Views (7.x-3.19) - en to bo translation catalogue (1528 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: enabled
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚར་བ

en: delete
bo: བསུབ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Suffix
bo: མཇུག་རྟགས

en: approve
bo: ཆོག་མཆན་སྤྲོད་པ

en: E-mail
bo: གློག་ཡིག

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Group
bo: ཁག

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Replies
bo: ལན

en: Last Post
bo: མཐའ་མཇུག་གི་གསར་སྤེལ

en: Closed
bo: ཁ་བརྒྱབ་ཟིན

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: disabled
bo: ནུས་མེད་བཟོས་འདུག

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: more
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: More
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: For
bo: དེའི་ཆེད་དུ།

en: Tags
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Block title
bo: ལྷུ་ལག་གི་ཁ་བྱང

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Content types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Version
bo: པར་གཞི

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Tag
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: None
bo: མེད།

en: Use count
bo: བེད་སྤྱོད་གྲངས

en: Block settings
bo: ལྷུ་ལག་གི་སྒྲིག་འགོད

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Hierarchy
bo: རིམ་པ

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Parent
bo: རིམ་པ་གོང་མ

en: Depth
bo: གཏིང་ཚད

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Feed
bo: བསྡུས་བརྗོད

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Book
bo: དེབ

en: Taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Description field
bo: གསལ་བཤད་ཀྱི་གནས་ཁོངས

en: settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Node ID
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: True
bo: འགྲིག༼True༽

en: False
bo: ནོར་བ༼False༽

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Core
bo: ནང་སྙིང

en: Add new
bo: གསར་བ་ཁ་སྣོན

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Access
bo: བེད་སྤྱོད

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Vocabularies
bo: སྤྱི་མིང

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: Timestamp
bo: དུས་རྟགས

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Attachment
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ

en: Picture
bo: པར

en: Mail
bo: འཕྲིན་ཡིག

en: Before
bo: སྔོན་དུ

en: After
bo: འདིའི་རྗེས་སུ

en: Promoted
bo: འོས་སྦྱོར་བྱས་ཟིན་པ

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Continue
bo: མུ་མཐུད

en: Files
bo: ཡིག་ཆ

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Number of columns
bo: བསྟར་བའི་གྲངས

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Exclude
bo: ཚུད་མི་དགོས་པ

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: term
bo: ཐ་སྙད

en: All
bo: ཡོངས

en: Access log
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཟིན་ཐོ།

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Year
bo: ལོ

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Override title
bo: ཁ་བྱང་བརྗེ་བ

en: CSS class
bo: CSS ཡི་སྒྲིག་གཞི

en: Display links
bo: སྦྲེལ་ཐག་མངོན་པ

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Pager ID
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: Taxonomy terms
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Module
bo: མ་དཔེ

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Selected
bo: བདམས་ཟིན་པ

en: Aggregator category
bo: བསྡུ་རུག་ལག་ཆའི་ཁྱབ་ཁོངས

en: Aggregator feed
bo: མཉམ་རུག་གི་གནད་བསྡུས

en: Aggregator item
bo: མཉམ་རུག་གི་ནང་ཚན

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Hostname
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང

en: Score
bo: སྐར་གྲངས

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Signature
bo: མིང་རྟགས

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Promoted to front page
bo: མདུན་ངོས་སུ་འོས་སྦྱོར་བྱས་པ

en: Log message
bo: ཟིན་ཐོའི་བརྡ་འཕྲིན

en: Session ID
bo: སྦྲེལ་ཡུན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: File ID
bo: ཡིག་ཆའི་ཨང་རྟགས

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Vocabulary ID
bo: སྤྱི་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Term
bo: ཐ་སྙད

en: Term ID
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Term name
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང

en: Last access
bo: ཐེངས་རྫེས་མའི་བེད་སྤྱོད

en: Last login
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་ནང་འཇུག

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Widget type
bo: ཡོ་བྱད་ཀྱི་རིགས

en: Contains
bo: ཚུད་པ

en: Does not contain
bo: ཚུད་མེད་པ

en: Is less than
bo: དེ་ལས་ཆུང་བ་ཡིན་པ

en: Is less than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆུང་བ་དང་ཡང་ན་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is greater than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆེ་བ་དང་ཡང་ན་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is greater than
bo: དེ་ལས་ཆེ་བ་ཡིན་པ

en: Is not equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: Average
bo: ཆ་སྙོམ

en: Count
bo: གྲངས

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Watchdog
bo: ལྟ་སྲུང་ལག་ཆ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Last update
bo: གསར་སྒྱུར་སྔོན་མ

en: %time ago
bo: %time་འགོལ་ཟིན།

en: Advanced
bo: མཐོ་རིམ

en: Sort order
bo: གོ་རིམ

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Sortable
bo: གོ་རིམ་བསྒྲིག་ཆོག་པ

en: Caching
bo: བར་གསོག་བྱེད་པ

en: Month
bo: ཟླ་བ

en: System
bo: མ་ལག

en: Current
bo: མིག་སྔར

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: OR
bo: ཡང་ན

en: node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Recent posts
bo: ཉེ་ཆར་ཀྱི་གསར་སྤེལ

en: Day
bo: ཉིན

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Other
bo: གཞན

en: Align
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Basic
bo: སྤྱི་བཏང

en: List type
bo: མིང་ཐོའི་རིགས

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Select all
bo: ཆ་ཚང་འདེམས

en: Link text
bo: ཡི་གེ་སྦྲེལ་བ

en: Case
bo: གནས་ཚུལ

en: Users
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Referrer
bo: མཚམས་སྦྱོར་མཁན

en: Both
bo: གཉིས་ཀ

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Anonymous
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན

en: Edit view
bo: མཐོང་རིས་བཟོ་བཅོས

en: Administer views
bo: དོ་དམ་པའི་མཐོང་རིས

en: Existing Views
bo: སྔར་ཡོད་པའི་མཐོང་རིས

en: Default Views
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་མཐོང་རིས

en: Ascending
bo: ཇེ་མཐོ

en: Descending
bo: ཇེ་དམའ

en: Normal menu item
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་ཚན

en: Arguments
bo: འཇུག་གྲངས

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Filters
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད།

en: Optional
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པ

en: Exposed Filters
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད

en: Order
bo: གོ་རིམ

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དུ་གསལ་བྱེད་དང་གྲངས་ཀ ཡང་ན་འོག་ཐིག་ཁོ་ན་ཡིན་དགོས།

en: Views UI
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་འཆར་ངོས

en: Recent comments
bo: ཉེ་ཆར་གྱི་དཔྱད་གཏམ

en: Random
bo: ངེས་མེད

en: Uncategorized
bo: རིགས་དབྱེ་མེད་པ

en: Position
bo: གནས་ས

en: Last checked
bo: མཐའ་མཇུག་བལྟས་པ

en: Profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Term description
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་གསལ་བཤད

en: fields
bo: གནས་ཁོངས

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: reply
bo: ལན་འདེབས

en: Tracker
bo: རྗེས་འདེད་ལག་ཆ

en: Defaults
bo: སྔར་ཡོད

en: with comments
bo: དཔྱད་གཏམ་སྦྱོར་བ

en: without comments
bo: དཔྱད་གཏམ་མི་སྦྱོར་བ

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Created date
bo: གསར་འཛུགས་ཀྱི་ཟླ་ཚེས

en: Updated date
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་དུས

en: comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Full
bo: ཆ་ཚང

en: Default language
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Approved
bo: ཆོག་མཆན་ཐོབ་པ

en: Show
bo: སྟོན

en: Other queries
bo: འདྲི་ཞིབ་གཞན

en: Timer
bo: དུས་ཚོད་བགྲང་བྱེད

en: in
bo: ནང་དུ་

en: Messages
bo: བརྡ་འཕྲིན

en: Full text
bo: ནང་དོན་ཡོངས

en: Feed settings
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Source
bo: ཁུངས

en: Replacement patterns
bo: བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Display name
bo: མིང་མངོན་པ

en: Query
bo: འདྲི་ཞིབ

en: Block name
bo: ལྷུ་ལག་གི་མིང

en: Hour
bo: ཆུ་ཚོད

en: Minute
bo: སྐར་མ

en: Second
bo: གཉིས་པ

en: Granularity
bo: ཆ་ཤས་ཚད

en: Alignment
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Link label
bo: ཁ་བྱང་ལ་སྦྲེལ་བ

en: author
bo: རྩོམ་མཁན

en: AND
bo: དང་།

en: views
bo: མཐོང་རིས

en: Left
bo: གཡོན

en: What links here
bo: འདིར་སྦྲེལ་ཐག་གང་དག་ཡོད

en: Blocked
bo: བཀག་ཚར་པ

en: or
bo: ཡང་ན

en: Parent term
bo: གོང་རིམ་གྱི་བྱེ་བྲག་མིང

en: revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: All tags
bo: དབྱེ་རྟགས་ཡོངས

en: Last modified
bo: མཐའ་མཇུག་གི་བཟོ་བཅོས

en: Reversed
bo: ཁ་ཕྱོགས་བརྗེས་ཟིན་པ

en: Reverse
bo: ཁ་ཕྱོགས་བརྗེ་བ

en: Not published
bo: ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་མེད

en: Unformatted
bo: རྣམ་གཞག་བཟོས་མེད་པ

en: RSS Feed
bo: RSS བསྡུས་བརྗོད

en: New comments
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་བ

en: Relationships
bo: འབྲེལ་བ

en: Plural
bo: མང་ཚིག

en: Relationship
bo: འབྲེལ་བ

en: relationships
bo: འབྲེལ་བ

en: Oldest first
bo: རྙིང་ཤོས་སྔོན་དུ་བཞག་པ

en: Sort criteria
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་པའི་ཚད་གཞི

en: Base path
bo: རྨང་གཞིའི་སྦྲེལ་ལམ

en: Parent menu item
bo: གོང་རིམ་གྱི་གདམ་བྱང་ནང་ཚན

en: Translations
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: Sticky
bo: གྲས་མགོར་འཇོག་པ

en: Output format
bo: ཐོན་འབྲས་ཀྱི་རྣམ་གཞག

en: Storage
bo: གསོག་འཇོག

en: Timezone
bo: དུས་ཚོད་ཁུལ

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Enter the terms you wish to search for.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་འཚོལ་དགོས་པའི་ཐ་སྙད་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས།

en: Information
bo: ཆ་འཕྲིན

en: PHP Code
bo: PHP སྒྲིག་ཡིག

en: Translation
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: Translation status
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་གནས་སྟངས

en: @min and @max
bo: @min་དང་@max

en: Add another item
bo: ནང་ཚན་གཞན་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Text area
bo: ཡི་གེའི་ཁུལ

en: Used in
bo: བེད་སྤྱོད་བྱེད་ས

en: Decimal
bo: སིལ་གྲངས

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Precision
bo: ཞིབ་ཚད

en: Exceptions
bo: དམིགས་བསལ་ཅན

en: Permission
bo: སྤྱོད་དབང

en: Grid
bo: དྲ་མིག

en: Global
bo: སྤྱི་ཡོངས

en: Image gallery
bo: པར་མཛོད

en: Thread
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་ཕྲེང

en: @user's picture
bo: @user་ཡི་པར

en: Distinct
bo: ཐ་དད

en: Extension
bo: རྒྱ་བསྐྱེད

en: Space
bo: སྟོང་བ

en: Language neutral
bo: སྐད་རིགས་ལ་དབྱེ་བ་མི་བྱེད་པ

en: Aggregate
bo: བསྡུ་རུག

en: <Any>
bo: <གང་རུང>

en: Rearrange
bo: བསྐྱར་ཏུ་སྒྲིག

en: empty
bo: སྟོང་བ

en: All types
bo: རིགས་ཡོད་ཚད

en: Aggregator
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆ

en: Cancel link
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཕྱིར་འཐེན

en: Attach to
bo: ཟུར་སྣོན་བྱེད་ས

en: Context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད

en: Identifier
bo: ཨང་རྟགས

en: Taxonomy vocabulary
bo: རིགས་དབྱེའི་སྤྱི་མིང

en: Remove this item
bo: ནང་ཚན་འདི་སུབ་པ

en: Page settings
bo: དྲ་ངོས་སྒྲིག་འགོད

en: Use pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་སྤྱོད་པ

en: Items to display
bo: སྟོན་དགོས་པའི་ནང་ཚན

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: More link
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག

en: More link text
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག་ཡི་གེ

en: Book parent
bo: དེབ་ཀྱི་རིམ་པ་གོང་མ

en: Top level book
bo: རིམ་པ་མཐོ་ཤོས་ཀྱི་དཔེ་དེབ

en: contains
bo: ཚུད་པ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: Selection type
bo: གདམ་གསེས་ཀྱི་རིགས

en: No name
bo: མིང་མེད

en: Default order
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ

en: Or
bo: ཡང་ན

en: Ordered list
bo: གོ་རིམ་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ

en: Unordered list
bo: གོ་རིམ་མེད་པའི་མིང་ཐོ

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Link class
bo: སྒྲིག་དཔེ་ལ་སྦྲེལ་བ

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Default sort
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ

en: sort by @s
bo: @s་ལ་བསྟུན་ནས་སྒྲིག

en: and
bo: དང་

en: Add @type
bo: @type་ཁ་སྣོན

en: Parent comment
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་དཔྱད་གཏམ

en: The parent comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་རིམ་པ་གོང་མ།

en: Author's website
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི་དྲ་ཚིགས

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
bo: གལ་སྲིད་དཔྱད་གཏམ་དེ་ཕྲེང་ལྟར་བརྒྱུད་ཡོད་ན་དེའི་གཏིང་ཚད་སྟོན་པ།

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
bo: ཕྲེང་ལྟར་རྒྱུ་བའི་གོ་རིམ་ལ་བསྟུན་ནས་སྒྲིག་པ། འདི་ལྟར་བྱས་ན་ཡན་ལག་གི་དཔྱད་གཏམ་དག་རྩ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་འོག་ནང་མངོན།

en: Reply-to link
bo: ལན་སློག་སའི་སྦྲེལ་ཐག

en: Provide a simple link to reply to the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་ལན་འདེབས་བྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Text to display
bo: མངོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ

en: Link this field to its user or an author's homepage
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་སྤྱོད་མཁན་དང་ཡང་ན་རྩོམ་མཁན་གྱི་གཙོ་ངོས་སྦྲེལ་བ

en: Newest first
bo: གསར་ཤོས་སྔོན་དུ་བཞག་པ

en: field
bo: གནས་ཁོངས

en: nodes
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Formatter
bo: རྣམ་གཞག་སྒྲིག་བྱེད

en: Week @week
bo: གཟའ་འཁོར་@week

en: Target
bo: དམིགས་གནས

en: Time ago
bo: འགོར་ཟིན་པའི་དུས

en: The taxonomy vocabulary ID
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: starting from @count
bo: @count་ནས་འགོ་རྩོམ་པ

en: Embed
bo: ནང་འཛུགས་བྱེད་པ

en: The language the content is in.
bo: ནང་དོན་ཡོད་སའི་སྐད་རིགས།

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: User roles
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འགན་ནུས

en: User account
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཐོ་ཁོངས

en: More link path
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག་སྦྲེལ་ལམ

en: Button text
bo: མཐེབ་ངོས་ཀྱི་ཡི་གེ

en: Title only
bo: ཁ་བྱང་ཁོ་ན

en: Not defined
bo: གཏན་ཁེལ་བྱས་མེད

en: Validator
bo: ར་སྤྲོད་ལག་ཆ

en: Debugging
bo: གནོད་སྐྱོན་སེལ་བ

en: Inherit
bo: རྒྱུད་འཛིན

en: Mime type
bo: MIMEརིགས

en: Display format
bo: རྣམ་བཞག་མངོན་པ

en: The date the node was last updated.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་མཐའ་མཇུག་གི་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Category ID
bo: རིགས་དབྱེའི་ཨང་རྟགས

en: !group: !field
bo: !group། !field

en: Invalid display id @display
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་འཆར་ངོས་ཨང་རྟགས་@display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
bo: ནོར་འཁྲུལ། @table་ཡི་སྒྲིག་བྱེད > @field་གནས་མེད་པ།

en: Do not use a relationship
bo: འབྲེལ་བ་སྤྱོད་མི་དགོས

en: Display type
bo: མངོན་འཆར་གྱི་རིགས

en: The cache has been cleared.
bo: བར་གསོག་གཙང་མར་བཟོས་ཟིན།

en: of
bo: གི

en: translate
bo: ཡིག་སྒྱུར་བྱེད

en: No link
bo: སྦྲེལ་ཐག་མེད

en: Is not one of
bo: དེའི་ནང་གི་ཡ་གྱལ་མིན་པ

en: Starts with
bo: འགོ་རྩོམ་བྱེད

en: Secondary tabs
bo: ཤོག་བྱང་ཕལ་བ

en: Autocomplete
bo: རང་འགུལ་སྒྲིག་བྱེད

en: Decimal point
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག

en: Permanent
bo: དུས་གཏན་དུ

en: Temporary
bo: གནས་སྐབས

en: Custom date format
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཚེས་གྲངས་ཀྱི་རྣམ་གཞག

en: Hide submit button
bo: ཡར་སྤྲོད་མཐེབ་སྐུང་བ

en: Is one of
bo: དེ་ལས་ཡ་གྱལ་ཞིག་ཡིན་པ

en: Expression
bo: མཚོན་སྟངས

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་སྤྱོད་དབང་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དུ་བཅུག

en: Comma
bo: ཚེག་འབྲིང༼,༽

en: Show All
bo: ཡོད་ཚད་སྟོན

en: Uses
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Comments are responses to node content.
bo: དཔྱད་གཏམ་ནི་སྦྲེལ་གནས་ནང་དོན་ལ་བཏོན་པའི་ལན་ཡིན།

en: Users who have created accounts on your site.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་སུ་ཐོ་ཁོངས་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན།

en: !group: !title
bo: !group། !title

en: Is empty (NULL)
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པ༼NULL༽

en: not empty
bo: སྟོང་བ་མིན་པ

en: Theming information
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན

en: Ends with
bo: མཇུག་རྫོགས་བྱེད་

en: Upload date
bo: ཡར་སྤྲོད་ཀྱི་དུས

en: Do not cache
bo: བར་གསོག་མི་བྱེད་པ

en: Link this field to its user
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་སྤྱོད་མཁན་སྦྲེལ་བ

en: This will override any other link you have set.
bo: འདིས་ཁྱེད་ཀྱིས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་གཞན་བརྗེ་ངེས།

en: Overwrite the value to display for anonymous users
bo: གསང་མིང་སྤྱོད་མཁན་ལ་མངོན་དགོས་པའི་ཐོབ་གྲངས་སྒྱུར་བ

en: Text to display for anonymous users
bo: གསང་མིང་སྤྱོད་མཁན་ལ་མངོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ

en: Use default RSS settings
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་RSS སྒྲིག་འགོད་སྤྱོད་པ།

en: Title plus teaser
bo: ཁ་བྱང་དང་གནད་བསྡུས་མཉམ་དུ

en: Front page feed
bo: མདུན་ངོས་ཀྱི་བསྡུས་བརྗོད

en: Tab weight
bo: ཤོག་བྱང་གི་ལྗིད་ཚད

en: No role
bo: འགན་ནུས་མེད

en: View link
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: The size of the file.
bo: ཡིག་ཆ་ཞིག་གི་ཆེ་ཆུང་།

en: Link this field
bo: གནས་ཁོངས་འདི་སྦྲེལ་བ

en: Delete link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བསུབ་ཁ

en: Filter the view to the currently logged in user.
bo: མིག་སྔར་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མཐོར་རིས་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: Localization
bo: རང་ལུགས་ཅན

en: Cache once for everything (global)
bo: ཡོད་ཚད་དུས་གཅིག་ཏུ་བར་གསོག་བྱེད་པ ༼སྤྱི་ཡོངས༽

en: Per page
bo: དྲ་ངོས་རེ་ལ

en: Per role
bo: འགན་ནུས་རེ་ལ

en: Per role per page
bo: འགན་ནུས་རེ་ལ་དྲ་ངོས་རེ

en: Per user
bo: སྤྱོད་མཁན་རེ་ལ

en: Per user per page
bo: སྤྱོད་མཁན་རེ་ལ་དྲ་ངོས་རེ

en: Has Avatar
bo: མཚོན་རིས་ཡོད་པ

en: Capitalize first letter
bo: ཡི་གེ་དང་པོ་ཆེ་འབྲི་བྱེད་པ

en: Custom text
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཡིག་གེ

en: Sum
bo: བསྡོམས་པས

en: sorted by
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས

en: Not Approved
bo: ཆོག་མཆན་ཐོབ་མེད

en: Remove group
bo: ཁག་བསུབ་པ

en: No fields available.
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་གནས་ཁོངས་མེད།

en: Numeric
bo: ཨང་གྲངས

en: Custom URL
bo: URLརང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Edit link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བཟོ་བཅོས

en: Submit button text
bo: ཡར་སྤྲོད་མཐེབ་ཀྱི་ཡི་གེ

en: Add comment link
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་སྣོན

en: Broken handler @table.@field
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའི་སྒྲིག་བྱེད་@table།@field

en: Skipping broken view @view
bo: འཕྲོ་བརླག་འཐེབ་པའི་མཐོང་རིས་@view་སྣང་མེད་བྱེད་པ

en: Ajax callback for view loading.
bo: མཐོང་རིས་འཇུག་བྱེད་ཀྱི་Ajax ཕྱིར་བརྡ།

en: Changes cannot be made to a locked view.
bo: ཟྭ་བརྒྱབ་པའི་མཐོང་རིས་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་མི་ནུས།

en: Create customized lists and queries from your database.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་གྲངས་མཛོད་ནས་རང་བཟོས་ཀྱི་རེའུ་མིག་དང་འདྲི་ཞིབ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་དོ་དམ་འཆར་ངོས། མ་དཔེ་འདི་མེད་ན། ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་གསར་འཛུགས་དང་བཟོ་བཅོས་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Broken/missing handler
bo: སྐྱོན་ཤོར་བ་འམ་ཁ་ཚང་མིན་པའི་སྒྲིག་བྱེད

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
bo: ནང་ཚན་འདིའི་སྒྲིག་བྱེད་འཕྲོ་བརླག་འཐེབ་པའམ་ཡང་ན་ཆ་ཚང་མེད་པས་བེད་སྤྱོད་བྱེད་མི་ནུས། གལ་སྲིད་མ་དཔེ་ཞིག་གིས་སྒྲིག་བྱེད་འདི་མཁོ་འདོན་བྱེད་བཞིན་ཡོད་པ་དང་དེ་ནུས་མེད་བཟོས་ཡོད་ན། ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ན་དེས་བསྐྱར་སློང་བྱེད་སྲིད། དེ་མིན་ན་ཁྱེད་ཀྱིས་ནང་ཚན་འདི་བསུབ་དགོས་སྲིད།

en: Current date
bo: མིག་སྔའི་ཟླ་ཚེས

en: Current node's creation time
bo: མིག་སྔའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་དུས་ཚོད

en: Current node's update time
bo: མིག་སྔའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་དུས་ཚོད

en: Do not display items with no value in summary
bo: ཐོབ་གྲངས་མེད་པའི་ནང་ཚན་དག་མཇུག་སྡོམ་དུ་སྟོན་མི་དགོས

en: Invalid input
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་ནང་འཇུག

en: Fail basic validation if any argument is given
bo: གལ་སྲིད་འཇུག་གྲངས་ཞིག་ཡོད་ཚེ་སྤྱིར་བཏང་གི་ར་སྤྲོད་བྱེད་མི་ཐུབ

