Views (for Drupal 7) (7.x-3.24-rc1) - en to ar translation catalogue (516 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: approve
ar: موافقة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Replies
ar: الردود

en: Closed
ar: مغلق

en: List
ar: لائحة

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Last comment
ar: آخر تعليق

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: footer
ar: تذييل

en: Comments
ar: التعليقات

en: More
ar: المزيد

en: On
ar: في

en: For
ar: لـ

en: Tags
ar: وسوم

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Version
ar: النسخة

en: view
ar: عرض

en: File
ar: ملف

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Block settings
ar: إعدادات الصناديق

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Center
ar: المركز

en: Hierarchy
ar: التدرج

en: Required
ar: ضروري

en: Parent
ar: الأب

en: Depth
ar: العمق

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Book
ar: الوثيقة

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Description field
ar: حقل الوصف

en: settings
ar: إعدادات

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Field
ar: الحقل

en: header
ar: ترويسة

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Open
ar: مفتوح

en: Core
ar: النواة

en: Add new
ar: إضافة جديد

en: Views
ar: الرؤى

en: Access
ar: الوصول

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Display
ar: العرض

en: Menu
ar: القائمة

en: Teaser
ar: موجز

en: Text
ar: نص

en: Theme
ar: حلة

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Attachment
ar: المرفق

en: Picture
ar: الصورة

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Promoted
ar: مُرَقَّى

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Files
ar: الملفات

en: Error
ar: خطأ

en: Options
ar: الخيارات

en: Node
ar: العقدة

en: Number of columns
ar: عدد الأعمدة

en: Separator
ar: فاصل

en: Exclude
ar: إقصاء

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: term
ar: مصطلح

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Year
ar: السنة

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Override title
ar: تجاوز العنوان

en: Display links
ar: اعرض الروابط

en: Page
ar: الصفحة

en: Pager ID
ar: معرّف ناقل الصفحات

en: Taxonomy terms
ar: الوسوم

en: Module
ar: الوحدة

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Selected
ar: محدد

en: Aggregator category
ar: فئة التجميع

en: Aggregator feed
ar: التغذية الراجعة

en: Aggregator item
ar: عنصر المجمع

en: Custom
ar: مخصص

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Score
ar: الدرجة

en: Published
ar: منشور

en: Signature
ar: التوقيع

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: File ID
ar: معرف الملف

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Vocabulary ID
ar: المعرف ID للمعجم

en: Term
ar: المصطلح

en: Term ID
ar: معرف الوسم

en: Term name
ar: اسم المفردة

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Last login
ar: آخر تسجيل للدخول

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Widget type
ar: نوع الويدجة

en: Contains
ar: يحتوي

en: Does not contain
ar: لا يحتوي

en: Is less than
ar: أصغر من

en: Is less than or equal to
ar: أقل من أو مساو

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is greater than or equal to
ar: أكبر من أو يساوي

en: Is greater than
ar: أكبر من

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: Average
ar: متوسط

en: Count
ar: العدد

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Normal
ar: طبيعي

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: %time ago
ar: منذ %time

en: Advanced
ar: متقدم

en: Sort order
ar: الترتيب

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: Month
ar: بالشهر

en: System
ar: النظام

en: Current
ar: الحالي

en: Desc
ar: تنازلي

en: OR
ar: أو

en: node
ar: عقدة

en: Recent posts
ar: المحتوى الحديث

en: Day
ar: باليوم

en: Table
ar: جدول

en: Other
ar: آخر

en: Align
ar: المحاذاة

en: Basic
ar: الأساسي

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: Role
ar: الدور

en: Select all
ar: تحديد الكل

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Case
ar: شكل الحروف

en: Users
ar: المستخدمين

en: Referrer
ar: أحال إليه

en: Both
ar: جميعهم

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Edit view
ar: تحرير الرؤية

en: Administer views
ar: إدارة الرؤى

en: Default Views
ar: الرؤى الإفراضي

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Normal menu item
ar: عنصر القائمة العادي

