Views (for Drupal 7) (7.x-3.24-rc1) - en to hu translation catalogue (1911 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: enabled
hu: engedélyezett

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: approve
hu: elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Replies
hu: Válaszok

en: Last Post
hu: Legutolsó tartalom

en: Closed
hu: Lezárt

en: List
hu: Lista

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Last comment
hu: Utolsó hozzászólás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: footer
hu: lábléc

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: On
hu: Be

en: For
hu: Mire vonatkozóan

en: Tags
hu: Címkék

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Version
hu: Verzió

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Center
hu: Középen

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Required
hu: Szükséges

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Description field
hu: Leírás mező

en: settings
hu: beállítások

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Field
hu: Mező

en: header
hu: fejléc

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Open
hu: Nyitott

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Menu
hu: Menü

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: ID
hu: Azonosító

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Picture
hu: Kép

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Promoted
hu: Címlapon

en: User
hu: Felhasználó

en: Continue
hu: Folytatás

en: Files
hu: Fájlok

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Node
hu: Tartalom

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: term
hu: kifejezés

en: All
hu: Mind

en: Access log
hu: Hozzáférési napló

en: Active
hu: Aktív

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Page
hu: Oldal

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómiakifejezések

en: Module
hu: Modul

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Selected
hu: Kiválasztott

en: Aggregator category
hu: Hírolvasó kategória

en: Aggregator feed
hu: Hírolvasó csatorna

en: Aggregator item
hu: Hírolvasó elem

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétéve

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Log message
hu: Üzenet

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Average
hu: Átlag

en: Count
hu: Mennyiség

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Normal
hu: Általános

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: %time ago
hu: %time óta

en: Advanced
hu: Haladó

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Caching
hu: Gyorsítótárazás

en: Month
hu: Hónap

en: System
hu: Rendszer

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Desc
hu: Csökk

en: OR
hu: VAGY

en: node
hu: tartalom

en: Recent posts
hu: Friss bejegyzések

en: Recent posts for %1
hu: %1 friss tartalmai

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Other
hu: Egyéb

en: Align
hu: Igazítás

en: Basic
hu: Alap

en: List type
hu: Lista típusa

en: Role
hu: Szerepkör

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Case
hu: Ügy

en: Users
hu: Felhasználók

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Both
hu: Mindkettő

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Edit view
hu: Nézet szerkesztése

en: Administer views
hu: Nézetek adminisztrációja

en: Existing Views
hu: Létező nézetek

en: Default Views
hu: Alapértelmezés szerinti nézetek

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Exposed Filters
hu: Felfedett szűrők

en: Order
hu: Rendelés

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A nézet neve csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: Recent comments
hu: Friss hozzászólások

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Last checked
hu: Utoljára ellenőrizve

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: Profile
hu: Profil

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: fields
hu: mezők

en: Operation
hu: Művelet

en: reply
hu: válasz

en: Tracker
hu: Követő

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: with comments
hu: hozzászólásokkal

en: without comments
hu: hozzászólások nélkül

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: comments
hu: hozzászólások

en: Full
hu: Teljes

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Approved
hu: Elfogadott

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések

en: Link to content
hu: Hivatkozás a tartalomra

en: Timer
hu: Időzítő

en: in
hu: ebben

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Source
hu: Forrás

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Display name
hu: Megjelenített név

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Block name
hu: Blokknév

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Második

en: Granularity
hu: Finomság

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Link label
hu: Hivatkozás felirata

en: author
hu: szerző

en: AND
hu: ÉS

en: views
hu: nézetek

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: What links here
hu: Ami ide hivatkozik

en: Seconds
hu: Másodperc

en: Blocked
hu: Zárolt

en: or
hu: vagy

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: revert
hu: visszaállítás

en: All tags
hu: Minden címke

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Reversed
hu: Fordított

en: Reverse
hu: Fordított

en: Not published
hu: Rejtett

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Plural
hu: Többes szám

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: Oldest first
hu: Régebbiek előre

en: Sort criteria
hu: Rendezési szempont

en: Base path
hu: Bázis útvonal

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Translations
hu: Fordítások

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Storage
hu: Tárolás

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Information
hu: Információ

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Translation
hu: Fordítás

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Text area
hu: Szövegdoboz

en: Used in
hu: Ez használja

en: Decimal
hu: Decimális

en: Precision
hu: Pontosság

en: Exceptions
hu: Kivételek

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Grid
hu: Rács

en: Global
hu: Általános

en: Image gallery
hu: Galéria

en: ...
hu: …

en: Thread
hu: Szál

en: @user's picture
hu: @user képe

en: Title text
hu: Cím szövege

en: Distinct
hu: Különböző

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Space
hu: Szóköz

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Provided by
hu: Biztosítja:

en: Aggregate
hu: Összevonás

en: <Any>
hu: < Bármely >

en: Rearrange
hu: Újrarendezés

en: empty
hu: üres

en: All types
hu: Minden típus

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Pager
hu: Lapozó

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: contains
hu: tartalmazza

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Data
hu: Adat

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: No name
hu: Nincs név

en: Default order
hu: Alapértelmezés szerinti sorrend

en: Or
hu: Vagy

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: About
hu: Leírás

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: and
hu: és

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Not promoted
hu: Nincs a címlapon

en: Not sticky
hu: Nem kiemelt

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Parent comment
hu: Szülő hozzászólás

en: The parent comment.
hu: A szülő hozzászólás.

en: Author's website
hu: A szerző weboldala

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hu: Megjeleníti egy hozzászólás mélységét, ha az szálakba rendezett.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hu: Rendezés szálankénti sorrend szerint. Ez a gyermek hozzászólásokat együtt tartja a szüleikkel.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít egy válasz beküldéséhez.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Link this field to its user or an author's homepage
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználó vagy egy szerző webhelyére

en: Newest first
hu: Legújabb elöl

en: field
hu: mező

en: nodes
hu: tartalmak

en: Formatter
hu: Formázó

en: Week @week
hu: Hét @week

en: Target
hu: Cél

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: The taxonomy vocabulary ID
hu: A taxonómia szótár azonosítója

en: Radios
hu: Választógombok

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Embed
hu: Beágyazás

en: The language the content is in.
hu: A nyelv, amelyen a tartalom van.

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: More link path
hu: Tovább hivatkozás útvonal

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Title only
hu: Csak cím

en: Not defined
hu: Nem meghatározott

en: Validator
hu: Érvényesítő

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: Category ID
hu: Kategória azonosítója

en: Invalid display id @display
hu: Érvénytelen megjelenítési azonosító @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
hu: Hiba: @table > @field kezelője nem létezik.

en: Do not use a relationship
hu: Ne használjon kapcsolatot

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: The cache has been cleared.
hu: A gyorsítótár törölve lett.

en: of
hu: /

en: Title field
hu: Cím mező

en: translate
hu: lefordít

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Hide submit button
hu: Elküldés gomb elrejtése

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hu: Hozzéférés biztosítása a felhasználóknak a megadott jogosultsági kifejezéssel.

en: Comma
hu: Vessző

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Uses
hu: Használat

en: Comments are responses to node content.
hu: A hozzászólások válaszok a tartalomra.

en: Users who have created accounts on your site.
hu: Felhasználók, akik fiókot hoztak létre a webhelyen.

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Theming information
hu: Sminkelési információ

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Do not cache
hu: Ne gyorsítótárazza

en: Link this field to its user
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználóra

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
hu: Az érték felülírása a be nem jelentkezett látogatóknak történő megjelenítéskor

en: Text to display for anonymous users
hu: Be nem jelentkezett felhasználóknak megjelenített szöveg

en: Use default RSS settings
hu: Az alapértelmezés szerinti RSS beállítások használata

en: Title plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Front page feed
hu: Kezdőoldal hírcsatorna

en: The node ID of the node.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: No role
hu: Nincs szerepkör

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Link this field
hu: Ez a mező hivatkozzon

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Localization
hu: Honosítás

en: Cache once for everything (global)
hu: Egyszer gyorsítótáraz mindent (globális)

en: Per page
hu: Laponként

en: Per role
hu: Szerepkörönként

en: Per role per page
hu: Laponként és szerepkörönként

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: Per user per page
hu: Felhasználónként és laponként

en: Has Avatar
hu: Avatar van?

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: Uid
hu: Felhasználóazonosító

en: Custom text
hu: Egyéni szöveg

en: Sum
hu: Összegzés

en: Show title
hu: Cím megjelenítése

en: sorted by
hu: rendezés szempontja

en: Not Approved
hu: Nem elfogadott

en: Remove group
hu: Csoport törlése

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: Content author
hu: Tartalom szerzője

en: Numeric
hu: Szám

en: Custom URL
hu: Egyéni webcím

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: Add comment link
hu: Új hozzászólás hivatkozás

en: Broken handler @table.@field
hu: Sérült kezelő @table.@field

en: Skipping broken view @view
hu: @view sérült nézet kihagyása

en: Ajax callback for view loading.
hu: AJAX visszahívás a nézet betöltéséhez.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hu: A változások nem érvényesíthetőek a zárolt nézeteken.

en: Create customized lists and queries from your database.
hu: Egyéni listákat és lekérdezéseket hoz létre az adatbázisból.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hu: Adminisztrációs felület a nézetekhez. E modul nélkül nem lehet létrehozni vagy szerkeszteni a nézeteket.

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
hu: Ennek az elemnek a kezelője hibás, vagy hiányzik. Ha a kezelőt egy modul biztosítja és tiltva lett, akkor a modul engedélyezése visszaállíthatja. Egyéb esetekben az elem valószínűleg törölhető.

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Current node's creation time
hu: Az aktuális tartalom létrehozási ideje

en: Current node's update time
hu: Az aktuális tartalom módosítási ideje

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Fail basic validation if any argument is given
hu: Sikertelen alapellenőrzés, ha meg van adva argumentum

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
hu: A mező bejelölése arra használható, hogy a szükségesnél több argumentummal rendelkező nézeteknél elbukjon az ellenőrzés.

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Case in path
hu: Betűk az útvonalban

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

en: Exclude from display
hu: Ne legyen megjelenítve

en: Rewrite the output of this field
hu: Mező kimenetének felülírása

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A mezőhöz megjelenített szöveg. HTML is használható. Megadhatóak adatok a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: Output this field as a link
hu: Mező megjelenítése hivatkozásként

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező hivatkozásként lesz kezelve. A célt lentebb kell megadni.

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A hivatkozás Drupal útvonala vagy webcíme. Megadhatóak adatok ebből a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: The CSS class to apply to the link.
hu: A hivatkozáshoz használt CSS osztály.

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás előtt megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás után megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: Trim this field to a maximum length
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: Trim only on a word boundary
hu: Csonkolás kizárólag szóhatároknál

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor ez a mező csak szóhatároknál lesz csonkolva. Ez biztosítja a megadott legnagyobb méret, vagy kevesebb karakter megjelenítését. Ha nincsenek szóhatárok, akkor egy mezőt üresre is csonkolhat.

en: Add an ellipsis
hu: Ellipszis hozzáadása

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
hu: Ha ez be van kapcsolva, és a mező csonkolva lett, akkor „...” lesz hozzáadva.

en: Strip HTML tags
hu: HTML jelölők eltávolítása

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor minden HTML jelölés el lesz távolítva.

en: Field can contain HTML
hu: A mező tartalmazhat HTML kódot

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
hu: Bejelölt állapotban a HTML javítása le fog futni, hogy a HTML jelölések biztosan helyesen legyenek lezárva a csonkolás után.

en: File size display
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Formatted (in KB or MB)
hu: Formázott (KB vagy MB)

en: Raw bytes
hu: Nyers bájtok

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Eltelt idő ("ennyi ideje:" előtaggal)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Simple separator
hu: Egyszerű elválasztó

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: When checked, the operator will be exposed to the user
hu: Ha be van kapcsolva, akkor az operátor látható lesz a felhasználó számára.

en: Operator identifier
hu: Műveleti jel azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt az operátort.

en: Filter identifier
hu: Szűrő azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt a szűrőt. Nem lehet üres.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
hu: Ez a felfedett szűrő nem kötelező és lehetővé teszi, hogy a beállításait ne kelljen módosítani.

en: Remember
hu: Nem felejt

en: Remember the last setting the user gave this filter.
hu: Emlékezzen a felhasználó által utoljára megadott beállításra.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
hu: Az azonosító szükséges, ha a szűrő felfedett.

en: This identifier is not allowed.
hu: Ez az azonosító nem megengedett.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: exposed
hu: felfedett

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: not in
hu: nincs ebben

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: Require this relationship
hu: Megkövetelt kapcsolat

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
hu: A finomság a legkisebb egység, ami annak eldöntésére használható, hogy két dátum egyezik-e. Például, ha a finomság „Év”, akkor minden dátum 1999-ben, attól függetlenül, hogy 1999-ben mikorra esik, ugyannak a dátumnak lesz tekintve.

en: Broken
hu: Sérült

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: These queries were run during view rendering:
hu: A nézet megjelenítése alatt a következő lekérdezések történtek:

en: This display has no path.
hu: Ennek a megjelenítésnek nincs útvonala.

en: Query build time
hu: Lekérdezés összeállítási ideje

en: Query execute time
hu: A lekérdezés végrehajtási ideje

en: View render time
hu: A nézet megformázásának ideje

en: No query was run
hu: Nem futott lekérdezés

en: Unable to preview due to validation errors.
hu: Az előnézet érvényesítési hibák miatt sikertelen.

en: View name
hu: Nézet neve

en: View description
hu: Nézet leírása

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
hu: Ez a leírás fog megjelenni a <em>Views</em> adminisztrációs kezelőfelületén, itt lehet jellemezni a nézetet.

en: View tag
hu: Nézet címkéje

en: The view has been deleted.
hu: A nézet törlése megtörtént.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
hu: %name nézet zárolása biztosan feloldható?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
hu: !user által végrehajtott összes módosítás elveszik a zárolás feloldásával!

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
hu: Zárolás feloldva. Mostantól szerkeszthető a nézet.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
hu: Itt lehet megadni a nézet nevét, ha az eltér a nézet forrásában szereplőtől. Üresen hagyva az eredeti név lesz használva.

en: Paste view code here
hu: A nézet kódjának helye

en: Unable to interpret view code.
hu: A nézet kódja nem értelmezhető.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
hu: Már létezik nézet ezen a néven. Másik nevet kell választani.

en: Display plugin @plugin is not available.
hu: @plugin megjelenítő bővítmény nem elérhető.

en: Style plugin @plugin is not available.
hu: @plugin stílus bővítmény nem elérhető.

en: Row plugin @plugin is not available.
hu: @plugin sor bővítmény nem elérhető.

en: @type handler @table.@field is not available.
hu: @type kezelő @table.@field nem elérhető.

en: Unable to import view.
hu: A nézet nem importálható.

en: Click on an item to edit that item's details.
hu: Az elemre kattintva szerkeszthetőek annak részletei.

en: Go to the real page for this display
hu: Ugrás a megjelenítés valódi oldalára

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Missing style plugin
hu: Hiányzó stílusbővítmény

en: Change settings for this style
hu: Stílus beállításainak módosítása

en: View analysis
hu: Nézet elemzése

en: Configure @type
hu: @type beállítása

en: Rearrange @type
hu: @type átrendezése

en: Broken field @id
hu: @id sérült mező

en: There are no @types available to add.
hu: @types nem érhető el a hozzáadáshoz.

en: Configure extra settings for @type %item
hu: @type %item részletesebb beállítása

en: Configure summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának beállítása

en: Clear Views' cache
hu: A <em>Views</em> gyorsítótárának törlése

en: Add Views signature to all SQL queries
hu: A <em>Views</em> aláírásának elhelyezése minden SQL lekérdezésben

en: Disable views data caching
hu: A <em>Views</em> adatok gyorsítótárazásának letiltása

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
hu: A <em>Views</em> a teljesítmény növelése érdekében gyorsítótárazza a táblák, a modulok és az elérhető nézetek adatait. Ennek bejelölésével a <em>Views</em> átugorja ezt a gyorsítótárat és mindig újraépíti ezeket az adatokat, amikor szükség van rájuk. Ennek komolyan ronthatja a webhely teljesítményét.

en: Show other queries run during render during live preview
hu: A létrehozás alatti egyéb lekérdezések mutatása az élő előnézetben

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
hu: A Drupalnak lehetősége van több lekérdezés lefuttatására a nézet létrehozása alatt. Ennek a doboznak a bejelölése minden, a nézet létrehozása alatt futtatott lekérdezést meg fog jeleníteni az élő előnézet részeként.

en: Error: missing @component
hu: Hiba: @component hiányzik

en: View analysis can find nothing to report.
hu: A nézet elemzése nem talált semmilyen hibát.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
hu: Ennek a nézetnek csak egy alapértelmezés szerinti megjelenítése van, ezért nem helyezhető el akárhol a webhelyen. Hozzá kell adni egy oldal vagy egy blokk megjelenítést.