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
bo: གནས་ཁོངས་འདི་ལ་རྟགས་བརྒྱབ་ནས། ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་ལ་འཇུག་གྲངས་གཞན་ཡོད་པ་ཁག་ཐེག་བྱེད་པ་དང་ར་སྤྲོད་བྱེད་མི་ཐུབ་པའི་ནོར་འཁྲུལ་ལས་གཡོལ་ཐུབ།

en: Glossary mode
bo: ཐ་སྙད་རེའུ་མིག་གི་རྣམ་པ

en: Character limit
bo: ཡིག་འབྲུའི་ཚོད་འཛིན

en: No transform
bo: འགྱུར་ལྡོག་མེད

en: Upper case
bo: ཆེ་འབྲི

en: Lower case
bo: ཆུང་འབྲི

en: Capitalize each word
bo: ཡི་གེ་ཡོད་ཚད་ཆེ་འབྲི་བྱེད་པ

en: Case in path
bo: སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་བྲིས་ཆེ་ཆུང

en: Transform spaces to dashes in URL
bo: URL ཁྲོད་ཀྱི་སྟོང་ཆ་དག་འཕྲེད་ཐིག་ལ་སྒྱུར་བ

en: Exclude from display
bo: མངོན་འཆར་དུ་ཚུད་མི་དགོས་པ

en: Rewrite the output of this field
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཐོན་འབྲས་བསྐྱར་འབྲི་བྱེད

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ནང་མངོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ HTML ཚུད་ན་ཆོག གཞན་གཤམ་གྱི་བརྗེ་ལེན་ཡིག་དཔེ་བཞིན་མཐོང་རིས་འདི་ནས་གཞི་གྲངས་ནང་འཇུག་བྱས་ཆོག

en: Output this field as a link
bo: གནས་ཁོངས་འདི་སྦྲེལ་ཐག་བཞིན་ཕྱིར་འདོན་པ

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གནས་ཁོངས་དེ་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ཏུ་སྒྱུར་ངེས་ལ། གཤམ་དུ་གནས་ཤིག་ངེས་པར་དུ་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་དགོས།

en: Link path
bo: སྦྲེལ་ལམ་སྦྲེལ་བ

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bo: Drupal སྦྲེལ་ལམ་མམ་ཡང་ན་སྦྲེལ་ཐག་འདིའི་URL། ཁྱེད་ཀྱིས་གཤམ་དུ་མངོན་པའི་བཟོ་ལེན་གྱི་དཔེ་ཡིག་ཇི་བཞིན་མཐོང་རིས་འདི་ནས་གཞི་གྲངས་ནང་འཇུག་བྱེད་སྲིད།

en: The CSS class to apply to the link.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་CSS སྒྲིག་གཞི།

en: Prefix text
bo: སྔོན་དུ་སྦྱོར་བའི་ཡི་གེ

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
bo: སྦྲེལ་ཐག་འདིའི་སྔོན་དུ་མངོན་པའི་ཡིག་གེ་གང་རུང་ཞིག དེར་HTML འཇུག་ནའང་འགྲིག

en: Suffix text
bo: རྗེས་བཏགས་ཀྱི་ཡི་གེ

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
bo: སྦྲེལ་ཐག་འདིའི་རྗེས་སུ་མངོན་པའི་ཡིག་གེ་གང་རུང་ཞིག དེར་HTML འཇུག་ནའང་ཆོག

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
bo: <p>གནས་ཁོངས་འདི་སྤྱོད་པའི་སྔོན་དུ་ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་མངོན་འཆར་འདི་རུ་ཟུར་འདེབས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་འགའ་ཁ་སྣོན་བྱེད་དགོས། ཁྱེད་ཀྱི་འདོད་མོས་ལྟར་གནས་ཁོངས་འདི་དག་<em>འཆར་ངོས་སུ་འཚུད་མི་དགོས་པའི་</em>རྟགས་བཀོད་ནའང་ཆོག དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ལ། མངོན་འཆར་གྱི་གོ་རིམ་ལ་བསྟུན་དགོས་སྟེ། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་འདིའི་འོག་གི་གནས་ཁོངས་དེ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་མི་ནུས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ལ་མཁོ་བའི་གནས་ཁོངས་དེ་འདིར་བཀོད་མེད་ན། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ཀྱི་རིམ་པ་བསྐྱར་དུ་སྒྲིག་དགོས།</p>

en: Trim this field to a maximum length
bo: གནས་ཁོངས་འདི་ཆེས་རིང་བའི་ཚད་ཞིག་ལ་བཅད་བཟོ་བྱེད

en: Trim only on a word boundary
bo: ཚིག་འབྲུའི་མཚམས་སུ་བཅད་བཟོ་བྱེད་པ

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གནས་ཁོངས་འདི་ཚིག་འབྲུའི་མཚམས་སུ་གཅོད་ངེས་ཡིན། འདིས་ཆེས་མང་ཤོས་དང་དེ་ལས་ཉུང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད་ཁག་ཐེག་བྱེད་ཐུབ། གལ་སྲིད་ཡི་གེ་ལ་མཐའ་མཚམས་མེད་ན་འདིས་གནས་ཁོངས་ལ་བཅད་བཟོ་གང་ཡང་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Add an ellipsis
bo: སྡུད་རྟགས་ཤིག་སྣོན་པ

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། བཅད་མཚམས་ལ་...ཁ་སྣོན་བྱེད་ངེས།

en: Strip HTML tags
bo: HTMLཡི་དབྱེ་རྟགས་ཕྱིར་འདོར་བ

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། HTML ཡི་དབྱེ་རྟགས་ཡོངས་

en: Field can contain HTML
bo: གནས་ཁོངས་ནང་དུ་HTML ཡོད་ཆོག

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། HTMLདག་བཅོས་ལག་ཆས་བཅད་བཟོ་བྱས་པའི་དབྱེ་རྟགས་དག་ཆ་འགྲིག་ཡོད་པ་གཏན་ཁེལ་བྱེད་ངེས།

en: File size display
bo: ཡིག་ཆའི་ཆེ་ཆུང་མངོན་འཆར

en: Formatted (in KB or MB)
bo: རྣམ་གཞག་བསྒྲིག་པ༼KBདང་ཡང་ནMB༽

en: Raw bytes
bo: མ་བཅོས་པའི་བརྒྱད་འབྲུ

en: If checked, true will be displayed as false.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། true འགྲིག་པ་དེ་ནོར་བ་false ལ་འཆར་ངེས།

en: Round
bo: བཞི་དོར་ལྔ་འཕེལ

en: If checked, the number will be rounded.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གྲངས་ཀ་དེ་བཞི་འདོར་ལྔ་འཕེལ་བྱེད་ངེས།

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག་རྒྱབ་ཏུ་གྲངས་གནས་ག་ཚོད་འཆར་དགོས་པར་གཏན་ཁེལ་བྱོས།

en: What single character to use as a decimal point.
bo: ཡིག་འབྲུ་རྐྱང་བ་གང་ཞིག་གིས་སིལ་གྲངས་ཀྱི་ཚེག་བྱེད་དགོས།

en: What single character to use as the thousands separator.
bo: ཡིག་འབྲུ་རྐྱང་བ་གང་ཞིག་གིས་དབྱེ་མཚམས་རྟགས་བྱེད་དགོས།

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
bo: གྲངས་ཀའི་མདུན་དུ་འཇོག་པའི་ཡི་གེ དཔེར་ན་དངུལ་གྱི་རྟགས་ལྟ་བུ།

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
bo: གྲངས་ཀའི་མཇུག་ཏུ་འཇོག་པའི་ཡི་གེ དཔེར་ན་དངུལ་གྱི་རྟགས་ལྟ་བུ།

en: Simple separator
bo: སྟབས་བདེའི་མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Display as link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བཞིན་མངོན་པ

en: Operator identifier
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ངོས་འཛིན་རྟགས

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
bo: འདི་ནི་URL ནང་གི་? ཡི་མཇུག་ཏུ་མངོན་ནས་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ངོས་འཛིན་བྱེད།

en: Filter identifier
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ངོས་འཛིན་རྟགས

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
bo: འདི་ནི་URL ནང་གི་? ཡི་མཇུག་ཏུ་མངོན་ནས་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ངོས་འཛིན་བྱེད། སྟོང་བ་ཡིན་མི་རུང་།

en: The identifier is required if the filter is exposed.
bo: གལ་སྲིད་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཕྱིར་མངོན་ན་ངོས་འཛིན་བྱེད་ངེས་པར་དུ་དགོས།

en: This identifier is not allowed.
bo: ངོས་འཛིན་བྱེད་འདི་སྤྱོད་མི་ཆོག

en: - Any -
bo: - གང་རུང-

en: exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ

en: Value type
bo: ཐོབ་གྲངས་ཀྱི་རིགས

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་ཟླ་ཚེས་ཀྱི་རྣམ་གཞག་གང་རུང་། CCYY-MM-DD HH:MM:SS་ཡིན་ན་ལེགས།

en: Invalid date format.
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Limit list to selected items
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ནང་ཚན་ལ་མིང་ཐོ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། འདིར་སྤྱོད་མཁན་ལ་མངོན་པའི་ནང་ཚན་དེ་དག་ཁོ་ན་གདམ་ངེས།

en: not in
bo: ནང་དུ་མེད་པ

en: Is all of
bo: ཡོད་ཚད་ཡིན་པ

en: Is none of
bo: གང་ཡང་མིན་པ

en: Is between
bo: བར་དུ་ཡིན་པ

en: between
bo: བར་དུ་

en: Is not between
bo: བར་དུ་མིན་པ

en: not between
bo: བར་དུ་མེད་པ

en: Min
bo: ཆུང་ཤོས

en: And max
bo: དང་ཆེ་ཤོས།

en: And
bo: དང་

en: Contains any word
bo: ཚིག་འབྲུ་གང་རུང་ཞིག་ཚུད་ཡོད་པ

en: has word
bo: ཚིག་འབྲུ་ཡོད་པ

en: Contains all words
bo: ཚིག་འབྲུ་ཡོངས་ཚུད་ཡོད་པ

en: has all
bo: ཡོད་ཚད་ཚུད་ཡོད

en: begins
bo: འགོ་རྩོམ་པ

en: ends
bo: མཇུག་རྫོགས

en: Require this relationship
bo: འབྲེལ་བ་འདི་དགོས་པ

en: asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Broken
bo: གཏོར་ཟིན་པ

en: Displays
bo: མངོན་འཆར

en: These queries were run during view rendering:
bo: མཐོང་རིས་མངོན་པའི་སྐབས་སུ་འདྲི་ཞིབ་འདི་དག་ལག་བསྟར་བྱེད།

en: This display has no path.
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་སྦྲེལ་ལམ་མེད།

en: Query build time
bo: གསར་འཛུགས་ཀྱི་དུས་ཚོད་འདྲི་ཞིབ་བྱེད

en: @time ms
bo: ms @time

en: Query execute time
bo: ལག་བསྟར་བྱས་པའི་དུས་ཚོད་འདྲི་ཞིབ་བྱེད

en: View render time
bo: མཐོང་རིས་འཆར་བའི་དུས་ཚོད

en: No query was run
bo: ལག་བསྟར་བྱས་པའི་འདྲི་ཞིབ་མེད

en: Unable to preview due to validation errors.
bo: ར་སྤྲོད་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་བའི་རྐྱེན་གྱིས་སྔོན་ལྟ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: View name
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང

en: View description
bo: མཐོང་རིས་ཞིབ་བརྗོད

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
bo: ཞིབ་བརྗོད་འདི་མཐོང་རིས་དོ་དམ་ཀྱི་འཆར་ངོས་སུ་འཆར་ནས་མཐོང་རིས་འདིའི་གང་ཞིག་ཡིན་པ་གསལ་བཤད་བྱེད།

en: View tag
bo: མཐོང་རིས་རྟགས

en: The view has been deleted.
bo: མཐོང་རིས་བསུབ་ཚར།

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་%name་ཡི་ཟྭ་དེ་གཏོར་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
bo: ཟྭ་འདི་གཏོར་ཚེ་!user་ཡིས་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པའི་བཟོ་བཅོས་ཡོངས་བོར་ངེས།

en: Break lock
bo: ཟྭ་གཏོར་བ

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
bo: ཟྭ་དེ་འཐོར་ཟིན་པས། ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་འདི་རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་ཆོག

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
bo: མཐོང་རིས་འདི་དང་ཁུངས་ཀྱི་མཐོང་རིས་གཉིས་མ་མཚུངས་ན། འདི་ལ་མིང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱོས། སྟོང་བར་བཞག་ན་མཐོང་རིས་དེའི་མིང་བེད་སྤྱོད་བྱེད།

en: Paste view code here
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་ཨང་རྟག་འདིར་སྦྱོར

en: Unable to interpret view code.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་ཨང་རྟགས་རྟོགས་མི་ཐུབ།

en: A view by that name already exists; please choose a different name
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དེ་སྔར་ནས་ཡོད་པས། མིང་མི་འདྲ་བ་ཞིག་འདེམས་རོགས།

en: Display plugin @plugin is not available.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་སྒྲིག་ལྷུ་@plugin་གནས་མེད།

en: Style plugin @plugin is not available.
bo: བཟོ་ལྟའི་སྒྲིག་ལྷུ་@plugin་གནས་མེད།

en: Row plugin @plugin is not available.
bo: ཕྲེང་གི་སྒྲིག་ལྷུ་@plugin་གནས་མེད།

en: @type handler @table.@field is not available.
bo: @type་སྒྲིག་བྱེད་@table.@field་གནས་མེད།

en: Unable to import view.
bo: མཐོང་རིས་ནང་འདྲེན་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Click on an item to edit that item's details.
bo: ནང་ཚན་ཞིག་ལ་བརྡབ་ནས་དེའི་ཞིབ་ཕྲ་སྐོར་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Go to the real page for this display
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་དྲ་ངོས་དངོས་ལ་སྐྱོད་པ

en: Invalid
bo: ཕན་ནུས་མེད་པ

en: Missing style plugin
bo: བཟོ་ལྟའི་སྒྲིག་ལྷུ་མེད་པ

en: Change settings for this style
bo: བཟོ་ལྟ་འདིའི་སྒྲིག་འགོད་སྒྱུར་བ

en: View analysis
bo: མཐོང་རིས་དབྱེ་ཞིབ

en: Configure @type
bo: @type་སྒྲིག་འགོད

en: Rearrange @type
bo: @type་བསྐྱར་དུ་སྒྲིག

en: Broken field @id
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའི་གནས་ཁོངས་@id

en: There are no @types available to add.
bo: ཁ་སྣོན་བྱ་རུང་བའི་@types་མེད།

en: Configure extra settings for @type %item
bo: @type %item་ལ་སྒྲིག་འགོད་ལྷག་ཏུ་བྱེད་པ

en: Configure summary style for @type %item
bo: @type %item་ལ་ཕྱོགས་སྡོམ་གྱི་བཟོ་ལྟ་ཞིག་སྒྲིག་པ

en: Clear Views' cache
bo: མཐོང་རིས་མ་དཔེ་ཡི་བར་གསོག་གཙང་སེལ་བྱེད་པ

en: Add Views signature to all SQL queries
bo: SQL་འདྲི་ཞིབ་ཡོངས་ལ་མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་རྟགས་སྣོན་པ

en: Disable views data caching
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་གཞི་གྲངས་བར་གསོག་ནུས་མེད་བཟོ་བ

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱིས་སྤྱོད་རུང་བའི་རེའུ་མིག་དང་། མ་དཔེ། མཐོང་རིས་བཅས་ཀྱི་གཞི་གྲངས་བར་གསོག་བྱས་ནས་དེའི་ནུས་རྩལ་མཐོ་རུ་གཏོང་བ། སྒྲོམ་འདི་གདམ་ན། མཐོང་རིས་ཀྱིས་བར་གསོག་འདི་མི་བྱེད་པ་དང་དགོས་མཁོ་ཡོད་དུས་གཞི་གྲངས་འདི་བསྐྱར་འཛུགས་བྱེད་ངེས། འདིས་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ནུས་རྩལ་ལ་ཤུགས་རྐྱེན་ཆེན་པོ་བཟོ་ཐུབ།

en: Show other queries run during render during live preview
bo: སྔོན་ལྟ་བྱེད་དུས་མངོན་འཆར་སྐབས་ཀྱི་འདྲི་ཞིབ་གཞན་སྟོན་པ

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
bo: མཐོང་རིས་ཤིག་འཆར་དུས། Drupal ཡིས་འདྲི་ཞིབ་མང་པོ་བྱེད་ཐུབ་པའི་ནུས་པ་ཡོད། འདེམས་སྒྲོམ་འདིར་རྟགས་བརྒྱབ་ཚེ། མཐོང་རིས་འཆར་སྐབས་ཀྱི་འདྲི་ཞིབ་ཡོངས་མངོན་ནས་སྔོན་ལྟའི་ནང་འཆར་ཐུབ།

en: Error: missing @component
bo: ནོར་འཁྲུལ། @component་ཚང་མེད

en: View analysis can find nothing to report.
bo: མཐོང་རིས་དབྱེ་ཞིབ་ཀྱིས་ཡར་ཞུ་བྱ་རུང་བའི་ནང་དོན་ཅི་ཡང་མ་རྙེད།

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
bo: མཐོང་རིས་འདི་ལ་སྔར་ཡོད་ཀྱི་མངོན་འཆར་ཞིག་ཁོ་ན་ཡོད་པས་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ཐོག་ཏུ་འཇོག་རྒྱུ་མིན། ཁྱེད་ཀྱིས་ཕལ་ཆེར་དྲ་ངོས་ཤིག་དང་ཡང་ན་ལྷུ་ལག་གི་མངོན་འཆར་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་སྲིད།

en: Reduce duplicates
bo: བསྐྱར་ཟློས་ཉུང་དུ་གཏོང

en: Default settings for this view.
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད།

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
bo: མཐོང་རིས་དེ་དྲ་ངོས་བཞིན་སྟོན་པ་དང་URL་དང་འདེམས་བྱང་ཡོད་པ།

en: Display the view as a block.
bo: ལྷུ་ལག་ཞིག་ནང་བཞིན་མཐོང་རིས་སྟོན་པ།

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
bo: མངོན་འཆར་གཞན་གྱི་ནང་དུ་ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ་བསྣན་ནས། མཐོང་རིས་གཅིག་གི་ནང་ནས་མཐོང་རིས་དུ་མ་ཞིག་མངོན་ཐུབ་བཟོ་བ།

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
bo: མཐོང་རིས་དེ་བསྡུས་བརྗོད་བཞིན་སྟོན་པ། དཔེར་ན། RSS་བསྡུས་བརྗོད་ལྟ་བུ།

en: Displays rows one after another.
bo: ཕྲེང་རྣམས་གཅིག་རྗེས་གཉིས་མཐུད་ཀྱིས་མངོན་པ།

en: Displays rows as an HTML list.
bo: ཕྲེང་རྣམས་HTML ཡི་མིང་ཐོ་ནང་བཞིན་མངོན་པ།

en: Displays rows in a grid.
bo: དྲ་མིག་ནང་དུ་ཕྲེང་རྣམ་མངོན་པ།

en: Displays rows in a table.
bo: རེའུ་མིག་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཕྲེང་མངོན་པ།

en: Displays the default summary as a list.
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཕྱོགས་སྡོམ་དེ་མིང་ཐོ་བཞིན་མངོན་པ།

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
bo: ཕྱོགས་སྡོམ་དེ་རྣམ་བཞག་གང་ཡང་མེད་པར་མངོན་པ། གདམ་ཚན་ལ་གཅིག་རྗེས་གཉིས་མཐུད་དང་ཡང་ན་ཕྲེང་ཅིག་གི་ནང་དུ་མངོན་པ།

en: Generates an RSS feed from a view.
bo: མཐོང་རིས་ཤིག་ནས་RSS ཡི་བསྡུས་བརྗོད་ཞིག་གསར་འདོན་བྱེད་པ།

en: Displays the fields with an optional template.
bo: གནས་ཁོངས་ལ་གདམ་ཆོག་པའི་དཔེ་གཞི་ཞིག་མངོན་པ།

en: Will be available to all users.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཡོངས་ཀྱིས་སྤྱོད་ཆོག་པ།

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
bo: ངེས་གཏན་གྱི་འགན་ནུས་གང་རུང་ཞིག་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ།

en: sort criteria
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་པའི་ཚད་གཞི

en: Sort criterion
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་པའི་ཚད་གཞི

en: sort criterion
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་པའི་ཚད་གཞི

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
bo: མཉམ་རུག་གི་ནང་ཚན་ནི་ཕྱི་རོལ་གྱི་RSS དང་Atom གསར་འགྱུར་གནད་བསྡུས་ནས་ནང་འདྲེན་བྱས་པ་རེད།

en: The title of the aggregator item.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་ནང་ཚན་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: The link to the original source URL of the item.
bo: ནང་ཚན་གྱི་ཐོག་མའི་URL ཁུངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: The author of the original imported item.
bo: ཐོག་མའི་ནང་འདྲེན་བྱས་པའི་ནང་ཚན་གྱི་རྩོམ་མཁན།

en: The actual content of the imported item.
bo: ནང་འདྲེན་བྱས་པའི་ནང་ཚན་གྱི་ནང་དོན་དངོས།

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
bo: ཐོག་མའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ནང་ཚན་སྤེལ་བའི་ཚེས་གྲངས།༼བསྡུས་བརྗོད་འགའ་ཞིག་ལ། འདི་ནི་བསྡུས་བརྗོད་ནང་འདྲེན་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས་ཡིན༽

en: Feed ID
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: The unique ID of the aggregator feed.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: The title of the aggregator feed.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: The link to the source URL of the feed.
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་URL ཁུངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: The date the feed was last checked for new content.
bo: ནང་དོན་གསར་བ་ལ་འབྱོར་བའི་ཆེས་གསར་བའི་བསྡུས་བརྗོད་ཚེས་གྲངས།

en: The description of the aggregator feed.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཞིབ་བརྗོད།

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
bo: ཐོག་མའི་ཁུངས་ནས་གཞི་གྲངས་སྤྱད་ནས་མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་ནང་ཚན་སྟོན་པ།

en: The book the node is in.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཡོད་སའི་དེབ།

en: The weight of the book page.
bo: དེབ་ཀྱི་དྲ་ངོས་ཀྱི་ལྗིད་ཚད།

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
bo: བརྒྱུད་རིམ་ནང་གི་དེབ་ཀྱི་གཏིང་ཚད་དེ། རིམ་པ་གོང་མའི་དེབ་ལ་གཏིང་ཚད་༡་ཡིན།

en: The parent book node.
bo: དཔེ་དེབ་སྦྲེལ་གནས་གྱི་རིམ་པ་གོང་མ།

en: The title of the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: The comment ID of the field
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ་ཨང་རྟགས

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་རྩོམ་མཁན་མིང་། རྩོམ་མཁན་གྱི་གཙོ་ངོས་སུ་སྦྲེལ་ཐག་བཞིན་མངོན་ཐུབ།

