Views (for Drupal 7) (7.x-3.17) - en to az translation catalogue (701 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: delete
az: sil

en: Status
az: Vəziyyət

en: Prefix
az: Prefiks

en: Suffix
az: Suffiks

en: E-mail
az: E-poçt

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Value
az: Qiymət

en: Group
az: Qrup

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: Replies
az: Cavablar

en: Closed
az: Bağlıdır

en: List
az: Siyahı

en: disabled
az: söndürülüb

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: more
az: daha çox

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: footer
az: aşağı hissə

en: Comments
az: Şərhlər

en: More
az: Daha çox

en: On
az: Aktiv

en: For
az: Üçün

en: Tags
az: Teqlər

en: Block title
az: Blok başlığı

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Content types
az: Məzmun tipi

en: Version
az: Versiya

en: view
az: görünüş

en: File
az: Fayl

en: Tag
az: Teq

en: Edit
az: Dəyiş

en: Size
az: Ölçü

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: None
az: Yoxdur

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: Block settings
az: Blok parametrləri

en: - None -
az: - heç nə -

en: Weight
az: Çəki

en: Center
az: Mərkəz

en: Required
az: Tələb olunur

en: Parent
az: Valideyn

en: Depth
az: Dərinlik

en: Category
az: Kateqoriya

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: edit
az: redaktə et

en: Import
az: İmport

en: Book
az: kitab

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: Description field
az: Təsvir sahəsi

en: settings
az: parametrlər

en: Node ID
az: Nod İD-si

en: Field
az: Sahə

en: header
az: başlıq

en: Save
az: Saxla

en: True
az: Həqiqət

en: False
az: Yalnış

en: Default
az: Susmaya görə

en: Open
az: Aç

en: Core
az: Nüvə

en: Add new
az: Yenisin əlavə et

en: Views
az: Görünüşlər

en: Access
az: İcazə

en: Add
az: Əlavə et

en: View
az: Görünüş

en: Path
az: Yol

en: Vocabularies
az: Lüğətlər

en: Display
az: Monitor

en: Menu
az: Menyu

en: Teaser
az: Tizer

en: GUID
az: GUDİ

en: Text
az: Mətn

en: Theme
az: Tema

en: Timestamp
az: Vaxt möhürü

en: ID
az: İD

en: Unknown
az: Naməlum

en: Attachment
az: Qoşma

en: Picture
az: Şəkil

en: Before
az: Sonra

en: After
az: Əvvəl

en: User
az: İstifadəçi

en: Continue
az: Davam et

en: Files
az: Fayllar

en: Error
az: Səhv

en: Options
az: Seçimlər

en: Node
az: Material

en: Number of columns
az: Sütunların sayı

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Exclude
az: Xaricdir

en: Horizontal
az: Üfiqi

en: Vertical
az: Şaquli

en: term
az: termin

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Year
az: İl

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Override title
az: Başlığı ləğv edin

en: CSS class
az: CSS klas

en: Page
az: Səhifə

en: Pager ID
az: Səhifə İD-si

en: Taxonomy terms
az: Taksanomiya terminləri

en: Module
az: Modul

en: Off
az: Söndürülüb

en: Header
az: Başlıq

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Selected
az: Seçildi

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Roles
az: Rollar

en: Comment
az: Şərh

en: Hostname
az: Host adı

en: Score
az: Hesab

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Signature
az: İmza

en: Location
az: Məkan

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Log message
az: Mesaj loqu

en: File ID
az: Fayl İD-si

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Vocabulary ID
az: Lüğət İD-si

