oc: Lo nom de l'autor ayant rédigé lo darrièr comentari.

en: Comment count
oc: Nombre de comentaris

en: The number of comments a node has.
oc: Lo nombre de comentaris que presenta un nosèl.

en: Updated/commented date
oc: Data de mesa a jorn/comentari

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
oc: L'informacion la mai recenta entre lo darrièr comentari publicat e la data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: The number of new comments on the node.
oc: Lo nombre de novèls comentaris al sein del nosèl.

en: Comment status
oc: Estatut del comentari

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
oc: Indicar se los comentaris son activats o desactivats sul nosèl.

en: User posted or commented
oc: Publicat o commenté per l'utilizaire

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
oc: Aficha los nosèls solament se l'utilizaire a creat lo nosèl o commenté lo nosèl.

en: Display the comment with standard comment view.
oc: Afichar lo comentari amb la vista de comentari estandard.

en: Display the comment as RSS.
oc: Afichar lo comentari en tant que RSS.

en: Link to contact page
oc: Ligam cap a la pagina de contact

en: Provide a simple link to the user contact page.
oc: Apondre un ligam cap a la pagina de contacte de l'utilizaire.

en: Locale source
oc: Font de la traduccion

en: A source string for translation, in English or the default site language.
oc: Cadena font de la traduccion, en anglés o dins la lenga per defaut del site.

en: The ID of the source string.
oc: Identificant de la cadena font.

en: A description of the location or context of the string.
oc: Una descripcion de l'emplaçament o del contèxte de la cadena.

en: The group the translation is in.
oc: Lo grop dins lequel es la traduccion.

en: The full original string.
oc: La cadena d'origine completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
oc: La version del còr de Drupal per aquesta cadena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
oc: Provesir un ligam per modificar las traduccions.

en: Locale target
oc: Cibla de la traduccion.

en: The full translation string.
oc: La cadena traduite completa.

en: The language this translation is in.
oc: La lenga d'aquesta traduccion.

en: Singular LID
oc: Identificant LID unique

en: The ID of the parent translation.
oc: L'identificant de la traduccion parente.

en: Whether or not the translation is plural.
oc: Se la traduccion es pluralle.

en: Published or admin
oc: Publicat o admin

en: Created year + month
oc: Annada + mes de creacion

en: Created year
oc: Annada de creacion

en: Created month
oc: Mes de creacion

en: Created day
oc: Jorn de creacion

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Updated year + month
oc: Annada e mes de mesa a jorn

en: Updated year
oc: Annada de mesa a jorn

en: Updated month
oc: Mes de mesa a jorn

en: Updated day
oc: Jorn de mesa a jorn

en: Updated week
oc: Setmana de mesa a jorn

en: The log message entered when the revision was created.
oc: Lo messatge enregistrat dins lo jornal a la creacion de la revision.

en: Revert link
oc: Ligam de retorn arrière

en: Provide a simple link to revert to the revision.
oc: Provesir un ligam per restablir una revision anteriora.

en: Filter by access.
oc: Filtrar per accès.

en: Has new content
oc: Presenta de contenguts novèls

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
oc: L'afichatge @display ne presenta aucun contraròtle d'accès mas il ne conten pas de filtre pels nosèls publicats.

en: Poll
oc: Sondatge

en: Whether the poll is open for voting.
oc: Indique se lo sondatge enregistra totjorn les votes.

en: Profile textfield
oc: Camp de tèxte de perfil

en: Profile textarea
oc: Zone de tèxte de perfil

en: Profile checkbox
oc: Casa de marcar de perfil

en: Profile URL
oc: URL de perfil

en: Profile selection
oc: Seleccion de perfil

en: Profile freeform list %field-name.
oc: Lista liura de perfil %field-name.

en: Profile date %field-name.
oc: Data de perfil %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
oc: Lo score del tèrme de recèrca. Aquò serà pas utilizat se lo filtre de recèrca es pas present lui tanben.

en: Links from
oc: Ligams en provenance de

en: Other nodes that are linked from the node.
oc: Autres nosèls que son ligats al nosèl.

en: Links to
oc: Ligams vers

en: Other nodes that link to the node.
oc: Autres nosèls que pointent cap al nosèl.

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: The terms to search for.
oc: Tèrmes a recercar.

en: Display the results with standard search view.
oc: Afichar los resultats amb la vista de recèrca estandard.

en: Total views
oc: Nombre total d'afichatges

en: The total number of times the node has been viewed.
oc: Lo nombre total d'afichatges del nosèl.

en: Views today
oc: Afichatges uèi

en: The total number of times the node has been viewed today.
oc: Lo nombre total d'afichatges del nosèl uèi.

en: Most recent view
oc: Darrièr afichatge

en: The most recent time the node has been viewed.
oc: Data de darrièr afichatge del nosèl.

en: Stores site access information.
oc: Enregistra las informacions relativas a l'accès al site.

en: Browser session ID of user that visited page.
oc: Identificant de session del navigateur per l'utilizaire ayant consultat aquesta pagina.

en: Title of page visited.
oc: Títol de la pagina consultada.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
oc: Camin interne cap a la pagina visitada (relatiu a la raiç de Drupal).

en: Referrer URI.
oc: URI referent.

en: Hostname of user that visited the page.
oc: Nom d'òste de l'utilizaire ayant consultat la pagina.

en: The user who visited the site.
oc: L'utilizaire ayant visitat lo site.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
oc: Temps de cargament de la pagina en millisegondas.

en: Timestamp of when the page was visited.
oc: Tampon d'orodatatge de la darrièra visite de la pagina.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
oc: Fichièrs maintenus per Drupal e diferents moduls.

en: The ID of the file.
oc: Identificant del fichièr.

en: The name of the file.
oc: Lo nom del fichièr.

en: The path of the file.
oc: Lo camin del fichièr.

en: The mime type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: The status of the file.
oc: L'estatut del fichièr.

en: The date the file was uploaded.
oc: La data de transfert del fichièr.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
oc: Nom del vocabulari dont lo tèrme fa partida. Es lo vocabulari correspondant al tèrme del camp "Taxonomia : Tèrme" e peut, de façon similaire, generar des doublons.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
oc: Los tèrmes de taxonomia son restacats als nosèls.

en: Taxonomy term name.
oc: Nom del tèrme de taxonomia.

en: The term weight field
oc: Camp del pes del tèrme

en: The description associated with a taxonomy term.
oc: La descripcion associada a un tèrme de classificacion.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
oc: Filtrar los resultats de "Taxonomia : Tèrme" dins un vocabulari spécifique.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
oc: Afichar totes los tèrmes de taxonomia associats a un nosèl dempuèi los vocabularis especificats.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
oc: Lo tèrme parent del tèrme. Aquò pòt produire de doblons se utilizatz un vocabulari que autoriza mantun parent.

en: The parent term of the term.
oc: Lo tèrme parent del tèrme.

en: Node translation
oc: Traduccion del nosèl

en: Translation set node ID
oc: L'identificant del jòc de traduccions del nosèl

en: The ID of the translation set the content belongs to.
oc: L'identificant del jòc de traduccions al qual lo contengut aparten.

en: Source translation
oc: Font de la traduccion

en: The source that this content was translated from.
oc: La font dempuèi la quala aqueste contengut a été traduit.

en: Versions of content in different languages.
oc: Versions del contengut dins des lengas diferentas.

en: Child translation
oc: Traduccion enfant.

en: Outdated
oc: Obsolète

en: The user ID
oc: Identificant (ID) de l'utilizaire

en: The user or author name.
oc: Lo nom de l'utilizaire o de l'autor.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
oc: Adreça de corrièrs electronic d'un utilizaire donat. Aqueste camp n'est normalement pas montré als utilizaires, soyez doncas prudent quand vous l'utilizatz.

en: Language of the user
oc: Lenga de l'utilizaire

en: The user's picture, if allowed.
oc: Portrait de l'utilizaire, se autorizat.

en: The date the user was created.
oc: Data de creacion de l'utilizaire.

en: The user's last access date.
oc: La data de darrièr accès de l'utilizaire.

en: The user's last login date.
oc: La data de darrièra connexion de l'utilizaire.

en: Whether a user is active or blocked.
oc: Indique se un utilizaire es actiu o blocat.

en: The user's signature.
oc: La signature de l'utilizaire.

en: Provide a simple link to edit the user.
oc: Provesir un ligam per modificar l'utilizaire.

en: Roles that a user belongs to.
oc: Ròtles als quals aparten un utilizaire.

en: User ID from URL
oc: Identificant (ID) utilizaire a partir de l'URL

en: User ID from logged in user
oc: Identificant (ID) utilizaire de l'utilizaire connectat

en: Randomize the display order.
oc: Rendre l'òrdre d'afichatge aleatòri.

en: Null
oc: Vide

en: Provide custom text or link.
oc: Provesir un tèxte personalizat o un ligam.

en: View result counter
oc: Veire lo comptador de resultats

en: Displays the actual position of the view result
oc: Afichar la posicion actuala del resultat de la vista

en: Link this field to its aggregator category page
oc: Ligar aqueste camp a sa pagina de categoria d'agregator

en: No user
oc: Aucun utilizaire

en: Link this field to its comment
oc: Ligar aqueste camp a son comentari

en: Show teaser-style link
oc: Afichar un ligam resumit

en: Link this field to new comments
oc: Ligar aqueste camp als novèls comentaris

en: Contact %user
oc: Contactar %user

en: Unknown group
oc: Grop desconegut

en: Unknown language
oc: Lenga desconeguda

en: Current user's language
oc: Lenga de l'utilizaire actual

en: Default site language
oc: Lenga per defaut del site

en: No language
oc: Pas de lenga

en: Current installed version
oc: Version installada actualament

en: Check for new comments as well
oc: Verificar tanben la présence de novèls comentaris

en: Node IDs separated by , or +
oc: Identificants des nosèls separats per de virgulas o des +

en: No alternate
oc: Pas d'alternància

en: Alternative sort
oc: Triada alternativa

en: Alternate sort order
oc: Alternar l'òrdre del triada

en: On empty input
oc: En cas de sasida vide

en: Show None
oc: Mostrar aucun

en: Display score
oc: Afichar lo score

en: Link this field to download the file
oc: Liez aqueste camp per telecargar lo fichièr

en: Set the breadcrumb for the term parents
oc: Far aparéisser los parents del tèrme dins lo fial d'Ariana

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
oc: Se aquesta opcion es seleccionada, lo fial d'Ariana inclura totes los tèrmes parents, cadun comportant un ligam cap a aquesta vista. Notatz qu'aquò fonciona uniquement se un sol tèrme a été reçu.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
oc: La prigondor assurera la correspondance amb los nosèls étiquetés per de tèrmes de la ierarquia. Si, per exemple, avètz lo tèrme "fruit" e lo tèrme enfant "pomme", amb una prigondor de 1 o plus, alara un filtrage sul tèrme "fruit" renverra de nosèls étiquetés per "pomme" tanben bien que per "fruit". Se la prigondor es négative, l'inverse es tanben vrai : recercar "pomme" amb una prigondor de -1 (ou mens) renverra tanben los nosèls étiquetés per "fruit".

en: No vocabulary
oc: Aucun vocabulari

en: Link this field to its taxonomy term page
oc: Ligar aqueste camp cap a la pagina de tèrme de classificacion correspondante

en: Link this field to its term page
oc: Ligar aqueste camp cap a la pagina de tèrme correspondante

en: Limit terms by vocabulary
oc: Limitar los tèrmes per vocabulari

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
oc: Seleccionatz lo vocabulari per lequel mostrar los tèrmes dins las opcions normales.

en: Dropdown
oc: Lista desenrotlanta

en: Show hierarchy in dropdown
oc: Mostrar la ierarquia dins la lista desenrotlanta

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
oc: Un vocabulari invalid a été seleccionat. Merci de lo modificar dins las opcions.

en: Select terms from vocabulary @voc
oc: Seleccionar los tèrmes dins lo vocabulari @voc

en: Select terms
oc: Seleccionar los tèrmes

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
oc[0]: Impossible de trobar lo tèrme @terms
oc[1]: Impossible de trobar los tèrmes @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
oc: Se volètz valider des vocabularis spécifiques, marcatz les&nbsp;; se aucun n'est marcat, totes los tèrmes passeront la validacion.

en: Term IDs separated by , or +
oc: Identificants de tèrmes, separats per de virgulas o des +

en: Current language
oc: Lengatge actual

en: Translation option
oc: Opcion de traduccion

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
oc: Las opcions de traduccion vous permettent de seleccionar les traduccions dins un jòc de traduccion a apondre. Seleccionatz "Lengatge actual" o "Lengatge per defaut" per apondre la traduccion respectivement dins lo lengatge actual o per defaut. Seleccionatz un lengatge spécifique per apondre una traduccion dins aqueste lengatge. Se vous seleccionatz "Tous", cada traduccion creara une novèla linha, que pourra causar des doublons.