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱི་དྲ་ཚིགས་ཁ་ཡིག སྦྲེལ་ཐག་བྱས་ནས་མངོན་ཆོག གལ་སྲིད་རྩོམ་མཁན་དེ་ཐོ་འགོད་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཡིན་ན་དེ་སྟོང་བ་ཡིན་ངེས།

en: Post date
bo: སྤེལ་པའི་དུས

en: Provide a simple link to view the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་ལྟ་ཀློག་བྱེད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Provide a simple link to edit the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་སྒྲིག་གི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Provide a simple link to delete the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་བསུབ་བྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: The User ID of the comment's author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས།

en: Parent CID
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་CID

en: The Comment ID of the parent comment.
bo: རྩ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་དཔྱད་གཏམ་ཨང་རྟགས

en: Last comment time
bo: དཔྱད་གཏམ་རྗེས་མའི་དུས་ཚོད

en: Date and time of when the last comment was posted.
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་པའི་ཚེས་གྲངས་དང་དུས་ཚོད།

en: Last comment author
bo: མཐའ་མཇུག་གི་དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན

en: The name of the author of the last posted comment.
bo: ཉེ་ཆར་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གསར་ཤོས་ཀྱི་རྩོམ་མཁན་མིང་།

en: Comment count
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས

en: The number of comments a node has.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས།

en: Updated/commented date
bo: གསར་སྒྱུར་རམ་ཡང་ན་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་བའི་དུས

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
bo: ཉེ་ཆར་ཆེས་གསར་བ་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་དུས་ཚོད་དང་ཡང་ན་སྦྲེལ་གནས་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་དུས་ཚོད།

en: The number of new comments on the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་གི་དཔྱད་གཏམ་གསར་བགྲངས།

en: Comment status
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་གནས་སྟངས

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་དཔྱད་གཏམ་ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད་པའམ་ཡང་ན་མེད་པ།

en: User posted or commented
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྤེལ་བའི་གསར་སྤེལ་དང་ཡང་ན་དཔྱད་གཏམ

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
bo: སྤྱོད་མཁན་གཅིག་གིས་སྦྲེལ་གནས་སྤེལ་བ་དང་ཡང་ན་དེ་ལ་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་ཚེ་སྦྲེལ་གནས་དེ་མངོན་པ།

en: Display the comment with standard comment view.
bo: ཚད་ལྡན་གྱི་དཔྱད་གཏམ་མཐོང་རིས་སྤྱད་ནས་དཔྱད་གཏམ་སྟོན་པ།

en: Display the comment as RSS.
bo: དཔྱད་གཏམ་དེ་RSS་བཞིན་སྟོན་པ།

en: Link to contact page
bo: འབྲེལ་གཏུག་ངོས་དང་སྦྲེལ་བ

en: Locale source
bo: རང་ལུགས་ཀྱི་ཁུངས

en: A source string for translation, in English or the default site language.
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་མ་ཡིག་ཞིག་སྟེ། དབྱིན་ཡིག་དང་ཡང་ན་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྔར་ཡོད་སྐད་རིགས་ཡིན།

en: The ID of the source string.
bo: མ་ཡིག་གི་ཨང་རྟགས།

en: A description of the location or context of the string.
bo: གནས་ཡུལ་གྱི་གསལ་བཤད་དང་ཡང་ན་ཡིག་ཕྲེང་གི་ནང་དོན་གོང་འོག

en: The group the translation is in.
bo: ཡིག་སྒྱུར་གནས་སའི་ཁག

en: The full original string.
bo: མ་ཡིག་ཆ་ཚང་།

en: The version of Drupal core that this string is for.
bo: ཡིག་ཕྲེང་འདི་ཡོད་པའི་Drupal ཡི་པར་གཞི།

en: Provide a simple link to edit the translations.
bo: ཡིག་སྒྱུར་རྩོམ་སྒྲིག་གི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Locale target
bo: རང་ལུགས་ཀྱི་བསྒྲུབ་བྱ

en: The full translation string.
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་ཡི་གེ་ཆ་ཚང་།

en: The language this translation is in.
bo: སྒྱུར་ཡིག་ཡོད་སའི་སྐད་རིགས།

en: Singular LID
bo: རྐྱང་ཚིག་གི་LID

en: The ID of the parent translation.
bo: རྩ་བའི་སྒྱུར་ཡིག་གི་ཨང་རྟགས།

en: Whether or not the translation is plural.
bo: ཡིག་བསྒྱུར་དེ་མང་ཚིག་གི་རྣམ་པ་ཡིན་མིན།

en: Published or admin
bo: སྤེལ་ཟིན་པ་དང་ཡང་དོ་དམ་པ

en: Created year + month
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ལོ་དང་ཟླ་བ

en: Created year
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ལོ

en: Created month
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཟླ་བ

en: Created day
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཉིན

en: Created week
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་གཟའ་འཁོར

en: The log message entered when the revision was created.
bo: བསྒྱུར་བཅོས་གསར་འཛུགས་བྱེད་དུས་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་ཟིན་ཐོའི་བརྡ་འཕྲིན།

en: Revert link
bo: ཕྱིར་ལོག་གི་སྦྲེལ་ཐག

en: Provide a simple link to revert to the revision.
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ལ་སླར་གསོ་བྱེད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Filter by access.
bo: སྤྱོད་དབང་ལ་བསྟུན་ནས་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: Has new content
bo: ནང་དོན་གསར་བ་ཡོད་པ

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
bo: མངོན་འཆར་%display་ལ་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་འཛིན་མེད་ཀྱང་། སྤེལ་ཟིན་པའི་སྦྲེལ་གནས་ལ་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་མེད།

en: Poll
bo: འདེམས་བསྐོ

en: Whether the poll is open for voting.
bo: འོས་བསྡུ་དེའི་འདེམས་ཤོག་ཁ་ཕྱེ་ཡོད་མེད།

en: Profile textfield
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་ཡིག་གེའི་གནས

en: Profile textarea
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་ཡིག་གེའི་ཁུལ

en: Profile checkbox
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་འདེམས་སྒྲོམ

en: Profile URL
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་URL

en: Profile selection
bo: ངོ་སྤྲོད་འདེམ་སྒྲུག

en: Profile freeform list %field-name.
bo: ངོ་སྤྱོད་ཀྱི་རང་དབང་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ་%field-name།

en: Profile date %field-name.
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་ཚེས་གྲངས་%field-name།

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
bo: འཚོལ་བཤེར་ནང་ཚན་གྱི་སྐར་གྲངས། གལ་སྲིད་འཚོལ་བཤེར་ཚག་རྒྱག་བྱེད་མེད་ན་འདི་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: Links from
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁུངས

en: Other nodes that are linked from the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་དང་སྦྲེལ་བའི་སྦྲེལ་གནས་གཞན།

en: Links to
bo: སྦྲེལ་ས

en: Other nodes that link to the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་དང་སྦྲེལ་བའི་སྦྲེལ་གནས་གཞན།

en: Search Terms
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་ཐ་སྙད

en: The terms to search for.
bo: འཚོལ་བཤེར་བྱེད་དགོས་པའི་ཐ་སྙད།

en: Display the results with standard search view.
bo: ཚད་ལྡན་ཅན་གྱི་འཚོལ་ཞིབ་མཐོང་རིས་སྤྱད་ནས་མཇུག་འབྲས་སྟོན་པ།

en: Total views
bo: ལྟ་ཀློག་ཀྱི་སྡོམ་གྲངས

en: The total number of times the node has been viewed.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་བལྟས་པའི་གྲངས།

en: Views today
bo: དེ་རིང་གི་ཀློག་གྲངས

en: The total number of times the node has been viewed today.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་དེ་རིང་བལྟས་པའི་གྲངས།

en: Most recent view
bo: ཉེ་ཆར་གྱི་ལྟ་ཀློག

en: The most recent time the node has been viewed.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་ཉེ་ཆར་བལྟས་པའི་དུས་ཚོད།

en: Stores site access information.
bo: དྲ་ཚིགས་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཆ་འཕྲིན་གསོག་འཇོག་བྱེད་པ།

en: Browser session ID of user that visited page.
bo: དྲ་ངོས་བལྟ་མཁན་གྱི་ཀློག་བྱེད་ཀྱི་སྤྱོད་ཐུན་ཨང་རྟགས།

en: Title of page visited.
bo: བལྟས་ཚར་བའི་དྲ་ངོས་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bo: བལྟས་ཟིན་པའི་དྲ་ངོས་ཀྱི་ནང་ཁུལ་སྦྲེལ་ལམ༼Drupal ཡི་རྩ་བའི་གནས་དང་འབྲེལ་བ༽

en: Referrer URI.
bo: མཚམས་སྦྱོར་མཁན་གྱི་URI།

en: Hostname of user that visited the page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལྟ་མཁན་གྱི་དྲ་གནས་མིང་།

en: The user who visited the site.
bo: དྲ་ཚིགས་ལ་ཞུགས་པའི་སྤྱོད་མཁན།

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bo: དྲ་ངོས་འཇུག་པར་སྐར་ཆའི་སྟོང་ཟུར་གྱི་གྲངས།

en: Timestamp of when the page was visited.
bo: དྲ་ངོས་ལ་བལྟས་པའི་དུས་ཚོད་ཀྱི་རྟགས།

en: Files maintained by Drupal and various modules.
bo: Drupal དང་མ་དཔེ་སྣ་ཚོགས་ཀྱིས་རྒྱུན་འཛིན་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ།

en: The ID of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་ཨང་རྟགས།

en: The name of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་མིང།

en: The path of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་སྦྲེལ་ལམ།

en: The mime type of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་MIME་རིགས།

en: The status of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་གནས་སྟངས།

en: The date the file was uploaded.
bo: ཡིག་ཆ་ཡར་སྤྲོད་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཟུར་འབྲེལ་བྱས་ཡོད།

en: Taxonomy term name.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་།

en: The term weight field
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་ལྗིད་ཚད་གནས་ཁོངས

en: The description associated with a taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཞིག་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་གསལ་བཤད།

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་སྤྱི་མིང་ལ་གཞིགས་ནས་རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད་ཞེས་པའི་མཇུག་འབྲས་ལ་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་སྤྱི་མིང་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཞིག་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོངས་མངོན་པ།

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་རྩ་བའི་ཐ་སྙད། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་རྩ་བ་མང་པོ་སྤྱད་ཆོག་པའི་སྤྱི་མིང་ཞིག་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་འདིས་བསྐྱར་ཟློས་ཀྱི་འཇུག་སྒོ་བཟོ་སྲིད།

en: Node translation
bo: སྦྲེལ་གནས་ཡིག་སྒྱུར

en: Translation set node ID
bo: སྒྱུར་ཡིག་སྡེ་ཚན་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས

en: The ID of the translation set the content belongs to.
bo: ནང་དོན་འདི་གཏོགས་པའི་ཡིག་སྒྱུར་སྡེ་ཚན་གྱི་ཨང་རྟགས།

en: Source translation
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་ཁུངས

en: The source that this content was translated from.
bo: ནང་དོན་འདི་ཡིག་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཡིག་སྒྱུར་གྱི་ཁུངས།

en: Versions of content in different languages.
bo: སྐད་རིགས་མི་འདྲ་བའི་ནང་གི་ནང་དོན་གྱི་པར་གཞི།

en: Child translation
bo: ཡན་ལག་གི་ཡིག་སྒྱུར

en: Outdated
bo: དུས་ཡོལ་ཟིན་པ

en: The user ID
bo: སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས

en: The user or author name.
bo: སྤྱོད་མཁན་དང་ཡང་ན་རྩོམ་མཁན་གྱི་མིང་།

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་། རྒྱུན་དུ་གནས་ཁོངས་འདི་སྤྱོད་མཁན་ལ་མི་མངོན་པས་དེ་སྤྱོད་དུས་གཟབ་ནན་བྱེད་དགོས།

en: Language of the user
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྐད་ཡིག

en: The user's picture, if allowed.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་པར། གལ་སྲིད་སྤྱད་ཆོག་ན།

en: The date the user was created.
bo: སྤྱོད་མཁན་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: The user's last access date.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་མཇུག་མཐའི་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚེས་གྲངས།

en: The user's last login date.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཆེས་རྗེས་མའི་ནང་འཇུག་གི་ཚེས་གྲངས།

en: Whether a user is active or blocked.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཡོད་པའམ་ཡང་ན་བཀག་འགོག་བྱས་ཡོད་པ།

en: The user's signature.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་རྟགས།

en: Provide a simple link to edit the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་རྩོམ་སྒྲིག་གི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Roles that a user belongs to.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་ལ་གཏོགས་པའི་འགན་ནུས།

en: User ID from URL
bo: URl ཐོག་གི་སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས

en: User ID from logged in user
bo: ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས

en: Randomize the display order.
bo: ངེས་མེད་ཀྱི་མངོན་འཆར་གོ་རིམ།

en: Provide custom text or link.
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཡི་གེ་དང་ཡང་ན་སྦྲེལ་ཐག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Displays the actual position of the view result
bo: མཐོང་རིས་མཇུག་འབྲས་ཀྱི་དངོས་ཡོད་གནས་མངོན་པ

en: Link this field to its aggregator category page
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་ཚན་ཁག་ངོས་དང་སྦྲེལ་བ

en: No user
bo: སྤྱོད་མཁན་མེད

en: Link this field to its comment
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་དཔྱད་གཏམ་སྦྲེལ་བ

en: Show teaser-style link
bo: གནད་བསྡུས་བཟོ་ལྟའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟོན

en: Link this field to new comments
bo: གནས་ཁོངས་དང་དཔྱད་གཏམ་གསར་བ་སྦྲེལ་བ

en: contact
bo: འབྲེལ་བ་བྱེད

en: Contact %user
bo: %user་དང་འབྲེལ་བ་བྱེད་པ

en: Unknown group
bo: རྒྱུས་མེད་པའི་ཚོགས་ཁག

en: Unknown language
bo: རྒྱུས་མེད་པའི་སྐད་རིགས

en: Current user's language
bo: མིག་སྔའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྐད་རིགས

en: Default site language
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: No language
bo: སྐད་རིགས་མེད

en: Current installed version
bo: མིག་སྔར་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པའི་པར་གཞི

en: Check for new comments as well
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་བ་ཡོད་མེད་ཀྱང་བལྟ་བ

en: Node IDs separated by , or +
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས་, དང་ཡང་ན་+་སྤྱད་ནས་མཚམས་དབྱེ་བ

en: No alternate
bo: བརྗེ་རེས་མེད

en: Alternative sort
bo: གོ་རིམ་གཞན

en: Alternate sort order
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས་བརྗེ་ལེན་བྱེད་པ

en: On empty input
bo: སྟོང་བ་ནང་འཇུག་བྱེད་དུས།

en: Show None
bo: None་སྟོན་པ

en: Display score
bo: སྐར་གྲངས་མངོན་པ

en: Link this field to download the file
bo: གནས་ཁོངས་འདི་སྦྲེལ་ནས་ཡིག་ཆ་ཚུར་ལེན་པ

en: Set the breadcrumb for the term parents
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་གོང་རིམ་ལ་ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་སྒྲིག་པ

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་གི་གནས་ནང་དུ་གོང་རིམ་གྱི་ཐ་སྙད་ཡོངས་ཚུད་ངེས་པ་དང་། ཐ་སྙད་དེ་དག་མཐོང་རིས་འདི་དང་སྦྲེལ་ཡོད། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ལ། དེ་ནི་ཐ་སྙད་གཅིག་ཁོ་ན་འབྱོར་བའི་སྐབས་སུ་ནུས་པ་ཡོད་ངེས།

en: No vocabulary
bo: སྤྱི་མིང་མེད

en: Link this field to its taxonomy term page
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་བ

en: Link this field to its term page
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་ཐ་སྙད་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་བ

en: Limit terms by vocabulary
bo: ནང་ཚན་སྤྱི་མིང་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
bo: ཚད་ལྡན་གྱི་གདམ་ཚན་དུ་སྤྱི་མིང་གང་ལ་ཐ་སྙད་མངོན་དགོས་པ་གདམ་དགོས།

en: Dropdown
bo: མར་འཐེན

en: Show hierarchy in dropdown
bo: མར་འཐེན་གྱི་ནང་དུ་བརྒྱུད་རིམ་སྟོན

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་སྤྱི་མིང་ཞིག་བདམས་འདུག གདམ་ཚན་ནས་བརྗེ་རོགས།

en: Select terms from vocabulary @voc
bo: སྤྱི་མིང་@voc་ལ་ཐ་སྙད་འདེམ་པ

en: Select terms
bo: ཐ་སྙད་འདེམ་པ

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་དམིགས་བསལ་གྱི་སྤྱི་མིང་ལ་ར་སྤྲོད་བྱེད་འདོད་ན། དེ་དག་གདམ་དགོས། གལ་སྲིད་མ་བདམས་ན་ཐ་སྙད་ཡོངས་ཀྱིས་ཚད་ལོན་ཐུབ།

en: Term IDs separated by , or +
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་,་དང་ཡང་ན་+་སྤྱད་ནས་མཚམས་དབྱེ་བ

en: Current language
bo: མིག་སྔའི་སྐད་རིགས

en: Translation option
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་གདམ་ཚན

en: To the user
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ

en: With a mailto:
bo: འབྱོན་མཁན་ཞིག་སྦྱོར་བ

en: Is the logged in user
bo: ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཡིན་པ

en: Usernames
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང

en: Enter a comma separated list of user names.
bo: ཚེག་འབྲིང,ཡིས་མཚམས་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ཐོ་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱོས།

en: Also look for a node and use the node author
bo: ད་དུང་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་འཚོལ་བ་དང་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་མཁན་བེད་སྤྱོད་པ

en: Only allow numeric UIDs
bo: ཨང་གྲངས་ཀྱི་UIDs་ཁོ་ན་སྤྱོད་དགོས་པ

en: Only allow string usernames
bo: ཡི་གེ་ཡིན་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ཁོ་ན་སྤྱོད་པ

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
bo: ཨང་གྲངས་ཀྱི་UIDs དང་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་གང་རུང་སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Restrict user based on role
bo: འགན་ནུས་ལ་བསྟུན་ནས་སྤྱོད་མཁན་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: Restrict to the selected roles
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འགན་ནུས་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
bo: གལ་སྲིད་འགན་ནུས་གང་ཡང་བདམས་མེད་ན། འགན་ནུས་གང་རུང་གི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྤྱོད་ཆོག

en: Unrestricted
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད་པ

en: No role(s) selected
bo: འགན་ནུས་གང་ཡང་བདམས་མེད

en: Multiple roles
bo: འགན་ནུས་མང་པོ

en: PHP validate code
bo: PHP ཞུ་དག་གི་སྒྲིག་ཡིག

en: Broken field
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའི་གནས་ཁོངས

en: Change the title that this display will use.
bo: མངོན་འཆར་འདིར་སྤྱོད་པའི་ཁ་བྱང་བརྗེ་བ།

en: Use AJAX
bo: AJAX སྤྱོད་པ

en: Change whether or not this display will use AJAX.
bo: མངོན་འཆར་འདིས་AJAX བེད་སྤྱོད་བྱེད་མིན་བརྗེ་བ།

en: Mini
bo: ཆུང་བ

en: Change this display's pager setting.
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་བ།

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: Specify access control type for this display.
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་འཛིན་དམིགས་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Change settings for this access type.
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་རིགས་ལ་སྒྲིག་འགོད་སྒྱུར་བ།

en: Change settings for this caching type.
bo: བར་གསོག་འདིའི་རིགས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་བ།

en: Link display
bo: མངོན་འཆར་སྦྲེལ་བ

en: Exposed form in block
bo: ལྷུ་ལག་དུ་ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
bo: རེའུ་མིག་མཐོང་རིས་ནང་དུ་མ་སྟོན་པ་ལྷུ་ལག་ནང་དུ་སྟོན་ཆོག་པ།

en: Get information on how to theme this display
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་དབྱིབས་གང་འདྲ་བཟོ་བའི་ཆ་འཕྲིན་ལེན་པ

en: The title of this view
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་ཁ་བྱང

en: Use AJAX when available to load this view
bo: མཐོང་རིས་འདི་འཇུག་ཆོག་པའི་དུས་སུ་AJAX སྤྱོད་པ

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
bo: གལ་སྲིད་བསྒྲིག་ཚེ། མཐོང་རིས་འདིས་AJAX ཡི་མ་ལག་བེད་སྤྱད་ནས་དྲ་ངོས་སྒྱུར་བ་དང་། རེའུ་མིག་གོ་རིམ་སྒྲིག་པ། ཚག་རྒྱག་བྱེད་སྤྱོད་པ། དེ་ལྟར་བྱས་ན་དྲ་ངོས་ཡོངས་གསར་འདོན་བྱེད་མི་སྲིད། གལ་སྲིད་མཐོང་རིས་འདི་དྲ་ངོས་ཀྱི་ནང་དོན་གཙོ་བོ་ཡིན་ན། དེ་ལྟར་བྱས་ཚེ་དམིགས་བསལ་གྱི་དྲ་ངོས་དང་སྦྲེལ་བར་བཀག་འགོག་བྱེད་སྲིད་པས་བྱེད་ནུས་འདི་བེད་སྤྱོད་མ་བྱས་ནས་བཟང་ཀྱང་། ཟུར་ངོས་ཀྱི་ནང་དོན་ལ་མཁོ་སྤྱོད་ཆེ།

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
bo: མཐོང་རིས་འདི་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ལ་གནོད་སྐྱོན་མེད་ན། འདི་ཁྱེད་ཀྱིས་༠་ལ་སྒྲིག་དགོས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་དྲ་ངོས་གཅིག་ལ་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་དུ་མ་ཞིག་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་ཁྱེད་ཀྱིས་གྲངས་ཀ་འདི་དེ་ལས་མཐོ་བ་ཞིག་ལ་བསྒྲིག་ནས་?page= array་ཁྲོད་དུ་རྙོག་འཛིང་མེད་པ་བྱེད། འོན་ཀྱང་གྲངས་ཀ་ཆེ་བས་ཁྱེད་ཀྱི་URL རུ་, ཚེག་འབྲིང་མང་པོ་སྣོན་ངེས་པས། དེ་འཛེམ་གང་ཐུབ་བྱོས།

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
bo: དྲ་ངོས་རེ་ལ་མངོན་པའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས། 0་འཇུག་ན་ཚོད་འཛིན་མེད།

en: Add a more link to the bottom of the display.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་འོག་ཏུ་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Create more link
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག་གསར་འཛུགས

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
bo: འདིས་མཐོང་རིས་སུ་མི་འདྲ་བའི་ནང་ཚན་ཁོ་ན་སྟོན། གལ་སྲིད་གཅིག་མཚུངས་ཀྱི་ནང་ཚན་དུ་མ་ཡོད་ན། དེ་དག་ཐེངས་རེ་ཁོ་ན་མངོན་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་སྤྱད་ནས་མཐོང་རིས་ནང་གི་བསྐྱར་ཟློས་བྱས་པ་དག་སུབ་ཆོག་ནའང་དེ་སྐབས་རེ་ཙམ་ལ་སྤྱོད་མི་ཐུབ། འདི་ཡིས་འདྲི་ཞིབ་དལ་དུ་གཏོང་སྲིད་པས་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་སྐབས་སུ་དོ་སྣང་བྱེད་དགོས།

en: Access restrictions
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་འཛིན

en: Access options
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་གདམ་ཚན།

en: Caching options
bo: བར་གསོག་འདེམས་ཚན

en: Display even if view has no result
bo: མཐོང་རིས་ལ་མཇུག་འབྲས་མེད་ཀྱང་མངོན་པ

en: How should this view be styled
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ་འདི་ཇི་ལྟར་སྒྲིག་དགོས་པ