en: Term
az: Termin

en: Term ID
az: Termin İD-si

en: Last access
az: Son icazə

en: Last login
az: Son loqin

en: Field name
az: Sahə adı

en: Fields
az: Sahələr

en: Widget type
az: Vidjet tipi

en: Contains
az: Tərkibində

en: Does not contain
az: Tərkibində yoxdur

en: Is less than or equal to
az: Az və ya bərabərdir

en: Is equal to
az: Bərabərdir

en: Is greater than or equal to
az: Böyük və ya bərabərdir

en: Is greater than
az: Daha böyükdür

en: Is not equal to
az: Bərabər deyil

en: Average
az: Orta

en: Count
az: Say

en: Overridden
az: Əvəz edildi

en: Watchdog
az: Gözətçi

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: %time ago
az: %time əvvəl

en: Advanced
az: Əlavə

en: Sort order
az: Sırala

en: Maximum
az: Maksimum

en: Sortable
az: Çeşidlənən

en: Caching
az: Keşlənib

en: Month
az: Ay

en: System
az: Sistem

en: Current
az: Hazırkı

en: Desc
az: azaldın

en: OR
az: Və ya

en: node
az: material

en: Day
az: Gün

en: Table
az: Cədvəl

en: Other
az: Digər

en: Align
az: Sıralama

en: Basic
az: Əsas

en: List type
az: Siyahı növü

en: Role
az: Rollar

en: Select all
az: Hamısını seç

en: Link text
az: Link mətni

en: Case
az: Seçim

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Referrer
az: İstinad edən

en: Both
az: Hər ikisi

en: Maximum length
az: Maksimum uzunluq

en: Anonymous
az: Anonim

en: Edit view
az: Görünüşü redaktə edin

en: Administer views
az: Baxışları idarə edin

en: Ascending
az: Artan

en: Descending
az: Azalan

en: Arguments
az: Arqumentlər

en: Filters
az: Filtrlər

en: Optional
az: Ehtiyacsız

en: Exposed Filters
az: Açıq Filtrlər

en: Views UI
az: Uİ görünüşü

en: Recent comments
az: Son şərhlər

en: Random
az: Təsadüfi

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: Position
az: Vəzifə

en: fields
az: sahələr

en: Tracker
az: İzləyici

en: Defaults
az: Defoltlar

en: Sort by
az: Sırala

en: Updated date
az: Yenilənmiş tarix

en: comments
az: şərhlər

en: Full
az: Tam

en: Default language
az: Defolt dil

en: Regular expression
az: Müntəzəm ifadə

en: Hidden
az: Gizli

en: Show
az: Göstər

en: Other queries
az: Digər sorğular

en: in
az: daxildir

en: Messages
az: Mesajlar

en: Full text
az: Tam mətn

en: Feed settings
az: Fid parametrləri

en: Source
az: Mənbə

en: Replacement patterns
az: Əvəzetmə nümunələri

en: Display name
az: Göstərilən ad

en: Query
az: Sorğu

en: Block name
az: Blok adı

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Second
az: Saniyə

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: Alignment
az: Nizamlama

en: Link label
az: Link etiketi

en: author
az: müəllif

en: AND
az: VƏ

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Sağ

en: Seconds
az: Saniyələr

en: Blocked
az: Blok edilib

en: or
az: və ya

en: Parent term
az: Ana termin

en: Reversed
az: Tərs

en: Reverse
az: Tərs

en: Not published
az: Dərc olunmayıb

en: Unformatted
az: Formatlaşdırılmamış

en: RSS Feed
az: RSS Fid

en: New comments
az: Yeni şərhlər

en: Relationships
az: Əlaqələr

en: Relationship
az: Əlaqə

en: relationships
az: Əlaqələr

en: Oldest first
az: Köhnə ilk

en: Sort criteria
az: Çeşidləmə meyarları

en: Base path
az: Baza yolu

en: Sticky
az: Yapışqan

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: Timezone
az: Saat qurşağı

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Select
az: Seçin

en: Enter the terms you wish to search for.
az: Axtarmaq istədiyiniz şərtləri daxil edin.

en: PHP Code
az: PHP kod

en: Translation
az: Tərcümə

en: Translation status
az: Tərcümə statusu

en: @min and @max
az: @min və @max

en: Add another item
az: Başqa bir element əlavə edin

en: Text area
az: Mətn sahəsi

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: Decimal
az: Onluq

en: Precision
az: Dəqiqlik

en: Exceptions
az: Əlavələr

en: Permission
az: İcazə

en: Grid
az: Cədvəl

en: Global
az: Qlobal

en: Thread
az: Mövzu

en: Title text
az: Başlıq mətni

en: Distinct
az: Fərqli

en: Extension
az: Əlavə

en: Space
az: Boşluq

en: Provided by
az: Tərəfindən təmin

en: Aggregate
az: Ümumi

en: empty
az: boş

en: Attach to
az: -ə birləşdirin

en: Context
az: Kontekst

en: Pager
az: Peycer

en: Identifier
az: İdentifikator

en: Taxonomy vocabulary
az: Taksonomiya lüğəti

en: Remove this item
az: Bu elementi silin

en: Page settings
az: Səhifə parametrləri

en: Use pager
az: Peycerdən istifadə edin

en: Items to display
az: Göstəriləcək elementlər

en: Offset
az: Ofset

en: More link
az: Daha çox link

en: More link text
az: Daha çox link mətni

en: Top level book
az: Ən yüksək səviyyəli kitab

en: contains
az: ehtiva edir

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Selection type
az: Seçim növü

en: No name
az: Ad yoxdur

en: Default order
az: Defolt sifariş

en: Or
az: Və ya

en: Ordered list
az: Sifarişli siyahısı

en: Unordered list
az: Sıralanmamış siyahı

en: Link class
az: Link classı

en: Column
az: Sütun

en: Default sort
az: Defolt çeşidləmə

en: sort by @s
az: @s ilə sırala

en: and
az: və

en: Add @type
az: @type əlavə edin

en: Not promoted
az: İrəlilənmir

en: Not sticky
az: Yapışqan deyil

en: Parent comment
az: Valideyn kontent

en: Author's website
az: Müəllifin saytı

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
az: Şərh yivlidirsə, onun dərinliyini göstərin.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
az: Yivli sıraya görə çeşidləyin. Bu, uşaqların şərhlərini valideynləri ilə birlikdə saxlayacaqdır.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
az: Şərhə cavab vermək üçün sadə bir keçid təqdim edin.

en: Text to display
az: Göstəriləcək mətn

en: Newest first
az: Ən yeni əvvəldə

en: field
az: sahə

en: nodes
az: nodlar

en: Formatter
az: Formatlayıcı

en: Week @week
az: Həftə @week

en: Target
az: Hədəf

en: Time ago
az: Vaxt əvvəl

en: Radios
az: Radiolar

en: starting from @count
az: @count -dan başlayaraq

en: Embed
az: Yerləşdirin

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: User roles
az: İstifadəçi rolları

en: User account
az: İstifadəçi hesabı

en: More link path
az: Daha çox keçid yolu

en: Title only
az: Yalnız başlıq

en: Not defined
az: Müəyyən edilməyib

en: Validator
az: Təsdiqləyici

en: Debugging
az: Sazlama

en: Inherit
az: Vərəsəlik

en: Display format
az: Ekran formatı

en: The date the node was last updated.
az: Nodun son yenilənmə tarixi.