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Default settings for this view.
hu: A nézet alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menühivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint csatorna, például egy RSS hírcsatorna.

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: Displays rows as an HTML list.
hu: Sorok megjelenítése HTML listaként.

en: Displays rows in a grid.
hu: Sorok megjelenítése rácsban.

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Displays the default summary as a list.
hu: Megjeleníti az alapértelmezés szerinti összegzést, mint egy lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hu: Formázás nélkül jeleníti meg az összegzést egymás utáni, vagy a beágyazott lehetőséggel.

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Will be available to all users.
hu: Elérhető lesz minden felhasználó számára.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hu: A hozzáférés biztosítva lesz a meghatározott szerepkörök bármelyikébe tartozó felhasználók számára.

en: No caching of Views data.
hu: Nézetek gyorsítótárazásának kikapcsolása

en: Time-based
hu: Idő-alapú

en: Simple time-based caching of data.
hu: Az adatok egyszerű, idő-alapú gyorsítótárazása.

en: sort criteria
hu: rendezési szempont

en: Sort criterion
hu: Rendezési szempont

en: sort criterion
hu: rendezési szempont

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
hu: Hírolvasó elemeket külső RSS, vagy Atom hírforrásokból lehet beemelni.

en: The title of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem címe.

en: The link to the original source URL of the item.
hu: Az elem eredeti webcímére mutató hivatkozás.

en: The author of the original imported item.
hu: Az átvett elem eredeti szerzője.

en: The actual content of the imported item.
hu: Az átvett elem jelenlegi tartalma.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
hu: Az eredeti hírcsatorna elem beküldési dátuma. (Néhány csatornánál ez a beillesztés ideje lehet.)

en: Feed ID
hu: Hírcsatorna azonosító

en: The unique ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: The link to the source URL of the feed.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna webcímére.

en: The date the feed was last checked for new content.
hu: Az a dátum, amikor a hírcsatornán utoljára ellenőrizve lettek az új tartalmak.

en: The description of the aggregator feed.
hu: A hírolvasó csatorna leírása.

en: The unique ID of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória címe.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hu: A hírolvasó elem megjelenítése az eredeti forrásból származó adat használatával.

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hu: A könylap súlya a hierarchiában. A legfelső szintű könyveknek 1 a súlya.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The comment ID of the field
hu: A mező hozzászólás azonosítója

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve. Megjeleníthető a hozzászólás szerzőjének webhelyére mutató hivatkozásként.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapcíme. Megjeleníthető hivatkozásként. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Provide a simple link to view the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás megtekintéséhez.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás törléséhez.

en: The User ID of the comment's author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Parent CID
hu: Szülő hozzászólás azonosítója

en: The Comment ID of the parent comment.
hu: A szülő hozzászólás hozzászólás azonosítója.

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Az utolsó hozzászólás beküldésének dátuma és ideje.

en: Last comment author
hu: Az utolsó hozzászólás szerzője

en: The name of the author of the last posted comment.
hu: Az utoljára beküldött hozzászólás szerzőjének neve.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Updated/commented date
hu: Frissítés / hozzászólás dátuma

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hu: A legutolsó hozzászólás, vagy a tartalom frissítési dátuma.

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Comment status
hu: Hozzászólások állapota

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hu: A tartalomhoz hozzá lehet-e szólni.

en: User posted or commented
hu: Beküldő vagy hozzászóló felhasználó

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be a tartalmat, vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: Display the comment with standard comment view.
hu: A hozzászólások megjelenítése, mint a tartalmaknál.

en: Display the comment as RSS.
hu: Hozzászólások megjelenítése RSS hírcsatornaként.

en: Link to contact page
hu: Hivatkozás a kapcsolatfelvételi űrlapra

en: Provide a simple link to the user contact page.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználói kapcsolatfelvételi oldalhoz.

en: Locale source
hu: Nyelvi forrás

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hu: A fordítás egy forráskifejezése angolul, vagy webhely alapértelmezés szerinti nyelvén.

en: LID
hu: Nyelv azonosító

en: The ID of the source string.
hu: A forrás karaktersorozat azonosítója.

en: A description of the location or context of the string.
hu: A karaktersorozat helyének vagy szövegkörnyezetének leírása.

en: The group the translation is in.
hu: A csoport amiben a fordítás található.

en: The full original string.
hu: A teljes eredeti karaktersorozat.

en: The version of Drupal core that this string is for.
hu: Az a Drupal változat, amihez a karaktersorozat tartozik.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a fordítások szerkesztéséhez.

en: Locale target
hu: Nyelvi cél

en: The full translation string.
hu: A teljes fordítási karaktersorozat.

en: The language this translation is in.
hu: Az adott fordítási nyelv.

en: Singular LID
hu: Egyes számú nyelvi azonosító

en: The ID of the parent translation.
hu: A szülő fordítás azonosítója.

en: Whether or not the translation is plural.
hu: A fordítás többes számú-e.

en: Whether or not the node is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: The log message entered when the revision was created.
hu: A változat létehozásakor megadott naplóüzenet.

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változat visszaállításához.

en: Filter by access.
hu: Szűrés hozzáférés szerint.

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
hu: %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás, de nem tartalmaz szűrőt a közzétett tartalmakhoz.

en: Poll
hu: Szavazás

en: Whether the poll is open for voting.
hu: A szavazás elfogad-e szavazatokat.

en: Profile textfield
hu: Profil szövegmező

en: Profile textarea
hu: Profil szövegdoboz

en: Profile checkbox
hu: Profil jelölőnégyzet

en: Profile URL
hu: Profil webcím

en: Profile selection
hu: Profil kiválasztás

en: Profile freeform list %field-name.
hu: Profil szabadformátumú lista %field-name.

en: Profile date %field-name.
hu: Profil dátum %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hu: A keresési elem pontszáma. Nem lesz felhasználva, ha a keresési szűrő nincs jelen.

en: Links from
hu: Hivatkozások ebből

en: Other nodes that are linked from the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyekre a tartalomból hivatkozás történik.

en: Links to
hu: Hivatkozások erre

en: Other nodes that link to the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyek a tartalomra hivatkoznak.

en: Search Terms
hu: Keresési kifejezések

en: The terms to search for.
hu: A keresett kifejezések.

en: Display the results with standard search view.
hu: Eredmények megjelenítése szabványos keresési nézetben.

en: Total views
hu: Összes megtekintés

en: The total number of times the node has been viewed.
hu: A tartalom összes megtekintéseinek száma.

en: Views today
hu: Mai megtekintések

en: The total number of times the node has been viewed today.
hu: A tartalom összes megtekintéseinek száma a mai napon.

en: Most recent view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The most recent time the node has been viewed.
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének ideje.

en: Stores site access information.
hu: A webhely elérési információit tárolja.

en: Browser session ID of user that visited page.
hu: Az aktuális felhasználó munkamenet azonosítója.

en: Title of page visited.
hu: A megtekintett oldal címe.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
hu: A megtekintett oldal belső útvonala (a Drupal gyökeréhez viszonyítva).

en: Referrer URI.
hu: Hivatkozó webcíme.

en: Hostname of user that visited the page.
hu: A felhasználó böngészőjét futtató gép neve.

en: The user who visited the site.
hu: A felhasználó, aki látogatja a webhelyet.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
hu: Az oldal betöltéséhez szükséges idő ezredmásodpercben.

en: Timestamp of when the page was visited.
hu: Az oldal látogatásának időpontja, mint időbélyeg.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hu: A fájlokat a Drupal és különböző modulok kezelik.

en: The ID of the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the file.
hu: A fájl neve.

en: The path of the file.
hu: A fájl útvonala.

en: The mime type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: The status of the file.
hu: A fájl állapota.

en: The date the file was uploaded.
hu: A dátum, amikor a fájl fel lett töltve.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hu: Annak a szótárnak a neve, melynek egy kifejezés a tagja. Ez az a szótár lesz, melynek bármelyik kifejezése a „Taxonómia: Kifejezés” mező. Könnyen okozhat ismétlődéseket.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hu: Taxonómiakifejezések vannak csatolva a tartalmakhoz.

en: Taxonomy term name.
hu: Taxonómiakifejezés neve.

en: The term weight field
hu: A kifejezés súly mezője

en: The description associated with a taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezéshez kapcsolódó leírás.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hu: „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése egy bizonyos szótárhoz.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómiakifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: The parent term of the term.
hu: A kifejezés szülő kifejezése.

en: Node translation
hu: Tartalom fordítás

en: Translation set node ID
hu: Fordítási csomag tartalom azonosítója

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hu: Annak a fordítási csomagnak az azonosítója, melyhez a tartalom tartozik.

en: Source translation
hu: Fordítás forrása

en: The source that this content was translated from.
hu: A forrás, amiből ez a tartalom fordítva lett.

en: Versions of content in different languages.
hu: A tartalom változatai a különböző nyelveken.

en: Child translation
hu: Fordítás gyermekei

en: Outdated
hu: Elavult

en: The user ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: The user or author name.
hu: A felhasználó vagy szerző neve.

en: Language of the user
hu: A felhasználó nyelve

en: The user's picture, if allowed.
hu: Felhasználó képe, ha engedélyezett.

en: The date the user was created.
hu: A dátum, amikor a felhasználó létrejött.

en: The user's last access date.
hu: A felhasználó utolsó hozzáférésének dátuma.

en: The user's last login date.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: Whether a user is active or blocked.
hu: A felhasználó aktív-e vagy zárolt.

en: The user's signature.
hu: A felhasználó aláírása.

en: Provide a simple link to edit the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó szerkesztéséhez.

en: Roles that a user belongs to.
hu: Szerepkörök, melyekhez a felhasználó tartozik.

en: User ID from URL
hu: Felhasználó azonosító a webcímből

en: User ID from logged in user
hu: Felhasználó azonosító a bejelentkezett felhasználótól

en: Randomize the display order.
hu: Véletlenszerű megjelenítési sorrend.

en: Null
hu: (Érték nélküli)

en: Provide custom text or link.
hu: Egyéni szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: View result counter
hu: Eredményszámláló megtekintése

en: Displays the actual position of the view result
hu: A nézet eredmény aktuális helyzetének mutatása

en: Link this field to its aggregator category page
hu: Ez a mező hivatkozzon a hírolvasó kategória oldalára

en: No user
hu: Nincs felhasználó

en: Link this field to its comment
hu: Ez a mező hivatkozzon a hozzászólásra

en: Show teaser-style link
hu: Bevezető jellegű hivatkozás megjelenítése

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: contact
hu: kapcsolat

en: Contact %user
hu: Kapcsolatfelvétel %user felhasználóval

en: Unknown group
hu: Ismeretlen csoport

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Current installed version
hu: Jelenleg telepített változat

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: Node IDs separated by , or +
hu: Tartalom azonosítók , vagy + jellel elválasztva

en: No alternate
hu: Nincs választási lehetőség

en: Alternative sort
hu: Alternatív rendezés

en: Alternate sort order
hu: Alternatív rendezési sorrend

en: On empty input
hu: Üres bemenetnél

en: Show None
hu: Összes elrejtése

en: Display score
hu: Pontszám megjelenítés

en: Link this field to download the file
hu: Ez a mező hivatkozzon a fájl letöltésére

en: Set the breadcrumb for the term parents
hu: Morzsa beállítása a kifejezés szülőihez

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
hu: Ha ki van választva, akkor a morzsa sáv minden szülő kifejezést tartalmazni fog, és mindegyik erre a nézetre fog hivatkozni. Meg kell jegyezni, hogy csak akkor működik, ha csak egy kifejezést kapott.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its taxonomy term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a taxonómiakifejezés oldalra

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hu[0]: A kifejezés nem található: @terms
hu[1]: A kifejezések nem találhatók: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
hu: Ha meghatározott szótárakat kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha semmi sincs bejelölve, akkor minden kifejezés meg fog felelni.

en: Term IDs separated by , or +
hu: Kifejezés azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Current language
hu: Aktuális nyelv

en: Translation option
hu: Fordítási lehetőség

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A fordítási beállítások lehetővé teszik annak kiválasztását, hogy a fordítási csopotból melyik fordítás vagy fordítások legyenek beillesztve. Az "Aktuális nyelv" vagy az "Alapértelmezett nyelv"  kiválasztásával az aktuális vagy az alapértelmezett nyelv fordításai lesznek beillesztve. Az "Összes" kiválasztásakor minden fordítás egy új sort hoz létre, ami ismétlődéseket eredményezhet.

en: To the user
hu: A felhasználónak

en: With a mailto:
hu: Egy mailto:-val

en: Is the logged in user
hu: A bejelentkezett felhasználó

en: Usernames
hu: Felhasználónevek

en: Enter a comma separated list of user names.
hu: Felhasználónevek listája vesszővel elválasztva.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hu[0]: A felhasználó nem található: @users
hu[1]: A felhasználók nem találhatóak: @users

en: Also look for a node and use the node author
hu: Tartalom keresése a tartalom szerzőjének használatával is

en: Only allow numeric UIDs
hu: Csak számot enged azonosítónak

en: Only allow string usernames
hu: Csak szöveges felhasználónevek engedélyezése

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
hu: Számszerű azonosítókat és felhasználói neveket is megenged

en: Restrict user based on role
hu: Felhasználó korlátozása szerepkör alapján

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott szerepkörökre

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
hu: Ha nincsenek szerepkörök kiválasztva, akkor bármilyen szerepkörbe tartozó felhasználó megengedett.

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók tudnak majd hozzáférni ehhez a megjelenítéshez. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a többi jogosultságtól.

en: No role(s) selected
hu: Nincs szerepkör kiválasztva

en: Multiple roles
hu: Több szerepkör

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
hu: Csak a kiválasztott szerepkörök fogják tudni elérni ezt a megjelenítést. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a szerepköröktől.

en: You must select at least one role if type is "by role"
hu: Legalább egy szerepkört ki kell választani, ha a típus „szerepkör alapján”.