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Operator
ar: العامل

en: Filters
ar: المرشحات

en: Optional
ar: اختياري

en: Exposed Filters
ar: المرشحات المكشوفة

en: Order
ar: الترتيب

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
ar: يجب أن يتكون اسم الرؤية من الحروف اللاتينية والأرقام والشرطات السفلى فقط.

en: Recent comments
ar: أحدث التعليقات

en: Random
ar: عشوائي

en: Uncategorized
ar: غير مصنف

en: Position
ar: الوضع

en: Last checked
ar: أخر تحقق

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Term description
ar: وصف المصطلح

en: fields
ar: خانات

en: Operation
ar: عملية

en: reply
ar: رد

en: Tracker
ar: المتتبع

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: with comments
ar: مع تعليقات

en: without comments
ar: بلا تعليقات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: comments
ar: تعليقات

en: Full
ar: كامل

en: Default language
ar: اللغة الافتراضية

en: Hidden
ar: مخفي

en: Approved
ar: معتمد

en: Show
ar: عرض

en: Other queries
ar: استفسارات أخرى

en: Link to content
ar: رابط المحتوى

en: in
ar: في

en: Messages
ar: الرسائل

en: Full text
ar: كامل المتن

en: Source
ar: المصدر

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Display name
ar: اسم العرض

en: Query
ar: استفسار

en: Hour
ar: الساعة

en: Minute
ar: الدقيقة

en: Second
ar: الثانية

en: Granularity
ar: النعومة

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: author
ar: مؤلف

en: AND
ar: و

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Seconds
ar: ثوان

en: Blocked
ar: ممنوع

en: or
ar: أو

en: Parent term
ar: مفردة أم

en: revert
ar: استرجاع

en: Last modified
ar: آخر تحديث

en: Reversed
ar: معكوس

en: Reverse
ar: عكس

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Unformatted
ar: غير منسق

en: RSS Feed
ar: تلقيمة RSS

en: New comments
ar: تعليقات جديدة

en: Relationships
ar: العلاقات

en: Relationship
ar: العلاقة

en: relationships
ar: العلاقات

en: Oldest first
ar: الأقدم أولاً

en: Sort criteria
ar: معايير الترتيب

en: Parent menu item
ar: عنصر القائمة الأصل

en: Sticky
ar: مثبت

en: Ok
ar: حسنًا

en: Output format
ar: نسق الخروج

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: Information
ar: معلومات

en: PHP Code
ar: كود PHP

en: Translation
ar: الترجمة

en: Translation status
ar: حالة الترجمة

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Text area
ar: مساحة نص

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Decimal
ar: عدد عشري

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Precision
ar: الدقة

en: Exceptions
ar: استثناءات

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Grid
ar: شبكة

en: Global
ar: عالمي

en: @user's picture
ar: صورة @user

en: Extension
ar: امتداد

en: Space
ar: فراغ

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Provided by
ar: موفّر من طرف

en: Rearrange
ar: إعادة الترتيب

en: empty
ar: فارغ

en: Aggregator
ar: مجمع

en: Attach to
ar: إرفاق إلى

en: Context
ar: السياق

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Identifier
ar: المعرف

en: Taxonomy vocabulary
ar: معجم الوسوم

en: Remove this item
ar: حذف العنصر

en: Page settings
ar: إعدادات الصفحة

en: Use pager
ar: استخدم ناقل الصفحات

en: Items to display
ar: عناصر للعرض

en: Offset
ar: الإزاحة

en: More link
ar: رابط المزيد

en: More link text
ar: النص الخاص برابط المزيد

en: Top level book
ar: كتاب المستوى الأعلى

en: contains
ar: يحتوي على

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: Selection type
ar: نوع الاختيار

en: No name
ar: لا يوجد اسم

en: Default order
ar: الترتيب الافتراضي

en: Or
ar: أو

en: About
ar: حول

en: Link class
ar: صنف الرابط

en: sort by @s
ar: رتب حسب @s

en: and
ar: و

en: Add @type
ar: إضافة @type

en: field
ar: حقل

en: Week @week
ar: الأسبوع @week

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: More link path
ar: مسار رابط المزيد

en: Title only
ar: العناوين فقط

en: Validator
ar: محقق الصحة

en: Debugging
ar: تصحيح الأخطاء

en: Inherit
ar: مشتق

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: Display type
ar: نوع العرض

en: translate
ar: ترجمة

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Decimal point
ar: نقطة عشرية

en: Comma
ar: فاصلة

en: Show All
ar: إظهار الجميع

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Theming information
ar: بيانات التحلية

en: This will override any other link you have set.
ar: سيلغي هذا أي رابط أخر قمت بحفظه

en: Text to display for anonymous users
ar: النص الذي يظهر للمستخدمين المجهولين

en: The size of the file.
ar: حجم الملف.