en: Invalid display id @display
az: Yanlış displey id @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
az: Xəta: @table > @field üçün işləyici mövcud deyil!

en: Do not use a relationship
az: Münasibətdən istifadə etməyin

en: Display type
az: Ekran növü

en: The cache has been cleared.
az: Keş təmizləndi.

en: of
az: söndür

en: Title field
az: Başlıq sahəsi

en: No link
az: Link yoxdur

en: Is not one of
az: biri deyil

en: Starts with
az: ilə başlayır

en: Secondary tabs
az: İkinci dərəcəli nişanlar

en: Autocomplete
az: Avtomatik tamamlama

en: Decimal point
az: Onluq nöqtə

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: Custom date format
az: Fərdi tarix formatı

en: Is one of
az: Biridir

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
az: Giriş müəyyən icazə sətri ilə istifadəçilərə veriləcək.

en: Comma
az: Vergül

en: Show All
az: Hamısını göstər

en: Users who have created accounts on your site.
az: Saytınızda hesablar yaradan istifadəçilər.

en: Is empty (NULL)
az: Boşdur (NULL)

en: not empty
az: boş deyil

en: Ends with
az: ilə bitir

en: Upload date
az: Yükləmə tarixi

en: Link this field to its user
az: Bu sahəni istifadəçisi ilə əlaqələndirin

en: The node ID of the node.
az: Düyünün node ID-si.

en: Tab weight
az: Tab çəkisi

en: No role
az: Rol yoxdur

en: The size of the file.
az: Faylın ölçüsü.

en: Filter the view to the currently logged in user.
az: Görünüşü hazırda daxil olan istifadəçiyə süzün.

en: Capitalize first letter
az: İlk hərfi böyük hərflə yazın

en: Custom text
az: Fərdi mətn

en: Sum
az: Cəm

en: sorted by
az: üzrə sıralanır

en: No fields available.
az: Sahələr mövcud deyil.

en: Numeric
az: Rəqəmsal

en: Custom URL
az: Fərdi URL

en: Submit button text
az: Düymə mətnini göndərin

en: Add comment link
az: Şərh linki əlavə edin

en: Changes cannot be made to a locked view.
az: Kilidli görünüşə dəyişikliklər edilə bilməz.

en: Broken/missing handler
az: Qırılmış/itkin idarəedici

en: Current date
az: Hal-hazırki Tarix

en: Current node's creation time
az: Cari nodeun yaradılması vaxtı

en: Current node's update time
az: Cari node-un yeniləmə vaxtı

en: Do not display items with no value in summary
az: Xülasə dəyəri olmayan elementləri göstərməyin

en: Invalid input
az: Yalnış daxiletmə

en: Fail basic validation if any argument is given
az: Yalnış daxiletmə

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
az: Bu sahəni yoxlayaraq, lazımi uğursuzluq təsdiqindən daha çox arqumentli görünüşlərə əmin olmaq üçün bundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Glossary mode
az: Lüğət rejimi

en: Character limit
az: Simvol məhdudiyyəti

en: No transform
az: Transformasiya yoxdur

en: Upper case
az: Böyük hərf

en: Lower case
az: Kiçik hərf

en: Capitalize each word
az: Hər sözü böyük hərflə yazın

en: Case in path
az: Yolda dava

en: Transform spaces to dashes in URL
az: URL-də boşluqları tirelərə çevirin

en: Exclude from display
az: Ekrandan xaric edin

en: Link path
az: Bağlantı linki

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
az: Bu keçid üçün Drupal yolu və ya mütləq URL. Aşağıdakı "Əvəzetmə nümunələri"nə uyğun olaraq bu görünüşdən məlumatları daxil edə bilərsiniz.

en: The CSS class to apply to the link.
az: Linkə müraciət etmək üçün CSS sinfi.

en: Prefix text
az: Prefiks mətni

en: Suffix text
az: Suffiks mətni

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
az: Bu keçiddən sonra göstəriləcək hər hansı mətn. Siz HTML əlavə edə bilərsiniz.

en: Trim only on a word boundary
az: Yalnız söz sərhədində kəsin

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
az: Əgər işarələnərsə, bu sahə yalnız söz sərhəddində kəsilməlidir. Bunun qeyd olunan maksimum simvol və ya daha az olacağına zəmanət verilir. Heç bir söz sərhədləri yoxdursa, bu sahəni heç bir şeyə çevirə bilər.

en: Strip HTML tags
az: HTML teqlərini ayırın

en: Field can contain HTML
az: Sahədə HTML ola bilər

en: File size display
az: Fayl ölçüsü ekranı

en: Formatted (in KB or MB)
az: Formatlaşdırılmış (KB və ya MB ilə)

en: Raw bytes
az: Xam baytlar

en: If checked, true will be displayed as false.
az: Əgər yoxlanılırsa, doğru yalan olaraq göstərilir.

en: Time ago (with "ago" appended)
az: Vaxt əvvəl ("əvvəl" əlavə edilməklə)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
az: Vaxt aralığı ("əvvəl/beləliklə" əlavə edilməklə)

en: Round
az: Dəyirmi

en: If checked, the number will be rounded.
az: Yoxlansa, nömrə yuvarlaqlaşdırılacaq.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
az: Onluq nöqtəsindən sonra neçə rəqəmin çap olunacağını göstərin.