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བདམས་པའི་བཟོ་ལྟ་ལ་སྒྲིག་འགོད་ཡོད་ན། མཐོང་རིས་མདོར་བསྡུས་ནང་དུ་དེའི་རྗེས་སུ་མངོན་པའི་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་མཐེབ་ལ་རྡེབ་དགོས་པར་ངེས་དགོས།

en: Style options
bo: བཟོ་ལྟའི་གདམ་ཚན

en: Row style options
bo: ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟའི་གདམ་ཚན

en: How should each row in this view be styled
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་ནང་གི་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ་ཇི་ལྟར་སྒྲིག་དགོས་པ

en: Which display to use for path
bo: སྦྲེལ་ལམ་ལ་མངོན་འཆར་གང་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་སྟེ། དཔེར་ན་སྤྱི་སྡོམ་སྦྲེལ་ཐག rss བསྡུས་བརྗོད་སྦྲེལ་ཐག སྦྲེལ་ཐག་གཞན་སོགས་ལེན་དུས་མངོན་འཆར་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: Display output
bo: ཐོན་འབྲས་མངོན་པ

en: Alternative display output
bo: མངོན་འཆར་གྱི་ཐོན་འབྲས་གཞན

en: Style output
bo: བཟོ་ལྟའི་ཐོན་འབྲས

en: Alternative style
bo: བཟོ་ལྟ་གཞན

en: Row style output
bo: ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟའི་ཐོན་འབྲས

en: Alternative row style
bo: ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ་གཞན

en: Field @field (ID: @id)
bo: གནས་ཁོངས། @field ༼ཨང་རྟགས། @id༽

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
bo: སྡེ་ཚན་འདིས་མངོན་འཆར་གྱི་སྒྲིག་ལྷུ་དང་བཟོ་ལྟའི་སྒྲིག་ལྷུའི་དཔེ་གཞི་ཡོངས་སྟོན་པ་དང་། དེའི་གོ་རིམ་སྤྱིར་བཏང་ནས་དམིགས་བསལ་ལྟར་སྒྲིག སྒྲིག་ལྷུ་རེའི་ནུས་ཡོད་ཀྱི་དཔེ་གཞི་སྟེ། མ་ལག་ཏུ་ཆེས་དམིགས་བསལ་ཡིན་པའི་དཔེ་གཞི་ཡིན་པ་དང་སྦོམ་བྲིས་བྱས་ནས་མངོན་བསལ་དུ་བཟོས་ཡོད།

en: Change theme
bo: བརྗོད་གཞི་བརྗེ་བ

en: Rescan template files
bo: དཔེ་གཞིའི་ཡིག་ཆ་བསྐྱར་དུ་ཀློག

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
bo: <strong>གལ་ཆེན།</strong>དཔེ་གཞི་ཁ་སྣོན་དང་། སུབ་པ། ཡང་ན་མིང་བསྐྱར་འདོགས་བྱེད་དུས། Drupal ཡིས་བཟོ་བཅོས་བྱས་པ་དག་རྟོགས་ཐུབ་དགོས་པས་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ཐོག་གི་ཡིག་ཆ་བསྐྱར་ཀློག་བྱེད་དགོས། མཐེབ་འདི་ལ་མནན་ནས་ཁྱེད་ཀྱིས་Drupal བརྗོད་གཞིའི་ཐོ་འགོད་གཙང་སེལ་བཟོ་ངེས་པ་དང་བསྐྱར་ཀློག་གི་བརྒྱུད་རིམ་དེའང་འགོ་འཛུགས་ཐུབ། གོང་གི་མངོན་བསལ་དུ་ཐོན་པའི་དཔེ་གཞི་ཡིས་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་གི་གནས་སྟངས་གསར་པ་མཚོན།

en: Theming information (display)
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན༼མངོན་འཆར༽

en: Back to !info.
bo: !info་ལ་ཕྱིར་ལོག་པ།

en: theming information
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན

en: This display has no theming information
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་བརྗོད་གཞིའི་ཆ་འཕྲིན་མེད།

en: This is the default theme template used for this display.
bo: འདི་ནི་མངོན་འཆར་འདིའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་བརྗོད་གཞིའི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: This is an alternative template for this display.
bo: འདི་ནི་མངོན་འཆར་འདིའི་བརྗེ་ལེན་གྱི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: Theming information (style)
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན༼བཟོ་ལྟ༽

en: This display has no style theming information
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་བཟོ་ལྟ་བརྗོད་གཞིའི་ཆ་འཕྲིན་མེད།

en: This is the default theme template used for this style.
bo: འདི་ནི་བཟོ་ལྟ་འདིའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་བརྗོད་གཞིའི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: This is an alternative template for this style.
bo: འདི་ནི་བཟོ་ལྟ་འདིའི་བརྗེ་ལེན་གྱི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: Theming information (row style)
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན༼ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ༽

en: This display has no row style theming information
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ་བརྗོད་གཞིའི་ཆ་འཕྲིན་མེད

en: This is the default theme template used for this row style.
bo: འདི་ནི་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་བརྗོད་གཞིའི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: This is an alternative template for this row style.
bo: འདི་ནི་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟའི་བརྗེ་ལེན་གྱི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: Put the exposed form in a block
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག་དེ་ལྷུ་ལག་ཞིག་ཏུ་འཇོག

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
bo: གལ་སྲིད་བསྒྲིག་ཡོད་ཚེ། ཕྱིར་མངོན་པའི་ཡོ་བྱད་དག་མཐོང་རིས་འདིའི་ནང་དུ་མི་མངོན། དེའི་ཚབ་ཏུ་Drupal ལྷུ་ལག་དོ་དམ་མ་ལག་ནས་ལྷུ་ལག་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག་དེའང་འཆར་ངེས། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ལ། ལྷུ་ལག་འདི་ངེས་པར་དུ་ལག་སྒུལ་གྱིས་ནུས་ཡོད་བཟོ་དགོས་པ་ལས་མཐོང་རིས་ཀྱིས་དེ་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་སྲིད།

en: File found in folder @template-path
bo: ཡིག་སྣོད་@template-path་ནང་དུ་ཡིག་ཆ་རྙེད་པ

en: (File not found, in folder @template-path)
bo: ༼ཡིག་སྣོད་@template-path་ནས་ཡིག་ཆ་མ་རྙེད།༽

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཡིས་གནས་ཁོངས་སྤྱོད་དགོས་ཀྱང་དེར་གཅིག་ཀྱང་གཏན་འབེབ་བྱས་མེད་པའམ་ཆ་ཚང་ཕྱིར་བཏོན་ཟིན།

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཡིས་སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་ནའང་སྦྲེལ་ལམ་དེ་གཏན་ཁེལ་བྱས་མེད།

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཞེས་པ་ལ་་ཕན་ནུས་མེད་པའི་བཟོ་ལྟའི་ཕྱི་སྣོན་ཞིག་ཡོད།

en: Exposed form: @view-@display_id
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག @view-@display_id

en: Attachment settings
bo: ཟུར་སྣོན་སྒྲིག་འགོད

en: Inherit exposed filters
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་ཚག་རྒྱག་བྱེད་རྒྱུད་འཛིན་བྱེད་པ

en: Multiple displays
bo: མངོན་འཆར་དུ་མ

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
bo: མངོན་འཆར་འདིས་ཟུར་འབྲེལ་བྱས་པའི་རྩ་བའི་མངོན་འཆར་ནས་ཕྱིར་མངོན་པའི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་རྒྱུད་འཛིན་བྱེད་དགོས་སམ།

en: Attach before or after the parent display?
bo: རྩ་བའི་མངོན་འཆར་གྱི་སྔོན་དང་རྒྱབ་གང་ལ་སྦྱོར་དགོས།

en: Select which display or displays this should attach to.
bo: མངོན་འཆར་གང་ལ་འདི་ཟུར་སྣོན་བྱེད་དགོས་པར་འདེམ།

en: Block admin description
bo: ལྷུ་ལག་དོ་དམ་གྱི་གསལ་བཤད

en: Block caching type
bo: ལྷུ་ལག་བར་གསོག་གི་རིགས

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
bo: འདིས་Drupal ཡི་ནང་འཛུགས་བར་གསོག་བྱེད་སྟངས་ལ་སྔར་ཡོད་ཀྱི་གནས་སྟངས་སྒྲིག་འགོད་བྱེད། འདི་ལ་ལྷུ་ལག་དོ་དམ་ནས་བར་གསོག་ཁ་ཕྱེ་དགོས། བེད་སྤྱོད་བྱེད་དུས་དོ་སྣང་བྱེད་དགོས། བར་གསོག་གཙང་སེལ་བྱས་ཚེ་ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་ལ་ཚོད་འཛིན་ཆེན་པོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Using the site name
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང་སྤྱོད་པ

en: Use the site name for the title
bo: ཁ་བྱང་དུ་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང་སྤྱོད་པ

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་མངོན་འཆར་ཁོ་ན་ལ་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་མཚོན་རྟགས་དེ་སྤྱད་ཆོག

en: No menu
bo: གདམ་བྱང་མེད

en: Normal: @title
bo: སྤྱིར་བཏང་།@title

en: Tab: @title
bo: ཤོག་བྱང་།@title

en: Change settings for the parent menu
bo: མ་གཞིའི་གདམ་བྱང་གི་སྒྲིག་འགོད་སྒྱུར་བ

en: The menu path or URL of this view
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་གདམ་བྱང་སྦྲེལ་ལམ་དང་ཡང་ན་URL

en: Menu item entry
bo: གདམ་བྱང་གི་ནང་ཚན་འཇུག་སྒོ

en: No menu entry
bo: གདམ་བྱང་གི་འཇུག་སྒོ་མེད

en: Normal menu entry
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་བྱང་འཇུག་སྒོ

en: Menu tab
bo: གདམ་བྱང་གི་ཤོག་བྱང

en: Default menu tab
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གདམ་བྱང་གི་ཤོག་བྱང

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱིར་བཏང་དང་ཡང་ན་ཤོག་བྱང་ལ་བསྒྲིག་ཡོད་ཚེ། འདེམས་བྱང་གི་ནང་ཚན་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཡིག་གེ་ནང་འཇུག་བྱེད་རོགས།

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱིར་བཏང་དང་ཡང་ན་ཤོག་བྱང་ལ་བསྒྲིག་ཡོད་ཚེ། འདེམས་བྱང་ནང་ཚན་གྱི་གསལ་བཤད་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཡིག་གེ་ནང་འཇུག་བྱེད་རོགས།

en: Insert item into an available menu.
bo: ནང་ཚན་དེ་སྤྱོད་རུང་བའི་གདམ་བྱང་ཞིག་ལ་འཇུག་པ།

en: Menu selection requires the activation of menu module.
bo: གདམ་བྱང་འདེམ་དགོས་ན་གདམ་བྱང་གི་མ་དཔེ་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་དགོས།

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
bo: ལྗིད་ཚད་ཇི་ལྟར་ཆུང་ན་དེ་ལྟར་གཡོན་ཕྱོགས་ནས་མངོན།

en: Default tab options
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཤོག་བྱང་གི་གདམ་ཚན

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
bo: གདམ་བྱང་གི་ནང་ཚན་ཞིག་ཤོག་བྱང་ལྟར་མཁོ་འདོན་བྱེད་དུས། Drupal ཡིས་ཤོག་བྱང་དེའི་རྩ་བའི་གདམ་བྱང་ནང་ཚན་དེ་གང་ཡིན་ཤེས་དགོས། སྐབས་འགར་རྩ་བའི་གདམ་བྱང་དེ་གནས་ཡོད་ནའང་སྐབས་འགར་ཁྱེད་ཀྱིས་གསར་བཟོ་བྱེད་དགོས། སྦྲེལ་ལམ་མཇུག་མཐའི་གྲུབ་ཆ་ཕར་ཕུད་པའི་རྩ་བའི་ནང་ཚན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་ནང་ཡང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་ངེས། དཔེར་ན། གལ་སྲིད་མཐོང་རིས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་<em>foo/bar/baz</em>་ཡིན་ཚེ། དེའི་རྩ་བའི་སྦྲེལ་ལམ་ནི་<em>foo/bar</em>་ཡིན།

en: Already exists
bo: སྔར་གནས་ཡོད་པ།

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
bo: གལ་སྲིད་གོང་རིམ་གདམ་བྱང་གི་ནང་ཚན་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་ཡོད་ན། ནང་ཚན་དེའི་ཁ་བྱང་ནང་འཇུག་བྱེད་རོགས།

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
bo: གལ་སྲིད་རྩ་བའི་གདམ་བྱང་གི་ནང་ཚན་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་ཡོད་ན། ནང་ཚན་དེའི་གསལ་བཤད་ནང་འཇུག་བྱོས།

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
bo: གལ་སྲིད་རྩ་བའི་འདེམས་བྱང་གི་ནང་ཚན་དེ་ཤོག་བྱང་ཞིག་ཡིན་ན། ཤོག་བྱང་གི་ལྗིད་ཚད་འཇུག་རོགས། གྲངས་ཀ་ཇི་ལྟར་ཆུང་ན་དེ་ལྟར་གཡོན་ཕྱོགས་ནས་མངོན།

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
bo: %་ནི་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་ཐོག་མའི་དུམ་ཚན་ལ་སྤྱོད་མི་རུང་།

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱིས་%་ཡོད་པའི་སྦྲེལ་ལམ་ལ་སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་བྱང་ནང་ཚན་གསར་འཛུགས་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་མཐའ་ལ་རྟགས་%་ཡོད་པ་དེ་རེའུ་མིག་བཟོ་རྟགས་ཡིན་མི་ཆོག

en: Title is required for this menu type.
bo: གདམ་བྱང་གི་རིགས་འདི་ལ་ཁ་བྱང་ཞིག་དགོས།

en: Inline fields
bo: གནས་ཁོངས་མཉམ་སྒྲིག

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
bo: ཕྲེང་གཅིག་ཡིན་པའི་གནས་ཁོངས་དག་ཕན་ཚུན་ནོར་འཁྲུལ་མེད་པའི་ཆེད་དུ། དེ་དག་གི་བར་དུ་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་འཇོག་སྲིད། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་འདིའི་ནང་དུ་HTML སྤྱད་ཆོག

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་རང་འདོད་ལྟར་གནས་ཁོངས་གང་ཞིག་ལ་བསྟུན་ནས་ཟིན་བྲིས་དག་ཁག་བགོ་དགོས་པར་གཏན་འབེབས་བྱས་ཆོག སྟོང་བར་བསྐྱུར་ནས་ཁག་མི་བགོ་བ།

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
bo: @style་བཟོ་ལྟ་ལ་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ་ཞིག་དགོས་ཡོད་ཀྱང་ཕྲེང་གི་སྒྲིག་ལྷུ་ནུས་མེད་ཡིན།

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
bo: འཕྲེད་ཀྱི་སྙོམ་སྒྲིག་གིས་ནང་ཚན་དག་གཡོན་འགོ་ནས་གཡས་ལ་འཇོག གྱེན་གྱི་སྙོམ་སྒྲིག་གིས་ནང་ཚན་དག་གཡོན་འགོ་ནས་འོག་ཏུ་འཇོག

en: RSS description
bo: RSS གསལ་བཤད

en: This will appear in the RSS feed itself.
bo: འདི་ནི་RSS བསྡུས་བརྗོད་དེ་རང་གི་ནང་དུ་མངོན་ངེས།

en: Display record count with link
bo: སྦྲེལ་ཐག་ལ་ཟིན་ཐོའི་བསྡོམས་གྲངས་མངོན་པ

en: Override number of items to display
bo: སྟོན་དགོས་པའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས་སྒྱུར་དགོས་པ

en: Display items inline
bo: ཕྲེང་ཅིག་གི་ནང་དུ་ནང་ཚན་མངོན་པ

en: You need at least one field before you can configure your table settings
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་རེའུ་མིག་སྒྲིག་འགོད་མ་བྱས་སྔོན་དུ་ངེས་པར་དུ་གནས་ཁོངས་གཅིག་ཡོད་དགོས།

en: Override normal sorting if click sorting is used
bo: གལ་སྲིད་ཆིག་རྡེབ་གོ་རིམ་བེད་སྤྱད་ན། སྤྱིར་བཏང་གི་གོ་རིམ་སྒྱུར་དགོས

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
bo: Drupal ཡི་བཟོ་ལྟའི་གཏན་འཇགས་རེའུ་མིག་འགོ་བརྗོད་༼Javascript༽ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
bo: ༼འགོ་བརྗོད་ཀྱི་བྱེད་ནུས་དེ་མངོན་སུམ་གྱི་ཐོན་འབྲས་ཁོ་ན་ལས་སྔོན་ལྟའི་ནང་དུ་སྤྱོད་མི་ཐུབ༽

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
bo: བསྟར་པའི་ནང་དུ་གནས་ཁོངས་འཇོག་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་འགའ་ཞིག་བསྟར་བ་གཅིག་མཚུངས་ནང་དུ་མཉམ་སྒྲིག་བྱས་ཆོག དེ་ལྟར་བྱས་ན་བསྟར་པའི་ནང་གི་གནས་ཁོངས་བར་དུ་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་སྤྱད་ནས་གནས་ཁོངས་མཚམས་དབྱེ་དགོས། གོ་རིམ་སྒྲིག་རུང་བའི་སྒྲོམ་བདམས་ནས་བསྟར་པ་དེ་གོ་རིམ་བསྒྲིག་ཆོག་པ་བཟོ་བ་དང་། སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ་གདམ་མཐེབ་བདམས་ནས་བསྟར་པ་གང་ཞིག་སྔར་ཡོད་དུ་སྒྲིག་དགོས་པ་གཏན་ཁེལ་བྱེད་དགོས། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྡེ་ཚན་ནས་བསྟར་པའི་གོ་རིམ་དང་། གནས་ཁོངས་གྱི་ཁ་བྱང་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱས་ཆོག

en: New view
bo: མཐོང་རིས་གསར་བ

en: Changed view
bo: བཟོས་བཅོས་བྱས་པའི་མཐོང་རིས

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
bo: མཐོང་རིས་%name། རིགས་<strong>@base</strong>་ཡིན་པའི་ནང་ཚན་མངོན་པ།

en: Live preview
bo: མངོན་སུམ་གྱི་སྔོན་ལྟ

en: @current of @max
bo: @max་ནས་@current

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Allow multiple values
bo: ཐོབ་གྲངས་མང་པོ་སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Filter criteria
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཚད་གཞི

en: Popular content
bo: རྒྱུགས་ཆེ་བའི་ནང་དོན

en: Content translation
bo: ནང་དོན་ཡིག་སྒྱུར

en: Item ID
bo: ནང་ཚན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Sort descending
bo: ཇེ་དམའ་རུ་སྒྲིག

en: Sort ascending
bo: ཇེ་མཐོ་རུ་སྒྲིག

en: In code
bo: སྒྲིག་ཡིག་དུ་

en: Administrative title
bo: དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: Style settings
bo: བཟོ་ལྟ་སྒྲིག་འགོད

en: Taxonomy Term
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད

en: %name must be a positive integer.
bo: %name་ནི་ངེས་པར་དུ་ཧྲིལ་གྲངས་ཕོ་ཞིག་ཡིན་དགོས།

en: @label (!name)
bo: @label ༼!name༽

en: <No value>
bo: <ཐོབ་གྲངས་མེད>

en: (first item is 0)
bo: ༼ནང་ཚན་དང་པོ་0་ཡིན༽

en: (start from last values)
bo: ༼མཇུག་མཐའི་ཐོབ་གྲངས་ནས་འགོ་རྩོམ་པ༽

en: Number of pages
bo: དྲ་ངོས་གྲངས་ཀ

en: Gallery page
bo: པར་མཛོད་དྲ་ངོས

en: Content statistics
bo: ནང་དོན་སྡོམ་རྩིས

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་དམིགས་ས་ཏེ། དཔེར་ན་ _blank༼ངོས་གསར་བ༽་དང་_parent༼གོང་རིམ་གྱི་ནང༽ ཡང་ན་iframe༼སྒྲོམ་༽ཡི་མིང་ཞིག་ལྟ་བུ། གནས་ཁོངས་འདིའི་བེད་སྤྱོད་ཧ་ཅང་ཉུང་།

en: @argument title
bo: @argument་ཁ་བྱང་

en: @argument input
bo: @argument་ནང་འཇུག་

en: The maximum number of characters this field can be.
bo: གནས་ཁོངས་འདིར་ཡོད་ཆོག་པའི་ཡིག་འབྲུའི་གྲངས་མང་ཤོས།

en: Count the number 0 as empty
bo: གྲངས་ཀ་༠་དེ་སྟོང་བར་ངོས་འཛིན་པ

en: Hide if empty
bo: སྟོང་བ་ཡིན་ན་གབ་པ

en: Starting value
bo: འགོ་རྩོམ་པའི་ཐོབ་གྲངས

en: Specify the number the counter should start at.
bo: བགྲང་བྱེད་ཀྱིས་འགོ་རྩོམ་སའི་གྲངས་ཀ་གཏན་ཁེལ་བྱོས།

en: Does not start with
bo: འགོ་འཛུགས་བྱེད་འདི་མིན་པ།

en: Does not end with
bo: མཇུག་རྫོགས་བྱེད་འདི་མིན་པ།

en: The view %name has been saved.
bo: མཐོང་རིས་%name་ཉར་ཚགས་བྱས་ཚར།

en: Jump menu
bo: མཆོང་ལྡིང་གི་གདམ་ཐོ

en: Hostname of user that posted the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་མཁན་གྱི་དྲ་གནས་མིང་།

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་མཁན་གློག་ཡིག གལ་སྲིད་རྩོམ་པ་པོ་དེ་ཐོ་འགོད་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཡིན་ན་དེ་སྟོང་བར་ཡིན་ངེས།