en: Per page
ar: لكل صفحة

en: Per user
ar: لكل مستخدم

en: Capitalize first letter
ar: تكبير أول حرف

en: Sum
ar: المجموع

en: sorted by
ar: تصنيف بحسب

en: No fields available.
ar: لا حقول متاحة.

en: Add comment link
ar: إضافة رابط تعليق

en: Skipping broken view @view
ar: يجري تخطي الرؤية العاطلة @view

en: Ajax callback for view loading.
ar: الرد Ajax لتحميل الرؤية.

en: Changes cannot be made to a locked view.
ar: لا يمكن إجراء تغييرات رؤية مقفلة.

en: Current date
ar: التاريخ الحالي

en: Current node's creation time
ar: تاريخ إنشاء العقدة الحالية

en: Current node's update time
ar: تاريخ تحديث العقدة الحالية

en: Do not display items with no value in summary
ar: عدم عرض العناصر التي لا قيمة لها في الملخص

en: Invalid input
ar: معلومة مدخلة غير صالحة

en: Character limit
ar: أقصى حد للحروف

en: No transform
ar: بدون تغيير

en: Upper case
ar: حروف كبيرة

en: Lower case
ar: حروف صغيرة

en: Capitalize each word
ar: تكبير كل كلمة

en: Case in path
ar: شكل الحروف في المسار

en: Transform spaces to dashes in URL
ar: تغيير المسافات إلى عوارض في المسارات URL

en: Exclude from display
ar: إقصاء من العرض

en: File size display
ar: عرض حجم الملف

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ar: النص الي يسبق الرقم مثل رموز العملات

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ar: النص الي يتبع الرقم مثل رموز العملات

en: Display as link
ar: عرض كرابط

en: Remember the last setting the user gave this filter.
ar: تذكر الاعدادات الأخيرة التي وضعها المستخدم في التصفية

en: - Any -
ar: - اختر -

en: Invalid date format.
ar: صيغة التاريخ غير صحيحة

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
ar: اذا وضعت علامة صح ستظهر فقط العناصر المختارة من هنا للمستخدم

en: View name
ar: اسم الرؤية

en: View description
ar: مشاهدة الوصف

en: Break lock
ar: كسر القفل

en: Click on an item to edit that item's details.
ar: أضغط على العنصر لتعديل بياناته

en: The title of the aggregator item.
ar: عنوان مجمع العنصر

en: The link to the original source URL of the item.
ar: الرابط لمصدرالعنوان الأصلي للعنصر

en: The author of the original imported item.
ar: مؤلف العنصر الاصلي المستورد

en: The actual content of the imported item.
ar: المحتوى الفعلي للعنصر المستورد

en: Feed ID
ar: معرف المرجع

en: The unique ID of the aggregator feed.
ar: المعرف الوحيد لمجمع المرجع

en: The title of the aggregator feed.
ar: عنوان مجمع المرجع

en: The date the feed was last checked for new content.
ar: تاريخ آخر مرة تم فيها التحقق من المرجع  بحثًا عن محتوى جديد

en: The description of the aggregator feed.
ar: وصف مجمع المرجع

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
ar: عرض عنصر المجمع باستخدام بيانات المصدر الأصلي.

en: The weight of the book page.
ar: وزن صفحة الكتاب.

en: The title of the comment.
ar: عنوان التعليق

en: Comment count
ar: عدد التعليقات

en: Filter by access.
ar: الترشيح حسب الوصول.