en: To the user
oc: Vers l'utilizaire

en: With a mailto:
oc: Amb un mailto:

en: Is the logged in user
oc: Es l'utilizaire connectat

en: Usernames
oc: Noms d'utilizaires

en: Enter a comma separated list of user names.
oc: Sasissètz una lista de noms d'utilizaires separats per de virgulas.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
oc[0]: Impossible de trobar l'utilizaire @users
oc[1]: Impossible de trobar los utilizaires @users

en: Also look for a node and use the node author
oc: Recercar tanben un nosèl e utilizar l'autor del nosèl

en: Only allow numeric UIDs
oc: Autorizar pas que les UID numericas

en: Only allow string usernames
oc: N'autoriza que les cadenas de noms d'utilizaire

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
oc: Autorizar a la fois les UIDs numericas e los noms d'utilizaires

en: Restrict user based on role
oc: Restrénher l'utilizaire en se basant sul ròtle

en: Restrict to the selected roles
oc: Restrénher als ròtles seleccionats

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
oc: Se aucun ròtle n'est seleccionat, los utilizaires de n'importe quel rôle seràn autorizats.

en: Unrestricted
oc: Libre

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
oc: Sols los utilizaires disposant del drech d'accès apropariat pourront accedir a aqueste afichatge. Notatz que los utilizaires disposant des dreches "accedir a totas las vistas" pourront consultar totas las vistas, indépendamment des autres dreches.

en: No role(s) selected
oc: Pas de ròtle(s) seleccionat(s)

en: Multiple roles
oc: Ròtles multiples

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
oc: Sols los ròtles marcats seràn en mesure d'accedir a aqueste afichatge. Notatz que los utilizaires disposant des dreches "accedir a totas las vistas" pourront consultar totas las vistas, quel que siá lor rôle.

en: You must select at least one role if type is "by role"
oc: Vos cal seleccionar al mens un ròtle se lo tipe es "par rôle"

en: PHP validate code
oc: Còde de validacion PHP

en: Never cache
oc: Ne jamais metre en cache

en: Query results
oc: Resultats de requèsta

en: The length of time raw query results should be cached.
oc: La durada pendent la quala los resultats bruts de la requèsta devraient èsser mis en cache.

en: Rendered output
oc: Rendut de l'afichatge

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
oc: La durada pendent la quala lo HTML generat deuriá èsser mis en cache.

en: Broken field
oc: Camp brisé

en: Change the title that this display will use.
oc: Cambiar lo títol qu'aqueste afichatge utilizarà.

en: Use AJAX
oc: Utilizar AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
oc: Modificar se aqueste afichatge utilizarà o non AJAX.

en: Change this display's pager setting.
oc: Modificar los paramètres de paginacion d'aqueste afichatge.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
oc: Especifica se aqueste afichatge prepausarà un ligam "plus".

en: Specify access control type for this display.
oc: Spécifiez lo tipe de contraròtle d'accès per aqueste afichatge.

en: Change settings for this access type.
oc: Cambiar los paramètres per aqueste tipe d'accès.

en: Specify caching type for this display.
oc: Spécifiez lo tipe de mesa en cache per aqueste afichatge.

en: Change settings for this caching type.
oc: Cambiar los paramètres per aqueste tipe de mesa a jorn.

en: Link display
oc: Afichatge de ligam

en: Exposed form in block
oc: Formulari expausat dins un bloc

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
oc: Permet al formulari expausat d'aparéisser dins un block al luòc de la vista.

en: Get information on how to theme this display
oc: Obténer des informacions sus comment crear un tèma per aqueste afichatge

en: The title of this view
oc: le títol d'aquesta vista

en: Use AJAX when available to load this view
oc: Utilizar AJAX quand c'est possible per cargar aquesta vista

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
oc: Se aquesta opcion es seleccionada, aquesta vista utilizara un mecanisme Ajax per la paginacion, la triada des taulas e los filtres expausats. Aquò significa que la pagina n'aura pas a se rafraîchir entièrament. Es pas recomandat d'utilizar aquesta opcion se aquesta vista constitue lo contengut principal de la pagina, perque elle empacha los ligams profonds cap a des paginas especificas ; c'est totafois très utile per los contenguts accessoires.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
oc: A mens que vous ne rencontriez de difficultés amb la paginacion associada a aquesta vista, vous devriez daissar aquesta opcion a 0. Se utilizatz mantuna paginacion sus una pagina, podètz èsser amené a causir una valor mai élevée per aqueste nombre afin d'éviter tot conflicte amb ?page=array. Las grandas valors apondreont un grand nombre de virgulas a vòstras URL e son doncas a éviter autant que possible.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
oc: Nombre d'elements a afichar per pagina. Causissètz 0 per un nombre illimitat.

en: Add a more link to the bottom of the display.
oc: Apondre un ligam "plus" aval de l'afichatge.

en: Create more link
oc: Crear un ligam "plus"

en: The text to display for the more link.
oc: Lo tèxte d'afichar pel ligam "plus".

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
oc: Aquò contraint la vista a presentar sonque d'elements distinctes. S'existisson mantun element identiques, cadun n'apparaîtra qu'una sola fois. Podètz utilizar aquesta opcion per essayer de suprimir los doblons d'una vista, bien qu'aquò fonciona pas totjorn. Notatz qu'aquò pòt ralentir las requèstas, c'est doncas una opcion a utilizar amb précautions.

en: Access restrictions
oc: Restriccions d'accès

en: Access options
oc: Opcions d'accès

en: Caching options
oc: Opcions de mesa en cache

en: Display even if view has no result
oc: Afichar meteissa se la vista a pas de resultat

en: How should this view be styled
oc: Quin estil aplicar a aquesta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
oc: Se l'estil de vòstra causida possède de paramètres, veillez a clicar sul boton de paraetratge que apparaîtra a costat dins lo resumit de la vista.

en: Style options
oc: Opcions d'estil

en: Row style options
oc: Opcions d'estil de linha

en: How should each row in this view be styled
oc: Quin estil aplicar a las linhas d'aquesta vista

en: Which display to use for path
oc: Afichatge a utilizar pel camin

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
oc: Quin afichatge utilizar per obténer lo camin d'aqueste afichatge per d'elements del tipe ligams de resumit, ligams de flux RSS, ligams "plus", etc.

en: Display output
oc: Sortida de l'afichatge

en: Alternative display output
oc: Rendut de l'afichatge alternatiu

en: Style output
oc: Sortida del estil

en: Alternative style
oc: Estil alternatiu

en: Row style output
oc: Sortida del estil de linha

en: Alternative row style
oc: Estil de linha alternatiu

en: Field @field (ID: @id)
oc: Camp @field (ID: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
oc: Aquesta section lista totes los gabarits possibles per l'afichatge e les plugins d'estil, triés approximativement del mens spécifique al mai spécifique. Lo gabarit actiu per cada plugin — qu'es lo gabarit lo mai spécifique trobat dins lo sistèma — es mis en gras.

en: Change theme
oc: Cambiar lo tèma

en: Rescan template files
oc: Re-scanner los fichièrs de template

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
oc: <strong>Important !<strong> Al moment de l'ajout, de la supression o del renommage de fichièrs de gabarit, il es necessari d'indicar a Drupal vòstres cambiaments en ré-analysant los fichièrs de vòstre sistèma. En cliquant sus aqueste boton, vous videz lo cache del registre de tèma de Drupal e ainsi déclenchez lo processus d'analyse. Las gabarits mis en gras refléteront lo novèl état del sistèma.

en: Theming information (display)
oc: Informacions de tèma (afichatge)

en: Back to !info.
oc: Revenir a !info.

en: theming information
oc: informacions de tèma

en: This display has no theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma

en: This is the default theme template used for this display.
oc: Aquò es lo template de tèma per defaut utilizat per aqueste afichatge.

en: This is an alternative template for this display.
oc: Aquò es un gabarit alternatiu per aqueste afichatge.

en: Theming information (style)
oc: Informacions de tèma (estil)

en: This display has no style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil

en: This is the default theme template used for this style.
oc: Aquò es lo template de tèma per defaut utilizat per aqueste estil.

en: This is an alternative template for this style.
oc: Aquò es un gabarit alternatiu per aqueste estil.

en: Theming information (row style)
oc: Informacions de tèma (estil de linha)

en: This display has no row style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil de linha

en: This is the default theme template used for this row style.
oc: Aquò es lo template de tèma per defaut utilizat per aqueste estil de linha.

en: This is an alternative template for this row style.
oc: Aquò es un gabarit alternatiu per aqueste estil de linha.

en: Put the exposed form in a block
oc: Metre lo formulari expausat dins un bloc

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
oc: Se definit, totes los widgets expausats apareisseràn pas amb aquesta vista. A la plaça, un blòt serà disponible dins lo sistèma d'administracion dels blòts de Drupal, e lo formulari expausat apareisserà dins aqueste. Notatz qu'aqueste blòt deu èsser activat manualament, Views ne l'activara pas per vous.

en: File found in folder @template-path
oc: fichièr trobat dins lo dossier @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
oc: (Fichièr pas trobat dins lo dossier @template-path)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
oc: L'afichatge "@display" utiliza de camps, mas il n'y en a pas de definit per lui o ils son totes exclus.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
oc: L'afichatge "@display" utiliza un camin mas lo camin es pas défini.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
oc: L'afichatge "@display" a un plugin d'estil invalid.

en: Exposed form: @view-@display_id
oc: Formulari expausat : @view-@display_id

en: Attachment settings
oc: Paramètres de fichièrs estacats

en: Inherit exposed filters
oc: Ereitar los filtres expausats

en: Multiple displays
oc: Afichatges multiples

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
oc: Aqueste afichatge deu ereitar de las valors dels filtres expausats provenant de l'afichatge parent al qual il es estacat ?

en: Attach before or after the parent display?
oc: Estacar abans o aprèp l'afichatge parent ?

en: Select which display or displays this should attach to.
oc: Seleccionatz a quel(s) afichatge(s) aquò deu s'estacar.

en: Block admin description
oc: Descripcion per l'administracion des blocs

en: Block caching type
oc: Tipe de mesa en cache des blocs

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
oc: Aquò posiciona l'état per defaut per la metòde de mesa en cache de blòts integrada a Drupal. Aquò nécessite d'activar la mesa en cache dins l'administracion des blocs. Atencion perque vous n'avez que très peu de contraròtle sus la fréquence de vidage del cache.

en: Using the site name
oc: Utiliza lo nom del site

en: Use the site name for the title
oc: Utilizar lo nom del site coma títol

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
oc: L'icône del flux ne serà disponible que per los afichatges seleccionats.

en: No menu
oc: Pas de menú

en: Normal: @title
oc: Normal : @title

en: Tab: @title
oc: Onglet : @title

en: Change settings for the parent menu
oc: Cambiar los paramètres pel menú parent

en: The menu path or URL of this view
oc: Lo camin o l'URL de menú per aquesta vista

en: Menu item entry
oc: Entrada d'element de menú

en: No menu entry
oc: Aucune entrada de menú

en: Normal menu entry
oc: Entrada de menú normale

en: Menu tab
oc: Onglet de menú

en: Default menu tab
oc: Onglet de menú per defaut

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
oc: Se posicionné a normal o onglet, sasissètz lo tèxte d'utilizar per l'element de menú.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
oc: Se parametrat sus normal o onglet, entratz lo tèxte d'utilizar per la descripcion de l'element de menú.

en: Insert item into an available menu.
oc: Inserir l'element dins un menú disponible.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
oc: La seleccion del menú requesís l'activation del modul menú.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
oc: Plus pichon serà lo pes mai haut/à esquèrra il apareisserà.

en: Default tab options
oc: Opcions d'onglet per defaut

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
oc: Quand l'on provesís un element de menú en tant qu'onglet, Drupal a besonh de saver quel serà l'element de menú parent d'aqueste onglet. Parfois lo parent existís ja, mas podètz tanben èsser amené a en crear un. Lo camin d'un element parent serà totjorn lo meteissa camin, dont la darrièra partida es suprimida. Per exemple, se lo camin cap a aquesta vista es <em>foo/bar/baz</em>, lo camin parent serà alara <em>foo/bar</em>.