en: What single character to use as a decimal point.
az: Onluq nöqtəsi kimi hansı tək simvol istifadə edilməlidir.

en: What single character to use as the thousands separator.
az: Minlərlə ayırıcı kimi hansı tək simvol istifadə edilməlidir.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
az: Valyuta simvolu kimi nömrədən əvvəl qoyulacaq mətn.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
az: Valyuta simvolu kimi nömrədən sonra qoyulacaq mətn.

en: Simple separator
az: Sadə ayırıcı

en: Display as link
az: Link kimi göstərin

en: Operator identifier
az: Operator identifikatoru

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
az: Bu, URL-də ? bu operatoru müəyyən etmək üçün.

en: Filter identifier
az: Filtr identifikatoru

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
az: Bu açıq filtr isteğe bağlıdır və onu təyin etməmək üçün əlavə seçimlər olacaq.

en: Remember
az: Yadda saxla

en: Remember the last setting the user gave this filter.
az: İstifadəçinin bu filtri verdiyi son parametri xatırlayın.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
az: Filtr açıq olduqda identifikator tələb olunur.

en: This identifier is not allowed.
az: Bu identifikatora icazə verilmir.

en: - Any -
az: - Hər hansı -

en: exposed
az: məruz

en: Value type
az: Qiymət növü

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
az: İstənilən maşın oxuna bilən formatda tarix. CCYY-MM-GG SS:MM:SS üstünlük verilir.

en: Invalid date format.
az: Yanlış tarix formatı.

en: Limit list to selected items
az: Siyahını seçilmiş elementlərlə məhdudlaşdırın

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
az: Əgər işarələnərsə, istifadəçiyə təqdim olunan yeganə elementlər burada seçilənlər olacaq.

en: not in
az: içində deyil

en: Is all of
az: Hamısı var

en: Is none of
az: Heç biri deyil

en: not
az: yox

en: Is between
az: Arasındadır

en: between
az: arasında

en: Is not between
az: Arasında deyil

en: not between
az: arasında deyil

en: Min
az: Minimum

en: And max
az: və maksimum

en: And
az: və

en: Contains any word
az: Hər hansı bir sözü ehtiva edir

en: has word
az: sözü var

en: Contains all words
az: Bütün sözləri ehtiva edir

en: has all
az: hamısı var

en: begins
az: başlayır

en: ends
az: bitir

en: Require this relationship
az: Bu əlaqəni tələb edin

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
az: Qranulyarlıq iki tarixin eyni olub-olmadığını müəyyən edərkən istifadə ediləcək ən kiçik vahiddir; məsələn, qranularlıq "İl" olarsa, 1999-cu ildə nə vaxt düşməsindən asılı olmayaraq, 1999-cu ilin bütün tarixləri eyni tarix hesab olunacaq.

en: Broken
az: Qırıq

en: Displays
az: Göstərir

en: These queries were run during view rendering:
az: Görünüşün göstərilməsi zamanı bu sorğular icra edilib:

en: This display has no path.
az: Bu displeydə yol yoxdur.

en: Query build time
az: Sorğu qurma vaxtı

en: Query execute time
az: Sorğunun icra müddəti

en: View render time
az: Göstərmə vaxtına baxın

en: No query was run
az: Heç bir sorğu yerinə yetirilmədi

en: Unable to preview due to validation errors.
az: Doğrulama xətalarına görə önizləmə mümkün deyil.

en: View name
az: Görünüş adı

en: Break lock
az: Kilidi sındır

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
az: Kilid sındırılıb və siz indi bu görünüşü redaktə edə bilərsiniz.

en: Go to the real page for this display
az: Bu ekran üçün real səhifəyə keçin

en: Missing style plugin
az: Çatışmayan stil plagini

en: Change settings for this style
az: Bu üslub üçün parametrləri dəyişdirin

en: View analysis
az: Təhlillərə baxın

en: Rearrange @type
az: @type yenidən təşkil edin

en: Broken field @id
az: Sınıq sahə @id

en: There are no @types available to add.
az: Əlavə etmək üçün @types yoxdur.

en: Configure extra settings for @type %item
az: @type %item üçün əlavə parametrləri konfiqurasiya edin

en: Clear Views' cache
az: Baxışların keşini təmizləyin

en: Add Views signature to all SQL queries
az: Bütün SQL sorğularına Views imzası əlavə edin

en: Show other queries run during render during live preview
az: Canlı baxış zamanı render zamanı icra edilən digər sorğuları göstərin

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
az: Drupal görünüş göstərilərkən çoxlu sorğuları yerinə yetirmək potensialına malikdir. Bu xananın işarələnməsi canlı önizləmənin bir hissəsi kimi görünüş göstərilməsi zamanı icra edilən hər sorğunu göstərəcək.

en: View analysis can find nothing to report.
az: Baxış təhlili hesabat verəcək heç nə tapa bilməz.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
az: Bu görünüş yalnız standart ekrana malikdir və buna görə də saytınızın heç bir yerində yerləşdirilməyəcək; bəlkə siz səhifə və ya blok ekran əlavə etmək istəyirsiniz.

en: Reduce duplicates
az: Dublikatları azaldın

en: Default settings for this view.
az: Bu görünüş üçün defolt parametrlər.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
az: Görünüşü URL və menyu keçidləri ilə səhifə kimi göstərin.