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
bo: སྤྱི་མིང་གང་ལ་འབྲེལ་དགོས་པ་འདེམས། དྲན་སྐུལ། བཙལ་ཐུབ་པའི་ཐ་སྙད་ཡོངས་ལ་ཟིན་ཐོ་གསར་བ་རེ་སྐྲུན་ངེས་པས། འབྲེལ་ལམ་འདི་སྦྲེལ་གནས་རེ་ལ་ཐ་སྙད་གཅིག་རང་ཡོད་པའི་སྤྱི་མིང་གཅིག་ལ་སྤྱད་ན་འཚམས་ཤོས་རེད།

en: The name of the role.
bo: འགན་ནུས་ཀྱི་མིང་།

en: Hide empty fields
bo: གནས་ཁོངས་སྟོང་བ་གབ་པ

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པའི་གནས་ཁོངས་ལ་གནས་ཁོངས་དང་ཁ་བྱང་ཡང་ན་མཚོན་རྟགས་སྟོན་མི་དགོས།

en: Path field
bo: སྦྲེལ་ལམ་གྱི་གནས་ཁོངས

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
bo: གལ་སྲིད་སྐུངས་ན། མནོན་མཐེབ་དེ་javascript ཡི་སྤྱོད་མཁན་ཁོ་ན་ལ་སྐུང་པ་དང་གདམ་ཚན་དེ་བརྗེ་དུས་དྲ་ངོས་དེ་རང་འགུལ་གྱིས་ཕྱིར་ཐོན་ཡོང་།

en: Monthly archive
bo: ཟླ་རེར་ཡིག་ཚགས

en: Length is shorter than
bo: རིང་ཚད་དེ་ལས་ཐུང་བ

en: shorter than
bo: དེ་ལས་ཐུང་བ

en: Length is longer than
bo: རིང་ཚད་དེ་ལས་རིང་བ

en: longer than
bo: དེ་ལས་རིང་བ

en: revision user
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་སྤྱོད་མཁན

en: Exposed form
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག

en: Cancel account
bo: ཐོ་ཁོངས་བསུབ་པ

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
bo: རྒྱུན་ལྡན་གྱི་སྦྲེལ་གནས་སུ་སྤྱོད་པའི་ཚད་ལྡན་གྱི་དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན་གྱི་སྦྲེལ་ཐག་མངོན་པ། དེ་ལྟ་ཀློག་བྱེད་མཁན་ལ་དཔྱད་གཏམ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱས་ཆོག་པའི་སྤྱོད་དབང་ཡོད་སྐབས་སུ་ཁོ་ན་སྟོན་ངེས།

en: Inherit pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་རྒྱུན་འཛིན་བྱེད་པ

en: Full content
bo: ནང་དོན་ཡོངས

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bo[0]: ཁྱེད་ཀྱིས་ཡིག་འབྲུ་@count་དང་ཡང་ན་དེའི་ཡན་གྱི་གནད་ཚིག་ངེས་ཅན་ཞིག་ངེས་པར་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Entity ID
bo: དངོས་གཟུགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Image style
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: Exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ།

en: Displays Reorder
bo: གོ་རིམ་བསྐྱར་སྒྲིག་སྟོན་པ

en: Remove this display
bo: མངོན་འཆར་འདི་བསུབ་པ

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
bo: ཚོ་ཁག 0 དང་ཚོ་ཁག1 དང་ཚོ་ཁག 2 ཞེས་པ་དང་ཡང་ན་ཚོ་ཁག 0 རམ་ཚོ་ཁག1གམ་ཚོ་ཁག2 ཞེས་པ་སོགས

en: Default group
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཚོགས་པ

en: Group @group
bo: ཚོ་ཁག་@group

en: Configure group settings for @type %item
bo: @type %item་གི་ཚོ་ཁག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Basic exposed form
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་ཕྱིར་མངོན་གྱི་རེའུ་མིག

en: Input required
bo: ནང་འཇུག་དགོས་པ

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག་ཞིག་སྟེ། རེའུ་མིག་ཏུ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ནང་འཇུག་ཡོད་པའི་སྐབས་ཁོ་ནར་མཐོང་རིས་ཞིག་སྟོན་པ།

en: Display all items
bo: ནང་ཚན་ཡོངས་མངོན་པ

en: Display all items that this view might find
bo: མཐོང་རིས་འདི་རྙེད་ཐུབ་པའི་རྣམ་གྲངས་ཡོངས་སྟོན་པ

en: Display a specified number of items
bo: གྲངས་ཚད་ངེས་གཏན་གྱི་རྣམ་གྲངས་སྟོན་པ

en: Display a limited number items that this view might find.
bo: མཐོང་རིས་འདིས་རྙེད་ཐུབ་པའི་རྣམ་གྲངས་ནས་འགའ་ཞིག་སྟོན་པ།

en: Name (raw)
bo: མིང༼བཅོས་མེད་པ༽

en: Machine Name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Change the machine name of this display.
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་འཕྲུལ་འཁོར་མིང་བརྗེ་བ།

en: Change settings for this pager type.
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་རིགས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་བ།

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
bo: གནས་ཁོངས་ཁག་བགོ་བ་དང་བསྡུ་རུག་༼རྩིས་རྒྱག་པ༽་བྱེད་དུ་འཇུག་པ།

en: Exposed form style
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་གི་བཟོ་ལྟ

en: Exposed form settings for this exposed form style.
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་བཟོ་ལྟའི་ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
bo: གལ་སྲིད་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཡོད་ན། གནས་ཁོངས་འགའ་ཞིག་སྤྱོད་མི་ཐུབ་པར་ཆགས་སྲིད། ཚོ་ཁག་བགོ་བར་བདམས་ཟིན་པའི་གནས་ཁོངས་ཡོངས་ཟིན་ཐོ་རེ་ལ་དམིགས་བསལ་གྱི་ཐོབ་གྲངས་ཡིན་པའི་རྣམ་པར་བསྡུ་རུག་བྱེད་ངེས། མཉམ་རུག་ལ་བདམས་ཟིན་པའི་གནས་ཁོངས་གཞན་དག་ལ་བྱེད་ནུས་མཁོ་སྤྱོད་བྱེད་ཐུབ། དཔེར་ན་ཁ་བྱང་ལ་བསྟུན་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཁག་བགོ་བ་དང་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་ཀྱི་གྲངས་བརྩིས་ནས་བསྐྱར་བཟློས་ཡིན་པའི་ཁ་བྱང་གི་མིང་ཐོ་བཟོ་ཐུབ།

en: Exposed Form
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག

en: Exposed form options
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་གི་གདམ་ཚན

en: Pager options
bo: དྲ་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་གདམ་ཚན

en: Display id should be unique.
bo: མངོན་འཆར་ཨང་རྟགས་ནི་མཚུངས་མེད་ཡིན་དགོས།

en: Include reset button
bo: བསྐྱར་སྒྲིག་གི་མཐེབ་ཚུད་པ

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་གིས་མནོན་མཐེབ་ཞིག་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་ཏེ་སྤྱད་ཟིན་པའི་ཕྱིར་མངོན་ཚགས་རྒྱག་ཡོངས་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ཐུབ།

en: Reset button label
bo: བསྐྱར་སྒྲིག་མཐེབ་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Exposed sorts label
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་གོ་རིམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: Exposed options
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་གདམ་ཚན

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
bo: གདམ་ཚན་འདི་ཕྱིར་བཏོན་ན་མཐོང་རིས་མངོན་སྟོན་བྱེད་དུས་སྤྱོད་མཁན་ལ་ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་ཞིག་གི་ནང་དུ་དེ་དག་གི་ཐོང་གྲངས་གཏན་འབེབ་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Expose items per page
bo: ངོས་རེ་རེའི་ནང་ཚན་མངོན་པ

en: Items per page label
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང་རེའི་རྣམ་གྲངས

en: Label to use in the exposed items per page form element.
bo: ངོས་རེའི་ཕྱིར་མངོན་ནང་ཚན་གྱི་རེའུ་མིག་གྲུབ་ཆ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཁ་བྱང་།

en: Exposed items per page options
bo: དྲ་ངོས་རེ་རེའི་ཕྱིར་མངོན་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གདམ་ཚན

en: Expose Offset
bo: ཁ་གསབ་ཕྱིར་མངོན་པ

en: Label to use in the exposed offset form element.
bo: ཕྱིར་མངོན་ཁ་གསབ་ཀྱི་རེའུ་མིག་གྲུབ་ཆ་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཁ་བྱང་།

en: All items, skip @skip
bo: ནང་ཚན་ཡོངས། @skip་སྒྱུར་བ

en: All items
bo: ནང་ཚན་ཡོངས

en: Group results together
bo: མཇུག་འབྲས་ཁག་ཏུ་བཟོ་བ

en: Authentication module
bo: ཐོབ་ཐང་ངོས་འཛིན་གྱི་མ་དཔེ

en: In database
bo: གྲངས་མཛོད་ནང་དུ

en: Update preview
bo: སྔོན་ལྟ་གསར་སྒྱུར

en: @entity:@bundle
bo: @entity། @bundle

en: Is not empty (NOT NULL)
bo: སྟོང་བ་མིན་པ༼NOT NULL༽

en: Broken/missing handler: @table > @field
bo: སྐྱོན་འཐེབ་པའམ་ཆ་ཚང་མེད་པའི་སྒྲིག་བཟོའི་ལག་ཆ། @table > @field

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
bo: སྦྲེལ་གནས་/%་དེ་མངོན་འཆར་%display་ཡི་སྦྲེལ་ལམ་ལ་བསྒྲིག་ཡོད། འདིས་ཁྱེད་ཀྱི་རེ་འདོད་སྐོར་མི་ཐུབ། ཁྱེད་ལ་སྦྲེལ་གནས་མཐོང་རིས་ཀྱི་པར་གཞི་མང་པོ་དགོས་ན། ངོས་པང་སྤྱོད་དགོས།

en: @category: @field-name
bo: @category། @field-name

en: Translate link
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཡིག་སྒྱུར་བྱེད

en: Provide a simple link to translate the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཡིག་སྒྱུར་བྱེད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Authmap ID
bo: Authmap ཨང་རྟགས

en: Authentication name
bo: ཐོབ་ཐང་ངོས་འཛིན་གྱི་མིང

en: Output machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང་ཕྱིར་འདོན་པ

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ན། ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་གནས་ནང་གི་སྦྲེལ་ཐག་དག་ཚད་ལྡན་གྱི་drupal ཐབས་ལམ་སྤྱད་ནས་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ་ལས་རང་བཟོའི་མཐོང་རིས་ཀྱི་ཐབས་ཤེས་སྤྱོད་མི་སྲིད། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་རིགས་དབྱེ་ལྟ་བའི་མ་དཔེ་ལ་བརྟེན་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་གི་སྦྲེལ་ཐག་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པར་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་དགོས་ན་ཧ་ཅང་གོ་ཆོད་པོ་ཡོད།

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་བསྣན་པའི་CSS སྒྲིག་དཔེའི་མིང་བརྗེ་བ།

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
bo: CSS སྒྲིག་དཔེ་ལ་ངེས་པར་དུ་གསལ་བྱེད་ཨང་ཀི འཕྲེད་ཐིག་བཅས་ཁོ་ན་ཡིན་དགོས།

en: Choose text
bo: ཡིག་གེ་འདེམས་པ

en: Link field
bo: གནས་ཁོངས་ལ་སྦྲེལ་བ

en: Attachment before
bo: ཟུར་སྣོན་སྔོན་དུ

en: Attachment after
bo: ཟུར་སྣོན་རྗེས་སུ

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
bo: སྒྲིག་བྱེད་@handler་ཡིས་ཟུར་སྣོན་གནས་ཁོངས་@identifier་ཁ་སྣོན་བྱེད་རྩིས་བྱས་ཀྱང་@table་ཁ་སྣོན་བྱས་མ་ཐུབ།

en: Fill up single line
bo: ཕྲེང་གཅིག་ཁ་སྐོང་བ

en: Enabled, name
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཟིན་པ། མིང་།

en: Row class
bo: ཕྲེང་གི་སྒྲིག་གཞི

en: - Use default -
bo: -སྔར་ཡོད་དེ་སྤྱོད་པ-

en: Unknown content type
bo: རྒྱུས་མེད་པའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: Changed date
bo: བཟོ་བཅོས་ཀྱི་དུས་ཚོད

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
bo: རྣམ་གྲངས་འདི་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཡོད་མེད་མཚོན་པའི Boolean རྣམ་པ

en: Human-readable name
bo: མིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང

en: Fixed value
bo: གཏན་འཇགས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Access the views administration pages.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་དོ་དམ་དྲ་ངོས་ཀྱི་བེད་སྤྱོད།

en: Bypass access control when accessing views.
bo: མཐོང་རིས་སྤྱོད་དུས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་གཡོལ་བ།

en: Add new view
bo: མཐོང་རིས་གསར་བ་ཁ་སྣོན

en: - Basic validation -
bo: -སྤྱིར་བཏང་གི་ར་སྤྲོད-

en: HTML element
bo: HTML ཡི་གྲུབ་ཆ

en: Label HTML element
bo: HTML གྲུབ་ཆ་ཁ་བྱང་འབྲི་བ

en: Place a colon after the label
bo: ཁ་བྱང་གི་མཇུག་ཏུ་: ཞིག་ཁ་སྣོན

en: Wrapper HTML element
bo: HTML གྲུབ་ཆའི་ནང་འཛུགས་ལག་ཆ

en: Add default classes
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྒྲིག་གཞི་ཁ་སྣོན

en: Use absolute path
bo: ཁ་ཚང་བའི་སྦྲེལ་ལམ་བེད་སྤྱོད

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
bo: lightbox2 ཡང་ན་javascript ཡོ་བྱད་གཞན་ནང་སྤྱོད་པའི་Rel མཚན་ཉིད་འཇོག་པ།

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
bo: ཕྱིར་ཕུད་གོ་རིམ་ཁྲོད་དུ་འཛིན་སྐྱོང་བྱེད་དགོས་པའི་དབྱེ་རྟགས་སྟོན་པ། དཔེར་ན། &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; ཡིས་pདང་brགྲུབ་ཆ་དག་འཛིན་སྐྱོང་བྱེད་ངེས།

en: Format plural
bo: མང་ཚིག་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: If checked, special handling will be used for plurality.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། མང་ཚིག་ལ་དམིགས་བསལ་གྱི་སྒྲིག་སྟངས་སྤྱོད་ངེས།

en: Text to use for the singular form.
bo: རྐྱང་ཚིག་གི་རྣམ་པ་ལ་སྤྱོད་པའི་ཡི་གེ

en: Plural form
bo: མང་ཚིག་གི་རྣམ་པ

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
bo: མང་ཚིག་རྣམ་པ་ལ་སྤྱད་པའི་ཡི་གེ @count་དེ་ཐོབ་གྲངས་བརྗེ་ངེས།

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
bo: ད་ལྟའི་དུས་ཚོད་ཀྱི་ཁ་གསབ་ཞིག་དཔེར་ན་!example1་དང་!example2་ཞེས་པ་ལྟ་བུ།

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
bo: མཐོང་རིས་འདི་ལ་མཚུངས་མེད་ཡིན་པ་དང་འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་ཞིག་སྟེ། དེ་ནི་ངེས་པར་ཏུ་ཆུང་བྲིས་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་བཅས་ལས་ཡོད་མི་རུང་།

en: Translation method
bo: ཡིག་སྒྱུར་བྱེད་སྟངས

en: Do not pass admin strings for translation.
bo: དོ་དམ་གྱི་ཡིག་ཕྲེང་དག་ཡིག་བསྒྱུར་བྱ་རྒྱུར་བཟོ་མི་ཉན།

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
bo: གལ་སྲིད་མཐོང་རིས་ཀྱི་ཁ་བྱང་དེ་སྐད་རིགས་གཞན་ཞིག་གི་ནང་དུ་བསྒྱུར་དགོས་ན། <a href="!path">རྒྱལ་སྤྱིའི་ལུགས་</a>ཀྱི་ཐུམ་བུ་ནས་མཐོང་རིས་ཀྱི་ཡིག་སྒྱུར་མ་དཔེ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ་བསམ་བཞིག་བྱས་ཆོག

en: The guid of the original imported item.
bo: ནང་འདྲེན་བྱས་ཟིན་པའི་ཐོག་མའི་ནང་ཚན་གྱི་guid།

en: Date and time of when the comment was created.
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས་དང་དུས་ཚོད།

en: Date and time of when the comment was last updated.
bo: དཔྱད་གཏམ་ཆེས་རྗེས་མར་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས་དང་དུས་ཚོད།

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
bo: དཔྱད་གཏམ་ལ་ཆོག་མཆན་ཐོབ་ཡོད་མེད༼ཡང་ན་ཞུ་དག་གི་གྲལ་ནང་དུ་ཡོད་པ༽

en: Approved comment
bo: ཆོག་མཆན་ཐོབ་པའི་དཔྱད་གཏམ

en: Last comment CID
bo: མཐའ་མཇུག་གི་དཔྱད་གཏམ་CID

en: Display the last comment of a node
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཆེས་རྗེས་མའི་དཔྱད་གཏམ་སྟོན་པ

en: Last Comment
bo: མཐའ་མཇུག་གི་དཔྱད་གཏམ

en: The last comment of a node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གི་མཐའ་མཇུག་གི་དཔྱད་གཏམ།

en: File Usage
bo: ཡིག་ཆ་བཀོལ་སྟངས

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་སྤྱོད་མཁན་ཞིག་སྟེ། རྒྱུན་པར་ཡིག་ཆ་དེ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་བྱས་པའི་དཔྱད་གཏམ་ཞིག་སྟེ། དུས་རྒྱུན་དུ་ཡིག་ཆ་འདི་ནི་དཔྱད་གཏམ་ཐོག་གི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་དཔྱད་གཏམ་གི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་འབྲེལ་བའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཞིག རྒྱུན་དུ་ཡིག་ཆ་འདི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེའི་ཐ་སྙད་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་རིགས་དབྱེའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: Taxonomy Vocabulary
bo: རིགས་དབྱེའི་སྤྱི་མིང

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་འབྲེལ་བའི་རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་ཞིག རྒྱུན་དུ་ཡིག་ཆ་འདི་རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེའི་སྤྱི་མིང་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་རིགས་དབྱེའི་སྤྱི་མིང་གི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: Machine-Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
bo: ཐ་སྙད་ཞིག་གཏོགས་པའི་སྤྱི་མིང་གི་འཕྲུལ་འཁོར་མིང་། འདི་ནི་རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད་ཞེས་པའི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྤྱི་མིང་ཞིག་ཡིན་ངེས། དེས་ཀྱང་བསྐྱར་ཟློས་འབྱུང་སྲིད།

en: term from !field_name
bo: !field_name་ཡི་ཐ་སྙད

en: Math expression
bo: ཨང་རྩིས་མཚོན་སྟངས

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
bo: རྩིས་རིག་གི་སྦྱོར་སྟངས་ལག་བསྟར་བྱས་ནས་དེ་སྟོན་པ།

en: Add destination to the link
bo: སྦྲེལ་ཐག་དེ་ལ་དམིགས་འབེན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Group column
bo: ཁག་གི་སྟར་བ

en: Group columns (additional)
bo: ཚོ་ཁག་གི་གྱེན་ཕྲེང༼ཟུར་སྣོན་བྱས་པ༽

en: Display download path instead of file storage URI
bo: ཡིག་ཆ་གསོག་འཇོག་URI་ཚབ་ཏུ་ཚུར་ལེན་སྦྲེལ་ལམ་སྟོན་པ

en: Display error message
bo: ནོར་འཁྲུལ་གྱི་བརྡ་འཕྲིན་སྟོན་པ

en: No comment
bo: དཔྱད་གཏམ་མེད

en: Comment or document this display.
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་བ་དང་ཡིག་ཆ་འགོད་པ།

en: Query settings
bo: སྒྲིག་འགོད་འདྲི་ཞིབ་བྱེད

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
bo: འདྲི་ཞིབ་ཕྱི་སྣོན་ལ་མཐོ་རིམ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: The name and the description of this display
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་མིང་དང་ཞིབ་བརྗོད

en: This display's comments
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་དཔྱད་གཏམ།

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་མིང་ངེས་པར་ཏུ་གསལ་བྱེད་ཡི་གེ་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་ཁོ་ན་ཡིན་དགོས།

en: Include all items option
bo: ནང་ཚན་ཡོངས་ཀྱི་གདམ་ཚན་ཚུད་པ

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། རྣམ་གྲངས་ཡོངས་སྟོན་པར་རྣམ་གྲངས་ལྷག་མ་ཞིག་ངོས་རེའི་རྣམ་གྲངས་ལ་འཇུག་པ།

en: All items label
bo: ནང་ཚན་ཡོངས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Disable SQL rewriting
bo: SQLབསྐྱར་འབྲི་ནུས་མེད་སྒྱུར་བ

en: Use Slave Server
bo: ཟུར་གཏོགས་ཀྱི་དྲ་བ་ཞབས་ཞུ་བ་སྤྱོད་པ

en: Field Language
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྐད་ཡིག

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱེད་ཆོག་པའི་གནས་ཁོངས་དག་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་ཡིག་ནང་དུ་མངོན་ངེས།

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་རུང་བ་ཡིན་ན་མིག་སྔའི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་མཆོང་རྒྱག་གདམ་ཐོའི་ནང་དུ་སོར་བཞག་གི་གདམ་ཚན་ལྟར་མངོན་ངེས།

en: List class
bo: སྒྲིག་དཔེ་སྟོན་པ

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
bo: མཇུག་སྡོམ་མཐོང་རིས་འདིའི་ནང་གི་རྩའི་སྦྲེལ་ལམ་གཏན་འབེབ་བྱེད་པ།
    	དཔེར་ན། http://example.com/<strong>ཁྱེད་ཀྱི_མཐོང་རིས་ཀྱི_སྦྲེལ་ལམ/archive</strong>་ལྟ་བུ།
    	མདུན་དང་རྒྱབ་ཀྱི་ཡོ་ཤད་ཡོད་མི་ཉན། གལ་སྲིད་དྲ་ངོས་འངོན་འཆར་གྱི་ནང་དུ་
    	ཐོབ་གྲངས་འདི་སྟོང་བ་ཡིན་པ་དང་ཡང་ན་སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་མ་རྙེད་ཚེ། 
    	མཐོང་རིས་ལ་འཐོབ་པའི་སྦྲེལ་ལམ་དང་པོ་དེ་རྩ་བའི་སྦྲེལ་ལམ་ལ་སྦྱོར་ངེས།

en: Approve link
bo: ཆོག་མཆན་གྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: Content access
bo: ནང་དོན་བེད་སྤྱོད

en: Content revisions
bo: ནང་དོན་གྱི་བསྒྱུར་བཅོས

en: %time hence
bo: %time་འགོ་བརྩམས་པ

en: Machine name:
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང་།

en: Bypass views access control
bo: མཐོང་རིས་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་འཛིན་གཡོལ་བ

en: No results behavior
bo: མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་པའི་བྱ་འགུལ

en: Edit @section
bo: @section་རྩོམ་སྒྲིག

en: Edit this view to add a display.
bo: མཐོང་རིས་འདི་རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་ནས་མངོན་སྟོན་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Add view from template
bo: དཔེ་གཞི་ནས་མཐོང་རིས་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: View to insert
bo: འཇུག་དགོས་པའི་མཐོང་རིས

en: The view to insert into this area.
bo: གནས་འདི་རུ་འཇུག་དགོས་པའི་མཐོང་རིས།

en: Inherit contextual filters
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་རྒྱུན་འཛིན་བྱེད་པ

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། མཐོང་རིས་འདིས་མ་ཁོངས་དང་འདྲ་བའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འཐོབ་ངེས།

en: Exception value
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་ཐོབ་གྲངས

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
bo: གལ་སྲིད་ཐོབ་གྲངས་འདི་འབྱོར་ན་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྣང་མེད་བྱེད་ངེས། དཔེར་ན། ཐོབ་གྲངས་ཡོངས་ལྟ་བུ།

en: Provide title
bo: ཁ་བྱང་མཁོ་འདོན་བྱེད

en: Override breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་བརྗེ་བ

en: Provide breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་མཁོ་འདོན་བྱེད

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་སྤྱོད་འདོད་པའི་ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་གི་མིང་འཇུག་རོགས། ཁ་བྱང་ནས་བརྒྱ་ཆའི་ཟིན་ཚད་ཀློག་པ།

en: Specify validation criteria
bo: ར་སྤྲོད་ཀྱི་ཆ་རྐྱེན་གཏན་ཁེལ་བྱོས

en: Action to take if filter value does not validate
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཀྱིས་བདེན་དཔང་མ་བྱས་ཚེ་ལག་བསྟར་བྱེད་དགོས་པའི་བྱ་འགུལ

en: Display all results for the specified field
bo: ངེས་གཏན་གྱི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་མཇུག་འབྲས་ཡོངས་སྟོན་པ

en: Display a summary
bo: མདོར་བསྡུས་ཤིག་མངོན་པ

en: Display contents of "No results found"
bo: མཇུག་འབྲས་མ་རྙེད་ཞེས་པའི་ནང་དོན་སྟོན་པ

en: Number of records
bo: ཟིན་ཐོའི་གྲངས

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྣམ་པ་འདིའི་ནང་དུ་1+2+3༼OR ལ་༽ ཡང་ན་༼AND ལ༽1,2,3 ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་འཇུག་ཆོག

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདིའི་དཔེ་མཚོན་དུ་མ་མཉམ་དུ་སྤྱོད་ཐུབ། དེ་ནི་ཐོབ་གྲངས་མང་པོ་ཞིག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་གཅིག་ལ་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་པ་དང་མཚུངས། སྒྲིག་འགོད་འདི་དང་བསྐྱར་ཟློས་ཉུང་དུ་གཏོང་ཞེས་པའི་སྒྲིག་འགོད་དང་མཐུན་སྦྱོར་མ་རེད།