en: Already exists
oc: Existís ja

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
oc: Se creatz un element de menú parent, sasissètz lo títol de l'element.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
oc: Se creacion d'un element de menú parent, entratz la descripcion de l'element.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
oc: Se l'element de menú parent es un onglet, sasissètz lo pes de l'onglet. Plus lo nombre es faible, mai l'element apparaîtra a esquèrra.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
oc: "$arg" n'est mai pris en carga. Utilizatz plutôt %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
oc: "%" pòt pas èsser utilizat coma primièr segment d'un camin.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
oc: Views ne pòt pas crear d'element de menú normal per los camins comportant un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
oc: Un afichatge dont lo camin se termine per un % pòt pas èsser un onglet.

en: Title is required for this menu type.
oc: Lo títol es obligatòri per aqueste tipe de menú.

en: Inline fields
oc: Camps en linha

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
oc: Lo separador pòt èsser plaçat entre los camps en linha per éviter qu'ils ne s'entassent los uns suls autres. Podètz utilizar del HTML per aqueste camp.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
oc: Podètz especificar un camp en opcion per lequel grouper los resultats. Daissar void per ne pas grouper.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
oc: Lo estil @estil nécessite un estil de linha mas lo plugin de linha es invalid.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
oc: L'alinhament horizontal plaça los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap a la dreita. L'alinhament vertical posiciona los elements dempuèi lo coin superior esquèrra e en allant cap al bas.

en: RSS description
oc: Descripcion RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
oc: Aquò apparaîtra dins lo flux RSS lui-même.

en: Display record count with link
oc: Afichar lo décompte d'enregistrements amb ligam

en: Override number of items to display
oc: Suplantar lo nombre d'elements a afichar

en: Display items inline
oc: Afichar los elements en linha

en: You need at least one field before you can configure your table settings
oc: Avètz besonh d'au mens un camp abans de pouvoir configurar vòstres paramètres de tablèu

en: Override normal sorting if click sorting is used
oc: Suplantar la triada normal se la triada per clic es utilizat

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
oc: Activar las entèstas de tablèu "collants" de Drupal (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
oc: (Las effets d'entèstas collants ne seràn pas actius per la previsualizacion çaijós, uniquement per una sortida vertadièra).

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
oc: Placez los camp dins las colomnas ; podètz combiner mantun camp dins la meteissa colomna. Dins aqueste cas, lo separador de la colomna especificada serà utilizat per separar los camps. Cochez la casa Classable per rendre aquesta colomna classable per clic et, lo cas échéant, marcatz lo boton radio de triada per defaut per determinar la colomna de triada per defaut. Podètz contrarotlar l'òrdre de las colomnas e las etiquetas dels camps dins la seccion Camps.

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
oc: Aquesta vista es en train d'èsser éditée per l'utilizaire !user, e es en consequéncia verrolhada per les autres utilizaires. Aqueste verrolh es vieux de !age. Clicatz aicí per <a href="!break">casser aqueste verrolh</a>.

en: New view
oc: Novèla vista

en: Changed view
oc: Vista cambiada

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
oc: Vista %name, affichant des elements de tipe <strong>@base</strong>.

en: Live preview
oc: Previsualizacion en dirècte

en: @current of @max
oc: @current sus @max

en: - All -
oc: - Tot -

en: Allow multiple values
oc: Autorizar mantuna valor

en: Filter criteria
oc: Critèris de filtrage

en: Popular content
oc: Contengut populaire

en: Content translation
oc: Traduccion del contengut

en: Item ID
oc: Identificant d'element

en: Sort descending
oc: Triar per òrdre descreissent

en: Sort ascending
oc: Triar per òrdre creissent

en: In code
oc: Dins lo code

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: Style settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Taxonomy Term
oc: Tèrme de taxonomia

en: %name must be a positive integer.
oc: %name deu èsser un entièr positiu.

en: <No value>
oc: -Aucune valor-

en: (first item is 0)
oc: (le primièr element es 0)

en: (start from last values)
oc: (commencer per las darrièras valors)

en: Number of pages
oc: Nombre de paginas

en: Gallery page
oc: Pagina de galariá

en: Content statistics
oc: Statistiques de contengut

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
oc: Cibla del ligam, coma "_blank", "_parent", o un nom d'iframe. Aqueste camp es rarement utilizat.

en: @argument title
oc: Títol de @argument

en: @argument input
oc: Sasida de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
oc: Lo nombre maximum de caractèrs a afichar per aqueste camp.

en: Count the number 0 as empty
oc: Considerar lo nombre 0 coma vide

en: Hide if empty
oc: Amagar se vide

en: Starting value
oc: Valor de despart

en: Specify the number the counter should start at.
oc: Especificar lo nombre a partir del qual lo comptador deu commencer.

en: Does not start with
oc: Ne commence pas per

en: Does not end with
oc: S'acaba pas per

en: The view %name has been saved.
oc: La vista %name es estada enregistrada.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
oc: Aqueste filtre pòt far aparéisser d'elements coma de doblons se an mai d'una opcion seleccionada. Se aqueste filtre engendre de doblons, aquesta casa pòt los réduire&nbsp;; cependant, mai il y aurà de tèrmes de recèrca, mens la requèsta serà performante, doncas utilizatz aquò amb précaution. Aquò ne deuriá pas èsser actiu sus de camps a valor unique, perque aquò poiriá far disparaître de valors de l'afichatge se c'est utilizat sus un camp incompatible.

en: Jump menu
oc: Menú de saut

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
oc: Met totes los resultats dins una lista desenrotlanta e permet a l'utilizaire d'aller a una pagina diferenta basé sus los resultats.

en: Hostname of user that posted the comment.
oc: Nom d'òste (hostname) de l'utilizaire qu'a postat lo comentari.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
oc: Adreça de corrièrs electronic de l'utilizaire qu'a postat lo comentari. Serà voida se l'autor es un utilizaire enregistrat.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
oc: Relie des nosèls a des tèrmes de taxonomia, en spécifiant quin(s) vocabulari(s) utilizar. Aquesta relacion engendrera des doublons s'il y a plusieurs tèrmes.

en: The text of the profile item.
oc: Lo tèxte de l'element de perfil.

en: The taxonomy term ID for the term.
oc: L'identificant del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The taxonomy term name for the term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
oc: Lo nom pel vocabulari al qual aparten lo tèrme.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
oc: Causissètz quels vocabularis volètz associer. Remembratz-vos que cada tèrme trobat creara una linha de resultat, doncas aquesta relacion es mai utile sus un sol vocabulari que n'a qu'un sol tèrme per nosèl.

en: The name of the role.
oc: Lo nom del ròtle.

en: The role ID of the role.
oc: L'identificant del ròtle.

en: Hide empty fields
oc: Amagar los camps voids

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
oc: Afichar pas los camps, etiquetas o balisas dels camps voids.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
oc: Avètz besonh d'au mens un camp abans de pouvoir configurar los paramètres de vòstre menú de saut

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
oc: Per configurar corrèctament vòstre menú de saut, vos cal seleccionar un camp que representara lo camin a utilizar. Vous devez ensuite régler aqueste camp sus "Exclure". Totes les autres camps feront partida del menú. Veuillez noter que tot lo HTML serà enlevé de l'afichatge vu que las listas desenrotlantas ne pòdon pas en afichar.

en: Path field
oc: Camp de camin

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
oc: Se amagat, aqueste boton serà solament amagat pels utilizaires exécutant lo JavaScript e la pagina cambiara automaticament quand la seleccion serà modificada.

en: Monthly archive
oc: Archive mensuelle

en: This identifier is used by another handler.
oc: Aqueste identificant es utilizat per un autre handler.

en: Length is shorter than
oc: La longor es mai pichona que

en: shorter than
oc: mai pichon que

en: Length is longer than
oc: La longor es mai granda que

en: longer than
oc: mai grand que

en: SQL Query
oc: Requèsta SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
oc: La requèsta serà generada e executada en utilizant l'API de basa de donadas de Drupal.

en: revision user
oc: utilizaire de la revision

en: Exposed form
oc: Formulari expausat

en: Cancel account
oc: Anullar lo compte

en: The order of pages in the book hierarchy.
oc: L'òrdre des paginas dins la ierarquia del libre.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
oc: Afichar lo ligam estandard d'apondon de comentari sus los nosèls réguliers, que ne serà afichat que se l'utilizaire visualisant la pagina a accès a l'apondon de comentari.

en: Inherit pager
oc: Ereitar la paginacion

en: Render pager
oc: Afichar la paginacion

en: Render
oc: Rendu

en: Full content
oc: Contengut complet

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
oc[0]: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèr o plus.
oc[1]: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèrs o plus.

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
oc: L'etiqueta d'aquesta zone, visible solament per les administrateurs.

en: Exposed
oc: Expausat

en: Displays Reorder
oc: Réorganisation des afichatges

en: Remove this display
oc: Levar aqueste afichatge

en: Operator to use on all groups
oc: Operator a utilizar sus totes los gropes

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
oc: Soit "groupe 0 AND grop 1 AND grop 2" siá "groupe 0 OR grop 1 OR grop 2", etc.

en: Remove group @group
oc: Levar lo grop @group

en: Default group
oc: Grop per defaut

en: Group @group
oc: Grop @group

en: Ungroupable filters
oc: Filtres non-groupables

en: Configure group settings for @type %item
oc: Configurar los paramètres del grop per @type %item

en: Basic exposed form
oc: Formulari expausat basic

en: Input required
oc: Valor requesida

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
oc: Un formulari expausat que aficha una vista solament se lo formulari conten una sasida utilizaire.

en: Display all items
oc: Afichar totes los elements

en: Display all items that this view might find
oc: Afichar totes los elements qu'aquesta vista poiriá trobar

en: Display a specified number of items
oc: Afichar un nombre definit d'elements

en: Display a limited number items that this view might find.
oc: Afichar un nombre limitat d'elements qu'aquesta vista poiriá trobar.

en: Paged output, full pager
oc: Rendut paginat, paginacion completa

en: Paged output, full Drupal style
oc: Rendut paginat, complet de l'estil Drupal

en: Paged output, mini pager
oc: Rendut paginat, mini-paginacion

en: Use the mini pager output.
oc: Utilizar lo rendut de la mini-paginacion.

en: The taxonomy vocabulary name
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia

en: Name (raw)
oc: Nom (brut)

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not utilize autocomplete.
oc: Lo nom de l'utilizaire o de l'autor. Aqueste filtre ne vérifie pas se l'utilizaire existís e permet una recèrca partielle. N'utiliza pas l'auto-complecion.

en: Provide markup text for the area.
oc: Provesir un tèxte balisat per la zòna.

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: Change the machine name of this display.
oc: Cambiar lo nom sistèma d'aqueste afichatge.

en: Change settings for this pager type.
oc: Modificar los paramètres per aqueste tipe de paginacion.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
oc: Autorizar lo regropament e l'aggregacion (calcul) dels camps.

en: Exposed form style
oc: Estil del formulari expausat

en: Select the kind of exposed filter to use.
oc: Causir lo tipe de filtre expausat a utilizar.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
oc: Paramètres del formulari expausat per aqueste estil de formulari expausat.

en: The machine name of this display
oc: Lo nom sistèma d'aqueste afichatge

en: This is machine name of the display.
oc: Es lo nom sistèma de l'afichatge.

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
oc: uSe marcat, certans camps pourraient devenir indisponibles. Totes los camps que son seleccionats pel regropament seràn réduits a un sol enregistrement per valor distincta. Los autres camps que son seleccionats per agregacion verront la foncion executada sus ceux-ci. Per exemple, podètz grouper de nosèls per lor títol e compter lo nombre de nius per obténer una lista dels doblons.

en: Exposed Form
oc: Formulari expausat

en: Exposed form options
oc: Opcions del formulari expausat

en: Select which pager, if any, to use for this view
oc: Seleccionar, s'il y a lieu, la paginacion a utilizar per aquesta vista

en: Pager options
oc: Opcions de paginacion

en: Display id should be unique.
oc: L'identificant (ID) de l'afichatge deu èsser unique.

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
oc: Tèxte d'afichar pel boton de somission del formulari des filtres expausats.

en: Include reset button
oc: Inclure un boton de reïnicializacion.