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: Never cache
hu: Soha nincs gyorsítótárazás

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Broken field
hu: Sérült mező

en: Change the title that this display will use.
hu: A megjelenítési mód által használt cím módosítása.

en: Use AJAX
hu: Ajax használata

en: Change whether or not this display will use AJAX.
hu: Ez a megjelenítés használjon-e AJAX-ot.

en: Change this display's pager setting.
hu: A megjelenítés lapozó-beállításainak módosítása.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
hu: Biztosítson-e ez a megjelenítés „tovább” hivatkozást.

en: Specify access control type for this display.
hu: Meghatározza a megjelenítés hozzáférés-szabályozásának típusát.

en: Change settings for this access type.
hu: A hozzáféréstípus beállításainak módosítása.

en: Specify caching type for this display.
hu: A megjelenítés gyorsítótárazási típusának meghatározása.

en: Change settings for this caching type.
hu: Ezen gyorsítótárazás-típus beállításainak módosítása.

en: Link display
hu: Hivatkozás megjelenítés

en: Exposed form in block
hu: Űrlap felfedése blokkban

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hu: Engedélyezi, hogy a felfedett űrlap egy blokkban jelenjen meg a nézet helyett.

en: Get information on how to theme this display
hu: Megjelenítés sminkelési információinak megmutatása

en: The title of this view
hu: Ennek a nézetnek a címe

en: Use AJAX when available to load this view
hu: AJAX használata a nézet betöltésekor, ha elérhető

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor ez a nézet egy AJAX mechanizmust fog használni a lapozáshoz, a táblarendezéshez és a felfedett szűrőkhöz. Ez azt jelenti, hogy nem fog frissülni a teljes oldal. Nem javasolt a használata, ha ez a nézet az oldal fő tartalma, mivel megakadályozza a meghatározott oldalakra történő mélyhivatkozásokat, de nagyon hasznos a melléktartalmaknál.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
hu: Az oldalanként megjelenített elemek száma. Nullát megadva nincs korlátozás.

en: Add a more link to the bottom of the display.
hu: Egy tovább hivatkozást ad a megjelenítés aljához.

en: Create more link
hu: Tovább hivatkozás létrehozása

en: The text to display for the more link.
hu: A tovább hivatkozásként megjelenítendő szöveg.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
hu: A nézet csak eltérő elemeket fog megjeleníteni. Ha több hasonló elem van, akkor mindegyik csak egyszer fog megjelenni. A nézetben található ismétlődő értékek eltávolítására szolgál, bár nem mindig működik. Meg kell jegyezni, hogy lelassíthatja a lekérdezéseket, ezért óvatosan kell használni.

en: Access restrictions
hu: Hozzáférési korlátozások

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: Caching options
hu: Gyorsítótárazási lehetőségek

en: Display even if view has no result
hu: Megjelenítés akkor is, ha a nézetnek nincs eredménye

en: How should this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet stílusa

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
hu: Ha a választott stílusnak vannak beállításai, akkor a nézet összefoglalóban a stílus mellett látható beállítások gombra kell kattintani.

en: Style options
hu: Stílus lehetőségei

en: Row style options
hu: A sorstílus lehetőségei

en: How should each row in this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet sorainak stílusa

en: Which display to use for path
hu: Melyik megjelenítés legyen használva az útvonalakhoz

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
hu: Ez a megjelenítés melyik megjelenítésről kapja az útvonalakat az olyan dolgokhoz, mint az összefoglaló hivatkozások, RSS hírolvasó hivatkozások, tovább hivatkozások, stb.

en: Display output
hu: Megjelenítés kimenete

en: Alternative display output
hu: Alternatív megjelenítés kimenete

en: Style output
hu: Stílus kimenete

en: Alternative style
hu: Alternatív stílus

en: Row style output
hu: Sorstílus kimenete

en: Alternative row style
hu: Alternatív sorstílus

en: Field @field (ID: @id)
hu: Mező @field (azonosító: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
hu: Ez a rész felsorol minden lehetséges sablont a megjelenítés bővítményekhez és a stílus bővítményekhez, nagyjából sorba rendezve a legkevésbé jellemzőtől a leginkább jellemzőig. Minden bővítmény aktív sablonja - ami a rendszerben megtalált legjellemzőbb sablon - vastag betűkkel lesz kiemelve.

en: Change theme
hu: Smink megváltoztatása

en: Rescan template files
hu: Sablon fájlok újraolvasása

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
hu: <strong>Fontos!</strong> Sablonfájlok hozzáadásakor, módosításakor vagy átnevezésekor a rendszer fájljainak újraolvasásával figyelmeztetni kell a Drupalt változásokra. A gombra kattintás után a Drupal smink gyorsítótára ki lesz ürítve és ezáltal elindul az újraolvasási folyamat. A fenti kiemelt sablonok ezután tükrözni fogják a rendszer új állapotát.

en: Theming information (display)
hu: Sminkelési információ (megjelenítés)

en: Back to !info.
hu: Vissza !info megjelenítéséhez.

en: theming information
hu: sminkelési információ

en: This display has no theming information
hu: A megjelenítéshez nincsenek sminkelési információk

en: This is the default theme template used for this display.
hu: Ez a megjelenítéshez használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this display.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a megjelenítéshez.

en: Theming information (style)
hu: Sminkelési információ (stílus)

en: This display has no style theming information
hu: A megjelenítéshez nem érhető el sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this style.
hu: Ez a stílushoz használt alapértelmezett sminksablon.

en: This is an alternative template for this style.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a stílushoz.

en: Theming information (row style)
hu: Sminkelési információk (sorstílus)

en: This display has no row style theming information
hu: A megjelenítéshez nincs sorstílusú sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this row style.
hu: Az ehhez a sorstílushoz használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this row style.
hu: Ez egy alternatív sminksablon ehhez a sorstílushoz.

en: Put the exposed form in a block
hu: A felfedett űrlap elhelyezése egy blokkban

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a felfedett felületi elemek nem fognak megjelenni a nézetben. Helyette elérhető lesz egy blokk a Drupal blokk adminisztrációs rendszerében, amiben a felfedett űrlap meg fog jelenni. Meg kell jegyezni, hogy ezt a blokkot kézzel kell engedélyezni, a <em>Views</em> nem fogja ezt megtenni.

en: File found in folder @template-path
hu: A fájl a @template-path könyvtárban található

en: (File not found, in folder @template-path)
hu: (Nem található fájl a @template-path könyvtárban)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
hu: „@display” megjelenítés mezőket használ, de egy sincs meghatározva vagy egyik sincs megjelenítve.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
hu: „@display” megjelenítés egy útvonalat használ, de az útvonal nincs meghatározva.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
hu: „@display” megjelenítés érvénytelen stílusbeépülőt használ.

en: Exposed form: @view-@display_id
hu: Felfedett űrlap: @view-@display_id

en: Attachment settings
hu: Csatolmányok beállításai

en: Inherit exposed filters
hu: Felfedett szűrők öröklése

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a felfedett szűrőit, amelyikhez csatolva lett?

en: Attach before or after the parent display?
hu: Csatolás a szülő megjelenítés elé vagy mögé?

en: Select which display or displays this should attach to.
hu: Melyik megjelenítéshez vagy megjelenítésekhez kell ezt csatolni.

en: Block admin description
hu: Blokk adminisztrációs leírása

en: Block caching type
hu: Blokk gyorsítótárazás típusa

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
hu: Ez beállítja a Drupal beépített blokk gyorsítótárazási módjának alapértelmezés szerinti állapotát. Szükséges hozzá, hogy a blokkok gyorsítótárazása be legyen kapcsolva az adminisztrációs részben. Óvatosan kell kezelni.

en: Using the site name
hu: Használva a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
hu: A hírolvasó ikonja csak a kiválasztott megjelenítéseken fog megjelenni.

en: No menu
hu: Nincs menü

en: Normal: @title
hu: Általános: @title

en: Tab: @title
hu: Fül: @title

en: Change settings for the parent menu
hu: Szülő menü beállításainak módosítása

en: The menu path or URL of this view
hu: A nézet menüútvonala vagy webcíme

en: Menu item entry
hu: Menüpont bejegyzés

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezés szerinti menüfül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
hu: Ha a beállítás általános, vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt leírást.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: Default tab options
hu: Alapértelmezés szerinti fül beállításai

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont fülként jelenik meg, akkor a Drupalnak tudnia kell azt is, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülő menüpont útvonala mindig ugyanaz az útvonal lesz, az utolsó rész lehagyásával. Például, ha ennek a nézetnek az útvonala <em>foo/bar/baz</em>, akkor a szülő útvonal <em>foo/bar</em> lesz.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont leírását.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
hu: „$arg” már nem támogatott. % használható helyette.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
hu: A <em>Views</em> nem tud létrehozni általános menüelemeket azokhoz az útvonalakhoz, melyek % jelet tartalmaznak.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
hu: Olyan megjelenítés, melynek útvonala % jellel végződik, nem lehet fül.

en: Title is required for this menu type.
hu: Ehhez a menüelemhez szükséges a cím.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
hu: Lehetőség van egy mező meghatározására, amely által a sorok csoportosítva lesznek. Üresen hagyva nincs csoportosítás.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
hu: @style stílusnak szüksége van egy sorstílusra, de a sor bővítmény érvénytelen.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: RSS description
hu: RSS leírás

en: This will appear in the RSS feed itself.
hu: Ez csak az RSS hírcsatornában jelenik meg.

en: Display record count with link
hu: Sorszámláló megjelenítése hivatkozással

en: Override number of items to display
hu: Megjelenített elemek számának felülírása

en: Display items inline
hu: Elemek beágyazott megjelenítése

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
hu: (A ragadós fejléc a lenti előnézetben nem aktív, csak a tényleges kimenetben látható.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
hu: A mezőket oszlopokba rendezi. Elhelyezhető több mező ugyanabban az oszlopban. Ebben az esetben az oszlopnál meghatározott elválasztó fogja elválasztani a mezőket. A rendezhetőség bejelölése lehetővé teszi az oszlop kattintható rendezését, illetve az alapértelmezés szerinti rendezés választógomb meghatározza, hogy a lista mely oszlopra legyen alapértelmezés szerint rendezve. Az oszlopsorrendet és a mezőcímkéket a mezők részben lehet szabályozni.

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: !user felhasználó szerkeszti a nézetet, ezért más felhasználók számára zárolva van. A zárolás ideje: !age. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: - All -
hu: – Mind –

en: Allow multiple values
hu: Több érték engedélyezése

en: Filter criteria
hu: Szűrési feltétel

en: Standard deviation
hu: Normál szórás

en: Popular content
hu: Népszerű tartalmak

en: Content translation
hu: Tartalom fordítása

en: Item ID
hu: Elem azonosítója

en: Active status
hu: Aktív állapot

en: Sort descending
hu: Csökkenő rendezés

en: Sort ascending
hu: Növekvő rendezés

en: Aid
hu: Segítség

en: In code
hu: Kódban

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Style settings
hu: Stílus beállításai

en: Taxonomy Term
hu: Taxonómiakifejezés

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: Number of pages
hu: Oldalak száma

en: Random order
hu: Véletlenszerű rendezés

en: Gallery page
hu: Galéria oldal

en: Content statistics
hu: Tartalomstatisztika

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
hu: A hivatkozás célja, mint a „_blank”, „_parent” vagy egy „iframe” név. Ez a mező ritkán van használva.

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: The maximum number of characters this field can be.
hu: A mező karaktereinek legnagyobb száma.

en: Count the number 0 as empty
hu: 0 kezelése üresként

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Starting value
hu: Kezdőérték

en: Specify the number the counter should start at.
hu: A számláló kezdőértékének meghatározása.

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: The view %name has been saved.
hu: %name nézet elmentve.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: Jump menu
hu: Ugró menü

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
hu: Az összes eredményt egy legördülő menübe rakja, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó az eredmények alapján egy másik oldalra ugorjon.

en: Hostname of user that posted the comment.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó gépneve.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
hu: Tartalmak csatolása taxonómiakifejezésekhez, meghatározva a használt szótárat vagy szótárakat. Ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több kifejezés is jelen van.

en: The text of the profile item.
hu: A profilelem szövege.

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A taxonómiakifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: The name of the role.
hu: A szerepkör neve.

en: The role ID of the role.
hu: A szerepkör azonosítója.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
hu: Az ugró menü beállítása előtt legalább egy mezőt meg kell adni.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
hu: Az ugró menü megfelelő beállításához ki kell választani egy mezőt, ami a használt útvonalat fogja mutatni. Ezután a mezőt ki kell zárni a megjelenítésből. Minden más megjelenített mező a menü része lesz. Meg kell jegyezni, hogy minden HTML kód el lesz távolítva ebből a kimenetből, mivel a választólisták nem tudják megmutatni a HTML kódot.

en: Path field
hu: Útvonal mező

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: This identifier is used by another handler.
hu: Ezt az azonosítót más kezelő használja.

en: Length is shorter than
hu: A hossz rövidebb, mint

en: shorter than
hu: rövidebb, mint

en: Length is longer than
hu: A hossz nagyobb, mint

en: longer than
hu: nagyobb, mint

en: SQL Query
hu: SQL-lekérdezés

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
hu: A lekérdezések elkészítéséhez és futtatásához a Drupal adatbázis API-t fogja használni.

en: revision user
hu: változatot készítő felhasználó

en: Exposed form
hu: Felfedett űrlap

en: Cancel account
hu: Fiók megszüntetése

en: The order of pages in the book hierarchy.
hu: A lapok sorrendje a könyvek hierarchiájában.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
hu: Megjelenít egy, az általános tartalmaknál is használt új hozzászólási hivatkozást, amely azonban csak akkor jelenik meg, ha a tartalmat éppen megtekintő felhasználónak van hozzászólási jogosultsága.

en: Inherit pager
hu: Lapozó öröklése

en: Render pager
hu: Lapozó formázása

en: Render
hu: Formázás

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu[0]: Legalább egy keresési kulcsszót meg kell adni, mely egy vagy egynél több karakterből áll.
hu[1]: Legalább egy keresési kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Image style
hu: Képstílus

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
hu: Ennek a területnek a címkéje kizárólag adminisztratív esetben jelenik meg.

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Displays Reorder
hu: Megjelenítések újrarendezése

en: Remove this display
hu: Megjelenítés eltávolítása

en: Operator to use on all groups
hu: Az összes csoporton használt operátor

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
hu: "Group 0 AND group 1 AND group 2" vagy "group 0 OR group 1 OR group 2" stb...

en: Remove group @group
hu: @group csoport eltávolítása

en: Default group
hu: Alapértelmezés szerinti csoport

en: Group @group
hu: @group csoport

en: Ungroupable filters
hu: Nem csoportosítható szűrők

en: Configure group settings for @type %item
hu: @type %item csoportbeállításainak módosítása

en: Basic exposed form
hu: Egyszerű felfedett űrlap

en: Input required
hu: Bevitel szükséges

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
hu: Egy felfedett szűrő ami csak akkor hoz létre nézetet, ha az űrlap felhasználói bevitelt tartalmaz.

en: Display all items
hu: Minden elem megjelenítése

en: Display all items that this view might find
hu: Az összes elem megjelenítése, ami ebbe nézetbe kerülhet

en: Display a specified number of items
hu: Megadott számú elem megjelenítése

en: Display a limited number items that this view might find.
hu: Korlátozott számú elem megjelenítése a nézetben.

en: Paged output, full pager
hu: Lapozható kimenet, teljes lapozó

en: Paged output, full Drupal style
hu: Lapozható kimenet, teljes Drupal stílus

en: Paged output, mini pager
hu: Lapozható kimenet, mini lapozó

en: Use the mini pager output.
hu: Mini lapozó kimenet használata.

en: The taxonomy vocabulary name
hu: A taxonómia szótár neve

en: Name (raw)
hu: Név (nyers)

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not utilize autocomplete.
hu: A felhasználó vagy szerző neve. Ez a szűrő nem ellenőrzi hogy a felhasználó létezik-e, és megengedi a részleges egyezést. Nem használ automatikus kiegészítést.

en: Provide markup text for the area.
hu: Jelölő szöveget biztosít a terület számára.

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Change the machine name of this display.
hu: A megjelenítés programok által használt nevének módosítása.

en: Change settings for this pager type.
hu: Beállítások módosítása ehhez a lapozótípushoz.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
hu: Mezők csoportosításának és összevonásának (számításának) engedélyezése.

en: Exposed form style
hu: Felfedett űrlap stílusa

en: Select the kind of exposed filter to use.
hu: Az alkalmazandó felfedett szűrő fajtájának kiválasztása.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
hu: A felfedett űrlapstílus beállításai.

en: The machine name of this display
hu: A megjelenés programok által használt neve

en: This is machine name of the display.
hu: A nézet megjelenési formájának programok által használt neve.

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
hu: Ha be van jelölve, néhány mező lehet, hogy nem lesz elérhető. Minden mező ami ki lett választva csoportosításra szomszédos értékenként egy rekordba lesz összecsukva. Az összevonásra kijelölt egyéb mezőkhöz lesz egy rajtuk végrehajtható függvény. Például a tartalmak cím szerint vannak csoportosítva és összeszámoljuk a nideket, annak érdekében, hogy egy listát kapjunk a duplikált címekről.

en: <strong>Important!</strong> You have changed the display's machine name. Anything that attached to this display specifically, such as theming, may stop working until it is updated. To see theme suggestions for it, you need to save the view.
hu: <strong>Fontos!</strong> A megjelenítés programok által használt neve megváltozott. Minden ami kimondottan ehhez a nézethez lett csatolva mint például a sminkelés, a frissítés után lehet, hogy nem fog működni. Az ide tartozó smink javaslatok megtekintéséhez el kell menteni a nézetet.

en: Exposed Form
hu: Felfedett űrlap

en: Exposed form options
hu: Felfedett űrlap lehetőségek

en: Select which pager, if any, to use for this view
hu: Melyik lapozó legyen használva ehhez a nézethez

en: Pager options
hu: Lapozó lehetőségek

en: Display id should be unique.
hu: A megjelenítés azonosítójának egyedinek kell lenni.