en: Poll
ar: استطلاع رأي

en: Total views
ar: مجموع المشاهدات

en: Views today
ar: مشاهدة اليوم

en: No user
ar: لا يوجد مستخدم

en: contact
ar: اتصال

en: Contact %user
ar: جهة الإتصال %user

en: Unknown language
ar: لغة غير معروفة

en: Current user's language
ar: لغة المستخدم الحالي

en: Default site language
ar: لغة الموقع الافتراضية

en: Dropdown
ar: القائمة المنسدلة

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ar: أخترت كلمة خاطئة. قم بتغييرها من الخيارات

en: Select terms
ar: أختر مصطلحات

en: Current language
ar: اللغة الحالية

en: To the user
ar: للمستخدم

en: Restrict to the selected roles
ar: مخصص لأدوار معينة

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
ar: اذا لم تحدد الأدوار، سيسمح لجميع المستخدمين مهما كانت أدوارهم

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
ar: عدد العناصر التي تظهر في الصفحة الواحدة. أدخل 0 اذا اردتها غير
     محدودة

en: Access restrictions
ar: قيود الوصول

en: Access options
ar: خيارات الوصول

en: Display even if view has no result
ar: عرضه ولو كانت الرؤية دون نتائج

en: Display output
ar: عرض المخرجات

en: Change theme
ar: تغيير الحلة

en: Exposed form: @view-@display_id
ar: الاستمارة المكشوفة: @view-@display_id

en: Inherit exposed filters
ar: وراثة المرشحات المكشوفة

en: Using the site name
ar: استخدام اسم الموقع

en: Use the site name for the title
ar: استخدام اسم الموقع للعنوان

en: Already exists
ar: موجود مسبقًا

en: Title is required for this menu type.
ar: العنوان مطلوب لنوع القائمة هذه.

en: RSS description
ar: وصف الـRSS

en: - All -
ar: - الكل -

en: Allow multiple values
ar: السماح بتعدد القيم

en: Filter criteria
ar: معايير الترشيح

en: Popular content
ar: المحتوى المشهور

en: Content translation
ar: ترجمة المحتوى

en: Item ID
ar: معرف العنصر

en: Sort descending
ar: التصنيف التنازلي

en: Style settings
ar: إعدادات الشكل

en: %name must be a positive integer.
ar: يجب أن يكون %name عدداً صحيحاً موجباً.

en: (first item is 0)
ar: أول عنصر هو 0

en: (start from last values)
ar: ابدأ من القيمة الأخيرة

en: Number of pages
ar: عدد الصفحات

en: Gallery page
ar: اسم المعرض

en: Content statistics
ar: احصائيات المحتوى

en: @argument title
ar: عنوان @argument

en: @argument input
ar: مُدخل @argument

en: Cancel account
ar: إلغاء الحساب

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Exposed Form
ar: الاستمارة المكشوفة

en: Exposed form options
ar: إعدادات الاستمارة المكشوفة

en: Update preview
ar: تحديث المعاينة

en: Attachment before
ar: المرفق السابق

en: Attachment after
ar: المرفق التالي

en: Fill up single line
ar: ملئ خط واحد

en: - Use default -
ar: - استخدام الافتراضي -

en: Unknown content type
ar: نوع محتوى غير معروف

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Access the views administration pages.
ar: الوصول إلى صفحات إدارة الرؤى.

en: Bypass access control when accessing views.
ar: تجاوز مراقبة خلال الوصول إلى الرؤى

en: Add new view
ar: إضافة رؤية جديدة

en: - Basic validation -
ar: - تحقق أساسي للصحة -

en: HTML element
ar: عنصر HTML

en: Place a colon after the label
ar: وضع نقطتين بعد التسمية

en: The unique ID of the aggregator item.
ar: المعرف الوحيد لمجمع العنصر

en: The guid of the original imported item.
ar: دليل العنصر الأصلي المستورد

en: Bypass views access control
ar: تجاوز مراقبة الوصول إلى الرؤى

en: No results behavior
ar: التصرف عند انعدام النتائج

en: Edit this view to add a display.
ar: تحرير هذه الرؤية لإضافة عرض.