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
oc: Se marcat lo formulari expausat provesira un boton per reïnicializar totes los filtres expausats aplicats

en: Reset button label
oc: Tèxte del boton de reïnicializacion

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
oc: Tèxte d'afichar dins lo boton de reïnicializacion del formulari expausat.

en: Exposed sorts label
oc: Etiqueta de las triadas expausadas

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
oc: Tèxte d'afichar coma etiqueta de la lista desenrotlanta del tri expausat.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
oc: Tèxte d'utilizar quand la triada expausada es creissenta.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
oc: Tèxte d'utilizar quand la triada expausada es descreissenta.

en: Text on demand
oc: Tèxte a la demanda

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
oc: Lo nombre d'elements a passer. Per exemple, se aqueste camp es definit a 3, les 3 primièrs elements seràn passés e non afichats.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
oc: Lo nombre total de paginas. Daissar void per mostrar totas las paginas.

en: Exposed options
oc: Opcions expausadas

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
oc: Expausar aquestas opcions permet als utilizaires de definir lors valors dins un formulari expausat quand la vista es afichada

en: Expose items per page
oc: Expausar los elements per pagina

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
oc: Se marcat, los utilizaires pourront especificar combien d'elements afichar per pagina dins una vista

en: Items per page label
oc: Etiqueta dels elements per pagina

en: Label to use in the exposed items per page form element.
oc: Etiqueta a utilizar pel camp de nombre d'elements per pagina expausat.

en: Exposed items per page options
oc: Opcions del nombre d'elements per pagina

en: Expose Offset
oc: Expausar lo decalatge

en: Offset label
oc: Etiqueta del decalatge

en: Label to use in the exposed offset form element.
oc: Etiqueta a utilizar dins l'element "decalatge" del formulari expausat.

en: Offset must be an number greather or equal than 0.
oc: Lo decalatge deu èsser un nombre superior o egal a 0.

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
oc[0]: Mini paginacion, @count element, en passar @skip
oc[1]: Mini paginacion, @count elements, en passar @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
oc[0]: Mini paginacion, @count élement
oc[1]: Mini paginacion, @count elements

en: All items, skip @skip
oc: Totes los elements, en passar @skip

en: All items
oc: Totes los elements

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
oc[0]: @count element, en passar @skip
oc[1]: @count elements, en passar @skip

en: @count item | @count items
oc[0]: @count element
oc[1]: @count elements

en: Group results together
oc: Gropar los resultats ensemble

en: Authentication module
oc: Modul d'autentificacion

en: In database
oc: Dins la banca de donadas

en: Update preview
oc: Actualizar l'apercebut

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
oc: La vista a été creada per la version @import_version de Views, mas avez la version @api_version

en: Broken/missing handler: @table > @field
oc: Handler brisé/mancant : @taula > @field

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
oc: L'afichatge %display a son camin parametré sus node/%. Aquò ne produira pas l'effet désiré. Se volètz aver mantuna version de l'afichatge d'un nosèl, utilizatz Panels.

en: @category: @field-name
oc: @category : @field-name

en: Translate link
oc: Ligam de traduccion

en: Provide a simple link to translate the node.
oc: Provesir un ligam per traduire lo nosèl.

en: Authmap ID
oc: Identificant Authmap

en: The Authmap ID.
oc: L'identificant Authmap.

en: Authentication name
oc: Nom d'autentificacion

en: The unique authentication name.
oc: Lo nom d'autentificacion unic.

en: The name of the module managing the authentication entry.
oc: Lo nom del modul d'autentificacion gérant las entradas d'autentificacion.

en: Use absolute link (begins with "http://")
oc: Utilizar un ligam absolut (començant per "http://")

en: Output machine name
oc: Afichar lo nom sistèma

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
oc: Utilizar lo camin del tèrme de taxonomia de Drupal per crear les ligams del fial d'ariane

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
oc: Se seleccionat, los ligams del fial d'Ariana seràn creats amb la metòde estandard de drupal al luòc de la metòde de Views. Aquò es utile quand utilizatz des moduls coma Taxonomy Redirect per modificar vòstres ligams de tèrmes de taxonomia.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
oc: Modificar la(les) classa(s) CSS que serà(n) aponduda(s) a aqueste afichatge.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
oc: Los noms de classe CSS a apondre a la vista. Aquò vous permetrà d'utilizar del còde CSS spécifique per cada vista. Podètz definir plusieurs classes en les séparant per des espaces.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
oc: Las classas CSS devon èsser constituidas de caractèrs alphanumerics o de jonhents solament.

en: Choose text
oc: Causissètz lo tèxte

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
oc: Lo tèxte que apareisserà coma opcion seleccionada dins lo menú de saut.

en: Term edit link
oc: Ligam de modificacion del tèrme

en: Provide a simple link to edit the term.
oc: Provesir un ligam per modificar lo tèrme.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
oc: Spécifiez entre quelle valors l'utilizaire pòt causir al moment de la spécification del nombre d'elements per pagina. Separadas per de virgulas.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
oc: Se marcat, los utilizaires pòdon determinar combien d'elements devon èsser passés al començament.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
oc: Mercé de especificar una lista de valor numericas separadas per de virgulas&nbsp;: ex.: 10, 20, 50, 100

en: Attachment before
oc: Pèça junta avant

en: Attachment after
oc: Pèça junta aprèp

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
oc: Lo gestionari @handler a tenté d'apondre lo camp suplementari @identifier mas la taula @taula n'a pas pu èsser aponduda !

en: Fill up single line
oc: Emplenar una linha

en: Enabled, name
oc: Activat, nom

en: Row class
oc: Classa de linha

en: - Use default -
oc: - Utilizar la valor per defaut -

en: Unknown content type
oc: Tipe de contengut desconegut

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
oc: Lo camin del fichièr principal per aqueste element, relatiu a la raiç de Drupal&nbsp;; ex.: moduls/node/node.modul.

en: The name of the item; e.g. node.
oc: Lo nom de l'item ; ex.: 'node'.

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
oc: Type de l'element, siá un modul, un tèma, o un motor de tèma.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
oc: Booléen indiquant se un element es activat o pas.

en: Schema version
oc: Version del schéma de la BDD

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
oc: Numéro de version del schéma de la banca de donadas del modul: -1 se lo modul es pas installat (ses taulas n'existent pas), 0 o lo mai grand N renviat per la foncion hook_update_N() del modul, se elle a été lancé un còp, o lo mai grand N existent quand lo modul a été installat per la primièra fois.

en: Human-readable name
oc: Nom afichat

en: Fixed value
oc: Valor fixe

en: Access the views administration pages.
oc: Accedir a las paginas d'administracion de las vistas.

en: Bypass access control when accessing views.
oc: Outrepasser lo contraròtle d'accès al moment de l'accès a las vistas.

en: Add new view
oc: Apondre una novèla vista

en: - Basic validation -
oc: - Validacion simple -

en: HTML element
oc: Element HTML

en: Label HTML element
oc: Element HTML de l'etiqueta

en: Place a colon after the label
oc: Plaçar un signe dos punts aprèp l'etiqueta

en: Wrapper HTML element
oc: Element HTML de l'envolopa (wrapper)

en: Wrapper class
oc: Classa de l'envolopa (wrapper)

en: Add default classes
oc: Apondre las classas CSS per defaut

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
oc: Utilizatz las classas per defaut de Views per identifier lo camp, l'etiqueta e lo contengut del camp.

en: Use absolute path
oc: Utilizar un camin absolut

en: Rel Text
oc: Tèxte Rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
oc: Inclure l'atribut Rel per Lightbox 2 o tot autre utilitaire JavaScript.

en: Preserve certain tags
oc: Préserver certanas balisas

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
oc: Listar las balisas que devon èsser conservées pendent lo processus de nettoyage. Exemple, &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; préservera totes los elements p e br.

en: Format plural
oc: Former lo plural

en: If checked, special handling will be used for plurality.
oc: Se marcat, lo plural serà pris en carga de façon spécifique.

en: Singular form
oc: Formation del singulier

en: Text to use for the singular form.
oc: Tèxte d'utilizar al singulier.

en: Plural form
oc: Formation del plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
oc: Tèxte d'utilizar per la formation del plural, @count serà remplaçat per la valor.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
oc: Un decalatge a partir de la data actuala tal coma "!example1" o "!example2"

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom sistèma unic per aquesta vista. Deu pas conténer que de letras en minusculas, de chifras o de jonhents bas.

en: Weight for @display
oc: Poids de @display

en: Translation method
oc: Metòde de traduccion

en: Select a translation method to use for Views data like header, footer, and empty text.
oc: Seleccionatz un metòde de traduccion a utilizar per las donadas de Views coma l'entèsta, lo pè de pagina e lo tèxte vide.

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
oc: Aqueste títol serà afichat dins la pagina d'edicion de la vista al luòc de celui per defaut. Aquò pòt èsser pratique se avètz lo meteis element mantun còp.

en: Do not pass admin strings for translation.
oc: Ne pas transmetre de cadenas administratives a traduire.

en: Use Drupal core t() function. Not recommended, as it doesn't support updates to existing strings.
oc: Utilizar la foncion t() del còr de Drupal. Pas recomandat, perque elle ne supporte pas las mesas a jorn des cadenas existentas.

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
oc: Se avètz besonh de traduire las etiquetas de vistas dins d'autre lengas, envisagez l'installacion del modul de traduccion de Views del paquet <a href="!path">Internationalization</a>.

en: Feed Item ID
oc: Identificant d'element de flux

en: The unique ID of the aggregator item.
oc: L'identificant unic de l'element d'agregator.

en: The guid of the original imported item.
oc: Lo GUID de l'element d'origine importé.

en: Date and time of when the comment was created.
oc: Data e ora de creacion del comentari.

en: Date and time of when the comment was last updated.
oc: Data e ora de mesa a jorn del darrièr comentari

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
oc: Se lo comentari es aprovat (ou se tròba encara dins la file d'espèra de modération).

en: Approved comment
oc: Comentari aprovat

en: Last comment CID
oc: Identificant CID del darrièr comentari

en: Display the last comment of a node
oc: Afichar lo darrièr comentari d'un nosèl

en: Last Comment
oc: Darrièr comentari

en: The last comment of a node.
oc: Lo darrièr comentari d'un nosèl.

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
oc: Qualques ròtles an pas la permission d'accedir al contengut, mas l'afichatge %display a pas de contraròtle d'accès.

en: The extension of the file.
oc: L'extension d'aqueste fichièr.

en: File Usage
oc: Utilizacion del fichièr

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste nosèl, generalament perque se tròba dins un camp del nosèl.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
oc: Un utilizaire qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp de l'utilizaire.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste utilizaire, generalament perque se tròba dins un camp de l'utilizaire.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
oc: Un comentari qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del comentari.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste comentari, generalament perque se tròba dins un camp del comentari.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
oc: Un tèrme de taxonomia qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del tèrme de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
oc: Un fichièr qu'es associat a aqueste tèrme de taxonomia, generalament perque se tròba dins un camp del tèrme de taxonomia.

en: Taxonomy Vocabulary
oc: Vocabulari de taxonomia

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
oc: Un vocabulari de taxonomia qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del vocabulari de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
oc: Un fichièr qu'es associat amb aqueste vocabulari de taxonomia, generalament perque se tròba dins un camp del vocabulari de taxonomia.

en: The module managing this file relationship.
oc: Lo modul gérant la relacion a aqueste fichièr.

en: The type of entity that is related to the file.
oc: Lo tipe de l'entitat qu'es relatiu al fichièr.

en: The number of times the file is used by this entity.
oc: Lo nombre de fois qu'aqueste fichièr es utilizat per aquesta entitat.

en: Machine-Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
oc: Lo nom machine del vocabulari al qual aparten lo tèrme. Aquò serà lo vocabulari de n'importe quel tèrme del camp "Taxonomia : Tèrme" ; et pòt tanben causar des doublons.

en: term from !field_name
oc: tèrme a partir de !field_name

en: Math expression
oc: Expression mathématique

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
oc: Évalue una expression mathématique e l'affiche.

en: Use destination
oc: Utilizar la destinacion

en: Add destination to the link
oc: Apondre una destinacion al ligam

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
oc: Afichar lo ligam de comentari dins la forme utilizada suls resumits de nosèls estandards, al luòc de celle des nosèls complets.