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
hu: A felfedett szűrő esetén megjelenő beküldés gomb szövege.

en: Include reset button
hu: Az „Alaphelyzet” gomb hozzáadása

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
hu: Ha be van jelölve, a felfedett űrlap tartalmazni fog egy gombot a már alkalmazott felfedek szűrők törlésére

en: Reset button label
hu: Az „Alaphelyzet” gomb címkéje

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
hu: A felfedett szűrő esetén megjelenő törlés gomb szövege.

en: Exposed sorts label
hu: A felfedett rendezés címkéje

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
hu: A választómező szövege felfedett rendezés esetén.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
hu: A választómező szövege, ha a felfedett rendezés növekvő.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
hu: A választómező szövege, ha a felfedett rendezés csökkenő.

en: Text on demand
hu: Szöveg igény esetén

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
hu: A kihagyandó elemek száma. Például, ha ez az érték 3, az első három elem nem lesz megjelenítve.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
hu: Az oldalak száma. Üresen hagyva az összes oldal meg fog jelenni.

en: Exposed options
hu: Felfedett lehetőségek

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
hu: Ennek a beállításnak a felfedésével a felhasználó megadhat értékeket, amikor a nézet megjelenik

en: Expose items per page
hu: Felfedett elemek száma oldalanként

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
hu: Ha be van jelölve, a felhasználók megadhatják, hogy hány elem jelenjen meg a nézet megjelenítésekor

en: Items per page label
hu: „Elemek oldalanként” címkéje

en: Label to use in the exposed items per page form element.
hu: A „felfedett elemek oldalanként” címkéje.

en: Exposed items per page options
hu: „Felfedett elemek oldalanként” beállítása

en: Expose Offset
hu: Az eltolás felfedése

en: Offset label
hu: Eltolás címkéje

en: Label to use in the exposed offset form element.
hu: A felfedett eltolás űrlapelem címkéje.

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
hu[0]: Mini lapozó, @count elem, átugorva: @skip
hu[1]: Mini lapozó, @count elem, átugorva: @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
hu[0]: Mini lapozó, @count elem
hu[1]: Mini lapozó, @count elem

en: All items, skip @skip
hu: Összes elem,  átugorva: @skip

en: All items
hu: Összes elem

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
hu[0]: @count elem, @skip kihagyással
hu[1]: @count elem, @skip kihagyással

en: @count item | @count items
hu[0]: @count elem
hu[1]: @count elem

en: Group results together
hu: Eredmények csoportosítása

en: Authentication module
hu: Hitelesítő modul

en: In database
hu: Az adatbázisban

en: Update preview
hu: Előnézet frissítése

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
hu: Az a nézet a <em>Views</em> @import_version változatához készült, de jelenleg csak @api_version van telepítve.

en: Broken/missing handler: @table > @field
hu: Sérült / hiányzó kezelő: @table > @field

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
hu: %display megjelenítés beállította a node/% útvonalat. Ez nem azt fogja eredményezn, amire szükség lenne. A <em>Panels</em> használatával elérhető a tartalmak különféle megjelenítése.

en: Translate link
hu: Fordítási hivatkozás

en: Provide a simple link to translate the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást ad a tartalom fordításához.

en: Authmap ID
hu: Authmap azonosító

en: The Authmap ID.
hu: Az <em>Authmap azonosító.

en: Authentication name
hu: Hitelesítési név

en: The unique authentication name.
hu: Az egyedi hitelesítési név.

en: The name of the module managing the authentication entry.
hu: A hitelesített belépést kezelő modul neve.

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: Output machine name
hu: Kimeneti, programok által használt név

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
hu: Használja a Drupal taxonómiakifejezés útvonalát a morzsahivatkozások létrehozásához

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
hu: Ha engedélyezett, akkor a hivatkozások a morzsában az általános Drupal módszerrel lesznek létrehozva az egyedi <em>Views</em> módszer helyett. Ez hasznos lehet, ha olyan modulok vannak használatban – mint például a <em>Taxonomy redirect</em> –, melyek módosítják a taxonómiakifejezések hivatkozásait.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
hu: A megjelenítéshez adandó CSS osztályok megváltoztatása.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
hu: A CSS osztálynevek hozzá lesznek adva a nézethez. Ez lehetővé teszi a nézetekben az egyedi CSS kód használatát. Szóközzel elválasztva több osztályt is meg lehet adni.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
hu: A CSS osztályok csak alfanumerikus karaktereket és kötőjeleket tartalmazhatnak.

en: Choose text
hu: Szöveg kiválasztása

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
hu: Az ugró menüben a kiválasztott lehetőségként megjelenő szöveg.

en: Term edit link
hu: Kifejezésszerkesztő hivatkozás

en: Provide a simple link to edit the term.
hu: Egy linket ad a címke szerkesztéséhez.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
hu: Az adott oldalon megjelenő elemek meghatározásakor a felhasználó által választható értékek megadása. Vesszővel kell elválasztani az értékeket.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
hu: Bejelölve a felhasználó megadhatja, hány elem legyen kihagyva az elejéről.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
hu: Meg kell adni egy egész számokból álló, vesszővel elválasztott listát, például 10. 20, 50, 666

en: Link field
hu: Hivatkozás mező

en: Attachment before
hu: Csatolmány előtt

en: Attachment after
hu: Csatolmány után

en: Fill up single line
hu: Egysoros feltöltés

en: Enabled, name
hu: Engedélyezett, név

en: Row class
hu: Sor osztálya

en: - Use default -
hu: - Az alapértelmezés használata -

en: Unknown content type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
hu: Az ehhez az elemhez tartozó elsődleges fájl relatív elérési útja a Drupal gyökeréhez képest; pl. modules/node/node.module.

en: The name of the item; e.g. node.
hu: Az elem neve. Pl. tartalom.

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
hu: Az elem vagy modul, smink, sminkmotor típusa.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
hu: Logikai érték ami megmutatja, hogy az elem engedélyezett-e vagy nem.

en: Schema version
hu: Sémaverzió

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
hu: A modul adatbázis-sémájának verziószáma. -1, ha a modul nincs telepítve (a táblái nem léteznek); 0 vagy a legnagyobb olyan N szám, amelyet a modul hook_update_N() függvényei közül futtattak, vagy amely akkor létezett, amikor a modult először telepítették.

en: View: !view
hu: Nézet: !view

en: Human-readable name
hu: Ember által olvasható név

en: Fixed value
hu: Rögzített érték

en: Asc
hu: Növ

en: Access the views administration pages.
hu: Hozzáférés a nézetek adminisztrációs oldalához.

en: Bypass access control when accessing views.
hu: Hozzáférés szabályozás kihagyása nézetek elérésekor.

en: Add new view
hu: Új nézet

en: - Basic validation -
hu: - Alapellenőrzés -

en: HTML element
hu: HTML-elem

en: Label HTML element
hu: HTML-elem címkézése

en: Place a colon after the label
hu: Kettőspont elhelyezése a címke után

en: Wrapper HTML element
hu: Befoglaló HTML elem

en: Wrapper class
hu: Befoglaló osztály

en: Add default classes
hu: Alapértelmezés szerinti osztály hozzáadása

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
hu: Alapértelmezés szerinti <em>Views</em> osztályok használata a mező, mezőcímke és mezőtartalom azonosításához.

en: Use absolute path
hu: Abszolút útvonal használata

en: Rel Text
hu: A <code>rel=""</code> tulajdonság szövege

en: Preserve certain tags
hu: Bizonyos címkék megtartása

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
hu: Azoknak a címkéknek a listája amiket meg kell tartani a tisztítás során. Például: &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; megtart minden p és br elemet.

en: Format plural
hu: Többesszám formátuma

en: If checked, special handling will be used for plurality.
hu: Ha be van jelölve, akkor a többes számok speciálisan lesznek kezelve.

en: Singular form
hu: Egyes szám

en: Text to use for the singular form.
hu: Egyes számhoz használandó szöveg.

en: Plural form
hu: Többes szám

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
hu: A többes számhoz használandó szöveg, @count helyére az érték kerül.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
hu: Egy eltolás az aktuális időhöz képest, például "!example1" vagy "!example2"

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A nézet egyedi, programok által használt neve. Csak számokat, kisbetűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: Weight for @display
hu: @display súlya

en: Translation method
hu: Fordítás módja

en: Select a translation method to use for Views data like header, footer, and empty text.
hu: Fordítási mód választása olyan <em>Views</em> adatokhoz mint a fejléc, lábléc, és üres szöveg.

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
hu: Ez a cím lesz megjelenítve a nézetek szerkesztő oldalán az alapértelmezés szerinti helyett. Akkor lehet hasznos, ha ugyanaz az elem kétszer is szerepel.

en: Do not pass admin strings for translation.
hu: Az adminisztrációs karaktersorozatokat ne adja át fordításra.

en: Use Drupal core t() function. Not recommended, as it doesn't support updates to existing strings.
hu: A Drupal beépített t() függvényének a használata. Nem ajánlott, mert nem támogatja a meglévő lefordított szövegek frissítését.

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
hu: Ha szükség van a <em>Views</em> címkéinek más nyelvekre fordítására, akkor érdemes telepíteni az <a href="!path">Internationalization</a> csomag <em>Views translation</em> modulját.

en: The unique ID of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem egyedi azonosítója.

en: The guid of the original imported item.
hu: Az eredeti importált elem guid-ja.

en: Date and time of when the comment was created.
hu: A hozzászólás létrehozásának dátuma és ideje.

en: Date and time of when the comment was last updated.
hu: A hozzászólás utolsó frissítésének dátuma és ideje.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
hu: A hozzászólás elfogadott-e (vagy még a moderációs sorban van).

en: Last comment CID
hu: Utolsó hozzászólás azonosítója

en: Display the last comment of a node
hu: A tartalom utolsó hozzászólásának megjelenítése

en: Last Comment
hu: Utolsó hozzászólás

en: The last comment of a node.
hu: A tartalom utolsó hozzászólása.

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
hu: Néhány szerepkörnél hiányzik a jogosultság a tartalmak eléréséhez, de %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás.

en: The extension of the file.
hu: A fájl kiterjesztése.

en: File Usage
hu: Fájl használata

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
hu: Egy fájl, ami ehhez a tartalomhoz kapcsolódik, általában azért, mert a tartalom egyik mezőjében van.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
hu: Egy felhasználó ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a felhasználó egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
hu: Egy fájl, ami ehhez a felhasználóhoz kapcsolódik, általában azért, mert a felhasználó egyik mezőjében van.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
hu: Egy hozzászólás ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a hozzászólás egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
hu: Egy fájl, ami ehhez a hozzászóláshoz kapcsolódik, általában azért, mert a hozzászólás egyik mezőjében van.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
hu: Egy taxonómiakifejezés, ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a taxonómiakifejezés egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
hu: Egy fájl, ami ehhez a taxonómiakifejezéshez kapcsolódik, általában azért, mert a taxonómiakifejezés egyik mezőjében van.

en: Taxonomy Vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
hu: Egy taxonómia szótár ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a taxonómia szótár egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
hu: Egy fájl ami ehhez a taxonómia szótárhoz kapcsolódik, általában azért, mert a taxonómia szótár egyik mezőjében van.

en: The module managing this file relationship.
hu: Ennek a fájlnak a kapcsolatait kezelő modul.

en: The type of entity that is related to the file.
hu: A fájlhoz kapcsolódó entitás típusa.

en: The number of times the file is used by this entity.
hu: Hányszor használta ez az entitás a fájlt.

en: Machine-Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hu: Annak a szótárnak a programok által használt neve melynek tagja egy kifejezés. Ez az a szótár lesz, melynek bármelyik kifejezése a „Taxonómia: Kifejezés” mező. Könnyen okozhat ismétlődéseket.

en: term from !field_name
hu: kifejezés ebből: !field_name

en: Math expression
hu: Matematikai kifejezés

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
hu: Kiértékel egy matematikai kifejezést és megjeleníti.

en: Use destination
hu: Cél használata

en: Add destination to the link
hu: Cél hozzáadása a hivatkozáshoz

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
hu: Hozzászólás hivatkozás megjelenítése az általános tartalom bevezetőkhöz használt űrlapon a teljes tartalom űrlap helyett.

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
hu: A <em>Táblázat</em> megjelenítési stílus használja a sorbarendező oszlop alapértelmezésének beállítására. Az alapértelmezés szerinti érték általában megfelelő.

en: Group column
hu: Csoportosító oszlop

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
hu: A mező oszlopának kiválasztása a fentebb kiválasztott csoportosítási mód alkalmazásához.

en: Group columns (additional)
hu: Oszlopok csoportosítása (kiegészítés)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
hu: A mező bármennyi további oszlopának kiválasztása a lekérdezésbe foglaláshoz és csoportosításhoz.

en: Display download path instead of file storage URI
hu: Letöltési útvonal megjelenítése a fájl tárolási URI helyett

en: This will provide the full download URL rather than the internal filestream address.
hu: A teljes letöltési URL-t biztosítja a belső fájlfolyam címe helyett.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a programok által használt neve amihez a kifejezés tartozik.

en: Display error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése

en: Term name converted to Term ID
hu: Kifejezés neve kifejezés azonosítóvá alakítva

en: No comment
hu: Nincs hozzászólás

en: Comment or document this display.
hu: Megjegyzés vagy dokumentáció a megjelenítéshez.

en: Query settings
hu: Lekérdezés beállításai

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
hu: Lehetővé teszi a lekérdezési bővítmény
     néhány haladó beállításának módosítását.

en: The name and the description of this display
hu: A megjelenés neve és leírása

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a név csak a nézet adminisztrációs felületén fog megjelenni.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a leírás csak a nézet adminisztrációs felületén fog megjelenni.

en: This display's comments
hu: A nézet megjelenési formájának hozzászólásai

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
hu: Ez az érték csak a <em>Views UI</em>-n belül lesz látható, illetve csak ott lesz használatban, és csak a megjelenítés dokumentálására szolgál. Ennek segítségével megjegyzéseket lehet biztosítani a webhely többi, vagy jövőbeli karbantartói számára arról, hogy miként vagy miért lett ez a megjelenítés beállítva.

en: Query options
hu: Lekérdezés lehetőségei

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
hu: A megjelenítési név csak betűket, számokat és aláhúzás karaktert tartalmazhat.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a lapozó beállításait amelyikhez csatolva van?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
hu: Ez a megjelenítés létrehozza-e a lapozó értékeket? Ennek csak akkor van jelentősége ha megörököl egy lapozót.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
hu: Az Adminisztráció > Felépítés > Blokk elrendezés oldalon fog megjelenni, mint ennek a blokknak a neve.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
hu: Az eredmények helyett megjelenítendő szöveg míg a felhasználó nem választ ki és nem alkalmaz egy felfedett szűrőt.

en: Include all items option
hu: Minden elem lehetőség befoglalása

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
hu: Ha be van jelölve, akkor egy további, az összes elemet megjelenítő elem lesz hozzáadva az oldalankénti elemekhez.

en: All items label
hu: Minden elemcímke

en: Which label will be used to display all items
hu: Milyen címke legyen használva az összes elem megjelenítéséhez

en: Use Slave Server
hu: Másodlagos kiszolgáló használata

en: This will make the query attempt to connect to a slave server if available.  If no slave server is defined or available, it will fall back to the default server.
hu: A lekérdezés megpróbál egy elérhető másodlagos kiszolgálóhoz csatlakozni. Ha nincs meghatározott vagy elérhető másodlagos kiszolgáló, akkor visszatér az alapértelmezés szerinti kiszolgálóhoz.

en: Field Language
hu: Mező nyelve

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
hu: Minden, fordítást támogató mező a kiválasztott nyelven fog megjelenni.

en: The class to provide on each row.
hu: Az összes sorban megadandó osztály.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
hu: Minden mezőhöz megadhatóak mező vezérjelek a „Mező kimenetének felülírása” beállításban használt „Helyettesítési minták” alapján.

en: Table summary
hu: Tábla összegzés

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
hu: Ha be van jelölve és alkalmazható, akkor az ugró menüben a jelenlegi útvonal jelenik meg alapértelmezett lehetőségként.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
hu: A befoglaló elem listán kívüli osztálya.

en: List class
hu: Listaosztály

en: The class to provide on the list element itself.
hu: Magának a lista elemnek az osztálya.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
hu: Az ebben az összefoglaló nézetben használt alapútvonal meghatározása. Például: „https://pelda.hu/<strong>nezet-utvonala/archivum</strong>”. Nem szabad kezdő és záró perjelet használni. Üresen hagyva a <em>Views</em> az első megtalált útvonalat fogja használni alapútvonalként az oldal megjelenítésekben, vagy „/” jelet, ha nem található útvonal.

en: Content access
hu: Tartalom elérés

en: Sticky status
hu: Ragadós állapot

en: Content revisions
hu: Tartalom változatai

en: %time hence
hu: %time óta

en: Machine name:
hu: Programok által használt név:

en: Bypass views access control
hu: Nézetek hozzáférés szabályozásának mellőzése

en: No results behavior
hu: Nulla eredmény esetén

en: Edit @section
hu: @section szerkesztése

en: Edit this view to add a display.
hu: Nézet szerkesztése egy megjelenítés hozzáadásához.

en: Add view from template
hu: Nézet hozzáadása sablonból

en: View to insert
hu: Beillesztendő nézet

en: The view to insert into this area.
hu: Az ebbe a területbe beillesztendő nézet.

en: Inherit contextual filters
hu: Környezetfüggő szűrők öröklése

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
hu: Ha be van jelölve, akkor ez a nézet ugyanazokat a szövegkörnyezeti szűrőket fogja megkapni mint a szülője.

en: Recursion detected in view @view display @display.
hu: Rekurzió detektálva @view nézet @display megjelenítésében.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
hu: Ha a szűrő érték <em>NINCS</em> az URL-ben

en: Exception value
hu: Kivétel értéke

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ezt az értéket kapja, akkor szűrő figyelmen kívül marad. Például „minden érték”.