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ལ་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་གྲངས་ཀ་དག་ཕྱིར་ཕུད་པ་ལས་དེས་མཐོང་རིས་ལ་ཚོད་འཛིན་མི་བྱེད།

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
bo: མིང་མཛོད་རྣམ་པ་ཡིས་ཚགས་རྒྱག་གི་ཐོབ་གྲངས་ནང་དུ་སྤྱོད་པའི་ཡིག་འབྲུའི་གྲངས་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ། དེས་མཇུག་སྡོམ་མཐོང་རིས་དེ་མིང་མཛོད་ལྟར་ནུས་པ་སླེབ་ཐུབ།

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
bo: ཚགས་རྒྱག་ཡིག་འབྲུ་ག་ཚོད་ཅིག་ཚགས་རྒྱག་དགོས། གལ་སྲིད་1 ལ་བསྒྲིག་ན། གནས་ཁོངས་ཡོངས་དང་ཚགས་རྒྱག་ཐོབ་གྲངས་ནང་གི་ཡི་གེ་དང་པོ་ནས་འགོ་བཙུགས་ནས་ཆ་སྒྲིག་པ།

en: Create a label
bo: ཁ་བྱང་ཞིག་གསར་འཛུགས

en: Enable to create a label for this field.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ནས་གནས་ཁོངས་འདིར་ཁ་བྱང་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
bo: གནས་ཁོངས་འདི་སྐུངས་ནས་འཇུག་པར་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ། ནང་རྒྱུན་དུ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཚོ་ཁག་བྱས་ནས་སྤྱོད་པ་དང་ཡང་ན་མཚོན་གྲངས་བཞིན་གནས་ཁོངས་གཞན་ཞིག་གི་ནང་དུ་སྤྱོད་པ།

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
bo: གནས་ཁོངས་འདི་བཏུམ་བྱེད་ཀྱི་HTML རྒྱུ་ཆ་འདེམས་པ། དཔེར་ན་H1་དང་H2་སོགས་ལྟ་བུ།

en: Create a CSS class
bo: CSS་སྒྲིག་གཞི་ཞིག་གསར་འཛུགས

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
bo: ཁ་བྱང་འདི་བཏུམ་བྱེད་ཀྱི་HTML རྒྱུ་ཆ་འདེམས་པ། དཔེར་ན་H1་དང་H2་སོགས་ལྟ་བུ།

en: Rewrite results
bo: མཇུག་འབྲས་བསྐྱར་འབྲི

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ནས་གནས་ཁོངས་འདིའི་ཕྱིར་འདོན་དེ་རང་བཟོའི་ཡི་གེའམ་ཚབ་བྱེད་ཀྱི་མཚོན་གྲངས་ཀྱིས་བརྗེ་བ།

en: Replace spaces with dashes
bo: འཕྲེད་ཐིག་གིས་སྟོང་ཆ་བརྗེ་བ

en: External server URL
bo: ཕྱི་རོལ་དྲ་གནས་ཀྱི་URL

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
bo: URL ཆ་ཚང་ཞིག་སྤྱད་ནས་ཕྱི་རོལ་གྱི་ཞབས་ཞུ་གནས་དང་སྦྲེལ་བ། དཔེར་ན། http://www.example.com དང་www.example.com ལྟ་བུ།

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
bo: གནས་ཁོངས་དེ་ཡིག་འབྲུའི་རིང་ཚད་མཐོ་ཤོས་ལ་བསྒྲིག་ནས་བཅད་མཚམས་བཟོ་བར་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
bo: ཡིག་ཕྲེང་གསར་བ་དག་HTML ཡི་&lt;br&gt; དབྱེ་རྟགས་ལ་སྒྱུར་བ

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཡིག་ཕྲེང་གསར་བའི་རྟགས་ཡོངས་༼དཔེར་ན། \n༽ HTML &lt;br&gt;་དབྱེ་རྟགས་ལ་སྒྱུར་ངེས།

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
bo: གལ་སྲིད་གནས་ཁོངས་ནང་དུ་གྲངས་ཀ་0་ཡོད་ཚེ། ཡི་གེའི་མཇུག་འབྲས་མེད་པ་ཞེས་པ་སྟོན་དགོས་པར་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ།

en: Time hence
bo: འགོ་རྩོམ་པའི་དུས་ཚོད

en: Time span (future dates have "-" prepended)
bo: དུས་ཡུན༼མ་འོངས་པའི་ཚེས་གྲངས་ལ་- སྔོན་དུ་བཞག་ཡོད༽

en: Time span (past dates have "-" prepended)
bo: དུས་ཡུན༼འདས་པའི་ཚེས་གྲངས་ལ་- སྔོན་དུ་བཞག་ཡོད༽

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་ཡོད་པའི་གཞི་གྲངས་དེ་ཇི་ལྟར་སྟོན་དགོས་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་རང་བཟོའི་མིང་ཐོའམ་བྱ་དངོས་གནད་ཚིག ཡང་ན་print_r ལ་ཐོན་འབྲས་ཆ་ཚང་ཞིག

en: Full data (unserialized)
bo: གཞི་གྲངས་ཆ་ཚང༼རིམ་པ་བསྒྲིག་མེད་པ༽

en: Full data (serialized)
bo: གཞི་གྲངས་ཆ་ཚང༼རིམ་པ་བསྒྲིག་ཚར་བ༽

en: A certain key
bo: ངེས་གཏན་གྱི་མཐེབ་ཞིག

en: How many different units to display in the string.
bo: ཚིག་ཕྲེང་དེ་ནང་དུ་སྡེ་ཚན་མི་འདྲ་བ་ག་ཚོད་སྟོན་དགོས།

en: Expose filter
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད་ཕྱིར་མངོན་པ

en: Hide filter
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་གབ་པ

en: Expose operator
bo: ལག་བསྟར་པ་ཕྱིར་མངོན

en: Allow the user to choose the operator.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྦྱོར་རྟགས་འདེམས་སུ་འཇུག་པ།

en: Allow multiple selections
bo: མང་པོ་འདེམས་ཆོག་པ

en: Enable to allow users to select multiple items.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྣམ་གྲངས་དུ་མ་འདེམས་ཆོག་པར་བྱེད་པ།

en: Remember the last selection
bo: མཐའ་མཇུག་གི་གདམ་གསེས་ཡིད་ལ་འཛིན་པ

en: Enable to remember the last selection made by the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཆེས་མཐའ་མཇུག་གི་གདམ་སེལ་ཡིད་ལ་བཟུང་བར་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ།

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
bo: འབྲེལ་ལམ་འདི་མེད་པའི་རྣམ་གྲངས་སྐུང་དགོས་པར་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Expose sort
bo: གོ་རིམ་མངོན་པ

en: Hide sort
bo: གོ་རིམ་གབ་པ

en: Provide description
bo: གསལ་བཤད་མཁོ་འདོན

en: Save & exit
bo: ཉར་ཚགས་བྱས་ནས་ཕྱིར་འབུད

en: Continue & edit
bo: མུ་མཐུད་དང་རྩོམ་སྒྲིག

en: Update "@title" choice
bo: @title་གདམ་ཚན་གསར་སྒྱུར།

en: Database overriding code
bo: གྲངས་མཛོད་ཚབ་བརྗེ་ལེན་གྱི་སྒྲིག་ཡིག

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
bo: * བཟོ་བཅོས་ཡོད་ཚད་གནས་སྐབས་སུ་ཉར་ཚགས་བྱས་ཡོད། ཉར་ཚགས་མནན་ནས་བཟོ་བཅོས་ཡུན་རིང་ལ་གནས་པ་དང་ཕྱིར་མཐེན་མནན་ན་མཐོང་རིས་འདོར་ངེས།

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
bo: * བཟོ་བཅོས་ཡོད་ཚད་གནས་སྐབས་སུ་ཉར་ཚགས་བྱས་ཡོད། ཉར་ཚགས་མནན་ནས་བཟོ་བཅོས་ཡུན་རིང་ལ་གནས་པ་དང་ཕྱིར་མཐེན་མནན་ན་བཟོ་བཅོས་ཡོངས་འདོར་ངེས།

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
bo: གཤམ་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་མངོན་སྟོན་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པའམ་ཡང་ན་མངོན་སྟོན་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: edit view name/description
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དང་གསལ་བཤད་རྩོམ་སྒྲིག

en: analyze view
bo: མཐོང་རིས་དབྱེ་ཞིབ་བྱེད་པ

en: clone view
bo: མཐོང་རིས་འདྲ་བཟོ

en: export view
bo: མཐོང་རིས་ཕྱིར་འདྲེན

en: revert view
bo: མཐོང་རིས་ཕྱིར་ལོག་བྱེད

en: delete view
bo: མཐོང་རིས་སུབ་པ

en: Add !display
bo: !display་སྣོན་པ

en: @display_title details
bo: @display_title་ཞིབ་ཕྲ

en: Auto preview
bo: རང་འགུལ་གྱི་སྔོན་ལྟ

en: Preview with contextual filters:
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྤྱད་ནས་སྔོན་ལྟ་བྱེད་པ།

en: :
bo: ：

en: Apply and continue
bo: བེད་སྤྱད་ནས་མུ་མཐུད

en: @current of @total
bo: @total་ནས་@current

en: All displays (except overridden)
bo: མངོན་འཆར་ཡོངས༼བརྗེས་ཚར་བ་ཕུད་པ༽

en: All displays
bo: མངོན་འཆར་ཡོངས

en: This @display_type (override)
bo: @display_type་འདི་༼བརྗེ་བ༽

en: View name and description
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དང་ཞིབ་བརྗོད

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
bo: མཐོང་རིས་འདི་ལ་དོན་སྙིང་ལྡན་པ་དང་མིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་འདོག་དགོས། སྟོང་ཆ་ཡོད་ཆོག

en: Create new filter group
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཁག་གསར་བ་འཛུགས་པ

en: Drag to add filters.
bo: དྲུད་ནས་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྣོན་པ།

en: Add and configure @types
bo: @types་ཁ་སྣོན་དང་སྒྲིག་འགོད

en: Configure @type: @item
bo: @type་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ། @item

en: Show filters on the list of views
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་ཐོ་རུ་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྟོན

en: Always show the master display
bo: དུས་ནམ་ཡང་མངོན་འཆར་གཙོ་བོ་དེ་སྟོན་པ

en: Advanced users of views may choose to see the master (i.e. default) display.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མཐོ་རིམ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་མངོན་འཆར་གཙོ་བོ༼སྔར་ཡོད་ལྟ་བུ༽ལྟ་ཐུབ།

en: Always show advanced display settings
bo: དུས་ནམ་ཡང་མཐོ་རིམ་གྱི་འཆར་ངོས་སྒྲིག་འགོད་སྟོན་པ

en: Default to showing advanced display settings, such as relationships and contextual filters.
bo: མཐོ་རིམ་མངོན་འཆར་སྒྲིག་འགོད་སྟོན་པར་སྔར་ཡོད་དུ་སྒྲིག་པ། དཔེར་ན། འབྲེལ་ལམ་དང་ནང་དོན་གོང་འོག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ལྟ་བུ།

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
bo: དགོས་མཁོ་མེད་པའི་གཅིག་འདེམས་ཀྱི་ཕྱིར་མངོན་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཐོག་གི་གང་རུང་ཞེས་པའི་ཐོབ་གྲངས་ལ་ཁ་བྱང་སྦྱོར་བ

en: Live preview settings
bo: དངོས་ཡོད་སྔོན་ལྟའི་སྒྲིག་འགོད

en: Automatically update preview on changes
bo: རང་འགུལ་གྱིས་བསྒྱུར་བཅོས་བྱས་པ་དག་སྔོན་ལྟའི་ནང་དུ་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: Above the preview
bo: སྔོན་ལྟ་ཡི་གོང་དུ

en: Below the preview
bo: སྔོན་ལྟའི་འོག་ཏུ

en: Show the SQL query
bo: SQL ཡི་འདྲི་ཞིབ་སྟོན

en: Show performance statistics
bo: ནུས་རྩལ་གྱི་སྡོམ་རྩིས་སྟོན

en: Disable JavaScript with Views
bo: མཐོང་རིས་སུ་JavaScript་ནུས་མེད་སྒྱུར་བ

en: If you are having problems with the JavaScript, you can disable it here. The Views UI should degrade and still be usable without javascript; it's just not as good.
bo: གལ་སྲིད་JavaScript ཡི་བེད་སྤྱོད་ལ་གནད་དོན་ཡོད་ཚེ། ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་ནས་དེར་ནུས་མེད་བཟོས་ཆོག མཐོང་རིས་ཀྱི་ནུས་ཚད་ཉམས་ཡོད་ཀྱང་JavaScript མེད་པར་མུ་མཐུད་དུ་སྤྱོད་ཐུབ། ཡོད་པ་ནང་བཞིན་ལེགས་པོ་མེད།

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན

en: Unformatted list
bo: རྣམ་གཞག་མེད་པའི་མིང་ཐོ

en: HTML list
bo: HTML ཡི་མིང་ཐོ

en: Contextual filters
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚག་རྒྱག་བྱེད

en: contextual filters
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚག་རྒྱག་བྱེད

en: Contextual filter
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚག་རྒྱག་བྱེད

en: contextual filter
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚག་རྒྱག་བྱེད

en: filter criteria
bo: ཚགས་རྒྱག་ཚད་གཞི

en: Filter criterion
bo: ཚགས་རྒྱག་ཚད་གཞི

en: filter criterion
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཚད་གཞི

en: The node ID.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: The content title.
bo: ནང་དོན་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: The date the content was posted.
bo: ནང་དོན་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
bo: གལ་སྲིད་མིག་སྔའི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ལྟ་ཀློག་མ་ཐུབ་ཚེ་ཁྱབ་སྤེལ་མ་བྱས་པའི་ནང་དོན་ལ་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: All nodes where a certain user has a revision
bo: བསྐྱར་བཅོས་ཞིག་ཡོད་པའི་ངེས་གཏན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྦྲེལ་གནས་ཡོངས

en: Content revision
bo: ནང་དོན་གྱི་བསྐྱར་བཅོས

en: Content revision is a history of changes to content.
bo: ནང་དོན་གྱི་བསྐྱར་བཟོ་ནི་ནང་དོན་བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་ཟིན་ཐོ་ཞིག་ཡིན།

en: Get the actual content from a content revision.
bo: ནང་དོན་བསྒྱུར་བཅོས་ལས་དངོས་ཡོད་ནང་དོན་ལེན་པ།

en: Provide a simple link to delete the content revision.
bo: ནང་དོན་གྱི་བསྒྱུར་བཅོས་བསུབ་བྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
bo: ལྟ་ཞིབ་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་ལ་བསྟུན་ནས་ནང་དོན་ཚགས་རྒྱག་པ། <strong>གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་སྦྲེལ་གནས་དེ་རྨང་གཞིའི་རེའུ་མིག་བཞིན་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་དགོས་ངེས་མིན།</strong>

en: Display the content with standard node view.
bo: ཚད་ལྡན་གྱི་མཐོང་རིས་སྦྲེལ་གནས་སྤྱད་དེ་ནང་དོན་སྟོན་པ།

en: Content ID from URL
bo: URL་ནང་གི་ནང་དོན་ཨང་རྟགས

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་བྱས་པའི་ནང་དོན་ཏེ། རྒྱུན་དུ་ཡིག་ཆ་འདི་ནང་དོན་གྱི་གནས་ཁོངས་ཤིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: Module/Theme/Theme engine
bo: མ་དཔེ་དང་བརྗོད་གཞི། བརྗོད་གཞིའི་མ་ལག

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་ཡིག་མཛོད་ནང་གི་མ་དཔེ་དང་བརྗོད་གཞི། བརྗོད་གཞིའི་མ་ལག

en: Module/Theme/Theme engine filename
bo: མ་དཔེ་དང་ཡང་ན་བརྗོད་གཞི། བརྗོད་གཞི་མ་ལག་བཅས་ཀྱི་ཡིག་ཆའི་མིང

en: Module/Theme/Theme engine name
bo: མ་དཔེ་དང་བརྗོད་གཞི། བརྗོད་གཞི་མ་ལག་བཅས་ཀྱི་ཡིག་ཆ་མིང

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
bo: རིགས་དབྱེ་ལ་གཏིང་ཚད་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ། ཟུར་བཀོད་ཀྱི་ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཐོབ་གྲངས་ཞིག་བརྒྱུད་ནས་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས༼དང་གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ༽བཟོ་བཅོས་བྱས་ཆོག

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱས་མེད་པའི་ནང་དོན་ནམ་ཡང་ན་ཡིག་སྒྱུར་ཚན་པ་ཞིག་གི་ཐོག་མའི་པར་གཞི།

en: Content that is a translation of a source translation.
bo: མ་ཡིག་ནས་ཡིག་སྒྱུར་བྱས་པའི་ནང་དོན།

en: Content authored
bo: ནང་དོན་རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པ

en: Provide serialized data of the user
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རིམ་པ་བསྒྲིག་ཟིན་པའི་གཞི་གྲངས་མཁོ་འདོན་བྱེད

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཞིག་དེ་སྣང་མེད་དུ་སྐྱུར་ཆོག་པ་དང་། འདྲི་ཞིབ་དེ་ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཀྱིས་སྒྱུར་མི་ཐུབ། ནང་དོན་གོང་འོག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཐོབ་གྲངས་དེ་URLནས་བྱུང་བ་ཡིན་ན། དེ་སྤྱད་ཆོག་པ་དང་ད་རུང་URLགི་གྲུབ་ཆ་འགའ་ཞིག་སྐྱུར་ཆོག

en: View area
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་གནས

en: Insert a view inside an area.
bo: གནས་ཁུལ་དུ་མཐོང་རིས་ཤིག་འཇུག་པ

en: Enable to override this field's links.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་སྦྲེལ་ཐག་བརྗེ་རུང་བ་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ།

en: Use field template
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་དཔེ་གཞི་སྤྱོད་པ

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ་འདེམས་རྟགས་རྒྱབ་མེད་ཚེ། field.tpl.php༼ཡང་ན་འདྲ་མཚུངས་ཞིག༽སྤྱད་ནས་གནས་ཁོངས་བེད་སྤྱོད་འཇུག་སྒོའི་སྒྲིག་དཔེ་ཁ་སྣོན་བྱེད་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིCSS དེ་སྒྲིག་དཔེ་འདི་དག་ལ་བརྟེན་མེད་ན་འདི་བྱེད་པར་འོས་སྦྱོར་མེད། གལ་སྲིད་བདམས་མེད་ཚེ། དཔེ་གཞི་སྤྱོད་མི་སྲིད།

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
bo: གདམ་ཚན་འདི་ལ་རྟགས་བརྒྱབ་ན་མངོན་འཆར་གྱི་རིགས་དང་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་དག་སྣང་མེད་བྱེད་ངེས།

en: Multiple field settings
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་སྣ་མང

en: Display all values in the same row
bo: ཕྲེང་གཅིག་གི་ནང་གི་ཐོབ་གྲངས་ཡོངས་མངོན་པ

en: Display @count value(s)
bo: ཐོབ་གྲངས་@count་མངོན་པ

en: Raw @column
bo: བསྒྱུར་མེད་པའི་@column

en: Native language
bo: ལྷན་སྐྱེས་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
bo: གལ་སྲིད་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཡོད་ཚེ། སྐད་རིགས་རང་གི་མིང་མངོན་ངེས།

en: Link this field to the original piece of content
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་ཐོག་མའི་ནང་དོན་དེ་དང་སྦྲེལ་བ

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
bo: གདམ་ཚན་འདི་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ནས་སྦྲེལ་ཐག་ཆ་ཚང་ཞིག་ཕྱིར་འདོན་པ། གལ་སྲིད་སྦྲེལ་ལམ་དེ་སྦྲེལ་ཐག་དམིགས་འབེན་གནས་ཞིག་ལ་སྤྱོད་དགོས་ཚེ་དགོས་མཁོ་ཡོད།༼གོང་གི་གནས་ཁོངས་འདི་སྦྲེལ་ཐག་བཞིན་ཕྱིར་འདོན་བྱེད་པ་ཞེས་པ་ལྟ་བུ༽

en: Link this field to its content revision
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་ནང་དོན་བཟོ་བཅོས་དང་སྦྲེལ་བ

en: Display field as the content type machine name.
bo: གནས་ཁོངས་དེ་ནང་དོན་རིགས་ཀྱི་འཕྲུལ་འཁོར་མིང་བཞིན་མངོན་པ།

en: Choose one or more content types to validate with.
bo: བདེན་དཔང་བྱེད་དགོས་པའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས་གཅིག་གམ་མང་པོ་གདམ་པ།

en: Access operation to check
bo: ལྟ་རྟོག་བྱེད་དགོས་པའི་སྤྱོད་དབང་གི་སྦྱོར་སྟངས

en: Filter value format
bo: ཐོབ་གྲངས་གི་རྣམ་བཞག་ལ་ཚགས་རྒྱག

en: Display comments
bo: དཔྱད་གཏམ་མངོན་པ

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྣམ་པ་འདིའི་ནང་དུ་1+2+3༼OR ལ་༽ ཡང་ན་༼AND ལ༽1,2,3 ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་འཇུག་ཆོག JOIN སྦྲེལ་མཚམས་ཀྱི་གྲངས་ཚད་ཞིག་དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་རྐྱེན་གྱིས་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདིས་AND་དག་OR་ཇི་བཞིན་ལག་བསྟར་བྱེད་ངེས།

en: Load default filter from term page
bo: ཐ་སྙད་ངོས་ནས་སོར་བཞག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འཇུག་པ

en: Filter value type
bo: ཐོབ་གྲངས་རིགས་ལ་ཚགས་རྒྱག

en: Include untranslated content
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱས་མེད་པའི་ནང་དོན་འདུ་བ

en: Enable to display different text for anonymous users.
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན་ལ་ཡི་གེ་མི་འདྲ་བ་མངོན་པར་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ།

en: PHP contextual filter code
bo: PHP ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྒྲིག་ཡིག

en: Change the way content is formatted.
bo: ནང་དོན་གྱི་རྣམ་གཞག་གྲུབ་ཚུལ་བརྗེ་བ།

en: Change settings for this format
bo: རྣམ་བཞག་འདིའི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་བ

en: Change the way each row in the view is styled.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་ཕྲེང་རེ་རེའི་བཟོ་ལྟ་བརྗེ་བ

en: Hide attachments in summary
bo: མཇུག་སྡོམ་གྱི་ནང་དུ་ཟུར་སྣོན་སྐུང་བ

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་གི་མདོར་བསྡུས་འཆར་དུས། ཟུར་སྣོན་སྟོན་དགོས་མིན་བརྗེ་བ།

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་མཇུག་སྡོམ་ཞིག་སྟོན་དུས་ཟུར་སྣོན་སྐུང་པ

en: Attachment position
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆའི་གནས

en: Block caching
bo: ལྷུ་ལག་གི་བར་གསོག

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཡིས་གདམ་བྱང་ཞིག་སྤྱོད་རྒྱུར་བསྒྲིག་ཡོད་ཀྱང་གདམ་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག་ཡི་གེ་བསྒྲིག་མེད།

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཡིས་མ་ཁོངས་ཀྱི་གདམ་བྱང་ཞིག་སྤྱོད་རྒྱུར་བསྒྲིག་ཡོད་ཀྱང་མ་ཁོངས་གདམ་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག་ཡི་གེ་བསྒྲིག་མེད།

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
bo: SQLཡི་བསྐྱར་འབྲི་བྱེད་ནུས་ནུས་མེད་བཟོ་དུས་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་བེད་སྤྱོད་node_access དང་ད་དུང་hook_query_alter() སྤྱོད་པའི་མ་དཔེ་གཞན་ཡང་ནུས་མེད་སྒྱུར་ངེས།