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
oc: Utilizat per Estil : Tablèu per determinar la colomna vertadièra de triar per clic. La valor es generalament sufisenta.

en: Group column
oc: Gropar una colomna

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
oc: Seleccionatz la colomna d'aqueste camp per aplicar la foncion de regropament çaisús.

en: Group columns (additional)
oc: Gropar de colomnas (complement)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
oc: Seleccionatz n'importe quelle colomna addicionala d'aqueste camp a inclure dins la requèsta pel regropament.

en: Display download path instead of file storage URI
oc: Afichar lo camin de telecargament al luòc de l'URI del sistèma de fichièr

en: This will provide the full download URL rather than the internal filestream address.
oc: Aquò provesira l'URL completa de telecargament a la plaça de l'adreça interne del fichièr.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
oc: Lo nom sistèma del vocabulari al qual lo tèrme aparten.

en: Display error message
oc: Afichar un messatge d'error

en: Term name converted to Term ID
oc: Nom del tèrme converti en identificant (ID) de tèrme

en: No comment
oc: Aucun comentari

en: Comment or document this display.
oc: Commenter o documenter aqueste afichatge.

en: Query settings
oc: Paramètres de la requèsta

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
oc: Permetre lo reglatge de paramètres avançats pel plugin de requèsta

en: The name and the description of this display
oc: Lo nom e la descripcion d'aqueste afichatge

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
oc: Aqueste nom apparaîtra solament dins l'interfàcia d'administracion de la vista.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
oc: La descripcion apparaîtra solament dins l'interfàcia d'administracion de la vista.

en: This display's comments
oc: Comentaris sus aqueste afichatge

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
oc: Aquesta valor ne serà vista e utilizada qu'à l'interior de Views UI et pourra èsser utilizada per documenter aqueste afichatge. Podètz utilizar aquò per provesir des notes als autres o futurs mainteneurs de vòstre site sul pourquoi e lo comment de la configuracion de l'afichatge.

en: Query options
oc: Opcions de la requèsta

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
oc: Lo nom de l'afichatge deu pas conténer que de letras, chifras o jonhents bas.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
oc: Aqueste afichatge deu ereitar de las valors de paginacion de l'afichatge parent al qual il es junt ?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
oc: Aqueste afichatge deu afichar las valors de paginacion ? Aquò n'a de sens que s'il hérite d'una paginacion.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
oc: Aquò apparaîtra coma nom d'aqueste blòt dins administrar >> structure >> blocs.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
oc: Tèxte d'afichar a la plaça dels resultats fins a aqueste que l'utilizaire selecciona e applique un filtre expausat.

en: Include all items option
oc: Inclure una opcion "totes los elements".

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
oc: Se marcat, un element suplementari serà inclus als elements per pagina per afichar totes los elements.

en: All items label
oc: Etiqueta de "totes los elements"

en: Which label will be used to display all items
oc: L'etiqueta que serà utilizada per afichar totes los elements

en: Disable SQL rewriting
oc: Desactivar la réescritura SQL

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Please use this option only if you understand and accept this security risk.
oc: AVERTIMENT : la desactivacion de la réécriture SQL significa que la sécurité des accès als nosèls es desactivada. Se vòstra vista es mal configurada, aquò poiriá permetre als utilizaires de veire des donadas qu'ils ne devraient pas voir. Veuillez n'utilizar aquesta opcion que se vous comprenez e acceptez aqueste risque de sécurité.

en: Use Slave Server
oc: Utilizar un servidor esclave

en: This will make the query attempt to connect to a slave server if available.  If no slave server is defined or available, it will fall back to the default server.
oc: Aquò lancera la requèsta per tenter una connexion a un servidor esclave, s'il es disponible. Se aucun servidor esclave n'est definit o n'est disponible, lo servidor per defaut serà utilizat.

en: Field Language
oc: Lenga del camp

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
oc: Totes los camps que prennent en carga las traduccions seràn afichats dins la lenga seleccionada.

en: The class to provide on each row.
oc: La classa a utilizar per cada linha.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
oc: Podètz utilizar los getons de camps conformément als "Modèls de remplaçament" utilizats dins "Reescriure la sortida d'aqueste camp" per totes los camps.

en: Table summary
oc: Resumit del tablèu

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
oc: Se marcat, lo camin actual serà afichat coma opcion per defaut dins lo menú de saut, se possible.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
oc: La classa d'aplicar a l'envolopa (wrapper) de la lista.

en: List class
oc: Classa de la lista

en: The class to provide on the list element itself.
oc: La classa d'aplicar a l'element lista lui-même.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
oc: Definir lo camin de basa pels ligams dins aquesta vista récapitulative, i.e. http://example.com/<strong>le_camin_de_vòstra_vue/archive</strong>. Ne pas metre de slash (/) abans e aprèp. Se aquesta valor es vide, Views utilizarà lo primièr camin trobat coma 
    camin de basa dins los afichatges de pagina, o / se aucun camin n'est trobat.

en: Approve link
oc: Ligam d'approbation

en: Content access
oc: Accès al contengut

en: Content revisions
oc: Revisions de contengut

en: %time hence
oc: Dins %time

en: Machine name:
oc: Nom sistèma :

en: Bypass views access control
oc: Outrepasser lo contraròtle d'accès a las vistas

en: No results behavior
oc: Comportement en l'abséncia de resultats

en: Edit @section
oc: Modificar @section

en: Edit this view to add a display.
oc: Modificar aquesta vista per apondre un afichatge.

en: Add view from template
oc: Apondre una vista a partir d'un gabarit

en: View to insert
oc: Vista a inserir

en: The view to insert into this area.
oc: La vista a inserir dins aquesta zòna.

en: Inherit contextual filters
oc: Ereitar dels filtres contextuals

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
oc: Se marcat, aquesta vista utilizarà los meteisses filtres contextuals que son parent.

en: Recursion detected in view @view display @display.
oc: Récursion détectée dins la vista @view, afichatge @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
oc: Quand la valor del filtre n'est <em>PAS</em> dins l'URL

en: Exception value
oc: Valor a exclure

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
oc: Se aquesta valor es reçue, lo filtre serà ignorat : ex. "toutes las valors"

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
oc: Suplantar les títols de la vista e des autres arguments. Utilizar "%1" pel primièr argument, "%2" pel deuxième, etc.

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
oc: Quand la valor del filtre <em>EST</em> dins l'URL o quand una valor per defaut es provesida

en: Provide title
oc: Provesir un títol

en: Override breadcrumb
oc: Suplantar lo fial d'Ariana

en: Provide breadcrumb
oc: Provesir un fial d'Ariana

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
oc: Sasissètz un nom de fial d'Ariana que volètz utilizar. Veire "Títol" per les substitucions de percentatge.

en: Specify validation criteria
oc: Especificar lo critèri de validacion

en: Action to take if filter value does not validate
oc: Accion a mener se la valor del filtre ne passe pas la validacion

en: Display all results for the specified field
oc: Afichar totes los resultats pel camp especificat

en: Provide default value
oc: Provesir una valor per defaut

en: Show "Page not found"
oc: Afichar "Pagina pas trobada"

en: Display a summary
oc: Afichar un resumit

en: Display contents of "No results found"
oc: Afichar lo contengut de "Aucun resultat trobat"

en: Skip default argument for view URL
oc: Ignorar l'argument per defaut per l'URL de la vista

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
oc: Determinar l'inclusion o non d'aqueste argument per defaut al moment de la construction de l'URL per aquesta vista. Ignorar los arguments per defaut se révèle utile per exemple per los fluxes.

en: Number of records
oc: Nombre d'enregistrements

[ctx: Sort order]
en: Default sort
oc: Triada per defaut

[ctx: Sort order]
en: Date
oc: Data

[ctx: Sort order]
en: Numerical
oc: Numeric

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
oc: Se seleccionat, los utilizaires pòdon sasir mantuna valor jos la forma 1+2+3 (pour OR) o 1,2,3 (pour AND).

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
oc: Se seleccionat, mantuna instància d'aqueste filtre pòdon collaborer, coma se mantuna valor étaient provesidas al meteis filtre. Aqueste paramètre es pas compatible amb lo paramètre "Réduire los doblons".

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
oc: Se seleccionat, los nombres sasits pel filtre seràn exclus al luòc de limitar la vista.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
oc: Lo mòde glossari applique una limite al nombre de caractèrs utilizats dins la valor del filtre, aquò permet a la vista resumida de se comportar coma un glossari.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
oc: Sus combien de caractèrs de la valor del filtre aplicar lo filtre. Se definit a 1, totes los camps començant per la primièra letra de la valor del filtre correspondront.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
oc: Al moment de l'afichatge del títol e del resumit, comment transformer la cassa de la valor del filtre.

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
oc: Al moment de l'afichatge des camins URL, comment transformer la cassa de la valor del filtre. A n'utilizar qu'amb Postgres, que utiliza des comparasons sensibles a la casse.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
oc: Alphabétique

en: Create a label
oc: Crear una etiqueta

en: Enable to create a label for this field.
oc: Permetre de crear una etiqueta per aqueste camp.

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
oc: Activar per cargar aqueste camp coma amagat. Souvent utilizat per grouper des camps, o utilizat coma geton dins un autre camp.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
oc: Causir l'element HTML enveloppant aqueste camp, per ex. h1, h2, etc.

en: Create a CSS class
oc: Crear una classa CSS

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
oc: Causir l'element HTML enveloppant aquesta etiqueta, per ex. h1, h2, etc.

en: Rewrite results
oc: Reescriure los resultats

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
oc: Permetre de suplantar la sortida d'aqueste camp amb del tèxte personalizat o des getons (<em>tokens</em>) de substitucion.

en: Replace spaces with dashes
oc: Remplaçar los espacis per de jonhents

en: External server URL
oc: URL del servidor externe

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
oc: Pointe cap a un servidor externe amb una URL completa : ex. 'http://www.example.com' o 'www.example.com'.

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
oc: Activar per réduire lo camp a una longor maximum de caractèrs.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
oc: Convertir los sauts de linha en balisas HTML &lt;br&gt;

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
oc: Se marcat, totes los caractèrs de saut de linha (ex. \n) son convertis en balisas HTML &lt;br&gt;.

en: No results text
oc: Tèxte en l'abséncia de resultats

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
oc: Permet d'afichar lo "tèxte en l'abséncia de resultats" se lo camp conten lo nombre 0.

en: Time hence
oc: Temps relatiu

en: Time hence (with "hence" appended)
oc: Temps relatiu (amb "d'ici/dans" apondut)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
oc: Durada (las datas venentas an un "-" en prefix)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
oc: Durada (las datas passadas an un "-" en prefix)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
oc: Cossí deuriá èsser afichadas las donadas sérialisées. Podètz causir una clau de tablèu/objècte personalizada o un print_r sus la totalitat de las donadas.

en: Full data (unserialized)
oc: Données completas (non sérialisées)

en: Full data (serialized)
oc: Données completas (sérialisées)

en: A certain key
oc: Una certana clau

en: Which key should be displayed
oc: Quina clau deu èsser afichada

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
oc: Vos cal sasir una clau se volètz afichar una clau per la donada.

en: How many different units to display in the string.
oc: Quant d'unitats diferentas devon s'afichar dins la cadena.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
oc: Lo filtre es pas expausat. Exposez-le per permetre als utilizaires de lo modificar.

en: Expose filter
oc: Expausar lo filtre

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
oc: Lo filtre es expausat. Se vous lo masquez, los utilizaires ne pourront pas lo modificar.

en: Hide filter
oc: Amagar lo filtre

en: Expose operator
oc: Expausar l'operator

en: Allow the user to choose the operator.
oc: Permetre a l'utilizaire de causir l'operator.

en: Allow multiple selections
oc: Permetre mantuna seleccion

en: Enable to allow users to select multiple items.
oc: Permetre a l'utilizaire de seleccionar mantun element.

en: Remember the last selection
oc: Se rapelar de la darrièra seleccion

en: Enable to remember the last selection made by the user.
oc: Activar per mémoriser la darrièra seleccion efectuada per l'utilizaire.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
oc: Vos cal seleccionar una valor, a mens qu'aquò ne siá un filtre expausat non requis.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
oc: Permet de amagar los elements que ne comportent pas aquesta relacion

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
oc: Aquesta triada es pas expausada. Expausatz-la per permetre als utilizaires de la modificar.

en: Expose sort
oc: Expausar la triada

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
oc: Aquesta triada es expausada. Se l'amagatz, los utilizaires la poiràn pas modificar.

en: Hide sort
oc: Amagar la triada

en: Provide description
oc: Provesir una descripcion

en: Save & exit
oc: Sauver & quitter

en: Continue & edit
oc: Contunhar & modificar

en: Update "@title" choice
oc: Metre a jorn la causida "@title"

en: Update "@title" choice (@number)
oc: Metre a jorn la causida "@title" (@number)

en: Your view was saved. You may edit it from the list below.
oc: Vòstra vista es estada enregistrada. Podètz la modificar a partir de la lista çaijós.

en: Database overriding code
oc: Configuracion en banca de donadas supplantant lo code

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
oc: * Los cambiaments ne son emmagazinats que temporàriament. Clicatz sus Enregistrar per les rendre permanents. Clicatz sus Anullar per les rejeter.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
oc: * Los cambiaments ne son emmagazinats que temporàriament. Clicatz sus Enregistrar per les rendre permanents. Clicatz sus Anullar per les rejeter.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
oc: Modificar lo(s) afichatge(s) de vòstra vista çaijós o apondre de novèls afichatges.