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A nézet és egyéb argumentumcímek felülbírálása. „%1” használható az első argumentumhoz, „%2” a másodikhoz stb.

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
hu: Ha a szűrő értéke <em>SZEREPEL</em> a webcímben  vagy egy alapértelmezett érték esetén

en: Provide title
hu: Cím létrehozása

en: Override breadcrumb
hu: Menümorzsa felülírása

en: Provide breadcrumb
hu: Menümorzsa biztosítása

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
hu: A használni kívánt morzsanév megadása. A százalékjeles helyettesítésekhez lásd: „Cím”.

en: Specify validation criteria
hu: Érvényesítési feltétel megadása

en: Action to take if filter value does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs érvényesítve

en: Display all results for the specified field
hu: Minden eredmény megjelenítése a meghatározott mezőhöz

en: Provide default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték biztosítása

en: Show "Page not found"
hu: Az „Oldal nem található” megjelenítése

en: Display a summary
hu: Összesítés megjelenítése

en: Display contents of "No results found"
hu: „Nincs találat” tartalmának megjelenítése

en: Skip default argument for view URL
hu: Alapértelmezés szerinti argumentumok kihagyása a nézet webcíméből

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
hu: Az ehhez a nézethez tartozó URL-cím összeállításakor az tartalmazza-e az alapértelmezés szerinti argumentumot. Az alapértelmezett argumentum kihagyása hasznos lehet például a hírforrások esetében.

en: Number of records
hu: Találatok száma

[ctx: Sort order]
en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

[ctx: Sort order]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: Sort order]
en: Numerical
hu: Számszerű

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Ha ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 (VAGY) vagy 1,2,3 (ÉS) formában.

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Ha ki van jelölve, akkor ennek a szűrőnek több példánya együtt tud működni úgy, mintha több érték lenne átadva ugyanannak a szűrőnek. Ez a beállítás nem kompatibilis az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
hu: Ha ki van választva, akkor a szűrőnek megadott számok ki lesznek zárva ahelyett, hogy korlátoznák a nézetet.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: A szószedet mód korlátozza a szűrőértékekben használt karakterek számát, ami lehetővé teszi, hogy az összefoglaló nézet szószedetként viselkedjen.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
hu: A szűrőértéknek a szűréskor figyelembe veendő karaktereinek száma. Ha 1-re van állítva, akkor minden, a szűrőérték első betűjével kezdődő mező egyezni fog.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
hu: A cím és az összefoglaló kiírásakor hogyan kell átalakítani a szűrőérték betűit.

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
hu: Az URL-útvonalak kiírásakor a szűrőérték betűinek átalakítási módja. Csak Postgres esetén szabad használni, mivel az kis-, nagybetű érzékeny összehasonlítást használ.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
hu: Betűrendben

en: Create a label
hu: Címke létrehozása

en: Enable to create a label for this field.
hu: A mező tartalmának összefoglaló címkéje.

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
hu: Lehetővé teszi a mező rejtett betöltését. Ez gyakran hasznos mezők csoportosításakor, vagy más mezők vezérjeleként való használatakor.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
hu: A mezőt becsomagoló HTML elem kiválasztása, például H1, H2, stb.

en: Create a CSS class
hu: CSS-osztály létrehozása

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
hu: Milyen HTML elemek közé legyen a címke behelyzve? Pl. H1, H2, stb.

en: Rewrite results
hu: Eredmények átírása

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
hu: Engedélyezi a mező kimenetének átírását egyéni szöveggel vagy helyettesítő vezérjelekkel.

en: Replace spaces with dashes
hu: Szóközök cseréje kötőjelekre

en: External server URL
hu: Külső kiszolgáló webcíme

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
hu: Hivatkozás külső kiszolgálóra teljes webcím használatával. Például: „http://www.minta.hu” vagy „www.minta.hu”.

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
hu: A sorvég átalakítása HTML <br> címkére

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
hu: Ha be van jelölve, akkor minden újsor karakter (pl. \n) át lesz alakítva a HTML &lt;br&gt; jelölőjére.

en: No results text
hu: Eredmények helyett megjelenítendő szöveg

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
hu: Engedélyezi a „Nincs eredmény” szöveg megjelenítését, ha a mező értéke 0 számmal egyenlő.

en: Time hence
hu: Idő múlva

en: Time hence (with "hence" appended)
hu: Idő múlva („múlva” hozzáfűzésével)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (jövőbeli dátumok elé „–” karakter kerül)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (múltbeli dátumok elé "-" lesz illesztve)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
hu: Hogyan kell a szerializált adatokat megjeleníteni. Választható egy egyéni tömb-/objektumkulcs vagy egy print_r a teljes kimeneten.

en: Full data (unserialized)
hu: Teljes adat (nem szerializált)

en: Full data (serialized)
hu: Teljes adat (szerializált)

en: A certain key
hu: Egy bizonyos kulcs

en: Which key should be displayed
hu: Melyik kulcsot kell használni

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
hu: Meg kell adni egy kulcsot az adat egy kulcsának megjelenítéséhez.

en: How many different units to display in the string.
hu: Hány különböző egység jelenjen meg a karaktersorozatban.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
hu: Ez a szűrő nincs felfedve. Fel kell fedni, hogy a felhasználók módosíthassák.

en: Expose filter
hu: Szűrő felfedése

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
hu: Ez a szűrő felfedett. Ha el van rejtve, a felhasználók nem tudják módosítani.

en: Hide filter
hu: Szűrő elrejtése

en: Expose operator
hu: Művelet felfedése

en: Allow the user to choose the operator.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználó kiválassza az operátort.

en: Allow multiple selections
hu: Többszörös választás engedélyezése

en: Enable to allow users to select multiple items.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a felhasználók több elemet is ki tudnak választani.

en: Remember the last selection
hu: Jegyezze meg az utolsó választást

en: Enable to remember the last selection made by the user.
hu: Engedélyezi a felhasználó utolsó választásának megjegyzését.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket kivéve ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
hu: Engedélyezi azoknak az elemeknek az elrejtését amik nem tartalmazzák ezt a kapcsolatot

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
hu: Ez a rendezés nincs felfedve. Fel kell fedni, hogy a felhasználók módosíthassák.

en: Expose sort
hu: Rendezés felfedése

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
hu: Ez a rendezés felfedett. Ha el van rejtve, a felhasználók nem tudják módosítani.

en: Hide sort
hu: Rendezés elrejtése

en: Provide description
hu: Leírás biztosítása

en: Save & exit
hu: Mentés és kilépés

en: Continue & edit
hu: Folytatás és szerkesztés

en: Update "@title" choice
hu: "@title" választás frissítése

en: Update "@title" choice (@number)
hu: "@title" választás (@number) frissítése

en: Your view was saved. You may edit it from the list below.
hu: A nézet el lett mentve. A lenti listából kiválasztva lehet szerkeszteni.

en: Database overriding code
hu: Adatbázis felülírási kód

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
hu: * A változások átmenetileg tárolva lettek. A változásokat a Mentés gombra kattintva lehet véglegesíteni. A Mégsem gombra kattintás eldobja a nézetet.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
hu: * A változások átmenetileg tárolva lettek. A változásokat a Mentés gombra kattintva lehet véglegesíteni. A Mégsem gombra kattintás eldobja a módosításokat.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
hu: Lentebb lehet módosítani a nézet megjelenítéseit vagy újakat hozzáadni.

en: edit view name/description
hu: nézet nevének/leírásának szerkesztése

en: analyze view
hu: nézet elemzése

en: clone view
hu: nézet klónozása

en: export view
hu: nézet exportálása

en: revert view
hu: nézet visszaállítása

en: delete view
hu: nézet törlése

en: Add !display
hu: !display hozzáadása

en: @display_title details
hu: @display_title részletek

en: Auto preview
hu: Automata előnézet

en: Preview with contextual filters:
hu: Előnézet szövegkörnyezeti szűrőkkel:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
hu: A szövegkörnyezeti szűrő értékeit per jellel kell elválasztani. Például: %example.

en: Apply and continue
hu: Alkalmazás, majd folytatás

en: @current of @total
hu: @current / @total

en: All displays (except overridden)
hu: Minden megjelenítés (kivéve a felülírtakat)

en: All displays
hu: Minden megjelenítés

en: This @display_type (override)
hu: Ezen @display_type (felülírás)

en: View name and description
hu: Nézet neve és leírása

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
hu: A nézet beszédes, ember által olvasható neve. Szóközök használata megengedett.

en: Create new filter group
hu: Új szűrőcsoport létrehozása

en: No filters have been added.
hu: Nem lett hozzáadva szűrő.

en: Drag to add filters.
hu: Szűrő hozzáadása húzással.

en: Add and configure @types
hu: @types hozzáadása és beállítása

en: Configure @type: @item
hu: @type: @item beállítása

en: Show filters on the list of views
hu: Szűrők mutatása a nézetek listáján

en: Show advanced help warning
hu: Az <em>advanced help</em> modul hiányára figyelmeztető üzenet megjelenítése

en: Always show the master display
hu: Mindig mutassa a mester megjelenítést.

en: Advanced users of views may choose to see the master (i.e. default) display.
hu: A <em>views</em> haladó felhasználói dönthetnek úgy, hogy látni kívánják a mester (vagyis alapértelmezett) megjelenítést.

en: Always show advanced display settings
hu: Mindig mutassa a haladó megjelenítés beállításokat

en: Default to showing advanced display settings, such as relationships and contextual filters.
hu: Alapértelmezetten megjeleníti a haladó megjelenítés beállításokat, mint például a kapcsolatokat és a szövegkörnyezeti szűröket.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
hu: A „Bármely” érték címkéje a nem kötelező, egy értéket kiválasztó felfedett szűrőkhöz

en: Live preview settings
hu: Előnézeti beállítások

en: Automatically update preview on changes
hu: Előnézetek automatikus frissítése módosításkor

en: Show information and statistics about the view during live preview
hu: Információk és statisztikák megjelenítése a nézetről élő előnézet közben

en: Above the preview
hu: Az előnézet felett

en: Below the preview
hu: Az előnézet alatt

en: Show the SQL query
hu: SQL-lekérdezés megjelenítése

en: Show performance statistics
hu: Teljesítménystatisztika megjelenítése

en: Disable JavaScript with Views
hu: A JavaScript letiltása a <em>Views</em> modulról

en: Master
hu: Mester

en: There are no templates available.
hu: Nincsenek elérhető sablonok.

en: Display | Displays
hu[0]: Megjelenítés
hu[1]: Megjelenítések

en: Unformatted list
hu: Formázatlan lista

en: HTML list
hu: HTML-lista

en: Contextual filters
hu: Szövegkörnyezeti szűrők

en: contextual filters
hu: szövegkörnyezeti szűrők

en: Contextual filter
hu: Szövegkörnyezeti szűrő

en: contextual filter
hu: szövegkörnyezeti szűrő

en: filter criteria
hu: szűrési feltételek

en: Filter criterion
hu: Szűrési feltétel

en: filter criterion
hu: szűrési feltétel

en: no results behavior
hu: nulla eredmény esetén

en: The content to which the comment is a reply to.
hu: A tartalom, amelyre a hozzászólás a válasz.

en: The node ID.
hu: A tartalomazonosító.

en: The content title.
hu: A tartalom címe.

en: The date the content was posted.
hu: A dátum, mikor a tartalom be lett küldve.

en: The date the content was last updated.
hu: A dátum, mikor a tartalom utoljára frissítve lett.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
hu: A tartalomtípus (például „blogbejegyzés”, „fórumtéma”, „írás”, stb).

en: Whether or not the content is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
hu: Rejtett tartalmak kiszűrése ha a jelenlegi felhasználó nem tudja megtekinteni azokat.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
hu: A tartalom közzétett-e a kezdőlapon.

en: Whether or not the content is sticky.
hu: A tartalom kiemelt-e.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
hu: A tartalom kiemelt-e. A kiemelt tartalmak elsőkénti listázásához csökkenőre kell állítani.

en: Provide a simple link to the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalomra mutató hivatkozást biztosít.

en: Provide a simple link to edit the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalom szerkesztésére mutató hivatkozást biztosít.

en: Provide a simple link to delete the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalom törlésére mutató hivatkozást biztosít.

en: The aliased path to this content.
hu: Ennek a tartalomnak az álnevesített útvonala.

en: Relate content to the user who created it.
hu: Tartalom kapcsolása ahhoz a szerzőhöz aki létrehozta.

en: User has a revision
hu: A felhasználónak van változata

en: All nodes where a certain user has a revision
hu: Minden tartalom ahol egy bizonyos felhasználónak változatai vannak

en: Content revision
hu: Tartalomváltozat

en: Content revision is a history of changes to content.
hu: A tartalmak változatai az azokon végzett módosítások időbeli sorozatát jelentik.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
hu: Tartalom változat kapcsolása ahhoz a felhasználóhoz aki létrehozta a változatot.

en: The revision ID of the content revision.
hu: A tartalom változatának azonosítója.

en: Get the actual content from a content revision.
hu: Aktuális tartalom egy tartalomváltozatból.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom változatának törléséhez.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
hu: Tartalom szűrése nézet hozzáférése által. <strong>Nem szükséges, ha alaptáblaként a node tábla van használatban.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
hu: Jelző megjelenítése ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only content that is new or updated.
hu: Csak az új és frissített tartalom megjelenítése.

en: Display the content with standard node view.
hu: Tartalom megjelenítése általános tartalomnézettel.

en: Content ID from URL
hu: Tartalomazonosító URL-ből

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
hu: Tartalom ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a tartalom egyik mezőjében van.

en: Module/Theme/Theme engine
hu: Modul/Smink/Sminkmotor

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
hu: Mudulok/Sminkek/Sminkmotorok a kódbázisban

en: Module/Theme/Theme engine filename
hu: Modul/Smink/Sminkmotor fájlneve

en: Module/Theme/Theme engine name
hu: Modul/Smink/Sminkmotor neve

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
hu: Lehetővé teszi, hogy a "Taxonómia: kifejezés-azonosító (mélységgel)" opcióhoz tartozó "mélység" módosítva legyen egy további környezeti szűrő értékén keresztül.

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
hu: Tartalom ami vagy lefordítatlan vagy egy fordítási egység eredeti verziója.

en: Content that is a translation of a source translation.
hu: Tartalom ami egy forrás fordítás fordítása.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
hu: A tartalom fordítási állapota – szükség van-e a fordítás frissítésére vagy sem.

en: Content authored
hu: Tartalom szerzője

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
hu: A tartalmat a létrehozójához kapcsolja. Ez a kapcsolat minden, a felhasználó által létrehozott tartalomelemhez létrehoz egy rekordot.

en: Provide a simple link to cancel the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó törléséhez.

en: Provide serialized data of the user
hu: A felhasználó szerializált adatait biztosítja

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
hu: Lehetővé teszi egy szövegkörnyezeti szűrőérték figyelmen kívül hagyását. A lekérdezést ez a szövegkörnyezeti szűrőérték nem fogja módosítani. Akkor használható ha a szövegkörnyezeti szűrőértékek az URL-ből jönnek és szükség van az URL egy részének figyelmen kívül hagyására.

en: View area
hu: Nézet terület

en: Insert a view inside an area.
hu: Nézet beszúrása a területre.

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.

en: Use field template
hu: Mezősablon használata

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a field.tpl.php (vagy azzal egyenértékű sablon) használatával field api osztályok lesznek hozzáadva. Nem javasolt, hacsak a CSS nem függ ezektől az osztályoktól. Ha nincs bekapcsolva, akkor nem lesz sablon használva.