en: Display the view as a block.
az: Görünüşü blok kimi göstərin.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
az: Eyni görünüşdə birdən çox baxış əldə etmək üçün digər displeylərə əlavələr əlavə edildi.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
az: Görünüşü RSS lenti kimi lent kimi göstərin.

en: Displays rows one after another.
az: Sətirləri bir-birinin ardınca göstərir.

en: Displays rows in a grid.
az: Sətirləri şəbəkədə göstərir.

en: Displays rows in a table.
az: Cədvəldə sətirləri göstərir.

en: Displays the default summary as a list.
az: Standart xülasəni siyahı kimi göstərir.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
az: Xülasəni formatsız, bir-birinin ardınca və ya sətirli variantı ilə göstərir.

en: Generates an RSS feed from a view.
az: Görünüşdən RSS lenti yaradır.

en: Displays the fields with an optional template.
az: Sahələri əlavə şablonla göstərir.

en: Will be available to all users.
az: Bütün istifadəçilər üçün əlçatan olacaq.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
az: Müəyyən edilmiş rollardan hər hansı birinə sahib olan istifadəçilərə giriş icazəsi veriləcək.

en: No caching of Views data.
az: Baxış məlumatlarının keşləşdirilməsi yoxdur.

en: Time-based
az: Zamana əsaslanan

en: Simple time-based caching of data.
az: Sadə vaxta əsaslanan məlumatların keşləşdirilməsi.

en: sort criteria
az: çeşidləmə meyarları

en: Sort criterion
az: Çeşidləmə meyarı

en: sort criterion
az: çeşidləmə meyarı

en: The book the node is in.
az: Düyün daxil olduğu kitab.

en: The weight of the book page.
az: Kitab səhifəsinin çəkisi.

en: The parent book node.
az: Ana kitab qovşağı.

en: The title of the comment.
az: Şərhin başlığı.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
az: Şərh müəllifinin adı. Müəllifin ana səhifəsinə keçid kimi göstərilə bilər.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
az: Şərh müəllifinin veb-sayt ünvanı. Link kimi göstərilə bilər. Müəllif qeydiyyatdan keçmiş istifadəçidirsə, boş olacaq.

en: Post date
az: Yazı tarixi

en: The User ID of the comment's author.
az: Şərh müəllifinin İstifadəçi ID-si.

en: Parent CID
az: Valideyn CID

en: Last comment time
az: Son şərh vaxtı

en: Date and time of when the last comment was posted.
az: Son şərhin dərc edildiyi tarix və vaxt.

en: Last comment author
az: Son şərh müəllifi

en: The name of the author of the last posted comment.
az: Son yazılan şərhin müəllifinin adı.

en: Comment count
az: Şərh sayı

en: The number of comments a node has.
az: Bir node olan şərhlərin sayı.

en: Updated/commented date
az: Yenilənmiş/şərh edilən tarix

en: The number of new comments on the node.
az: Düyündəki yeni şərhlərin sayı.

en: Comment status
az: Şərh statusu

en: User posted or commented
az: İstifadəçi göndərdi və ya şərh etdi

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
az: Yalnız bir istifadəçi qovşağı yerləşdirib və ya qovşaqda şərh yazdıqda qovşaqları göstərin.

en: Display the comment as RSS.
az: Şərhi RSS olaraq göstərin.

en: Provide a simple link to the user contact page.
az: İstifadəçinin əlaqə səhifəsinə sadə bir keçid təqdim edin.

en: Whether or not the node is published.
az: Düyün dərc edilib-edilməməsi.

en: Created year + month
az: İl + ay yaradılmışdır

en: Created year
az: Yaradılan il

en: Created month
az: Yaradılan ay

en: Created day
az: Yaradılan gün

en: Created week
az: həftə yaradılmışdır

en: Updated year + month
az: Yenilənmiş il + ay

en: Updated year
az: Yenilənmiş il

en: Updated month
az: Yenilənmiş ay

en: Updated day
az: Yenilənmiş gün

en: Updated week
az: Yenilənmiş həftə

en: Provide a simple link to revert to the revision.
az: Reviziyaya qayıtmaq üçün sadə bir keçid təmin edin.

en: Filter by access.
az: Girişə görə süzün.

en: Has new content
az: Yeni məzmun var

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
az: Displey %display giriş nəzarəti yoxdur, lakin dərc edilmiş qovşaqlar üçün filtr yoxdur.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
az: Axtarış elementinin qiyməti. Axtarış filtri də mövcud deyilsə, bu istifadə edilməyəcək.

en: Total views
az: Ümumi baxışlar

en: The total number of times the node has been viewed.
az: Düyün baxıldığı ümumi sayı.

en: Views today
az: Bugünkü baxışlar

en: The total number of times the node has been viewed today.
az: Bu gün qovşağın ümumi sayı.

en: Most recent view
az: Ən son görünüş

en: The most recent time the node has been viewed.
az: Ən son dəfə node baxılıb.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
az: Drupal və müxtəlif modullar tərəfindən saxlanılan fayllar.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
az: Taksonomiya terminləri qovşaqlara əlavə olunur.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
az: "Taksonomiya: Termin" nəticələrini müəyyən bir lüğətə süzün.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
az: Müəyyən edilmiş lüğətlərdən bir node ilə əlaqəli bütün taksonomiya terminlərini göstərin.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
az: Termin ana termini. Birdən çox valideynə icazə verən lüğətdən istifadə edirsinizsə, bu, dublikat qeydlər yarada bilər.