en: edit view name/description
oc: modificar lo nom/la descripcion de la vista

en: analyze view
oc: analyser la vista

en: clone view
oc: cloner la vista

en: export view
oc: exportar la vista

en: revert view
oc: restablir la vista

en: delete view
oc: suprimir la vista

en: Add !display
oc: Apondre !display

en: @display_title details
oc: Detalhs sus @display_title

en: Auto preview
oc: Apercebut automatique

en: Preview with contextual filters:
oc: Apercebut amb filtres contextuals :

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
oc: Separar los filtres contextuals amb de "/". Per exemple, %example.

en: Apply and continue
oc: Aplicar e contunhar

en: @current of @total
oc: @current sus @total

en: All displays (except overridden)
oc: Totes los afichatges (levat ceux supplantés)

en: All displays
oc: Totes los afichatges

en: This @display_type (override)
oc: Aqueste(a) @display_type (suplantar)

en: View name and description
oc: Nom e descripcion de la vista

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
oc: Un nom afichat que descriu aquesta vista. Los espaces son autorizats.

en: Create new filter group
oc: Crear un novèl grop de filtres

en: No filters have been added.
oc: Cap de filtre es pas estat apondut.

en: Drag to add filters.
oc: Far lisar per apondre de filtres.

en: Add and configure @types
oc: Apondre e configurar @types

en: Configure @type: @item
oc: Configurar @type : @item

en: Show filters on the list of views
oc: Afichar los filtres sus la lista des vistas

en: Show advanced help warning
oc: Mostrar lo messatge d'alerte de l'aide avançada

en: Always show the master display
oc: Totjorn mostrar l'afichatge maître

en: Advanced users of views may choose to see the master (i.e. default) display.
oc: Los utilizaires avançats des vistas pòdon causir de veire l'afichatge maître (i.e. per defaut).

en: Always show advanced display settings
oc: Totjorn mostrar los paramètres avançats d'afichatge

en: Default to showing advanced display settings, such as relationships and contextual filters.
oc: Per defaut, mòstra los paramètres avançats d'afichatge tels que les relacions e los filtres contextuals.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
oc: Etiqueta per la valor "Tout" sus las listas desenrotlantas simples non-requesidas dins los filtres expausats

en: Live preview settings
oc: Paramètres de l'apercebut en temps réel

en: Automatically update preview on changes
oc: Automaticament metre a jorn la previsualizacion al moment de cambiaments

en: Show information and statistics about the view during live preview
oc: Mostrar las informacions e statistiques de la vista pendent la previsualizacion en dirècte

en: Above the preview
oc: En dessús de la previsualizacion

en: Below the preview
oc: Sous la previsualizacion

en: Show the SQL query
oc: Mostrar la requèsta SQL

en: Show performance statistics
oc: Mostrar las statistiques de performància

en: Disable JavaScript with Views
oc: Desactivar lo JavaScript de Views

en: If you are having problems with the JavaScript, you can disable it here. The Views UI should degrade and still be usable without javascript; it's just not as good.
oc: Se avètz des problèmas amb JavaScript, podètz lo desactivar aicí. L'interfàcia d'utilizaire de Views deuriá se dégrader et rester utilisable sens javascript ; es juste pas tan bon.

en: Master
oc: Maître

en: There are no templates available.
oc: I a pas cap de gabarit disponible.

en: Display | Displays
oc[0]: Afichatge
oc[1]: Afichatges

en: Unformatted list
oc: Lista non mesa en forma

en: HTML list
oc: Lista HTML

en: Contextual filters
oc: Filtres contextuals

en: contextual filters
oc: filtres contextuals

en: Contextual filter
oc: Filtre contextual

en: contextual filter
oc: filtre contextual

en: filter criteria
oc: critèris de filtre

en: Filter criterion
oc: Critèri de filtrage

en: filter criterion
oc: critèri de filtre

en: no results behavior
oc: comportement en l'abséncia de resultat

en: The content to which the comment is a reply to.
oc: Lo contengut al qual lo comentari fait référence.

en: The node ID.
oc: L'identificant (ID) del nosèl.

en: The content title.
oc: Lo títol del contengut.

en: The date the content was posted.
oc: La data a la quala lo contengut a été publicat.

en: The date the content was last updated.
oc: La data a la quala lo contengut a été mes a jorn la darrièra fois.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
oc: Lo tipe de contengut (par exemple, "entrada de blog", "publicacion de forum", "histoire", etc).

en: Whether or not the content is published.
oc: Se lo contengut deu èsser publicat o pas.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
oc: Élimine lo contengut non-publicat se l'utilizaire corrent ne pòt pas lo voir.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
oc: Se lo contengut deu èsser promolgut en pagina d'acuèlh o pas.

en: Whether or not the content is sticky.
oc: Se lo contengut deu èsser espingolat amont de las listas o pas.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
oc: Se lo contengut deu èsser espingolat amont de las listas o pas. Per listar los contenguts espingolats en primièr, définissez aquò a descreissent.

en: Provide a simple link to the content.
oc: Provesir un ligam cap al contengut.

en: Provide a simple link to edit the content.
oc: Provesir un ligam per modificar lo contengut.

en: Provide a simple link to delete the content.
oc: Provesir un ligam per suprimir lo contengut.

en: The aliased path to this content.
oc: L'alias de camin d'aqueste contengut.

en: Relate content to the user who created it.
oc: Relie lo contengut a l'utilizaire que l'a creat.

en: User has a revision
oc: L'utilizaire a una revision

en: All nodes where a certain user has a revision
oc: Totes los nosèls ont un certain utilizaire a una revision

en: Content revision
oc: Revision de contengut

en: Content revision is a history of changes to content.
oc: La revision de contengut es un istoric de las modificacions del contengut.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
oc: Lie una revision de contengut amb l'utilizaire que l'a creada.

en: The revision ID of the content revision.
oc: L'identificant (ID) de la revision del contengut.

en: Get the actual content from a content revision.
oc: Récupérer lo contengut actual dempuèi una revision de contengut.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
oc: Provesir un ligam per suprimir la revision de contengut.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
oc: Filtre lo contengut se son accès es autorizat. <strong>Pas necessari se utilizatz "node" coma taula de basa.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
oc: Afichar un marcador se lo contengut es novèl o mes a jorn.

en: Show only content that is new or updated.
oc: Afichar uniquement los contenguts novèls o mes a jorn.

en: Display the content with standard node view.
oc: Afichar lo contengut amb una vista estandard de nosèl.

en: Content ID from URL
oc: Identificant (ID) del contengut a partir de l'URL

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
oc: Un contengut qu'es associat a aqueste fichièr, generalament perque aqueste fichièr se tròba dins un camp del contengut.

en: Module/Theme/Theme engine
oc: Modul/Tèma/Motor de tèma

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
oc: Moduls/Tèmas/Motors de tèma dins vòstre còde font.

en: Module/Theme/Theme engine filename
oc: Nom de fichièr del Modul/Tèma/Motor de tèma

en: Module/Theme/Theme engine name
oc: Nom del Modul/Tèma/Motor de tèma

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
oc: Permet a la "prigondor" de Taxonomia : Identificant de tèrme (amb prigondor) d'èsser modificada per una valor de filtre contextual suplementari.

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
oc: Contengut qu'es siá non traduit o qu'es la version originale d'un jòc de traduccion.

en: Content that is a translation of a source translation.
oc: Contengut qu'es una traduccion d'una font.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
oc: L'estatut de la traduccion del contengut - se la traduccion deu èsser mesa a jorn.

en: Content authored
oc: Contengut rédigé

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
oc: Lie lo contengut a l'utilizaire que l'a creat. Aquesta relacion creara un resultat per cada element de contengut creat per l'utilizaire.

en: Provide a simple link to cancel the user.
oc: Apondre un ligam per bloquer l'utilizaire.

en: Provide serialized data of the user
oc: Provesir las donadas sérialisées de l'utilizaire

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
oc: Permet a un filtre contextual d'èsser ignorat. La requèsta serà pas modificada per la valor d'aqueste filtre contextual. Pòt èsser utilizat quand las valors de filtres contextuals proviennent d'una URL, e qu'una partida d'aquesta URL deu èsser ignorada.

en: View area
oc: Zòna de vista

en: Insert a view inside an area.
oc: Inserir una vista dins una zòna.

en: Enable to override this field's links.
oc: Activar per suplantar los ligams del camp.

en: Use field template
oc: Utilizar un gabarit de camp

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
oc: Se marcat, les classes de l'api de camp seràn apondudas en utilizant field.tpl.php (ou équivalent). Aquò es pas recomandat a mens que vòstre CSS dépende d'aquestas classes. Se non marcat, lo gabarit (template) ne serà pas utilizat.

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
oc: Se aquesta opcion es causida, lo grop Tipe d'afichatge e lo Separador seràn ignorats.

en: Multiple field settings
oc: Paramètres de camp multiple

en: Display all values in the same row
oc: Afichar totas las valors dins la meteissa linha

en: Display @count value(s)
oc: Afichar @count valor(s)

en: Raw @column
oc: @column brut(e)

en: Native language
oc: Lenga nativa

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
oc: Se activat, lo nom natif de la lenga serà afichat.

en: Link this field to the original piece of content
oc: Ligar aqueste camp a l'element de contengut originel

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
oc: Activar aquesta opcion per afichar un ligam absolut. Requis se volètz utilizar lo camin coma una destinacion de ligam (coma dins "afichar aqueste camp en tant que ligam" çaisús).

en: Link this field to its content revision
oc: Lie aqueste camp a sa revision de contengut

en: Display field as the content type machine name.
oc: Afichar lo camp coma nom machine del tipe de contengut.

en: Choose one or more content types to validate with.
oc: Causir un o plusieurs tipes de contengut a valider.

en: Validate user has access to the content
oc: Valider que l'utilizaire a accès al contengut

en: Access operation to check
oc: Foncion d'accès a verificar

en: Filter value format
oc: Filtrar lo format de valor

en: Display comments
oc: Afichar los comentaris

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
oc: Causissètz un camp de tri per defaut alternatiu a utilizar quand lo score de la recèrca es indisponible.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
oc: Se seleccionat, los utilizaires pòdon entrer mantuna valor jos la forma 1+2+3. A cause del nombre de JOIN qu'aquò demanderait, AND serà tractat coma OR amb aqueste filtre.

en: Load default filter from term page
oc: Cargar lo filtre per defaut dempuèi la pagina del tèrme

en: Filter value type
oc: Filtrar lo tipe de valor

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
oc: Seleccionar la forme d'aquesta valor de filtre ; se utilizatz lo nom de tèrme, il es generalament mai efficace de lo convertir en identificant (ID) de tèrme e d'utilizar Taxonomia : Identificant (ID) de tèrme al luòc de Taxonomia : Nom del tèrme pel filtre.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
oc: Transformer los tirets dins las URL en espacis dins las valors del filtre de nom de tèrme

en: Include untranslated content
oc: Inclure lo contengut non traduit

en: Enable to display different text for anonymous users.
oc: Activar l'afichatge d'un tèxte diferent pels utilizaires anonims.

en: Type of user filter value to allow
oc: Tipe de la valor del filtre utilizaire a autorizar

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
oc: Nòta : avètz pas la permission de modificar aquò. Se vous modifiez lo tipe de filtre per defaut, aqueste reglatge serà perdu e vous NE pourrez PLUS far marche arrière.

en: PHP contextual filter code
oc: Còde del filtre contextual PHP

en: Change the way content is formatted.
oc: Cambiar la mesa en forma del contengut.

en: Change settings for this format
oc: Modificar los paramètres d'aqueste format

en: Change the way each row in the view is styled.
oc: Modificar la façon dont cada linha dins aquesta vista es stylée.

en: Hide attachments in summary
oc: Amagar las vistas estacadas dins l'ensenhador

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
oc: Modificar l'afichatge o non des estacaments quand un resumit de filtre contextual es afichat.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
oc: Amagar las estacaments quand un resumit de filtre contextual es afichat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings des restriccions d'accès actualament seleccionadas.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings del mecanisme de cache actualament seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings del estil actualament seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings del estil de linha actualament seleccionat.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
oc: Podètz tanben ajustar los !settings de la paginacion actualament seleccionada.

en: Attachment position
oc: Posicion de l'estacament

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
oc: Aqueste afichatge deu ereitar de las valors de filtre contextual de l'afichatge parent al qual il es restacat ?

en: Block caching
oc: Mesa en cache de bloc

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
oc: Aquesta vista serà afichada en visitant aqueste camin dins vòstre site. Es recomandat que lo camin siá quicòm coma "path/%/%/feed" o "path/%/%/rss.xml", en metent un % dins lo camin per cada filtre contextual que avètz definit dins la vista.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
oc: Aquesta vista serà afichada en visitant aqueste camin sus vòstre site. Podètz utilizar "%" dins vòstre URL per representar des valors que seràn utilizadas dins los filtres contextuals : per exemple, "node/%/feed".