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
bo: གལ་སྲིད་གདམ་ཚན་འདི་ནུས་མེད་བཟོས་ན། འཕྲེད་ཕྲེང་གཅིག་གི་ནང་དུ་རྣམ་གྲངས་དང་མཚུངས་པའི་རེའུ་མིག་གི་མིག་ཁུང་༼<TD>༽ཡོད་པའི་དྲ་མིག་ཞིག་ཡོད་ངེས། དེ་ནུས་མེད་བཟོས་ན་CSS གནོད་དོན་འཕྲད་སྲིད།

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་རུང་བ་ཡིན་ན་མིག་སྔའི་འབྲེལ་ཡོད་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་མཆོང་རྒྱག་གདམ་ཐོའི་ནང་དུ་སོར་བཞག་གི་གདམ་ཚན་ལྟར་མངོན་ངེས།

en: All storage
bo: གསོག་འཇོག་ཡོངས

en: All status
bo: གནས་སྟངས་ཡོངས

en: No tags
bo: དབྱེ་རྟགས་མེད

en: No views match the search criteria.
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་ཆ་རྐྱེན་དང་མཐུན་པའི་མཐོང་རིས་མེད།

en: Create view from template @template
bo: དཔེ་གཞི་@template་ལས་མཐོང་རིས་གསར་འཛུགས

en: The view has been reverted.
bo: མཐོང་རིས་འདི་ཕྱིར་ལོག་བྱས་ཟིན།

en: This action will permanently remove the view from your database.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་ཡིས་དུས་གཏན་དུ་མཐོང་རིས་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་གྲངས་མཛོད་ནས་སུབ་ངེས།

en: Create a page
bo: དྲ་ངོས་ཤིག་གསར་འཛུགས

en: Create a menu link
bo: འདེམས་བྱང་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་གསར་འཛུགས

en: Include an RSS feed
bo: RSS ཡི་བསྡུས་བརྗོད་ཞིག་ཚུད་པ

en: Feed path
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Feed row style
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ

en: Create a block
bo: ལྷུ་ལག་ཞིག་གསར་འཛུགས

en: of fields
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་

en: tagged with
bo: རྟགས་འགོད་ས

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
bo: create_view ལ་བདེན་དཔང་བྱས་མེད་པའི་ཐོབ་གྲངས་སྤྱད་ནས་མཐོང་རིས་གསར་འཛུགས་བྱེད་རྩིས་བྱས།

en: Should links be displayed below each comment
bo: དཔྱད་གཏམ་རེའི་གཤམ་དུ་སྦྲེལ་ཐག་འཆར་དགོས་སམ

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
bo: སྦྲེལ་ཐག་སྦྱོར་བ༼སྤྱོད་མཁན་གྱིས་དཔྱད་གཏམ་ལ་ལན་འདེབས་ཆོག་པ་སོགས།༽

en: without links
bo: སྦྲེལ་ཐག་མི་སྦྱོར་བ

en: teasers
bo: གནད་བསྡུས

en: full posts
bo: གསར་སྤེལ་ཆ་ཚང

en: titles
bo: ཁ་བྱང

en: titles (linked)
bo: ཁ་བྱང༼སྦྲེལ་ཟིན་པ༽

en: Should links be displayed below each node
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའི་གཤམ་དུ་སྦྲེལ་ཐག་འཆར་དགོས་སམ

en: with links (allow users to add comments, etc.)
bo: སྦྲེལ་ཐག་སྦྱོར་བ༼སྤྱོད་མཁན་གྱིས་དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན་བྱེད་དུ་བཅུག་པ་ལྟ་བུ༽

en: Should comments be displayed below each node
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའི་གཤམ་དུ་དཔྱད་གཏམ་འཆར་དགོས་སམ

en: Number of hits
bo: རྡེབ་གྲངས

en: Hide view
bo: མཐོང་རིས་གབ་པ

en: @group (historical data)
bo: @group ༼སྔོན་མའི་གཞི་གྲངས༽

en: Aggregation type
bo: བསྡུ་རུག་གི་རིགས

en: Allow multiple filter values to work together
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་མཉམ་དུ་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ

en: Customize field HTML
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་HTMLརང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Customize label HTML
bo: ཁ་བྱང་གི་HTML རང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Customize field and label wrapper HTML
bo: གནས་ཁོངས་དང་ཁ་བྱང་གི་སྒྲིལ་བྱེད HTMLརང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
bo: གནས་ཁོངས་དང་ཁ་བྱང་འདི་བཏུམ་བྱེད་ཀྱི་HTML རྒྱུ་ཆ་འདེམས་པ། དཔེར་ན་H1་དང་H2ལྟ་བུ། གལ་སྲིད་རེའུ་མིག་ལྟ་བུ་གནས་ཁོངས་དང་ཁ་བྱང་མཉམ་དུ་མ་སྟོན་ན། གདམ་ཚན་དེ་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཕྱིར་འདོན་གྱི་འགོ་དང་མཇུག་གི་བར་སྟོང་ཡོངས་བསུབ་ངེས།

en: Hide rewriting if empty
bo: སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ་བསྐྱར་འབྲི་སྐུང་བ

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
bo: གལ་སྲིད་གནས་ཁོངས་འདི་སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ། བསྐྱར་དུ་བྲིས་པའི་ནང་དོན་མ་སྟོན།

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདི་མངོན་པ་དང་ཁོང་ཚོས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
bo: མཐོ་རིམ། འབྲེལ་ལམ་འདིས་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཡན་ལག་འདྲི་ཞིབ་ལ་མིང་ཁོངས་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱོས།

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
bo: མཐོ་རིམ། མཐོང་རིས་གཞན་ཞིག་སྤྱད་དེ་འབྲེལ་ལམ་གྱི་འདྲི་ཞིབ་ཡན་ལག་གསར་འདོན་བྱེད་པ། འདིས་ཚག་རྒྱག་བྱེད་དང་གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས་མང་པོ་སྤྱོད་ཐུབ་པ་བྱེད། ཁྱེད་ཀྱིས་འདིར་མཐོང་རིས་ཤིག་བདམས་ཚེ། གོང་གི་གོ་རིམ་འདེམས་ཚན་སྣང་མེད་དུ་སྐྱུར་ངེས། ཁྱེད་ཀྱི་མཐོང་རིས་ལ་ངེས་པར་ཏུ་དམིགས་བསལ་གྱི་གནས་ཁོངས་ཡིན་པའི་རྨང་གཞིའི་ཨང་རྟགས་ཡོད་དགོས་པར་མ་ཟད། གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས་ཤིག་ཀྱང་ཡོད་དགོས།

en: Generate subquery each time view is run.
bo: མཐོང་རིས་སྤྱོད་ཐེངས་རེར་ཡན་ལག་འདྲི་ཞིབ་རེ་གསར་འདོན་བྱེད།

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་གོ་རིམ་འདི་མངོན་པ་དང་ཁོང་ཚོས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
bo: ནོར་འཁྲུལ། མངོན་སྟོན་@display་ཡིས་@plugin་ཕྱི་སྣོན་ལ་ཁུངས་འདྲེན་བྱེད། ཡིན་ཡང་ཕྱི་སྣོན་དེ་སྤྱོད་མི་རུང་།

en: enable @display_title
bo: @display_title་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: clone @display_title
bo: @display_title་འདྲ་བཟོ་བྱེད

en: delete @display_title
bo: @display_title་བསུབ་པ

en: disable @display_title
bo: @display_title་ནུས་མེད་བཟོ་བ

en: Aggregation settings
bo: བསྡུ་རུག་གི་སྒྲིག་འགོད

en: Display extenders
bo: རྒྱ་སྐྱེད་བྱེད་སྟོན་པ

en: Configure aggregation settings for @type %item
bo: @type %item་ཡི་བསྡུ་རུག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
bo: ངའི་རེའུ་མིག་ལ་བརྡ་གཏོང་བ་དང་འདྲི་ཞིབ་ལ་ensure_table ཐབས་ལམ་མེད་པར་གཏན་ཁེལ་བྱེད་པ།

en: Empty display extender
bo: མངོན་སྟོན་རྒྱ་སྐྱེད་ལག་ཆ་སྟོང་བ་བཟོ་བ

en: Apply (all displays)
bo: ༼མངོན་འཆར་ཡོངས་ལ༽སྤྱོད་པ

en: Apply (this display)
bo: ༼མངོན་འཆར་འདི་ལ༽སྤྱོད་པ

en: Comments of the node
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ

en: Appears in: @bundles.
bo: མངོན་ས། @bundles.

en: @group (historical data): @field
bo: @group༼ལོ་རྒྱུས་གཞི་གྲངས༽། @field

en: Also known as: !also.
bo: ད་དུང་མིང་གཞན་ལ་!also།

en: @label (!name:!column)
bo: @label ༼!name:!column༽

en: @label:!column
bo: @label།!column

en: @label (!name:delta)
bo: @label༼!name།delta༽

en: @label:delta
bo: @label།delta

en: Delta - Appears in: @bundles.
bo: Delta མངོན་ས། @bundles

en: Content with term
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་ནང་དོན

en: Has taxonomy term ID
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་ཡོད་པ

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
bo: ནང་དོན་ལ་བདམས་ཟིན་པའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚེ་ནང་དོན་དེ་མངོན་པ།

en: Has taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོད་པ།

en: All taxonomy terms
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚད

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
bo: ནང་དོན་ལ་བདམས་ཟིན་པའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་དང་ཡང་ན་ཡན་ལག་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚེ་ནང་དོན་དེ་མངོན་པ། ཟུང་འབྲེལ་གྱི་རྙོག་འཛིང་ཡོང་སྲིད་པས་གཏིང་ཚད་མེད་པའི་པར་གཞི་དང་བསྡུར་ན་འདི་ལ་གདམ་ཚན་ཉུང་།

en: Has taxonomy term ID (with depth)
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་ཡོད་པ།༼གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ༽

en: Has taxonomy terms (with depth)
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོད་པ།༼གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ༽

en: Has taxonomy term ID depth modifier
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཨང་རྟགས་གཏིང་ཚད་ཀྱི་བཟོ་བཅོས་ལག་ཆ་ཡོད་པ།

en: @entity using @field
bo: @entity དང་@field་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་པ

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གནས་ཁོངས་འདིའི་ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་ཞིག་ཕྲེང་གཅིག་གི་ནང་དུ་སྟོན་ངེས། གལ་སྲིད་བདམས་མེད་ཚེ། གནས་ཁོངས་འདི་ནང་གི་ཐོབ་གྲངས་རེས་འཕྲེད་ཕྲེང་རེ་གསར་འཛུགས་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་ཚོ་ཁག་བཟོ་སྟངས་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་དངོས་གཞིའི་ཨང་རྟགས་ཞེས་པར་བསྟུན་ནས་ཚོལ་ཁག་བགོས་ནས་སྒྲིག་འགོད་འདིའི་ནུས་པ་ཐོན་ངེས།

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
bo: MIME ཡི་གེ༼དཔེར་ན། image/jpeg༽ ཡི་ཚབ་དུ་ཡིག་ཆའི་རིགས་མཚོན་ཐུབ་པའི་རྟགས་རིས་ཤིག་སྟོན་པ

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
bo: སྦྲེལ་གནས་ངོས་ནས་སོར་བཞག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འཇུག་པ། དེས་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་རིགས་དབྱེ་ལྷུ་ལག་ལ་ཕན་ནུས་ཡོད།

en: Display title may not be empty.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་ཁ་བྱང་སྟོང་ཡིན་མི་སྲིད།

en: Autosubmit
bo: རང་འགུལ་གྱི་ཡར་སྤྲོད

en: Automatically submit the form once an element is changed.
bo: རེའུ་མིག་གི་ནང་ཚན་ཞིག་འགྱུར་བ་ཡོད་ཚེ་རང་འགུལ་གྱིས་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་པ།

en: Hide submit button if javascript is enabled.
bo: javascript ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚེ་ཡར་སྤྲོད་མཐེབ་སྐུང་བ།

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
bo: གལ་སྲིད་བསྒྲིག་ཚེ། དཔྱད་གཏམའདི་འདྲི་ཞིབ་ཀྱི་ནང་དུ་སྒྲིག་པ་དང་SQLཞབས་ཞུ་གནས་ལ་སྐྱེལ་ངེས། འདི་ནི་ཟིན་ཐོ་འགོད་པ་དང་གནོད་དོན་སེལ་བྱེད་ལ་མཁོ།

en: Count DISTINCT
bo: DISTINCT བརྩི་བ

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
bo: ཕྲེང་ནང་གི་གནས་ཁོངས་དག་གཅིག་འཕྲོ་གཅིག་ལ་སྟོན་པ་ལས་གཅིག་གི་རྗེས་སུ་གཞན་གཅིག་མི་མངོན། གལ་སྲིད་དེ་ཚོ་ནི་ལྷུ་ལག་གི་གྲུབ་ཆ་ཡིན་ན། ལྷག་པར་ཏུ་གཞུང་དངོས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་དང་རྣམ་བཞག་བསྒྲིག་པའི་HTMLཡིན་ན། གནས་ཁོངས་དེ་དག་སྣང་མེད་བྱེད་པ་དོ་སྣང་བྱེད་དགོས།

en: Hide the "Go" button
bo: སྐྱོད་པ་ཞེས་པའི་མཐེབ་སྐུང་བ

en: Creator field
bo: གསར་འཛུགས་མཁན་གྱི་གནས་ཁོངས

en: file from !field_name
bo: !field_name་ནས་ཐོབ་པའི་ཡིག་ཆ

en: Hide empty column
bo: གྱེན་ཕྲེང་སྟོང་བ་སྐུང་བ

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
bo: TRUE དང་ཡང་ན་FALSE ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཀྱི་PHP སྒྲིག་ཡིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་འཇུག་གྲངས་དེ་ནུས་མེད་དུ་གཏོང་མ་བསམ་ན་ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཐག་ཆོས་ཡིན་པར་གཏན་ཁེལ་བྱོས། &lt;?php ?&gt་སྤྱོད་མི་ཉན། ར་སྤྲོད་བྱེད་དགོས་པའི་འཇུག་གྲངས་ནི་$argument་དང་མཐོང་རིས་ནི་$view་ཡིན་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་$handler->argument་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ནས་འཇུག་གྲངས་བརྗེ་དགོས། ཁྱེད་ཀྱིས་$handler->validated_title་བསྒྲིག་ནས་འཇུག་གྲངས་འདིའི་ཚབ་བརྗེ་བྱེད་ལ་སྤྱོད་པའི་ཁ་བྱང་བརྗེ་སྲིད།

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་མེད་ཚེ། HTML གྲུབ་ཆ་ལ་རང་བཟོ་བྱེད་པར་སྒྲིག་འགོད་བྱས་མེད་པའི་གནས་ཁོངས་ལ་མཛེས་བཟོའི་ལག་ཆ་གང་ཡང་མི་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་སྤྱད་དེ་མཐོང་རིས་ལ་སོར་བཞག་གི་དབྱེ་རྟགས་གྲངས་ཉུང་དུ་གཏོང་ཐུབ། དེ་ལྟར་བྱས་ན་CSS ཡི་བེད་སྤྱོད་སྔར་ལས་ཁག་པོ་ཡོད།

en: Link the user picture to the user's profile
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་པར་དེ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་དང་སྦྲེལ་བ།

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
bo: Drupal སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་གམ་ཡང་ན་སྦྲེལ་ཐག་མང་པོ་ཁ་གཏད་སའི་ཕྱི་རོལ་གྱི་URLཞིག དོ་སྣང་བྱ་དགོས་པ་ནི་དེས་གོང་གི་སྦྲེལ་ཐག་མངོན་སྟངས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་ངེས།

en: Overview of fields used in all views.
bo: མཐོང་རིས་ཡོངས་ཀྱིས་སྤྱོད་བཞིན་པའི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་གནད་བསྡུས།

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
bo: འབྲེལ་ལམ་འདི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སོགས་ནས་ཁུངས་འདྲེན་བྱེད་པའི་སྐབས་སྟོན་བཞིན་པའི་དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: And/Or, Rearrange
bo: དང་/ཡང་ན། བསྐྱར་དུ་སྒྲིག་པ

en: Custom admin theme for the Views UI
bo: མཐོང་རིས་འཆར་ངོས་ཀྱི་རང་བཟོའི་དོ་དམ་བརྗོད་གཞི།

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
bo: གནས་ཚུལ་ངེས་ཅན་ཞིག་གི་འོག་ཏུ་ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་UIལ་དོ་དམ་བརྗོད་གཞི་མི་འདྲ་བ་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Author uid
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི uid

en: image from !field_name
bo: !field_name ལས་བྱུང་བའི་པར་རིས།

en: First and last only
bo: ཐོག་མ་དང་རྗེས་མ་ཁོ་ན

en: Multiple-value handling
bo: ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་སྒྲིག་བྱེད

en: Filter to items that share all terms
bo: ཐ་སྙད་ཡོངས་མཉམ་སྤྱོད་བྱེད་པའི་ཐ་སྙད་ལ་བསྟུན་ནས་ཚགས་རྒྱག་པ

en: Filter to items that share any term
bo: ཐ་སྙད་གང་རུང་ཞིག་མཉམ་སྤྱོད་བྱེད་པའི་ཐ་སྙད་ལ་བསྟུན་ནས་ཚགས་རྒྱག་པ

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་དེ་མ་ལག་གིས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། བདམས་མེད་ཚེ། ཐོག་མའི་རྣམ་པ་ལྟར་མངོན་ངེས།

en: Link to user's profile
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་དང་སྦྲེལ་བ

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
bo: གལ་སྲིད་གནས་ཁོངས་འདི་སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ་དེ་སྐུང་དགོས་པར་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ། གནས་ཁོངས་ཁ་བྱང་དང་བསྐྱར་འབྲི་བྱས་པའི་ཕྱིར་འདོན་དེ་ད་དུང་མངོན་སྲིད། ཁ་བྱང་སྐུང་དགོས་ན། བཟོ་ལྟའམ་འཕྲེད་ཕྲེང་བཟོ་ལྟའི་སྒྲིག་འགོད་ལ་བདམས་རྟགས་བརྒྱབ་ནས་གནས་ཁོངས་སྟོང་བ་བྱེད་དགོས། བསྐྱར་འབྲི་བྱས་པའི་ནང་དོན་སྐུང་དགོས་ཚེ། སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ་བསྐྱར་འབྲི་སྐུང་པ་ཞེས་པའི་འདེམས་སྒྲོམ་གདམ་དགོས་པ།

en: Apostrophe
bo: སྤྱི་ཚེག༼'༽

en: Enable views performance statistics/debug messages via the Devel module
bo: གསར་སྤེལ་མ་དཔེ་ནས་མཐོང་རིས་ཀྱི་ནུས་ཚད་སྡོམ་རྩིས་དང་ཡང་ན་གནོད་སེལ་བརྡ་འཕྲིན་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Check this to enable some Views query and performance statistics/debug messages <em>if Devel is installed</em>.
bo: འདི་ལ་རྟགས་བརྒྱབ་ནས་མཐོང་རིས་འདྲི་ཞིབ་དང་ནུས་ཚད་སྡོམ་རྩིས་སམ་སྐྱོན་སེལ་བརྡ་འཕྲིན་སོགས་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ། <em>གལ་སྲིད་Devel སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཡོད་ན</em>།

en: Devel message(dpm)
bo: གསར་སྤེལ་གྱི་བརྡ་འཕྲིན ༼dpm༽

en: Devel logging (tmp://drupal_debug.txt)
bo: གསལ་སྤེལ་གྱི་ཟིན་ཐོ།༼tmp://drupal_debug.txt༽

en: Date in the form of CCYYMMDD.
bo: CCYYMMDD་རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of YYYYMM.
bo: YYYYMM རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of YYYY.
bo: YYYY རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of MM (01 - 12).
bo: MM ༼01 - 12༽རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of DD (01 - 31).
bo: DD ༼01 - 31༽ རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of WW (01 - 53).
bo: WW ༼01 - 53༽རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ལ་uidལས་མང་བའི་གནས་ཁོངས་དགོས་ན་དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན་བྱོས། རྩོམ་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ལམ

en: Last comment uid
bo: མཐའ་མཇུག་དཔྱད་གཏམ་གྱི་uid

en: Link field to the node if there is no comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་མེད་ན་གནས་ཁོངས་དེ་སྦྲེལ་གནས་ལ་སྦྲེལ་བ།

en: Convert spaces in term names to hyphens
bo: ཐ་སྙད་མིང་ནང་གི་སྟོང་ཆ་དག་འཕྲེད་ཐིག་ལ་སྒྱུར་བ

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདི་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཐོབ་གྲངས་ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཀྱི་PHP སྒྲིག་ཡིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། &lt;?php ?&gt་སྤྱོད་མི་ཉན། ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་ཏུ་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ལ་ཐོབ་གྲངས་གཅིག་རང་ཕྱིར་སློག་པ། སྤྱོད་ཆོག་པའི་འགྱུར་གྲངས་འགའ་ཞིག་སྟེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་བྱ་དངོས་ནི་$view་ཡིན་པ་དང་། འཇུག་གྲངས་སྒྲིག་བྱེད་ནི་$argument་ཡིན། དཔེར་ན། ཁྱེད་ཀྱིས་སྒྲིག་འགོད་argument->validated_title་སྤྱད་ནས་འཇུག་གྲངས་འདིའི་ཚབ་བརྗེ་བྱེད་ལ་སྤྱོད་པའི་ཁ་བྱང་བརྗེ་སྲིད།

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
bo: གལ་སྲིད་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚེ། ཁག་བགོས་པའི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཕྱིར་འདོན་དེ་འཕྲེད་ཕྲེང་ཁག་བགོ་བྱེད་ལ་སྤྱོད་ངེས།

en: Display list value as human readable
bo: མིང་ཐོའི་ཐོབ་གྲངས་དེ་མིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་རྣམ་པར་སྟོན་པ

en: Displays the link in contextual links
bo: གོང་འོག་སྦྲེལ་ཐག་ནང་དུ་སྦྲེལ་ཐག་མངོན་པ

en: Grouping field Nr.@number
bo: ཚོ་ཁག་གི་གནས་ཁོངས། Nr.@number

en: Add a read-more link if output is trimmed.
bo: ཐོན་འབྲས་བཅད་མཚམས་བཞག་ཡོད་ཚེ། དེ་ལས་མང་བ་ཀློག་པ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ཁ་སྣོན།

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། བཅད་མཚམས་བཞག་པའི་ཕྱིར་འདོན་གྱི་མཐའ་ལ་དེ་ལས་མང་བ་ཀློག་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Display field as machine name.
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང་ལྟར་གནས་ཁོངས་མངོན་པ།

en: Allow advanced user to use the embed view display. The plugin itself works if it's not visible in the ui
bo: མཐོ་རིམ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ནང་འཛུགས་བྱས་པའི་མཐོང་རིས་མངོན་འཆར་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ། ཕྱི་སྣོན་དེ་འཆར་ངོས་སུ་མངོན་མ་ཐུབ་ནའང་སོ་སོར་སྤྱད་ཆོག