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
hu: Ha ez a lehetőség ki van választva, akkor a csoport Megjelenítés típusa és Elválasztó értékei figyelmen kívül lesznek hagyva.

en: Multiple field settings
hu: Több mezőre érvényes beállítások

en: Display all values in the same row
hu: Minden érték megjelenítése egy sorban.

en: Display @count value(s)
hu: @count érték megjelenítése

en: Raw @column
hu: Nyers @column

en: Native language
hu: Anyanyelv

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a nyelv natív neve lesz megjelenítve

en: Link this field to the original piece of content
hu: A mező egyben hivatkozás is legyen az eredeti tartalomra

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
hu: Ha engedélyezett, akkor a kimenet abszolút hivatkozás lesz. Szükséges ha az útvonal egy hivatkozás céljaként lesz használva (lásd lejjebb: „Mező megjelenítése hivatkozásként”).

en: Link this field to its content revision
hu: Ez a mező hivatkozzon a tartalomváltozatára

en: Display field as the content type machine name.
hu: Mező megjelenítése a tartalom programok által használt neveként.

en: Choose one or more content types to validate with.
hu: Egy vagy több tartalomtípus kiválasztása az érvényesítéshez.

en: Validate user has access to the content
hu: A felhasználó tartalomhoz való hozzáférésének ellenőrzése

en: Access operation to check
hu: Ellenőrzés hozzáférési művelete

en: Filter value format
hu: Szűrőérték formátuma

en: Display comments
hu: Hozzászólások megjelenítése

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
hu: Egy alternatív alapértelmezett táblarendezési mező kiválasztása arra az esetre, ha a keresési pontszám mező nem elérhető.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
hu: Ha ez ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 formában. A szükséges JOIN-ok száma miatt az ÉS kapcsolatokat VAGY kapcsolatokként kezeli ez a szűrő.

en: Load default filter from term page
hu: Alapértelmezés szerinti szűrő betöltése a kifejezés oldaláról

en: Filter value type
hu: Szűrő értékének típusa

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
hu: Szűrőérték formátumának kiválasztása. Kifejezésnév használatakor általában jóval hatékonyabb a Taxonómia: Kifejezésnév szűrőként használata helyett ezt átalakítani kifejezésazonosítóvá és a Taxonómia: Kifejezésazonosítót használni.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
hu: A kifejezés neve szűrőértékekben az aláhúzások szóközökre cserélése az URL-ben

en: Include untranslated content
hu: Fordítatlan tartalmak befoglalása

en: Enable to display different text for anonymous users.
hu: Engedélyezi eltérő szöveg megjelenítését a névtelen látogatóknak.

en: Type of user filter value to allow
hu: Felhasználói szűrőérték típusa engedélyezéshez

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nem elegendő a jogosultság a módosításhoz. Az alapértelmezett szűrőtípus módosításával ez a beállítás el fog veszni és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP contextual filter code
hu: PHP szövegkörnyezeti szűrő kód

en: Change the way content is formatted.
hu: Tartalom formázásának megváltoztatása.

en: Change settings for this format
hu: A formátum beállításainak megváltoztatása

en: Change the way each row in the view is styled.
hu: A nézetben található sorok megjelenítési módjának módosítása

en: Hide attachments in summary
hu: Csatolmány elrejtése az összegzésben

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
hu: Egy szövegkörnyezeti szűrő összefoglaló megjelenítésekor megjelenjenek-e a csatolmányok.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
hu: Csatolások elrejtése egy szövegkörnyezeti szűrő összefoglaló megjelenítésekor

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
hu: A jelenleg kiválasztott hozzáférési korlátozások itt lehet beállítani: !settings.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
hu: A jelenleg kiválasztott gyorsítótárazási mechanizmust itt lehet beállítani: !settings.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
hu: A jelenleg kiválasztott stílust itt lehet beállítani: !settings.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
hu: A jelenleg kiválasztott sorstílust a !settings menüben lehet finomítani.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
hu: A jelenleg kiválasztott lapozót a !settings menüben lehet finomítani.

en: Attachment position
hu: Csatolmány elhelyezkedése

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a szövegkörnyezeti szűrő beállításait amelyikhez csatolva van?

en: Block caching
hu: Blokk gyorsítótárazása

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz jelenik meg a webhelyen. Javasolt, hogy az útvonal „path/%/%/feed”-hez vagy „path/%/%/rss.xml”-hez hasonló legyen, az útvonalba egy-egy % jelet rakva minden, a nézetben meghatározott szövegkörnyezeti szűrőhöz.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
hu: A webhelyen ez a nézet ezen az útvonalon lesz elérhető. A szövegkörnyezeti szűrőkhöz használt értékek ábrázolásához a webcímben a „%” jelet lehet használni. Például: „node/%/feed”.

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
hu: @display megjelenítéshez menü használata lett beállítva, de a menü hivatkozásszövege nincs megadva.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
hu: @display megjelenítéshez szülő menü használata lett beállítva, de a szülő menü hivatkozásszövege nincs megadva.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
hu[0]: @count elem, kihagyva @skip
hu[1]: Lapozva, @count elem, kihagyva @skip

en: @count item | Paged, @count items
hu[0]: @count elem
hu[1]: Lapozva, @count elem

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
hu: Ha ez a lehetőség tiltott, akkor a csak egy sort tartalmazó rácsokban ugyanannyi táblázat cella (<TD>) lesz mint ahány elem. Letiltása problémákat okozhat a CSS használatában.

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
hu: Ha be van jelölve, akkor a jelenlegi szövegkörnyezeti szűrőérték jelenik meg alapértelmezés szerinti lehetőségként az ugró menüben, amennyiben az lehetséges.

en: All storage
hu: Összes tároló

en: All status
hu: Minden állapot

en: No tags
hu: Nincs címke

en: No views match the search criteria.
hu: Nincs a keresésnek megfelelő nézet.

en: Create view from template @template
hu: Nézet létrehozása @template sablonból

en: Clone of | Clone @count of
hu[0]: Klónja ennek:
hu[1]: @count. klónja ennek:

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
hu: Ez a művelet véglegesen eltávolítja a nézeten végrehajtott összes módosítást.

en: The view has been reverted.
hu: A nézet visszaállítása megtörtént.

en: This action will permanently remove the view from your database.
hu: Ez a művelet véglegesen eltávolítja a nézetet az adatbázisból.

en: Create a page
hu: Oldal létrehozása

en: Create a menu link
hu: Menühivatkozás létrehozása

en: Include an RSS feed
hu: RSS csatornával együtt

en: Feed path
hu: Csatorna útvonala

en: Feed row style
hu: Hírcsatorna oszlopstílusa

en: Create a block
hu: Blokk létrehozása

en: of fields
hu: mező

en: of type
hu: típus

en: tagged with
hu: megcímkézve, mint

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
hu: Create_view próbálkozás nem érvényesített értékekkel

en: Should links be displayed below each comment
hu: Hivatkozások megjelenítése minden hozzászólás alatt

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
hu: hivatkozásokkal (a felhasználók válaszolhatnak a hozzászólásra stb.)

en: without links
hu: hivatkozások nélkül

en: teasers
hu: bevezetők

en: full posts
hu: teljes bejegyzések

en: titles
hu: címek

en: titles (linked)
hu: címek (hivatkozott)

en: Should links be displayed below each node
hu: Megjelenjenek a hivatkozások minden tartalom alatt?

en: with links (allow users to add comments, etc.)
hu: hivatkozásokkal (lehetővé teszi felhasználók számára hozzászólások írását stb.)

en: Should comments be displayed below each node
hu: Megjelenjenek a hozzászólások minden tartalom alatt?

en: Number of hits
hu: Találatok száma

en: Hide view
hu: Nézet elrejtése

en: @group (historical data)
hu: @group (előzményadatok)

en: Use path alias
hu: Útvonalálnév használata

en: Unsorted
hu: Rendezetlen

en: Aggregation type
hu: Összevonás típusa

en: Use replacement tokens from the first row
hu: Helyettesítési vezérjelek használata az első sorból

en: Allow multiple filter values to work together
hu: Lehetővé teszi több szűrő együttműködését

en: Customize field HTML
hu: Mező HTML személyre szabása

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
hu: Használhatóak vezérjel helyettesítések ennek az osztálynak az átírási részéből.

en: Customize label HTML
hu: Címke HTML személyre szabása

en: Customize field and label wrapper HTML
hu: Mező és címke befoglaló HTML személyre szabása

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
hu: A mezőt és címkét becsomagoló HTML elem kiválasztása, például H1, H2, stb. Nem szükséges használni ha a mező és a címke nem együtt lesz megjelenítve mint például egy táblában.

en: Remove whitespace
hu: Helykitöltő eltávolítása

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor minden szóköz el lesz távolítva a kimenet elejéről és végéről.

en: Hide rewriting if empty
hu: Átírás elrejtése, ha üres

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
hu: Ne mutassa az újraírt tartalmat, ha ez a mező üres.

en: Thousands marker
hu: Ezreselválasztó

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
hu: A szűrő megjelenítése a látogatók számára, hogy módosíthassák azt

en: Representative sort order
hu: Jellemző rendezési sorrend

en: Subquery namespace
hu: Allekérdezés névtere

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
hu: Haladó. A kapcsolat által használt allekérdezés névterének megadása.

en: Representative view
hu: Meghatározó nézet

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
hu: Haladó. Másik nézet használata a kapcsolat lekérdezésének létrehozásához. Lehetővé teszi szűrés és egynél több rendezés használatát. Ha itt ki van választva egy nézet, akkor a fenti rendezési lehetőségek figyelmen kívül lesznek hagyva. A nézetnek egyetlen mezőként rendelkeznie kell a kiindulópontja azonosítójával és valamilyen rendezéssel.

en: Generate subquery each time view is run.
hu: Az allekérdezés újbóli előállítása a nézet minden futásakor.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
hu: A nézet minden futtatásakor újragenerálja a kapcsolat allekérdezését ahelyett, hogy csak a beállítások mentésekor tenné. A máshol végzett módosítások tesztelésekor van haszna. FIGYELMEZTETÉS: jelentősen rontja a teljesítményt.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
hu: Rendezés felfedése a látogatóknak, hogy módosíthassák

en: This display is disabled.
hu: Ez a megjelenítés le van tiltva.

en: This view has been automatically updated to fix missing relationships. While this View should continue to work, you should verify that the automatic updates are correct and save this view.
hu: Ez a nézet automatikusan frissítve lett, hogy a hiányzó kapcsolatok ki legyenek javítva. Hogy a nézet biztosan működőképes legyen, le kell ellenőrizni a javításokat és menteni kell a nézetet.

en: reorder displays
hu: megjelenítések újrarendezése

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
hu: Hiba: @display megjelenítés egy '@plugin' nevű bővítményre hivatkozik, de a bővítmény nem áll rendelkezésre.

en: enable @display_title
hu: @display_title engedélyezése

en: view @display
hu: @display megtekintése

en: clone @display_title
hu: @display_title klónozása

en: delete @display_title
hu: @display_title törlése

en: disable @display_title
hu: @display_title letiltása

en: undo delete of @display_title
hu: @display_title törlésének visszavonása

en: That view is not compatible with this version of Views.
          If you have a view from views1 you have to go to a drupal6 installation and import it there.
hu: Ez a nézet nem kompatibilis a <em>Views</em> ezen verziójával.
    Ha a nézet a views1-ből van, akkor drupal6 telepítésbe kell importálni.

en: The selected style or row format does not utilize fields.
hu: A kiválasztott stílus vagy sorformátum nem használ mezőket.

en: Aggregation settings
hu: Összevonás beállításai

en: Display extenders
hu: Megjelenítés kiterjesztők

en: Select extensions of the views interface.
hu: A <em>Views</em> felület kiterjesztéseinek kiválasztása.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
hu: %display megjelenítés egy olyan útvonallal lett beállítva ami egyben egy útvonalálnév is. Ennek váratlan következményei lehetnek, ezért jobb lenne egy belső útvonalat használni.

en: Configure aggregation settings for @type %item
hu: @type %item számára összevonási beállítások megadása

en: Select the aggregation function to use on this field.
hu: Összevonási művelet kiválasztása ehhez a mezőhöz.

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
hu: Táblabiztosítás hívására került sor, de a lekérdezésnek nincs ensure_table metódusa.

en: Empty display extender
hu: Üres megjelenítés kiterjesztő

en: Raw value from URL
hu: Nyers érték URL-ből

en: Apply (all displays)
hu: Alkalmazás (minden megjelenítésre)

en: Apply (this display)
hu: Alkalmazás (erre a megjelenítésre)

en: The date of the most recent new content on the feed.
hu: Legfrissebb új tartalom dátuma a hírcsatornában.

en: The node ID to which the comment is a reply to.
hu: Annak a tartalomnak az azonosítója amire ez a hozzászólás válaszol.

en: Comments of the node
hu: A tartalom hozzászólásai

en: Relate all comments on the node. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
hu: A tartalom összes hozzászólásának kapcsolása. Ez minden hozzászóláshoz egy duplikált rekordot hoz létre. Ha erre van szükség, általában jobb hozzászólás nézetet létrehozni.

en: Reply to
hu: Válasz

en:  new
hu:  új

en: Appears in: @bundles.
hu: Megjelenés helye: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
hu: Ez @group: @field egy álneve.

en: @group (historical data): @field
hu: @group (történelmi adat): @field

en: Also known as: !also.
hu: Más néven: !also.

en: Delta - Appears in: @bundles.
hu: Delta – Megjelenik ebben: @bundles.

en: No backlinks found.
hu: Nem található visszamutató hivatkozás.

en: Pages that link to %1
hu: Lapok amik erre hivatkoznak: %1

en: Popular (page)
hu: Népszerű (oldal)

en: Today (page)
hu: Mai (oldal)

en: Popular (block)
hu: Népszerű (blokk)

en: Today (block)
hu: Mai (blokk)

en: Today's popular content
hu: Mai népszerű tartalmak

en: User who uploaded
hu: A felhasználó, aki feltöltötte

en: The user that uploaded the file.
hu: A felhasználó, aki a fájlt feltöltötte.

en: The taxonomy vocabulary description
hu: A taxonómia szótár leírása

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
hu: Taxonómiakifejezés automatikus kiegészítéssel vagy felületi elemmel kiválasztva.

en: Representative node
hu: Jellemző tartalom

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
hu: Kinyer egy egyedülálló, jellemző tartalmat minden kifejezéshez a kiválasztott rendezési feltételnek megfelelően.

en: The taxonomy term name.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: Content with term
hu: Tartalom kifejezéssel

en: Relate all content tagged with a term.
hu: Minden, egy kifejezéssel megcímkézett tartalom.

en: Has taxonomy term ID
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
hu: Tartalom megjelenítése, ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel.

en: Has taxonomy term
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés

en: Taxonomy terms on node
hu: Taxonómiakifejezések tartalmakon

en: All taxonomy terms
hu: Minden taxonómiakifejezés

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
hu: Tartalom megjelenítése ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel vagy gyermeke a kiválasztott kifejezésnek. A nagyobb bonyolultság miatt kevesebb lehetősége van, mint a mélység nélküli verziónak.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító (mélységgel)

en: Has taxonomy terms (with depth)
hu: Léteznek hozzá taxonómiakifejezések (mélységgel)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító mélységmódosító

en: @entity using @field
hu: @entity @field használatával

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
hu: Minden @entity elem egy, a kifejezésre beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: Taxonomy term ID from URL
hu: Taxonómiakifejezés-azonosító webcímből

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
hu: Kinyer egy egyedülálló, jellemző tartalmat minden felhasználóhoz a kiválasztott rendezési feltételnek megfelelően.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
hu: Ha be van jelölve, akkor az ehhez a mezőhöz tartozó többszörös értékek ugyanabban a sorban jelennek meg. Ha nincs bejelölve, akkor minden ebben a mezőben található érték egy új sort fog létrehozni. Csoportosítás használatakor, hogy ennek a beállításnak hatása legyen, győződjön meg róla, hogy a csoportosítás az „Entitás azonosítója” szerint történik.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
hu: Egy fájltípust ábrázoló ikon megjelenítése a MIME szöveg (mint pl. "image/jpeg") helyett.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
hu: Alapértelmezett szűrő betöltése a tartalomoldalból, ez a kapcsolódó taxonómia blokkokhoz jó.

en: Path component
hu: Útvonal komponens

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
hu: A számozás egytől kezdődik. Például az admin/structure/types oldalon az útvonal 3. összetevője a "types".

en: Use aggregation
hu: Összevonás használata

en: Display title may not be empty.
hu: A megjelenítés címe nem lehet üres.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
hu: Ha a szűrőérték <em>NEM</em> elérhető

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
hu: Ha a szűrőérték <em>ELÉRHETŐ</em>, vagy meg van adva alapértelmezett érték

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
hu: Ez a megjelenítés nem rendelkezik forrással a szövegkörnyezeti szűrőkhöz, vagyis nem lesznek elérhetőek szövegkörnyezeti szűrőértékek, amíg nincs kiválasztva az „Alapértelmezés szerinti érték biztosítása”.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
hu: Megjelenítendő elemek száma (0-t kell beírni, ha nincs korlát).

en: The contextual filter values is provided by the URL.
hu: A szövegkörnyezeti szűrőértékeket az URL biztosítja.

en: Autosubmit
hu: Automatikus elküldés

en: Automatically submit the form once an element is changed.
hu: Az űrlap automatikus elküldése, amint változik rajta egy elem.

en: Query Comment
hu: Lekérdezés megjegyzése

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
hu: Ha be van állítva, akkor ez a megjegyzés be lesz ágyazva a lekérdezésbe és átadódik az adatbázis-kiszolgálónak. Hasznos lehet naplózáshoz és hibakereséshez.

en: When needed, add the field language condition to the query
hu: A mező nyelvi feltételeinek átadása a lekérdezés számára ha szükséges

en: Count DISTINCT
hu: DISTINCT összeszámlálása

en: Provide default field wrapper elements
hu: Alapértelmezett mező befoglaló elemek biztosítása

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni, nem pedig egymás után. Meg kell jegyezni, hogy néhány mező figyelmen kívül hagyja ezt, ha blokk elem, elsősorban a törzs mezők és más formázott HTML-ek.

en: Hide the "Go" button
hu: A „Mehet” gomb elrejtése

en: Select the current contextual filter value
hu: A jelenlegi szövegkörnyezeti szűrőérték kiválasztása

en: Show the empty text in the table
hu: Üres szöveg mutatása a táblázatban

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemcímeként lesz használva.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
hu: A mező ami minden sor RSS elemhivatkozásaként lesz használva. Egy drupal relatív útvonalnak kell lennie.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemleírásaként lesz használva.

en: Creator field
hu: Létrehozó mező

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemlétrehozójaként lesz használva.

en: Publication date field
hu: Közzététel dátuma mező

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
hu: A sorstílus bővítménynek szüksége van az RSS-elemként használandó <em>views</em> mezők meghatározására.