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
oc: L'afichatge @display es parametrat per utilizar un menú mas lo tèxte del ligam de menú es pas défini.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
oc: L'afichatge @display es parametrat per utilizar un menú parent mas lo tèxte del ligam del menú parent es pas défini.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
oc[0]: @count element, en passar @skip
oc[1]: Amb paginacion, @count elements, en passar @skip

en: @count item | Paged, @count items
oc[0]: @count element
oc[1]: Amb paginacion, @count elements

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
oc: La desactivacion de la réécriture SQL desactivara les contraròtles de node_access ainsi que totes ceux des autres moduls que implémentent hook_query_alter().

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
oc: Se vous desactivatz aquesta opcion, una grille d'una sola linha aurà lo meteis nombre de cellules de tablèu (&lt;TD&gt;) que lo nombre d'elements. Sa desactivacion poiriá causar des problèmas amb vòstre CSS.

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
oc: Se marcat, la valor actuala del filtre contextual serà afichada coma opcion per defaut dins lo menú de saut, se possible.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
oc: Per defaut lo tablèu es amagat dins una vista voida. Amb aquesta opcion, il es possible d'afichar un tablèu vide amb lo tèxte dedans.

en: All storage
oc: Totes les stockages

en: All status
oc: Totes los estatuts

en: No tags
oc: Aucune etiqueta

en: No views match the search criteria.
oc: Aucune vista ne correspond als critèris de la recèrca.

en: Create view from template @template
oc: Crear una vista a partir del gabarit @template

en: Clone of | Clone @count of
oc[0]: Clone de
oc[1]: Clone @count de

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
oc: Aquesta accion levara définitivement tota personalizacion efectuada dins aquesta vista.

en: The view has been reverted.
oc: La vista a été restablida.

en: This action will permanently remove the view from your database.
oc: Aquesta accion suprimirà définitivement aquesta vista de vòstra banca de donadas.

en: Create a page
oc: Crear una pagina

en: Create a menu link
oc: Crear un ligam de menú

en: Include an RSS feed
oc: Inclure un flux RSS

en: Feed path
oc: Camin del flux

en: Feed row style
oc: Estil de linha del flux

en: Create a block
oc: Crear un bloc

en: of fields
oc: de camps

en: of type
oc: de tipe

en: tagged with
oc: etiquetat amb

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
oc: Temptativa de crear una vista amb des valors que n'ont pas été validées

en: Should links be displayed below each comment
oc: Los ligams devon èsser afichats jos cada comentari ?

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
oc: amb ligams (permet als utilizaires de respondre a un comentari, etc.)

en: without links
oc: sens ligams

en: teasers
oc: resumits

en: full posts
oc: publicacions completas

en: titles
oc: títols

en: titles (linked)
oc: títols (ligats)

en: Should links be displayed below each node
oc: Los ligams devon èsser afichats jos cada nosèl ?

en: with links (allow users to add comments, etc.)
oc: amb des ligams (permet als utilizaires d'apondre des comentaris, etc.)

en: Should comments be displayed below each node
oc: Los comentaris devon èsser afichats jos cada nosèl ?

en: Number of hits
oc: Nombre de visites

en: Hide view
oc: Amagar la vista

en: @group (historical data)
oc: @group (donadas istorics)

en: Unsorted
oc: Pas triat

en: Aggregation type
oc: Tipe d'agregacion

en: Use replacement tokens from the first row
oc: Utilizar los getons (tokens) de remplaçament de la primièra linha

en: Allow multiple filter values to work together
oc: Permetre a de valors de filtre multiplas de foncionar ensemble

en: Customize field HTML
oc: Personalizar lo còdi HTML del camp

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
oc: Podètz utilizar las substitucions de getons (<em>tokens</em>) de la seccion "Reescriure la sortida" dins aquesta classa.

en: Customize label HTML
oc: Personalizar lo còdi HTML de l'etiqueta

en: Customize field and label wrapper HTML
oc: Personalizar lo còdi HTML de l'envolopa del camp e de l'etiqueta

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
oc: Causir l'element HTML per envolopar aqueste camp e son etiqueta, ex : H1, H2, etc. Aquò pòt ne pas èsser pris en compte se lo camp e son etiqueta ne son pas renduts ensemble, tal coma dins un tablèu.

en: Remove whitespace
oc: Levar los espacis

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
oc: Se marcat, totes los espaces al començament e a la fin del contengut seràn retirés.

en: Hide rewriting if empty
oc: Amagar la reescritura se vide

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
oc: Afichar pas lo contengut réécrit se lo camp es vide.

en: Thousands marker
oc: Separador de milierats

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
oc: Expausar aqueste filtre als visitors, per lor permetre de lo modificar

en: Representative sort order
oc: Òrdre del triada representatiu

en: Subquery namespace
oc: Espaci de nom (<em>namespace</em>) de la sosrequèsta

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
oc: Avançat. Sasissètz un espaci de nom per la sosrequèsta utilizada per aquesta relacion.

en: Representative view
oc: Vista represemptativa

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
oc: Avançat. Utilizar una autra vista per generar la sosrequèsta de relacion. Aquò vos permet d'utilizar de filtres e mai d'un tri. Se causissètz una vista aicí, las opcions de triada çaisús seràn ignoradas. Vòstra vista deu aver l'identificant (ID) de sa basa coma sol camp, e deuriá aver un tri.

en: Generate subquery each time view is run.
oc: Generar la sosrequèsta a cada fois que la vista es executada.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
oc: Re-generara la sosrequèsta per aquesta relacion a cada fois que la vista es executada, al luòc de solament quand aquestas opcions son enregistradas. Utilizatz aquò per testar se fasètz de modificacions endacòm mai. AVERTIMENT : deteriòra seriosament las performàncias.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
oc: Expausar aquesta triada als visitors, per lor permetre de lo modificar

en: This display is disabled.
oc: L'afichatge es desactivat.

en: This view has been automatically updated to fix missing relationships. While this View should continue to work, you should verify that the automatic updates are correct and save this view.
oc: Aquesta vista a été automaticament mesa a jorn per reparar les relacions mancantas. Même se aquesta vista deuriá contunhar a foncionar, vous devriez verificar que las mesas a jorn automatiques son correctes e enregistrar aquesta vista.

en: reorder displays
oc: réorganiser los afichatges

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
oc: Error : L'afichatge @display fa referéncia a un plugin '@plugin', mas aqueste plugin es pas disponible.

en: enable @display_title
oc: activar @display_title

en: view @display
oc: voir @display

en: clone @display_title
oc: cloner @display_title

en: delete @display_title
oc: suprimir @display_title

en: disable @display_title
oc: desactivar @display_title

en: undo delete of @display_title
oc: anullar la supression de @display_title

en: That view is not compatible with this version of Views.
          If you have a view from views1 you have to go to a drupal6 installation and import it there.
oc: Aquesta vista es pas compatible amb aquesta version de Views.
        Se avètz una views de Views1 vos cal utilizar una installacion de Drupal 6 e l'importar dedans.

en: The selected style or row format does not utilize fields.
oc: Lo estil o lo format de linha seleccionat n'utiliza pas de camps.

en: Aggregation settings
oc: Paramètres d'agregacion

en: Display extenders
oc: Afichar las extensions

en: Select extensions of the views interface.
oc: Seleccionar las extensions de l'interfàcia de Views.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
oc: Avètz configurat l'afichatge %display amb un camin qu'es tanben un camin d'aliàs. Aquò pòt produire d'efièits indesirables, vos caldriá utilizar un camin interne.

en: Configure aggregation settings for @type %item
oc: Configurar los paramètres d'agregacion per @type %item

en: Select the aggregation function to use on this field.
oc: Seleccionatz la foncion d'agregacion a utilizar sus aqueste camp.

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
oc: Foncion "Ensure my taula" appelée mas la requèsta n'a pas de metòde ensure_taula.

en: Empty display extender
oc: Extension d'afichatge vide

en: Raw value from URL
oc: Valor bruta a partir de l'URL

en: Apply (all displays)
oc: Aplicar (totes los afichatges)

en: Apply (this display)
oc: Aplicar (aqueste afichatge)

en: The date of the most recent new content on the feed.
oc: La data del contengut lo mai recent del flux.

en: The node ID to which the comment is a reply to.
oc: L'identificant (ID) del nosèl al qual lo comentari répond.

en: Comments of the node
oc: Comentaris del nosèl

en: Relate all comments on the node. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
oc: Relie totes los comentaris del nosèl. Aquò creara un doublon per cada comentari. D'habitude se avètz besonh de aquò, il es mieux de crear una vista de comentaris.

en: Reply to
oc: Respondre

en:  new
oc:  novèl

en: Appears in: @bundles.
oc: Apareis dins : @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
oc: Aquò es un aliàs de @group : @field.

en: @group: @field
oc: @group : @field

en: @group (historical data): @field
oc: @group (donadas istorics) : @field

en: Also known as: !also.
oc: Aussi coneguda coma : "!also"

en: Delta - Appears in: @bundles.
oc: Dèlta - Apareis dins : @bundles.

en: No backlinks found.
oc: Aucun ligam entrant (backlink) trobat.

en: Pages that link to %1
oc: Paginas que pointent cap a %1

en: Popular (page)
oc: Populaire (page)

en: Today (page)
oc: Uèi (page)

en: Popular (block)
oc: Populaire (bloc)

en: Today (block)
oc: Uèi (bloc)

en: Today's popular content
oc: Contengut populaire uèi

en: User who uploaded
oc: Utilizaire ayant transferit

en: The user that uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a transferit lo fichièr.

en: The taxonomy vocabulary description
oc: La descripcion del vocabulari de taxonomia

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
oc: Tèrme de taxonomia causit dempuèi lo widget d'autocomplecion o de seleccion.

en: Representative node
oc: Nosèl representatiu

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
oc: Récupère un nosèl representatiu unique per cada tèrme, segon lo critèri de seleccion choisi.

en: The taxonomy term name.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: Content with term
oc: Contengut amb tèrme

en: Relate all content tagged with a term.
oc: Relie totes los contenguts etiquetat per un tèrme.

en: Has taxonomy term ID
oc: Possède un identificant (ID) de tèrme de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
oc: Aficha lo contengut s'il possède los tèrmes de taxonomia seleccionats.

en: Has taxonomy term
oc: Possède un tèrme de la taxonomia

en: Taxonomy terms on node
oc: Tèrmes de taxonomia del nosèl

en: All taxonomy terms
oc: Totes los tèrmes de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
oc: Aficha lo contengut s'il possède los tèrmes de taxonomia seleccionats o de tèrmes enfants de ceux-ci. En rason d'una complexité addicionala, aqueste paramètre possède mens d'opcions que las versions sens prigondor.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
oc: Possède l'identificant de tèrme de taxonomia (amb prigondor)

en: Has taxonomy terms (with depth)
oc: Possède los tèrmes de taxonomia (amb prigondor)

en: @entity using @field
oc: @entity utilisant @field

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
oc: Relier cada @entity contenant un @field definit al tèrme.

en: Taxonomy term ID from URL
oc: Identificant (ID) del tèrme de taxonomia a partir de l'URL

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
oc: Récupère un nosèl representatiu unique per cada utilizaire, selon lo critèri de seleccion choisi.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
oc: Se marcat, las valors multiples d'aqueste camp seràn afichadas sus una meteissa linha. Siquenon, cada valor d'aqueste camp serà visualizada sus una novèla linha. Se "groupé par" es seleccionat, asseguratz-vos de grouper per "Entity ID" per qu'aqueste paramètre ait l'effet désiré.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
oc: Afichar una icône representant lo tipe de fichièr, al luòc del tèxte MIME (tal coma "imatge/jpeg")

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
oc: Charge lo filtre per defaut dempuèi la pagina de nosèl, c'est utile per los blòts de taxonomia associada.

en: Path component
oc: Component de camin

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
oc: Lo numéro de séquence commence a 1, per exemple sus la pagina admin/structure/types, lo 3ème component es "types".

en: Use aggregation
oc: Utilizar l'agregacion

en: Display title may not be empty.
oc: Lo títol de l'afichatge pòt pas èsser void.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
oc: Quand la valor de filtre <em>ES PAS</em> disponible

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
oc: Quand la valor de filtre <em>EST</em> disponible o qu'una valor per defaut es provesida