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string  at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱིས་གསར་འདོན་བྱས་པའི་འདྲི་ཞིབ་ཡོད་ཚད་ལ་མཐོང་རིས་དང་མངོན་འཆར་གྱི་མིང་'view-name:display-name' ལྟར་SELECT ཡི་ཚིག་ཕྲེང་གི་མཐའ་ལ་འཇོག་ངེས། འདིས་གྲངས་མཛོད་ཞབས་ཞུ་བའི་ཟིན་ཐོའི་ནང་དུ་མཐོང་རིས་ཀྱི་འདྲི་ཞིབ་ལས་སླ་བོས་ངོས་འཛིན་བྱེད་ཐུབ། ཡིནའང་འདི་གནད་དོན་སེལ་ཐབས་ཀྱི་དོན་དུ་ཁོ་ནར་སྤྱོད་དགོས།

en: Display the user with standard user view.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་ཚད་ལྡན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་མཐོང་རིས་སྟོན་པ།

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
bo: ཐོབ་ཐང་སྤྲད་ཟིན་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལས་ལྷག་པའི་འགན་ནུས་ཡོད་པ།

en: Fields to be included as contextual links.
bo: འབྲེལ་ཡོད་སྦྲེལ་ཐག་ཏུ་སྤྱོད་པའི་གནས་ཁོངས།

en: Include destination
bo: དམིགས་འབེན་གནས་ཚུད་པ

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་བྱ་འགུལ་ཞིག་ལེགས་འགྲུབ་བྱེད་པའི་སྐབས་ཐོག་མའི་མཐོང་རིས་ལ་སྤྱོད་མཁན་དེ་ཕྱིར་སློག་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ནང་དུ་དམིགས་འབེན་ཞེས་པའི་འཇུག་གྲངས་ཤིག་འཇོག་པ།

en: Contextual Links
bo: གོང་འོག་འབྲེལ་བའི་སྦྲེལ་ཐག

en: Display fields in a contextual links menu.
bo: གོང་འོག་སྦྲེལ་ཐག་གི་གདམ་བྱང་དུ་གནས་ཁོངས་མངོན་པ།

en: @label (!name:language)
bo: @label༼!name། སྐད་ཡིག༽

en: @label:language
bo: @label། སྐད་ཡིག

en: Language - Appears in: @bundles.
bo: སྐད་ཡིག @bundles་ནང་དུ་མངོན་པ།

en: Display "Access Denied"
bo: བེད་སྤྱོད་བཀག་འགོག་བྱས་ཟིན་ཞེས་པ་སྟོན་པ

en: @date_format format
bo: @date_format རྣམ་གཞག

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
bo: གལ་སྲིད་རང་བཟོ་ཡིན་ཚེ། <a href="@url" target="_blank">PHP ལག་དེབ་</a>ནང་དུ་ཟླ་ཚེས་རྣམ་བཞག་ལ་གཟིགས་རོགས། དེ་མིན་ན། མངོན་སྟོན་བྱེད་པའི་དུས་ཚོད་ཀྱི་སྡེ་ཚན་མི་འདྲ་བ་ནང་འཇུག་བྱེད་རོགས། སོར་བཞག་ཏུ་2 ཡིན།

en: - Default site/user timezone -
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་དང་ཡང་ན་སྤྱོད་མཁན་གྱི་དུས་ཚོད་ཁུལ

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
bo: ཚོ་ཁག་བཟོས་ཟིན་པའི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱིས་སྔོན་འཛུགས་ཀྱི་ལག་བསྟར་པ་དང་ཐོབ་གྲངས་ཆ་མཛོམས་གཉིས་ནས་གཅིག་འདེམས་སུ་འཇུག་པ།

en: Filter type to expose
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་རིགས་ལ་ཚགས་རྒྱག

en: Grouped filters
bo: ཚོ་ཁག་བཟོས་ཟིན་པའི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད

en: grouped
bo: ཚོ་ཁག་བཟོས་ཟིན

en: Choose fields to combine for filtering
bo: ཚགས་རྒྱག་ཆེད་དུ་མཉམ་རུག་བྱེད་དགོས་པའི་གནས་ཁོངས་འདེམས་པ

en: @entity types
bo: རིགས་@entity

en: Enable this to sort the items within each level of the hierarchy by weight and title.  Warning: this may produce a slow query.
bo: འདི་ནུས་ཡོད་བཟོས་ནས་ལྗིད་ཚད་དང་ཁ་བྱང་ལ་བསྟུན་ནས་རིམ་པ་སོ་སོའི་ནང་དུ་ཡོད་པའི་རྣམ་གྲངས་གོ་རིམ་སྒྲིག་ངེས། ཉེན་བརྡ། འདིས་འདྲི་ཞིབ་དལ་དུ་གཏོང་སྲིད།

en: Bypass view validation
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་ར་སྤྲོད་སྣང་མེད་བྱེད་པ

en: Bypass the validation of plugins and handlers when importing this view.
bo: མཐོང་རིས་འདི་ནང་དུ་འདྲེན་དུས་ཕྱི་སྣོན་དང་སྒྲིག་བྱེད་ཀྱི་ར་སྤྲོད་ལས་གཡོལ་བ།

en: Display fields as RSS items.
bo: RSS རྣམ་གྲངས་ལྟར་གནས་ཁོངས་མངོན་པ

en: Book root from current node
bo: མིག་སྔའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དེབ་ཀྱི་རྩ་བ

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" by the parent pid.
bo: མ་ཁོངས་ཀྱི་pidབརྒྱུད་ནས་རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད་ཞེས་པའི་མཇུག་འབྲས་ལ་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: Add unrestricted, custom text or markup. This is similar to the custom text field.
bo: ཚད་བཀག་མེད་པ་དང་རང་བཟོས་བྱས་པའི་ཡི་གེའམ་དབྱེ་རྟགས་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ། འདི་དང་རང་བཟོའི་ཡི་གེ་གནས་ཁོངས་འདྲ།

en: Combine fields filter
bo: གནས་ཁོངས་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་མཉམ་སྦྲེལ་བྱེད

en: Column used for click sorting
bo: མནན་ནས་གོ་རིམ་སྒྲིག་པར་སྤྱོད་དགོས་པའི་བསྟར་བ

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
bo: ཐོག་མའི་འདྲི་ཞིབ་མཇུག་འབྲས་བར་གསོག་བྱེད་པའི་སྐར་ཆའི་ཚད།

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
bo: མངོན་ཡོད་པའི་HTML ཕྱིར་འདོན་བྱས་པ་དེ་བར་གསོག་བྱེད་པའི་སྐར་ཆའི་ཚད།

en: Custom time values must be numeric.
bo: རང་བཟོའི་དུས་ཚོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་དེ་ངེས་པར་ཏུ་ཨང་ཀི་ཡིན་དགོས།

en: Hide contextual links
bo: འབྲེལ་ཡོད་སྦྲེལ་ཐག་སྐུང་བ

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
bo: མཐོང་རིས་འདི་ལ་ནང་དོན་གོང་འོག་གི་སྦྲེལ་ཐག་སྟོན་དགོས་མིན་བརྗེ་བ།

en: Hide contextual links on this view.
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་སྟེང་གི་འབྲེལ་ཡོད་སྦྲེལ་ཐག་སྐུང་བ།

en: Display 'more' link only if there is more content
bo: ནང་དོན་དེ་ལས་མང་བ་ཡོད་དུས་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟོན

en: Leave this unchecked to display the 'more' link even if there are no more items to display.
bo: རྣམ་གྲངས་མང་པོ་མངོན་རྒྱུ་མེད་ནའང་འདི་མ་བདམས་པ་བསྐྱུར་ནས་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟོན་པ།

en: Exposed filters in block displays require "Use AJAX" to be set to work correctly.
bo: ལམ་འགུལ་ཡང་དག་སྒྲུབ་ཆེད་ལྷུ་ལག་མངོན་སྟོན་ནང་གི་ཕྱིར་མངོན་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ལ་AJAX བེད་སྤྱོད་ཞེས་པར་སྒྲིག་དགོས་ངེས

en: A lists of labels for the controls in the pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ནང་གི་སྒྲིག་བྱེད་ཀྱི་ཁ་བྱང་གི་མིང་ཐོ་ཞིག

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
bo: གལ་སྲིད་བསྒྲིག་ཡོད་ཚེ། དབྱེ་རྟགས་འདི་དག་འདྲི་ཞིབ་ལ་སྣོན་པ་དང་མ་དཔེའི་ནང་དུ་འདྲི་ཞིབ་ངོས་འཛིན་བྱེད་པར་སྤྱོད་ཆོག། འདི་འདྲི་ཞིབ་བརྗེ་རེས་བྱེད་པར་བེད་སྤྱོད་ཡོད།

en: GUID settings
bo: GUID སྒྲིག་འགོད

en: GUID field
bo: GUID གནས་ཁོངས།

en: GUID is permalink
bo: GUID ནི་ཡུན་གནས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག་ཡིན

en: Add views row classes
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་ཕྲེང་གི་སྒྲིག་དཔེ་ཁ་སྣོན

en: Add the default row classes like views-row-1 to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཕྲེང་གི་སྒྲིག་དཔེ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ། དཔེར་ན་ཐོན་འབྲས་སུ་མཐོང་རིས་ཀྱི་ཕྲེང་དང་པོ་ལྟ་བུ། ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེད་ཐབས་འདི་སྤྱད་དེ་མཐོང་རིས་ཀྱིས་སྔར་ཡོད་དུ་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་པའི་དབྱེ་རྟགས་ཀྱི་སྤྱོད་གྲངས་ཉུང་དུ་གཏོང་ཐུབ། ཡིནའང་CSS བེད་སྤྱོད་དེ་སྔོན་ལས་ཁག་པོར་འགྲོ་སྲིད།

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
bo: གདམ་སེལ་བྱེད་སྟངས་༼ཡ་དང་ཆ༽དང་། ཕྲེང་གི་སྒྲིག་དཔེ་དང་པོའམ་མཐའ་མ་ཁ་སྣོན

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
bo: ཕྲེང་དང་པོ་དང་མཐའ་མ་ལ css སྒྲིག་དཔེ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ་དང་། གདམ་སེལ་ལ་ཆ་དང་ཡ་ཡི་སྒྲིག་དཔེ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Force using fields
bo: བཙན་ཤེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་སྤྱོད་པ

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
bo: གལ་སྲིད་འཕྲེད་ཕྲེང་དང་བཟོ་ལྟའི་ཕྱི་སྣོན་གང་གིས་ཀྱང་གནས་ཁོངས་ལ་རམ་འདེགས་མེད་ཚེ། གནས་ཁོངས་འདིས་དེ་དག་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་ཐུབ། དཔེ་ན་ཁྱེད་ཀྱིས་ཁག་དཔེ་ལྟར་རིགས་བགར་ཆོག

en: Expose sort order
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས་ཕྱིར་མངོན

en: Allow the user to choose the sort order. If sort order is not exposed, the sort criteria settings for each sort will determine its order.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས་འདེམས་སུ་འཇུག་པ། གལ་སྲིད་གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས་མཁོ་མདོན་བྱས་མེད་ཚེ་གོ་རིམ་གྱི་ཚད་གཞི་སྒྲིག་འགོད་ཀྱིས་སྒྲིག་སྟངས་གཏན་ཁེལ་བྱེད་ཐུབ།

en: Include a caption for better accessibility of your table.
bo: འགྲེལ་བཤད་ཅིག་བསྣན་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་རེའུ་མིག་གི་བེད་སྤྱོད་ནུས་པ་ཇེ་ལེགས་གཏོང་བ།

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">You can disable this message at the Views settings page.</a>
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་<a href="@modules">མཐོ་རིམ་གྱི་རོགས་རམ་མ་དཔེ་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ན</a>། མཐོང་རིས་ཀྱིས་དེ་ལས་མང་བའི་རོགས་སྐྱོར་མཁོ་འདོན་བྱེད་ངེས། <a href="@hide">ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད་ངོས་ནས་བརྡ་འཕྲིན་འདི་ནུས་མེད་བཟོས་ཆོག</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">You can disable this message at the Views settings page.</a>
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་!href་ནས་མཐོ་རིམ་རོགས་འདེགས་ཀྱི་མ་དཔེ་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ན། མཐོབ་རིས་ཀྱིས་སྔར་ལས་མང་བའི་རོགས་རམ་མཁོ་འདོན་བྱེད་ངེས། <a href="@hide">ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད་ངོས་ནས་བརྡ་འཕྲིན་འདི་ནུས་མེད་བཟོས་ཆོག</a>

en: Custom output for TRUE
bo: TRUE འགྲིག་པའི་ཐོན་འབྲས་རང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Custom output for FALSE
bo: FALSE མ་འགྲིག་པའི་ཐོན་འབྲས་རང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Hide menu tab
bo: གདམ་ཐོའི་ཤོག་བྱང་སྐུང་བ

en: Detect if tar is part of the extension
bo: tar ཞེས་པ་རྒྱ་སྐྱེད་ཀྱི་གྲུབ་ཆ་ཞིག་ཡིན་མིན་ཚོར་རྟོགས་བྱེད་པ

en: Fields to be included as links.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཏུ་སྤྱོད་པའི་གནས་ཁོངས།

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་བྱ་འགུལ་དེ་ལེགས་འགྲུབ་བྱེད་པའི་སྐབས་ཐོག་མའི་མཐོང་རིས་ལ་སྤྱོད་མཁན་དེ་ཕྱིར་སློག་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ནང་དུ་དམིགས་འབེན་ཞེས་པའི་འཇུག་གྲངས་ཤིག་འཇོག་པ།

en: Left field
bo: གཡོན་གྱི་གནས་ཁོངས

en: Fields comparison
bo: གནས་ཁོངས་བསྡུར་བ

en: Compare database fields against eachother.
bo: གྲངས་མཛོད་ཀྱི་གནས་ཁོངས་ཕན་ཚུན་བསྡུར་བ་བྱེད་པ།

en: Adding functionality to administrative pages
bo: དོ་དམ་ངོས་ལ་བྱེད་ནུས་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Expanding Views functionality
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་བྱེད་ནུས་རྒྱ་སྐྱེད་པ

en: Custom date format of second date
bo: ཚེས་གྲངས་གཉིས་པའི་རང་བཟོའི་ཟླ་ཚེས་རྣམ་པ

en: If "Custom" is selected in "Second date format", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
bo: གལ་སྲིད་ཚེས་གྲངས་ཀྱི་རྣམ་བཞག་ཕལ་བའི་ནང་དུ་རང་བཟོ་ཞེས་པ་བདམས་ཚེ། <a href="@url" target="_blank">PHP ལག་དེབ་</a>ནང་དུ་ཟླ་ཚེས་རྣམ་བཞག་ལ་གཟིགས་རོགས། དེ་མིན་ན། མངོན་སྟོན་བྱེད་པའི་དུས་ཚོད་ཀྱི་སྡེ་ཚན་མི་འདྲ་བ་ནང་འཇུག་བྱེད་རོགས། སོར་བཞག་ཏུ་2 ཡིན།

en: Displays messages in the area.
bo: གནས་ཁུལ་དུ་བརྡ་འཕྲིན་མངོན་པ།

en: Improving table accessibility
bo: རེའུ་མིག་གི་བེད་སྤྱོད་ནུས་པ་ཇེ་ལེགས་གཏོང་བ

en: Creating and managing views
bo: མཐོང་རིས་གསར་སྐྲུན་དང་དོ་དམ་བྱེད་པ

en: Enabling and disabling views
bo: མཐོང་རིས་ནུས་ཡོད་དང་ནུས་མེད་སྒྱུར་བ

en: Exporting and importing views
bo: མཐོང་རིས་ནང་འདྲེན་དང་ཕྱིར་འདྲེན

en: Evaluate router path for access
bo: དྲ་ལམ་འཛུགས་བྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག་སྤྱོད་དབང་ལ་ཚོད་ལྟ་བྱེད་པ

en: Enter mathematical expressions such as 2 + 2 or sqrt(5). You may assign variables and create mathematical functions and evaluate them. Use the ; to separate these. For example: f(x) = x + 2; f(2). The result of the previous row's mathematical expression can be accessed by using the [expression] token itself.
bo: རྩིས་རིག་གི་བརྗོད་ཚུལ་2 + 2 ཡང་ན་sqrt(5) ལྟ་བུ་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་འགྱུར་གྲངས་སྒྲིག་བཀོད་དང་རྩིས་རིག་གི་བྱེད་ནུས་གསར་འཛུགས་བྱས་ནས་གྲངས་ཚད་འདོན་ཐུབ། རྟགས་; སྤྱད་ནས་བར་མཚམས་ཕྱེ་དགོས། དཔེར་ན། f(x) = x + 2; f(2)ལྟ་བུ། སྔོན་གྱི་རྩིས་རིག་བརྗོད་ཚུལ་མཇུག་འབྲས་དེ་[བརྗོད་ཚུལ]མཚོན་གྲངས་དེ་རང་སྤྱད་ནས་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ཐུབ།

en: Exported views will use Core translation by default. Enable this to always use the configured translation method.
bo: ཕྱིར་འདྲེན་མཐོང་རིས་ཀྱིས་སོར་བཞག་ཏུ་ནང་སྙིང་གི་ཡིག་བསྒྱུར་སྤྱོད་ངེས། འདི་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ནས་ནང་རྒྱུན་དུ་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པའི་ཡིག་བསྒྱུར་གྱི་ཐབས་ལམ་སྤྱོད་པ།

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
bo: ཚང་མར་སྟོང་བར་འཇོག་པ། དེ་མིན་ཚེ་ཐོག་མར་བདམས་པའི་ཐ་སྙད་དེ་སོར་བཞག་གི་གང་རུང་ཞེས་པའི་ཚབ་བྱེད་ངེས།

en: Attempt to load a revision on an unsupported entity type @entity_type.
bo: རམ་འདེགས་མེད་པའི་དངོས་གཞི་རིགས་@entity_type་ལ་བསྐྱར་བཟོ་འཇུག་རྩིས་བྱེད་པ།

en: Changed year + month
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པའི་ལོ་དང་ཟླ་བ

en: Changed year
bo: བཟོ་བཅོས་ཀྱི་ལོ

en: Changed month
bo: བཟོ་བཅོས་ཀྱི་ཟླ་བ

en: Changed day
bo: བཟོ་བཅོས་ཀྱི་ཉིན

en: Changed week
bo: བཟོ་བཅོས་ཀྱི་གཟའ་འཁོར

en: Fields to be included as ctools dropdown button.
bo: ctools མར་འཐེན་གནོན་མཐེབ་ཏུ་སྤྱོད་པའི་གནས་ཁོངས།

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing a link action.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་བྱ་འགུལ་ཞིག་ལེགས་འགྲུབ་བྱེད་པའི་སྐབས་ཐོག་མའི་མཐོང་རིས་ལ་སྤྱོད་མཁན་དེ་ཕྱིར་སློག་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ནང་དུ་དམིགས་འབེན་ཞེས་པའི་འཇུག་གྲངས་ཤིག་འཇོག་པ།

en: Include Views admin CSS
bo: མཐོང་རིས་དོ་དམ་CSS འདུ་བ

en: Add additional css to match the style of the Views admin screen.
bo: མཐོང་རིས་དོ་དམ་འཆར་ངོས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ་དང་ཆ་མཚུངས་པའི་css ཟུར་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Has taxonomy term ID with depth (using joins)
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་དང་གཏིང་ཚད་ཡོད་པ༼joins སྤྱད་ཡོད་པ༽

en: Has taxonomy terms with depth (using joins)
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་དང་གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ་ཡོད་པ།༼joins སྤྱོད་པ༽

en: Dropdown links
bo: མར་འཐེན་སྦྲེལ་ཐག

en: Displays fields in a dropdown list, like on the views listing page.
bo: མར་འཐེན་མིང་ཐོའི་ནང་དུ་གནས་ཁོངས་སྟོན་པ། དཔེར་ན་མཐོང་རིས་མིང་ཐོའི་དྲ་ངོས་ལྟ་བུ།

en: Choose which specific language to sort by. Not to be confused with the 'Language' sort handler, which sorts by language.
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་སའི་དམིགས་བསལ་སྐད་ཡིག་ཞིག་འདེམས་པ། སྐད་ཡིག་གོ་རིམ་སྒྲིག་བྱེད་དང་ནོར་མི་རུང་། དེ་ནི་སྐད་ཡིག་དང་བསྟུན་པའི་གོ་རིམ་སྒྲིག་བྱེད་ཡིན།

en: Combine multiple fields together and search by them.
bo: གནས་ཁོངས་དུ་མ་མཉམ་དུ་སྦྲེལ་བ་དང་དེ་ལ་བསྟུན་ནས་འཚོལ་བཤེར་བྱེད་པ།

en: Check this box to remove the search score from the query. This can help reduce duplicate search results when using this filter.
bo: སྒྲོམ་འདི་བདམས་ནས་འདྲི་ཞིབ་ནས་འཚོལ་བཤེར་གྲངས་དེ་བསུབ་དགོས། ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདི་སྤྱོད་དུས། བསྐྱར་ཟློས་ཀྱི་འཚོལ་ཞིབ་མཇུག་འབྲས་ཉུང་དུ་གཏོང་ཐུབ།

en: Display the user with standard user view. It might be necessary to add a user-profile.tpl.php in your theme's template folder, because the default <a href="@user-profile-api-link">user-profile</a> template doesn't show the username by default.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་ཚད་ལྡན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་མཐོང་རིས་མངོན་པ། བརྗོད་གཞིའི་དཔེ་གཞི་ཡིག་སྣོད་ནང་དུ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་ཡིག་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་དགོས་སྲིད། རྒྱུ་མཚན་ནི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་<a href="@user-profile-api-link">user-profile</a>སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་ཡིག་ཏུ་སྤྱོད་མཁན་མིང་མི་མངོན།

en: For more information, see the <a href="@views" target="blank">online documentation for the Views</a>.
bo: དེ་ལས་མང་བའི་ཆ་འཕྲིན་ལ་ལྟ་འདོད་ན་འདི་གཟིགས།  <a href="@views" target="blank">དྲ་ལམ་གྱི་མཐོང་རིས་ཡིག་ཚགས།</a>.

en: In order to create and modify your own views using the administration and configuration user interface, you will need to enable either the Views UI module in core or a contributed module that provides a user interface for Views. See the <a href="/admin/structure/views">Views UI module help page</a> for more information.
bo: དོ་དམ་དང་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་སྤྱོད་མཁན་འཆར་ངོས་སྤྱད་ནས་རང་གི་མཐོང་རིས་གསར་འཛུགས་དང་བཟོ་བཅོས་བྱེད་དགོས་ན། ཁྱེད་ཀྱིས་ནང་སྙིང་གི་མཐོང་རིས་UI མ་དཔེ་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ་དང་ཡང་ན་གཞན་གྱིས་མདོན་སྤྲོད་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཆར་ངོས་ཞིག་མཐོང་རིས་ལ་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་དགོས། དེ་ལས་མང་པོའི་ཆ་འཕྲིན་ལ་བལྟ་འདོད་ན་<a href="/admin/structure/views">མཐོང་རིས་UI མ་དཔེའི་རོགས་རམ་ངོས་ལ</a>་ལྟོས།

en: Contributed projects that support the Views module can be found in the  <a href="@views-related" target="blank">online documentation for Views-related contributed modules.</a>.
bo: མཐོང་རིས་མ་དཔེ་ལ་རམ་འདེགས་བྱེད་པའི་མི་གཞན་གྱི་ལས་གཞི་དག་<a href="@views-related" target="blank">མཐོང་རིས་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་མི་གཞན་གྱི་མ་དཔེའི་དྲ་ཐོག་ལག་ཆ་ཏུ་རྙེད་ཐུབ།</a>

en: Leave this unchecked to open the more link in the same window.
bo: འདི་མ་བདམས་པར་བསྐྱུར་ནས་དེ་ལས་མང་བ་ཡི་སྦྲེལ་ཐག་དེ་སྒྲོམ་དེ་རང་གི་ནང་དུ་ཁ་ཕྱེ་བ།