en: The user ID
az: İstifadəçi ID-si

en: The user or author name.
az: İstifadəçi və ya müəllif adı.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
az: Müəyyən bir istifadəçi üçün e-poçt ünvanı. Bu sahə adətən istifadəçilərə göstərilmir, ona görə də istifadə edərkən diqqətli olun.

en: User ID from URL
az: URL-dən istifadəçi ID-si

en: User ID from logged in user
az: Daxil olmuş istifadəçidən istifadəçi identifikatoru

en: Randomize the display order.
az: Ekran sırasını təsadüfi edin.

en: Provide custom text or link.
az: Fərdi mətn və ya keçid təmin edin.

en: View result counter
az: Nəticə sayğacına baxın

en: Displays the actual position of the view result
az: Görünüş nəticəsinin faktiki mövqeyini göstərir

en: No user
az: İstifadəçi yoxdur

en: Show teaser-style link
az: Tizer tipli linki göstərin

en: Link this field to new comments
az: Bu sahəni yeni şərhlərlə əlaqələndirin

en: contact
az: əlaqə

en: Contact %user
az: %user ilə əlaqə

en: Unknown language
az: Naməlum dil

en: Check for new comments as well
az: Yeni şərhləri də yoxlayın

en: Alternative sort
az: Alternativ çeşid

en: Alternate sort order
az: Alternativ çeşidləmə

en: On empty input
az: Boş girişdə

en: Show None
az: Boşu göstər

en: Link this field to download the file
az: Faylı yükləmək üçün bu sahəni əlaqələndirin

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
az: Dərinlik iyerarxiyada şərtlərlə işarələnmiş qovşaqlara uyğun olacaq. Məsələn, dərinliyi 1 (və ya daha yüksək) olan "meyvə" termini və uşaq termini olan "alma" varsa, "meyvə" termini üçün filtrləmə  ilə işarələnmiş qovşaqları əldə edəcək. "alma" və "meyvə". Mənfidirsə, əksi doğrudur; "alma" üçün axtarış dərinlik -1 (və ya daha aşağı) olarsa, "meyvə" ilə işarələnmiş qovşaqları da seçəcək.

en: Link this field to its term page
az: Bu sahəni onun termin səhifəsi ilə əlaqələndirin

en: Limit terms by vocabulary
az: Terminləri lüğətə görə məhdudlaşdırın

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
az: Normal seçimlərdə hansı lüğətin şərtlərini göstərəcəyini seçin.

en: Dropdown
az: Aşağı açılan

en: Show hierarchy in dropdown
az: Açılan menyuda iyerarxiyanı göstərin

en: Select terms from vocabulary @voc
az: @voc lüğətindən şərtlər seçin

en: Select terms
az: Terminləri seçin

en: Is the logged in user
az: "Daxil olan istifadəçidir

en: Usernames
az: İstifadəçi adları

en: Enter a comma separated list of user names.
az: İstifadəçi adlarının vergüllə ayrılmış siyahısını daxil edin.

en: Also look for a node and use the node author
az: Həmçinin node axtarın və node müəllifindən istifadə edin

en: Restrict user based on role
az: Rola görə istifadəçini məhdudlaşdırın

en: Restrict to the selected roles
az: Seçilmiş rollarla məhdudlaşdırın

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
az: Heç bir rol seçilməsə, istənilən roldan olan istifadəçilərə icazə veriləcək.

en: Unrestricted
az: Məhdudiyyətsiz

en: No role(s) selected
az: Heç bir rol(lar) seçilməyib

en: Multiple roles
az: Çoxlu rollar

en: You must select at least one role if type is "by role"
az: Növ "rola görə" olarsa, ən azı bir rol seçməlisiniz.

en: PHP validate code
az: PHP təsdiq kodu

en: Never cache
az: Heç vaxt keş etməyin

en: Query results
az: Sorğu nəticələri

en: The length of time raw query results should be cached.
az: Xam sorğu nəticələrinin önbelleğe alınması müddəti.

en: Rendered output
az: Göstərilən çıxış

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
az: Göstərilən HTML çıxışının müddəti keşlənməlidir.

en: Broken field
az: Sınıq sahə

en: Change the title that this display will use.
az: Bu ekranın istifadə edəcəyi başlığı dəyişdirin.

en: Use AJAX
az: AJAX istifadə edin

en: Change whether or not this display will use AJAX.
az: Bu ekranın AJAX-dan istifadə edib-etməyəcəyini dəyişdirin.

en: Change this display's pager setting.
az: Bu displeyin peycer ayarını dəyişin.