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
oc: Aqueste afichatge a pas de font per los filtres contextuals, doncas aucune valor de filtre contextual ne serà disponible a mens que vous seleccionniez 'Provesir la valor per defaut'.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
oc: Lo nombre d'elements a afichar. Sasissètz 0 per ne pas limitar.

en: The contextual filter values is provided by the URL.
oc: Las valors de filtre contextual son provesidas per l'URL.

en: Autosubmit
oc: Sometre automaticament

en: Automatically submit the form once an element is changed.
oc: Sometre automaticament lo formulari dès qu'un element es modificat.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
oc: Amagar lo boton de somission se lo javascript es activat.

en: Query Comment
oc: Comentari de requèsta

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
oc: Se definit, aqueste comentari serà integrat dins la requèsta e transmis al servidor SQL. Aquò pòt èsser utile per la jornalizacion o lo desbugatge.

en: When needed, add the field language condition to the query
oc: Se necessari, apondre la condicion de lenga a la requèsta

en: Provide default field wrapper elements
oc: Provesir los elements per defaut de las envolopas de camps

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
oc: Los camps en linha seràn afichats los uns a costat dels autres al luòc dels uns al dessus dels autres. Notatz que certans camps ignoraront aquò se son d'elements de bloc, en particular los camps de còs e d'autres formatés en HTML.

en: Hide the "Go" button
oc: Amagar lo boton "Aller"

en: Select the current contextual filter value
oc: Seleccionar la valor correnta del filtre contextual

en: Show the empty text in the table
oc: Afichar lo tèxte vide dins lo tablèu

en: file from !field_name
oc: fichièr de !field_name

en: Hide empty column
oc: Amagar las colomnas vides

en: The operator is invalid on filter: @filter.
oc: L'operator es invalid sul filtre : @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
oc: Aucune valor valide trobada sul filtre : @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
oc: La valor @value es pas un tablèu per @operator sul filtre : @filter

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
oc: Sasir del còde PHP que tòrna TRUE o FALSE. Pas de retorn es la meteissa chose que FALSE, soyez doncas SÛR de retornner quicòm se vous ne souhaitez pas déclarer d'argument d'invalidité. Ne pas utilizar la balisa<?php ?>. L'argument de validité serà "$argument" et la vista, "$view". Podètz cambiar l'argument en définissant "$handler->argument". Podètz cambiar lo títol utilizat en substitucion per aqueste argument en définissant "$handler->validated_title".

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
oc: Se non marcat, los camps que ne son pas configurats per personalizar lor element HTML n'obtiendront aucune envolopa (wrapper) ni per lor camp, ni per lor etiqueta ni pel camp + etiqueta. Podètz utilizar aquò per rapidement réduire lo nombre de balisas que provesís la vista per defaut, al risque de rendre mai dificil l'application dels CSS.

en: Link the user picture to the user's profile
oc: Liga l'imatge de l'utilizaire a son perfil

en: Specify which display or custom url this display will link to.
oc: Precisar a quel afichatge o url personalizada aqueste afichatge serà ligat.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
oc: <p>Los getons (token) seguents son disponibles per aqueste ligam.</p>

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
oc: Un camin Drupal o una URL externe cap al qual puntarà lo ligam "plus". Noter qu'aquò suplantara lo paramètre d'afichatge del ligam çaisús.

en: View: @view - Display: @display
oc: Vista : @view - Afichatge : @display

en: Overview of fields used in all views.
oc: Vista d'ensemble des camps utilizats dins totas las vistas.

en: Transform the case
oc: Cambiar la casse

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value.
oc: A l'afichatge des camins d'url, comment cambiar la cassa de la valor du filtre.

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
oc: Modificar l'etiqueta d'administracion afichada quand aquesta relacion es utilizada dins des filtres, etc.

en: Representative sort criteria
oc: Critèris de triada representatiu

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
oc: Lo critèri de triada es aplicat a las donadas raportées per la relacion per determinar comment un element representatiu es obtenu per cada linha. Per exemple, per mostrar lo nosèl lo mai recent per cada utilizaire, seleccionar 'Contengut : data de mesa a jorn'.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
oc: L'òrdre a utilizar per los critèris de triada seleccionats mai haut.

en: And/Or, Rearrange
oc: Et/Ou, Réarranger

en: Revert to default
oc: Restablir per defaut

en: Optionally, enter a comma delimited list of tags for this view to use in filtering and sorting views on the administrative page.
oc: Facultativament, sasir una virgula per délimitar una lista de mots claus per aquesta vista a utilizar dins lo filtrage e la triada des vistas sus la pagina d'administracion.

en: Custom admin theme for the Views UI
oc: Tèma de l'administracion personalizat per l'UI de Views.

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
oc: Dins certans cases, vous pourriez vouloir seleccionar un tèma d'administracion diferent per l'UI de Views.

en: No fields have been used in views yet.
oc: Fins a ara, cap de camp es pas estat utilizat dins las vistas.

en: Provide a simple link to approve the comment.
oc: Provesir un ligam per aprovar lo comentari.

en: Author uid
oc: uid de l'autor

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
oc: Religar cada @entity amb un ensemble @field al fichièr.

en: image from !field_name
oc: imatge de !field_name

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
oc: Religar cada @entity amb un ensemble @field a l'imatge.

en: The tid of a taxonomy term.
oc: Lo tid d'un tèrme de taxonomia

en: The user permissions.
oc: Los dreits utilizaire.

en: First and last only
oc: Primièr e darrièr solament

en: Multiple-value handling
oc: Gestion a valor multiple.

en: Filter to items that share all terms
oc: Filtrar per elements que partejan totes los tèrmes

en: Filter to items that share any term
oc: Filtrar per elements que partejan n'importe quel tèrme

en: Use formatted username
oc: Utilizar un nom d'utilizaire formaté

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
oc: Se marcat, lo nom d'utilizaire serà formaté pel sistèma. Sinon, il serà afichat tal comal.

en: Link to user's profile
oc: Ligam cap al perfil de l'utilsateur

en: Using <em>Default</em> will use the site-wide image style for user pictures set in the <a href="!account-settings">Account settings</a>.
oc: Utilizar <em>Per defaut</em> utilizara l'estil des imatges des utilizaires definís dins <a href="!account-settings">Paramètres du compte</a>.

en: You don't have translatable entity types.
oc: Avètz pas de tipes d'entitats traduisibles.

en: Use a pager
oc: Utilizar una paginacion

en: Tokens related to views.
oc: Getons associats a las vistas.

en: The human-readable name of the view.
oc: Lo nom afichat de la vista.

en: The description of the view.
oc: La descripcion de la vista.

en: The machine-readable name of the view.
oc: Lo nom sistèma de la vista.

en: The title of current display of the view.
oc: Lo títol de l'afichatge actual de la vista.

en: The URL of the view.
oc: L'URL de la vista.

en: -Select-
oc: -Seleccionar-

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
oc: Tèxte de plaçar coma tèxte de l'atribut "title" que la màger part des navigateurs affichent coma bulle d'ajuda al moment del survol del ligam.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
oc: Activar per amagar aqueste camp s'es void. Notar que l'etiqueta del camp o lo rendutt réécrit pòdon totjorn èsser afichats. Per amagar las etiquetas, verificar los paramètres de l'estil o de l'estil de linha concernant los camps voids. Per amagar lo contengut réécrit, cocher la casa "Amagar la réescritura se vide".

en: Enable views performance statistics/debug messages via the Devel module
oc: Activar les statistiques de performance/messatges de desbugatge de Views via lo modul Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics/debug messages <em>if Devel is installed</em>.
oc: Marcar aquò per activar des statistiques/messatges de desbugatge sus las requèstas de Views <em>si Devel es installat</em>.

en: Devel message(dpm)
oc: Messatge Devel (dpm)

en: Devel logging (tmp://drupal_debug.txt)
oc: Jornalisation Devel (tmp://drupal_debug.txt)

en: Page region to output performance statistics/debug messages
oc: Region de la pagina pel rendut des statistiques de performance/les messatges de desbugatge

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
oc: Data jos la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
oc: Data jos la forma AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
oc: Data jos la forma MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
oc: Data jos la forma JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
oc: Data jos la forma SS (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
oc: Se avètz besonh de mai de camps que l'uid, ajoutez la relacion Comentari : autor

en: Last comment uid
oc: Uid del darrièr comentari

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
oc: L'identificant utilizaire de l'autor del darrièr comentari d'un nosèl.

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
oc: L'utilizaire autor del contengut. Se avètz besonh de mai de camps que l'uid, ajoutez la relacion Contengut : autor

en: Unique access event ID.
oc: Identificant d'évenement d'accès unique.

en: Link field to the node if there is no comment.
oc: Ligar lo camp al nosèl s'il n'y a aucun comentari.

en: Convert spaces in term names to hyphens
oc: Convertir los espacis dins los noms de tèrme en tirets

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
oc: Aquò permet als ligams de foncionar amb los arguments de tèrmes de taxonomia de Views.

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
oc: Sasir del còde PHP que tòrna una valor a utilizar per aqueste filtre. Ne pas utilizar &lt;?php ?&gt;. Vous ne devez retornner qu'una sola valor per aqueste filtre. Des variablas son disponibles : l'objècte vista serà "$view". Lo gestionari (handler) d'arguments serà "$argument", podètz per exemple cambiar lo títol utilizat per las substitucions per aqueste argument en définissant "$argument->validated_title".

en: Use rendered output to group rows
oc: Utilizar lo rendutt per grouper las linhas

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
oc: Se activat lo rendutt del camp de regropament es utilizat per grouper las linhas.

en: Replace an existing view if one exists with the same name
oc: Remplace una vista existenta s'il en existís una amb lo meteis nom

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
oc: Podètz utilizar lo còdi HTML per aqueste camp. Los getons seguents son preses en carga :

en: Provide a simple link to the user.
oc: Provesir un simple ligam cap a l'utilizaire.

en: Result summary
oc: Resumit dels resultats

en: Shows result summary, for example the items per page.
oc: Aficha lo resumit dels resultats, per exemple los elements per pagina.

en: Use site default RSS settings
oc: Utilizar los paramètres RSS per defaut del site

en: Display list value as human readable
oc: Afichar las valors de las listas d'un biais legible

en: Displays the link in contextual links
oc: Aficha lo ligam dins los ligams contextuals

en: Grouping field Nr.@number
oc: Camp de gropament N°@number

en: Add a read-more link if output is trimmed.
oc: Apondre un ligam "lire plus" se la sortida es tronquée.

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
oc: Quand marcada, un ligam "lire plus" serà apondut a la fin d'una sortida tronquée

en: The text which will be displayed on the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
oc: Lo tèxte que serà afichat coma ligam "lire plus". Podètz sasir des donadas d'aquesta vista coma décrit dins "Modèls de remplaçament" çaisús.

en: The path which is used for the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
oc: Lo camin que serà utilizat pel ligam "lire plus". Podètz sasir des donadas d'aquesta vista coma décrit dins "Modèls de remplaçament" çaisús.

en: Display field as machine name.
oc: Afichar lo camp coma un nom machine.

en: Show the embed display in the ui.
oc: Mostrar l'afichatge integrat dins l'interfàcia graphique.

en: Allow advanced user to use the embed view display. The plugin itself works if it's not visible in the ui
oc: Autorizar los utilizaires avançats a utilizar l'afichatge de vista integrat. Lo plugin fonciona quitament se es pas visible dins l'interfàcia

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string  at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
oc: Totas las requèstas generadas per Views inclueront los noms des vistas e des afichatges dins una cadena de caractèrs 'view-name:display-name' a la fin de la clause SELECT. Aquò facilite l'identification de las requèstas Views dins los jornnaux del servidor de banca de donadas mas ne deu èsser utilizat qu'à des fins de diagnostic.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
oc: Provesir un afichatge pouvant èsser integrat en utilizant l'API de Views.

en: Display the user with standard user view.
oc: Afichar l'utilizaire amb una vista utilizaire estandard.

en: Only has the 'authenticated user' role
oc: N'a que lo ròtle 'utilizaire authentifié'

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
oc: A d'autres ròtles que 'utilizaire authentifié'

en: Please insert the items per page (@items_per_page) from above.
oc: Veuillez inserir los elements per pagina (@items_per_page) çaisús.

en: Remove tags from rendered output
oc: Levar las balisas del rendut

en: Fields to be included as contextual links.
oc: Los camps d'inclure coma ligams contextuals.

en: Include destination
oc: Inclure la destinacion

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
oc: Inclure un paramètre "destinacion" dins lo ligam per redirigir l'utilizaire a la vista originala aprèp qu'auretz acabada l'accion contextuala.

en: Contextual Links
oc: Ligams contextuals

en: Display fields in a contextual links menu.
oc: Afichar los camps dins un menú de ligams contextuals.