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
hu: Annak a tartalomnak az azonosítója, amelyet a felhasználó létrehozott vagy amelyhez hozzászólt. Az UID azonosítónál egy tulajdonságot vagy szűrőt kell használni, különben a mező téves eredményt ad.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
hu: Annak a felhasználónak az azonosítója, aki létrehozta vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
hu: A tartalom utolsó frissítésének vagy hozzászólásának dátuma. Az UID azonosítónál egy tulajdonságot vagy szűrőt kell használni, különben a mező téves eredményt ad.

en: file from !field_name
hu: file innen: !field_name

en: Hide empty column
hu: Üres oszlop elrejtése

en: The operator is invalid on filter: @filter.
hu: Az operátor érvénytelen a szűrőn: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
hu: Nem találhatóak érvényes értékek a szűrőn: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
hu: A @value érték nem egy tömb @operator számára a szűrőn: @filter

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
hu: Itt adható meg TRUE vagy FALSE értékkel visszatérő PHP-kód. Ha nincs visszatérési érték, akkor FALSE-ként lesz kezelve, ezért meg kell győződni róla, hogy van valamilyen visszatérési érték, mert különben az argumentum érvénytelennek lesz nyilvánítva. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Az érvényesített argumentum „$argument” lesz, a nézet pedig „$view”. Az argumentum a „$handler->argument” beállításával módosítható. Az ehhez az argumentumhoz a helyettesítésekhez használt cím a „$handler->validated_title” beállításával módosítható.

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor azok a mezők amelyeknél nincsen beállítva a saját HTML elemeik testreszabása, egyáltalán nem fognak használni semmilyen befoglalót a mezőikhez, címkéikhez és mező + címke használva befoglalóikhoz. Ezzel gyorsan le lehet csökkenteni a nézet által alapértelmezetten biztosított jelölők számát annak árán, hogy jóval nehezebb lesz a CSS használata.

en: Link the user picture to the user's profile
hu: A felhasználó képének összekapcsolása a felhasználó profiljával

en: Specify which display or custom url this display will link to.
hu: Melyik megjelenítésre vagy egyéni webcímre fog hivatkozni ez a megjelenítés.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
hu: <p>A következő vezérjelek érhetőek el ehhez a hivatkozáshoz.</p>

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
hu: Egy Drupal útvonal vagy külső URL amire a tovább hivatkozás mutatni fog. Meg kell jegyezni, hogy ez felülírja a lenti megjelenítési beállításokat.

en: View: @view - Display: @display
hu: Nézet: @view – Megjelenítés: @display

en: Overview of fields used in all views.
hu: Az összes nézetben használt mezők áttekintése.

en: Transform the case
hu: Betűk átalakítása

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value.
hu: A URL útvonalak kiírásakor hogyan kell átalakítani a szűrőérték betűit.

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
hu: Az adminisztrációs címke szerkesztése, ami akkor jelenik meg, amikor erre a kapcsolatra (például szűrőkből) hivatkoznak.

en: Representative sort criteria
hu: Jellemző rendezési feltétel

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
hu: A kapcsolatból származó adatokon alkalmazott rendezési feltétel annak meghatározására, hogy hogyan legyen beolvasva az adott elem soronként. Például minden felhasználó legfrissebb tartalmának megjelenítéséhez a „Tartalom: Frissítési dátum” lehetőséget kell választani.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
hu: A fent kiválasztott rendezési feltételhez használt elrendezés.

en: And/Or, Rearrange
hu: És/Vagy, Újrarendezés

en: Revert to default
hu: Visszatérés az alapértelmezéshez

en: Optionally, enter a comma delimited list of tags for this view to use in filtering and sorting views on the administrative page.
hu: Meg lehet adni ehhez a nézethez egy vesszővel elválasztott címkelistát ami az adminisztrációs oldalon lesz használva a nézetek szűréséhez és rendezéséhez.

en: Custom admin theme for the Views UI
hu: Egyedi adminisztrációs felület a <em>Views UI</em> modulhoz

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
hu: Néhány esetben szükséges lehet egy eltérő adminisztrációs sminket választani a <em>Views UI</em>-hoz.

en: No fields have been used in views yet.
hu: Ebben a nézetben még nincsenek mezők.

en: Provide a simple link to approve the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás elfogadásához.

en: Author uid
hu: Szerző egyedi azonosítója

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
hu: Minden @entity elem egy, a fájlhoz beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: image from !field_name
hu: kép innen: !field_name

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
hu: Minden @entity elem egy, a képhez beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: The tid of a taxonomy term.
hu: Egy taxonómiakifejezés azonosítója (tid).

en: The user permissions.
hu: A felhasználói jogosultságok.

en: First and last only
hu: Csak első és utolsó

en: Multiple-value handling
hu: Több érték kezelése

en: Filter to items that share all terms
hu: Szűrés minden kifejezést megosztó elemekre

en: Filter to items that share any term
hu: Szűrés bármely kifejezést megosztó elemekre

en: Use formatted username
hu: Formázott felhasználónév használata

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónevet a rendszer megformázza. Ha nincs bekapcsolva, akkor nyersen lesz megjelenítve.

en: Link to user's profile
hu: Hivatkozás a felhasználó profiljára

en: Using <em>Default</em> will use the site-wide image style for user pictures set in the <a href="!account-settings">Account settings</a>.
hu: Az <em>Alapértelmezés szerinti</em> lehetőség használata a <a href="!account-settings">Felhasználói beállításokban</a> megadott, a felhasználói képek teljes webhelyre vonatkozó képstílusát fogja használni.

en: You don't have translatable entity types.
hu: Nincsen lefordítható entitástípus.

en: Use a pager
hu: Lapozó használata

en: Tokens related to views.
hu: Nézetekhez kapcsolódó vezérjelek.

en: The human-readable name of the view.
hu: A nézet ember által olvasható neve.

en: The description of the view.
hu: A nézet leírása.

en: The machine-readable name of the view.
hu: A nézet gép által olvasható neve.

en: The title of current display of the view.
hu: A nézet jelenlegi megjelenítésének címe.

en: The URL of the view.
hu: A nézet webcíme.

en: -Select-
hu: -Kiválasztás-

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
hu: A „cím” szövegként elhelyezett szöveg, amit a legtöbb böngésző felugró magyarázatként jelenít meg, ha az egérmutató a hivatkozás fölé kerül.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
hu: Ha engedélyezett, akkor ez a mező el lesz rejtve, ha üres. Meg kell jegyezni, hogy a mezőcímke vagy az átírt kimenet továbbra is megjelenhet. A címkék elrejtéséhez be kell jelölni a sorstílus beállításokat az üres mezőkhöz. Az átírt tartalom elrejtéséhez az „Átírás elrejtése, ha üres” jelölőnégyzetet kell bejelölni.

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

en: Enable views performance statistics/debug messages via the Devel module
hu: Teljesítmény statisztikák/hibakeresési üzenetek engedélyezése a <em>Devel</em> modulhoz

en: Check this to enable some Views query and performance statistics/debug messages <em>if Devel is installed</em>.
hu: Ezt bekapcsolva engedélyezhető néhány <em>Views</em> lekérdezés és teljesítmény statisztika/hibakeresési üzenet, ha a <em>Devel</em> modul telepítve van.

en: Devel message(dpm)
hu: <em>Devel</em> üzenet(dpm)

en: Devel logging (tmp://drupal_debug.txt)
hu: Fejlesztési naplózás (tmp://drupal_debug.txt)

en: Page region to output performance statistics/debug messages
hu: Laprégió a teljesítmény statisztikák/hibakeresési üzenetek kimenetéhez

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hu: A dátum ÉÉÉÉHHNN formátumban.

en: Date in the form of YYYYMM.
hu: A dátum ÉÉÉÉHH formátumban.

en: Date in the form of YYYY.
hu: A dátum ÉÉÉÉ formátumban.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
hu: A dátum HH formátumban (01–12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
hu: A dátum NN formátumban (01–31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
hu: A dátum WW formátumban (01–53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
hu: Ha az uid-nál több mezőre van szükség, akkor hozzá kell adni a megjegyzés: szerző kapcsolatot

en: Last comment uid
hu: Utolsó hozzászólás azonosítója

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
hu: A tartalomhoz írt utolsó hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
hu: A tartalom szerzője. Ha az uid-nál több mezőre van szükség, akkor hozzá kell adni a tartalom: szerző kapcsolatot

en: Unique access event ID.
hu: Egyedi hozzáférési esemény azonosító.

en: Link field to the node if there is no comment.
hu: Ez a mező hivatkozzon a tartalomra ha nincsenek hozzászólások.

en: Convert spaces in term names to hyphens
hu: Szóközök kötőjellé konvertálása a kifejezések neveiben

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
hu: Lehetővé teszi, hogy a hivatkozások működjenek a <em>Views</em> taxonómiakifejezés argumentumokkal.

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
hu: Itt adható meg ehhez a szűrőhöz használandó értékkel visszatérő PHP-kód. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Ehhez a szűrőhöz csak egy értéket szabad visszaadni. Elérhető néhány változó: a nézet objektum a „$view” lesz. Az argumentumkezelő „$argument” lesz. Az ehhez az argumentumhoz a helyettesítésekhez használt cím a „$handler->validated_title” beállításával módosítható.

en: Use rendered output to group rows
hu: A létrehozott kimenet használata sorok csoportosításához

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a csoportosított mezők létrehozott kimenete lesz használva a sorok csoportosításához.

en: Replace an existing view if one exists with the same name
hu: Létező nézet felülírása, ha azonos névvel már létezik egy

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
hu: Ebben a mezőben lehet HTML kódot használni. A következő vezérjelek támogatottak:

en: Provide a simple link to the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználóhoz.

en: Result summary
hu: Eredmény összegzése

en: Shows result summary, for example the items per page.
hu: Megmutatja az eredmények összegzését, például az oldalankénti elemek számát.

en: Use site default RSS settings
hu: A webhely alapértelmezett RSS beállításainak használata

en: Display list value as human readable
hu: Listaérték emberek számára olvasható megjelenítése

en: Displays the link in contextual links
hu: A hivatkozás megjelenítése szövegkörnyezeti hivatkozásokban

en: Grouping field Nr.@number
hu: @number. szintű mezőcsoportosítás

en: Add a read-more link if output is trimmed.
hu: Továbbolvasási hivatkozás hozzáadása ha a kimenet csonkolt.

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
hu: Ha ez be van jelölve, akkor egy továbbolvasási hivatkozást helyez el a csonkolt kimenet végén.

en: The text which will be displayed on the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
hu: A szöveg ami a tovább hivatkozásban fog megjelenni. A nézetből adatokat a fenti „Helyettesítési minták” alapján lehet megadni.

en: The path which is used for the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
hu: A tovább hivatkozáshoz használt útvonal. A nézetből adatokat a fenti „Helyettesítési minták” alapján lehet megadni.

en: Display field as machine name.
hu: Mező megjelenítése programok által használt névként.

en: Show the embed display in the ui.
hu: Mutassa a beágyazott megjelenítést a felhasználói felületen.

en: Allow advanced user to use the embed view display. The plugin itself works if it's not visible in the ui
hu: Engedélyezi a haladó felhasználóknak, hogy használják a beágyazott nézet megjelenítést. Maga a beépülő akkor is működni fog ha nem látható a felhasználói felületen.

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string  at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
hu: Minden <em>Views</em> által létrehozott lekérdezésbe, a SELECT részbe bekerül a nézetek és a megjelenítés neve 'view-name:display-name' karaktersorozatként. Ez megkönnyíti a <em>Views</em> lekérdezéseinek azonosítását az adatbázis-kiszolgáló naplóiban, de a használata csak hibakeresési célból javasolt.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
hu: A <em>Views</em> API használatával beágyazható megjelenítés biztosítása.

en: Display the user with standard user view.
hu: Felhasználó megjelenítése az általános felhasználói nézettel.

en: Only has the 'authenticated user' role
hu: Csak „azonosított felhasználó” szerepköre van

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
hu: Az „azonosított felhasználó”-n kívül további szerepkörei is vannak

en: Please insert the items per page (@items_per_page) from above.
hu: Fentről be kell illeszteni az oldalankénti elemek számát (@items oldalanként).

en: Remove tags from rendered output
hu: Címkék eltávolítása a létrehozott kimenetből

en: Fields to be included as contextual links.
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozásokként beillesztendő mezők.

en: Include destination
hu: Cél befoglalása

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
hu: Egy „cél” paraméter befoglalása a hivatkozásba, hogy a felhasználó visszatérhessen az eredeti nézethez a szövegkörnyezeti művelet befejezésekor.

en: Contextual Links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások

en: Display fields in a contextual links menu.
hu: Mezők megjelenítése egy szövegkörnyezeti hivatkozások menüben.

en: Language - Appears in: @bundles.
hu: Nyelv – itt jelenik meg: @bundles.

en: Used in views
hu: Nézetekben használt

en: Views plugins
hu: Views beépülők

en: Overview of plugins used in all views.
hu: A nézetekben használt bővítmények áttekintése.

en: Display "Access Denied"
hu: „Hozzáférés megtagadva” megjelenítése

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters '[' and ']' please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
hu: <p>A következő vezérjelek érhetőek el ehhez a mezőhöz. Meg kell jegyezni, hogy a rendezési sorrend miatt az ez után a mező után következő mezőket nem lehet használni. Ha olyan mezőre van szükség, ami itt nem szerepel, akkor a mezőket újra kell rendezni.
    Ha szükség van a [ és ] karakterek használatára, akkor a %5B vagy %5D HTML entitás kódokat kell használni, különben szóközökre lesznek lecserélve.</p>

en: @date_format format
hu: @date_format formátum

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
hu: Ha "Egyedi", lásd a <a href="@url" target="_blank">PHP kézikönyvet</a> a dátumformátumokért. Máskülönben meg kell adni a megjeleníteni kívánt különböző időegységek számát ami alapértelmezetten 2.

en: Timezone to be used for date output.
hu: A dátum kimenethez használt időzóna.

en: - Default site/user timezone -
hu: - Alapértelmezett webhely/felhasználó időzóna -