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
az: Bu displeyin "daha" keçidini təmin edib-etməyəcəyini müəyyənləşdirin.

en: Specify access control type for this display.
az: Bu displey üçün girişə nəzarət növünü təyin edin.

en: Change settings for this access type.
az: Bu giriş növü üçün parametrləri dəyişdirin.

en: Specify caching type for this display.
az: Bu ekran üçün keşləmə növünü təyin edin.

en: Change settings for this caching type.
az: Bu keşləmə növü üçün parametrləri dəyişdirin.

en: Link display
az: Ekranı linki

en: Exposed form in block
az: Blokda açıq forma

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
az: Açılan formanın görünüş əvəzinə blokda görünməsinə icazə verin.

en: The title of this view
az: Bu görünüşün adı

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
az: Bu görünüşlə bağlı peycerlərlə bağlı problemlə üzləşmədiyiniz halda, bunu 0-da tərk etməlisiniz. Əgər bir səhifədə birdən çox peycerdən istifadə edirsinizsə, ?page= massivi daxilində ziddiyyət yaratmamaq üçün bu rəqəmi daha yüksək dəyərə təyin etməlisiniz. Böyük dəyərlər URL-lərinizə çoxlu vergül əlavə edəcək, buna görə də mümkünsə çəkinin.

en: Add a more link to the bottom of the display.
az: Ekranın aşağısına daha çox link əlavə edin.

en: Create more link
az: Daha çox link yaradın

en: The text to display for the more link.
az: Daha çox keçid üçün göstəriləcək mətn.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
az: Bu, görünüşün yalnız fərqli elementləri göstərməsinə səbəb olacaq. Bir neçə eyni element varsa, hər biri yalnız bir dəfə göstəriləcək. Siz bundan dublikatları görünüşdən silmək üçün istifadə edə bilərsiniz, baxmayaraq ki, bu həmişə işləmir. Nəzərə alın ki, bu sorğuları ləngidə bilər, ona görə də ehtiyatla istifadə edin.

en: Access restrictions
az: Giriş məhdudiyyətləri

en: Access options
az: Giriş seçimləri

en: Caching options
az: Keşləmə seçimləri

en: Display even if view has no result
az: Görünüşün nəticəsi olmasa belə göstərin

en: How should this view be styled
az: Bu baxış tərzi necə olmalıdır

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
az: Seçdiyiniz üslubun parametrləri varsa, Baxış xülasəsində onun yanında görünəcək parametrlər düyməsini sıxmağınızdan əmin olun.

en: Style options
az: Stil seçimləri

en: Row style options
az: Sıra üslubu seçimləri

en: How should each row in this view be styled
az: Bu görünüşdəki hər bir sıra necə tərtib edilməlidir

en: Which display to use for path
az: Yol üçün hansı displeydən istifadə etmək

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
az: Xülasə keçidləri, rss lenti keçidləri, daha çox keçidlər və s. kimi şeylər üçün bu displeyin yolunu əldə etmək üçün hansı displeydən istifadə edilməlidir.

en: Put the exposed form in a block
az: Açılan formanı bloka qoyun

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
az: Ayarlansa, hər hansı açıq vidcet bu görünüşdə görünməyəcək. Əvəzində blok Drupal blok idarəetmə sisteminə təqdim ediləcək və açıq forma orada görünəcək. Nəzərə alın ki, bu blok əl ilə aktivləşdirilməlidir, Baxışlar onu sizin üçün aktiv etməyəcək.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
az: Displey "@display" sahələrdən istifadə edir, lakin bunun üçün heç biri müəyyən edilməyib və ya hamısı xaric edilib.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
az: Ekran "@display" yoldan istifadə edir, lakin yol qeyri-müəyyəndir.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
az: "@display" displeyində yanlış stil plaqini var.

en: Exposed form: @view-@display_id
az: Açıq forma: @view-@display_id

en: Attachment settings
az: Qoşma parametrləri

en: Inherit exposed filters
az: Açıq filtrləri miras alın

en: Multiple displays
az: Çoxsaylı ekranlar

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
az: Bu displey özünün açıq filtr dəyərlərini əlavə olunduğu əsas displeydən miras almalıdır?

en: Attach before or after the parent display?
az: Ana displeydən əvvəl və ya sonra əlavə edilsin?

en: Select which display or displays this should attach to.
az: Bunun hansı displeyə və ya displeyə qoşulacağını seçin.

en: Block admin description
az: Admin təsvirini bloklayın

en: Using the site name
az: Sayt adından istifadə etməklə

en: Use the site name for the title
az: Başlıq üçün sayt adından istifadə edin

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
az: Lent simvolu yalnız seçilmiş displeylərdə mövcud olacaq.

en: No menu
az: Menyu yoxdur

en: Change settings for the parent menu
az: Ana menyu üçün parametrləri dəyişdirin

en: The menu path or URL of this view
az: Bu görünüşün menyu yolu və ya URL-i

en: No menu entry
az: Menyu girişi yoxdur

en: Normal menu entry
az: Normal menyu girişi

en: Menu tab
az: Menyu nişanı

en: Default menu tab
az: Defolt menyu nişanı

en: Default tab options
az: Defolt tab seçimləri

en: Already exists
az: Artıq mövcuddur

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
az: "%" yolun ilk seqmenti üçün istifadə edilə bilməz.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
az: Yolu % ilə bitən displey nişan ola bilməz.

en: Title is required for this menu type.
az: Bu menyu növü üçün başlıq tələb olunur.

en: Inline fields
az: Daxili sahələr

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
az: Ayırıcı, bir-birinin yanında əyilməməsi üçün daxili sahələr arasında yerləşdirilə bilər. Bu sahədə HTML istifadə edə bilərsiniz.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
az: Siz istəyə bağlı olaraq qeydləri qruplaşdırmaq üçün sahə təyin edə bilərsiniz. Qrup etməmək üçün boş buraxın.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
az: Style @style sıra üslubu tələb edir, lakin sıra plaqini etibarsızdır.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
az: Üfüqi düzülmə yuxarı soldan başlayaraq sağa hərəkət edən elementləri yerləşdirəcək. Şaquli düzülmə yuxarı soldan başlayaraq aşağı hərəkət edən elementləri yerləşdirəcək.