en: Add view from template
ar: إضافة رؤية انطلاقا من قالب

en: View to insert
ar: الرؤية المراد إدراجها

en: Inherit contextual filters
ar: وراث مرشحات السياق

en: Recursion detected in view @view display @display.
ar: تم اكتشاف عودية في الرؤية @view العرض @display

en: Exception value
ar: قيمة الاستثناء

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
ar: إذا تم استقبال هذه القيمة، فسيم تجاهل المرشح؛ بمعنى "كل القيم"

en: Provide title
ar: توفير عنوان

en: Override breadcrumb
ar: استبدال مسار التنقل

en: Provide breadcrumb
ar: تزويد مسار التنقل

en: Specify validation criteria
ar: تحديد معيار التحقق من الصحة.

en: Action to take if filter value does not validate
ar: الإجراء المتخذ إذا لم تتحقق صحة المرشِح

en: Provide default value
ar: توفير قيمة افتراضية

en: Show "Page not found"
ar: إظهار محتوى "الصفحة غير موجودة"

en: Display a summary
ar: عرض ملخص

en: Display contents of "No results found"
ar: إظهار محتوى "لا توجد نتائج"

en: Number of records
ar: عدد التسجيلات

[ctx: Sort order]
en: Default sort
ar: الترتيب الافتراضي

[ctx: Sort order]
en: Date
ar: التاريخ

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ar: عددي

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
ar: أبجدي

en: Create a label
ar: إنشاء تسمية

en: Enable to create a label for this field.
ar: فعِّل لإنشاء تسمية لهذا الحقل

en: Expose operator
ar: كشف العامل

en: edit view name/description
ar: تحرير اسم/وصف الرؤية

en: Apply and continue
ar: تطبيق واستمرار

en: All displays (except overridden)
ar: كل العروض (عدا المتجاوزة)

en: All displays
ar: كل العروض

en: View name and description
ar: اسم ووصف الرؤية

en: Automatically update preview on changes
ar: تحديث المعاينة تلقائيا عند التغيير

en: Master
ar: الرئيسي

en: Display | Displays
ar[0]: عروض
ar[1]: عرض
ar[2]: عرض
ar[3]: عروض
ar[4]: عرضا
ar[5]: عرض

en: filter criteria
ar: معايير الترشيح

en: Filter criterion
ar: معيار الترشيح

en: filter criterion
ar: معيار الترشيح

en: Filter value type
ar: نوع قيمة المرشح

en: Hide view
ar: إخفاء الرؤية

en: Allow multiple filter values to work together
ar: السماح لقيم مرشِحات متعددة بالعمل جميعا

en: Customize field HTML
ar: تخصيص HTML الحقل

en: Display extenders
ar: عرض الممدِّدات

en: Empty display extender
ar: ممدِّد عرض فارغ

en: Apply (all displays)
ar: تطبيق (كل العروض)

en: Apply (this display)
ar: تطبيق (هذا العرض)

en: The date of the most recent new content on the feed.
ar: تاريخ أحدث محتوى جديد في المرجع

en: View: @view - Display: @display
ar: الرؤية: @view - العرض: @display

en: And/Or, Rearrange
ar: أو/و، إعادة الترتيب

en: Tokens related to views.
ar: الرموز المتعلقة بالرؤى.

en: The human-readable name of the view.
ar: الاسم المقروء آليا للرؤية.

en: The description of the view.
ar: وصف الرؤية.

en: The machine-readable name of the view.
ar: الاسم المقروء آليا للرؤية.

en: The title of current display of the view.
ar: عنوان العرض الحالي للرؤية.

en: The URL of the view.
ar: العنوان URL للرؤية.

en: -Select-
ar: -اختر-

en: Display the user with standard user view.
ar: عرض المستخدم باستخدام الرؤية الافتراضية.

en: Used in views
ar: مستعمل في الرؤى

en: Views plugins
ar: إضافات المشاهدات

en: Display "Access Denied"
ar: عرض "الوصول ممنوع"

en: Unfiltered text
ar: نص غير مرشح

en: Approved status
ar: حالة الموافقة

en: Link to approve comment
ar: رابط إعتماد التعليق