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
hu: A csoportosított szűrők lehetővé teszik előre meghatározott operátor|érték párok közötti választást.

en: Filter type to expose
hu: Felfedendő szűrőtípusok

en: Single filter
hu: Egyszerű szűrő

en: Grouped filters
hu: Csoportosított szűrők

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
hu: A felfedett kiválasztásokra csak az itt megadott felhasználói szerepkörök esetén emlékezzen. Ha nincsenek szerepkörök megadva, akkor a szűrőinformáció nem lesz eltárolva.

en: The value is required if title for this item is defined.
hu: Az érték kötelező ha meg van határozva cím ehhez az elemhez.

en: The title is required if value for this item is defined.
hu: A cím kötelező ha meg van határozva érték ehhez az elemhez.

en: Select which kind of widget will be used to render the group of filters
hu: Melyik felületi elem legyen használva a szűrők csoportjának létrehozásához.

en: grouped
hu: csoportosított

en: Choose fields to combine for filtering
hu: Szűréshez egyesített mezők kiválasztása

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
hu: Ez a szűrő nem működik nagyon különleges mezőkezelőkkel.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
hu: Ennek a szűrőnek a használatához hozzá kell adni néhány mezőt.

en: @entity types
hu: @entity típusok

en: Sort within each hierarchy level
hu: Rendezés minden hierarchiaszinten belül

en: Enable this to sort the items within each level of the hierarchy by weight and title.  Warning: this may produce a slow query.
hu: Engedélyezve az elemek a hierarchia minden szintjén belül rendezve lesznek súly és cím szerint. Figyelmeztetés: lassú lekérdezést okozhat.

en: There is no lock on view %name to break.
hu: %name nézeten nincs megszüntethető zárolás.

en: This display has one or more validation errors; please review it.
hu: Ezen a képernyőn egy vagy több érvényesítési hiba van. A hibákat felül kell vizsgálni.

en: Bypass view validation
hu: Nézet érvényesítés kihagyása

en: Bypass the validation of plugins and handlers when importing this view.
hu: A beépülők és kezelők érvényesítésének kihagyása a nézet importálása folyamán.

en: &lt;Any&gt;
hu: &lt;Bármelyik&gt;

en: There are no enabled views.
hu: Nincsenek engedélyezett nézetek.

en: Display fields as RSS items.
hu: Mezők megjelenítése RSS elemekként.

en: Book root from current node
hu: Könyv gyökere az aktuális tartalomtól

en: The language the comment is in.
hu: A hozzászólás nyelve.

en: - No value -
hu: - Nincs érték -

en: Provide a simple link to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változathoz.

en: The ID of the entity that is related to the file.
hu: A fájlhoz kapcsolódó entitás azonosítója.

en: The taxonomy vocabulary weight
hu: A taxonómiaszótár súlya

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" by the parent pid.
hu: A „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése a szülő pid-je alapján.

en: The raw numeric user ID.
hu: A nyers, számszerű felhasználói azonosító.

en: Unfiltered text
hu: Szűretlen szöveg

en: Add unrestricted, custom text or markup. This is similar to the custom text field.
hu: Korlátozás nélküli egyéni szöveg vagy jelölő hozzáadása. Hasonló az egyéni szövegmezőhöz.

en: Combine fields filter
hu: Mezők szűrőinek összekapcsolása

en: Column used for click sorting
hu: Kattintásos rendezéshez használt oszlop

en: Use path alias instead of internal path.
hu: Útvonalálnév használata belső útvonal helyett.

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Custom time values must be numeric.
hu: Az egyéni időértékeknek számszerűeknek kell lenniük.

en: Hide contextual links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások elrejtése

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
hu: Megjelenjenek-e a szövegkörnyezeti hivatkozások ehhez a nézethez vagy ne.

en: Hide contextual links on this view.
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások elrejtése ebben a nézetben.

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' section under advanced. You can override the url at the link display setting.
hu: Egy tovább hivatkozást fog hozzáadni a nézet aljához ami az oldal nézetre hivatkozik. Ha egynél több oldal nézet van, a hivatkozás a haladó beállításokban a „Hivatkozás megjelenítése” részben meghatározott megjelenítésre fog mutatni. A webcím felülbírálható a hivatkozás megjelenítése beállításával.

en: Display 'more' link only if there is more content
hu: „Tovább” hivatkozás megjelenítése csak akkor, ha van további tartalom

en: Leave this unchecked to display the 'more' link even if there are no more items to display.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor a „tovább” hivatkozás olyankor is megjelenik, ha nincs több elem a megjelenítésen.

en: View: !view: !display
hu: Nézet: !view: !display

en: Exposed filters in block displays require "Use AJAX" to be set to work correctly.
hu: Ahhoz, hogy a felfedett szűrők helyesen működjenek a blokk megjelenítésekben, szükség van az „AJAX használata” beállítására.

en: Number of pager links visible
hu: Látható lapozó hivatkozások száma

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
hu: Meghatározza a lapozón megjelenő, az oldalakra mutató hivatkozások számát.

en: A lists of labels for the controls in the pager
hu: A lapozóban az irányításhoz használt címkék listája

en: Text for "first"-link
hu: „Első” hivatkozás szövege

en: Text for "previous"-link
hu: „Előző” hivatkozás szövege

en: Text for "next"-link
hu: „Következő” hivatkozás szövege

en: Text for "last"-link
hu: „Utolsó” hivatkozás szövege

en: Pure Distinct
hu: Tiszta distinct

en: This will prevent views from adding the base column to the distinct field. If this is not selected and the base column is a primary key, then a non-pure distinct will not function properly because the primary key is always unique.
hu: Megakadályozza a <em>Views</em> modult, hogy a bázis oszlopot hozzáadja a distinct mezőhöz. Ha ez nincs kiválasztva és a bázis oszlop az elsődleges kulcs, akkor a nem tiszta distinct nem fog megfelelően működni, mivel az elsődleges kulcs mindig egyedi.

en: Query Tags
hu: Lekérdezés címkék

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
hu: Ha beállított, akkor ezek a címkék hozzá lesznek fűzve a lekérdezéshez és használatukkal azonosítani lehet a lekérdezést egy modulban. A lekérdezések módosításakor lehet hasznos.

en: The query tags may only contain lower-case alphabetical characters and underscores.
hu: A lekérdezési címkék csak kisbetűs ábécé szerinti karaktereket és aláhúzásokat tartalmazhatnak.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
hu: A mező ami az RSS elem minden sorában pubDateként lesz használva. RFC 2822 formátumúnak kell lennie.

en: GUID settings
hu: GUID beállítások

en: GUID field
hu: GUID mező

en: The globally unique identifier of the RSS item.
hu: Az RSS elem globális egyedi azonosítója.

en: GUID is permalink
hu: A GUID permalink

en: The RSS item GUID is a permalink.
hu: Az RSS elem GUID-ja egy permalink.

en: Add views row classes
hu: <em>Views</em> sor osztályok hozzáadása

en: Add the default row classes like views-row-1 to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: Olyan alapértelmezett sor osztályok hozzáadása a kimenethez, mint a <code>views-row-1</code>. Ezzel gyorsan le lehet csökkenteni azoknak a jelölőknek a mennyiségét, melyeket a nézet alapértelmezetten biztosít, viszont jóval nehezebbé teszi a CSS alkalmazását.

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
hu: Csíkozás (páros/páratlan), első/utolsó sor osztályok hozzáadása

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
hu: CSS osztályok hozzáadása az első és az utolsó sorhoz, valamint a páros/páratlan sorok csíkozásához.

en: Force using fields
hu: Mezők használatának kikényszerítése

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
hu: Ha sem a sor sem a stílus bővítmény nem támogatja a mezőket, ez a mező lehetővé teszi az engedélyezésüket. Ezáltal használható lesz például a 'groupby'.

en: Provide text to display if this field contains an empty result. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section below.
hu: Üres mező esetén megjelenített szöveg, melyben HTML kód használható. A lenti „Eredmények felülírása” szakaszban található „Helyettesítési minták” szerint lehet megadni adatokat ebből a nézetből.

en: The revision NID of the content revision.
hu: A tartalomrevízió revíziós NID-je.

en: Expose sort order
hu: Sorrend felfedése

en: Allow the user to choose the sort order. If sort order is not exposed, the sort criteria settings for each sort will determine its order.
hu: Elérhetővé teszi a felhasználónak, hogy kiválassza a rendezés irányát. Ha a sorrend nem felfedett, a rendezés sorrendje a az előre megadott beállításoktól függ.

en: Short description of table
hu: A tábla rövid leírása

en: Include a caption for better accessibility of your table.
hu: Felirattal együtt a tábla jobb azonosításához.

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Use this to give a summary of complex tables.
hu: Ez az érték a HTML-táblázatok összefoglaló tulajdonságaként jelenik meg, így nagyobb táblázatok leírásához használható.

en: Selector label
hu: A kiválasztó címkéje

en: The text that will appear as the the label of the selector element. If blank no label tag will be used.
hu: A szöveg a kiválasztó elem címkéjeként jelenik meg. Üresen hagyva nem lesz címke.

en: Use a custom %field_name
hu: Egyéni %field_name használata

en: Tracker - User
hu: Követő – Felhasználó

en: Whether or not the node is published. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
hu: A tartalom közzé van téve vagy sem. Az UID azonosítónál egy tulajdonságot vagy szűrőt kell használni, különben a mező téves eredményt ad.

en: No path is set
hu: Nincs beállítva útvonal

en: Remove search score
hu: Keresési pontszám eltávolítása

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">You can disable this message at the Views settings page.</a>
hu: Az <a href="@modules">Advanced help</a> modul engedélyezésével a <em>Views</em> további és jobb súgót nyújt. <a href="@hide">Ez az üzenet kikapcsolható a Views beállításainak oldalán.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">You can disable this message at the Views settings page.</a>
hu: A <em>Views</em> modulhoz több és jobb súgó érhető el, ha az <em>Advanced help</em> modul telepítve van a !href webcímről. <a href="@hide">Ezt az üzenetet a <em>Views</em> modul beállítási oldalán ki lehet kapcsolni.</a>

en: Custom output for TRUE
hu: Egyéni kimenet IGAZ esetén

en: Custom output for FALSE
hu: Egyéni kimenet HAMIS esetén

en: Set this field to display inline
hu: Mező beállítása egysoros megjelenítésre

en: Hide menu tab
hu: Menü fül elrejtése

en: Only display menu item entry in contextual links. Menu tab should not be displayed.
hu: Csak a menüpont bejegyzés megjelenítése szövegbeli hivatkozással. A menüfülnek nem szükséges megjelennie.

en: Link to user
hu: Hivatkozás a felhasználóra

en: E-mail of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A kommentelő e-mail címe. Üres lesz ha a szerző egy regisztrált felhasználó.

en: Approved status
hu: Elfogadás állapota

en: Approved comment status
hu: Hozzászólás elfogadásának állapot

en: Link to comment
hu: Hivatkozás a hozzászólásra

en: Link to edit comment
hu: Hivatkozás a hozzászólás szerkesztésére

en: Link to delete comment
hu: Hivatkozás a hozzászólás törlésére

en: Link to approve comment
hu: Hivatkozás a hozzászólás elfogadására

en: Link to reply-to comment
hu: Hivatkozás a hozzászólásra való válaszoláshoz

en: Detect if tar is part of the extension
hu: Érzékeli, ha a tar része a kiterkesztésnek

en: See if the previous extension is '.tar' and if so, add that, so we see 'tar.gz' or 'tar.bz2' instead of just 'gz'.
hu: Ellenőrizzük, hogy az előző kiterjesztés <code>.tar</code> értékű-e, ha igen, adjuk hozzá. Így a <code>tar.gz</code> vagy a <code>tar.bz2</code> látható a csak <code>gz</code> helyett.

en: Published status or admin user
hu: Vagy közzétett állapotú, vagy pedig adminisztrátor felhasználó

en: Promoted to front page status
hu: Címlapra helyezés állapota

en: Link to edit content
hu: Hivatkozás a tartalom szerkesztéséhez

en: Link to revision
hu: Hivatkozás a változat megtekintéséhez

en: Link to revert revision
hu: Hivatkozás a változat visszaállításához

en: Link to delete revision
hu: Hivatkozás a változat törléséhez

en: Link to edit user
hu: Hivatkozás a felhasználó szerkesztéséhez

en: Link to cancel user
hu: Hivatkozás a felhasználó törléséhez

en: Fields to be included as links.
hu: A mezők hivatkozásként szerepeljenek

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
hu: Egy érkezési paraméter belefoglalása a hivatkozásba, ami visszahozza a látogatót az eredeti nézethez a hivatkozott művelet végrehajtása után.

en: Left field
hu: Bal mező

en: Right field
hu: Jobb mező

en: Fields comparison
hu: Mezők összehasonlítása

en: Compare database fields against eachother.
hu: Adatbázismezők összehasonlítása egymással.

en: Use fields comparison to filter the result of the view.
hu: Mező összehasonlítások használata a nézet eredményének szűréséhez.

en: Adding functionality to administrative pages
hu: Adminisztratív oldalak számára funkció hozzáadása

en: The Views module adds functionality to some core administration pages. For example, <em>admin/content</em> uses Views to filter and sort content. With Views uninstalled, <em>admin/content</em> is more limited.
hu: A <em>Views</em> modul kiegészíti az alaprendszer bizonyos adminisztratív oldalak működését. Például az <em>admin/content</em> oldal a Views-t használja a tartalmak szűréséhez és sorbarendezéséhez, ezért e modult eltávolítva az <em>admin/content</em> oldal működése korlátozottabb.

en: Expanding Views functionality
hu: A <em>Views</em> modul lehetőségeinek kibővítése

en: Time ago (with "ago" appended) for today's date, but not for other dates
hu: Ennyi idő („ennyi ideje:” utótaggal) a mai dátum esetében, de más dátumoknál nem

en: Second date format
hu: Második dátumformátum

en: The date format which will be used for rendering dates other than today.
hu: A mai nap kivételével a dátumok megjelenítésére szolgáló dátumformátum.

en: Custom date format of second date
hu: A második dátum egyéni formátuma

en: If "Custom" is selected in "Second date format", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
hu: Ha a „Második dátumformátum” beállításnál az „Egyedi” lehetőség van kiválasztva, akkor a <a href="@url" target="_blank">PHP kézikönyv</a> dátumformátumokkal foglalkozó oldala nyújthat segítséget. Máskülönben a megjelenítendő időeltérési egység számát (alapértelmezés szerint 2) kell megadni.

en: Operator label
hu: Művelet címkéje

en: This will appear before your operator select field.
hu: Ez a művelet kiválasztó mező előtt jelenik meg.

en: Displays messages in the area.
hu: Üzeneteket jelenít meg a területen.

en: Improving table accessibility
hu: Táblázat elérhetőségének javítása

en: Reverse the counter.
hu: Számláló visszafelé.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is possible to show an empty table with the text in it.
hu: Alapértelmezés szerint a táblázat rejtett üres nézet esetén. Ezzel a beállítással megjeleníthető egy üres táblázat benne szöveggel.

en: Creating and managing views
hu: Nézetek létrehozása és kezelése

en: Enabling and disabling views
hu: Nézetek engedélyezése és letiltása

en: Exporting and importing views
hu: Nézetek exportálása és importálása

en: Use same translation method for exported views
hu: Ugyanannak a fordítási módszernek a használata az exportált nézetekhez

en: Exported views will use Core translation by default. Enable this to always use the configured translation method.
hu: Az exportált nézetek alapértelmezés szerint az alaprendszer fordítását fogják használni. Ha ez engedélyezett, mindig a beállított fordítási módszer lesz használva.

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
hu: Az összeshez üresen kell hagyni. Más esetben az első kiválasztott kifejezés lesz az alapértelmezett a „Bármely” helyett.

en: Attempt to load a revision on an unsupported entity type @entity_type.
hu: Kísérlet változat betöltésére egy nem támogatott @entity_type entitástípuson.

en: Changed year + month
hu: Megváltozott év és hónap

en: Changed year
hu: Megváltozott év

en: Changed month
hu: Megváltozott hónap

en: Changed day
hu: Megváltozott nap

en: Changed week
hu: Megváltozott hét

en: Combine multiple fields together and search by them.
hu: Több mező is összekapcsolható a velük való kereséskor.

en: Offset must be a number greater than or equal to 0.
hu: Az eltolásnak egy nullával egyenlő vagy annál nagyobb számnak kell lennie.

en: not regex
hu: nem regex