en: RSS description
az: RSS təsviri

en: This will appear in the RSS feed itself.
az: Bu, RSS lentinin özündə görünəcək.

en: Display record count with link
az: Link ilə qeydlərin sayını göstərin

en: Override number of items to display
az: Göstəriləcək elementlərin sayını ləğv edin

en: Display items inline
az: Inline elementləri göstərin

en: You need at least one field before you can configure your table settings
az: Cədvəl parametrlərinizi konfiqurasiya etmək üçün sizə ən azı bir sahə lazımdır

en: Override normal sorting if click sorting is used
az: Klik çeşidləmə istifadə edilərsə, normal çeşidləməni ləğv edin

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
az: (Yapışqan başlıq effektləri aşağıda önizləmə üçün aktiv olmayacaq, yalnız canlı çıxışda.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
az: Sahələri sütunlara yerləşdirin; bir neçə sahəni eyni sütunda birləşdirə bilərsiniz. Bunu etsəniz, göstərilən sütundakı ayırıcı sahələri ayırmaq üçün istifadə olunacaq. Həmin sütunu klikləmək üçün çeşidlənən qutunu yoxlayın və əgər varsa, hansı sütunun defolt olaraq çeşidlənəcəyini müəyyən etmək üçün defolt çeşidləmə radiosunu yoxlayın. Siz sahələr bölməsində sütun sırasına və sahə etiketlərinə nəzarət edə bilərsiniz.

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Allow multiple values
az: Çoxsaylı dəyərlərə icazə verin

en: Filter criteria
az: Filtr meyarları

en: Standard deviation
az: Standart kənaretmə

en: Popular content
az: Populyar kontent

en: Sort descending
az: Azalan üzrə çeşidləyin

en: Sort ascending
az: Artan sıralama

en: Administrative title
az: İnzibati başlıq

en: Style settings
az: Stil parametrləri

en: Taxonomy Term
az: Taksonomiya termini

en: (first item is 0)
az: (ilk bənd 0)

en: (start from last values)
az: (son dəyərlərdən başlayın)

en: Number of pages
az: Səhifələrin sayı

en: Content statistics
az: Məzmun statistikası

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
az: _blank, _parent və ya iframe adı kimi linkin hədəfi. Bu sahə nadir hallarda istifadə olunur.

en: @argument title
az: @argument başlığı

en: @argument input
az: @argument giriş

en: Count the number 0 as empty
az: 0 rəqəmini boş sayın

en: Hide if empty
az: Boşdursa gizlədin

en: Starting value
az: Başlanğıc qiyməti

en: Specify the number the counter should start at.
az: Sayğacın başlamalı olduğu nömrəni göstərin.

en: Does not start with
az: ilə başlamaz

en: not_begins
az: başlamaz

en: Does not end with
az: ilə bitmir

en: not_ends
az: bitmir

en: The view %name has been saved.
az: %name görünüşü yadda saxlanıldı.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
az: Bu filtr seçilmiş seçimlərdən birdən çoxu olan elementlərin dublikat nəticələr kimi görünməsinə səbəb ola bilər. Bu filtr dublikat nəticələrin yaranmasına səbəb olarsa, bu qeyd qutusu həmin dublikatları azalda bilər; lakin nə qədər çox termin axtarmalı olsa, sorğu bir o qədər az performans göstərəcək, ona görə də bundan ehtiyatla istifadə edin. Tək dəyərli sahələrə təyin edilməməlidir, çünki bu, uyğun olmayan sahədə istifadə olunarsa, dəyərlərin ekrandan itməsinə səbəb ola bilər.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
az: Şərhi yazan istifadəçinin e-poçtu. Müəllif qeydiyyatdan keçmiş istifadəçidirsə, boş olacaq.

en: The taxonomy term ID for the term.
az: Termin üçün taksonomiya termini ID.

en: The taxonomy term name for the term.
az: Termin üçün taksonomiya termini adı.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
az: Termin aid olduğu lüğətin adı.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
az: Hansı lüğətləri əlaqələndirmək istədiyinizi seçin. Unutmayın ki, tapılan hər bir termin yeni rekord yaradacaq, ona görə də bu əlaqə ən yaxşı qovşaqda yalnız bir termin olan yalnız bir lüğətdə istifadə olunur.

en: The name of the role.
az: Rolun adı.

en: Hide empty fields
az: Boş sahələri gizlədin

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
az: Sahələri, etiketləri və ya boş sahələr üçün işarələmə göstərməyin.

en: Monthly archive
az: Aylıq arxiv

en: This identifier is used by another handler.
az: Bu identifikator başqa işləyici tərəfindən istifadə olunur.

en: Length is shorter than
az: Uzunluğu daha qısadır

en: shorter than
az: -dən qısadır

en: Length is longer than
az: Uzunluğu daha uzundur

en: longer than
az: -dən uzun

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
az: Sorğu yaradılacaq və Drupal verilənlər bazası API istifadə edərək işə salınacaq.

en: Exposed form
az: Açıq forma

en: Cancel account
az: Hesabı ləğv edin

en: Inherit pager
az: Peycer miras alın

en: Render pager
az: Peycer renderi

en: Full content
az: Tam məzmun
