Views (for Drupal 7) (all releases) - en to ka translation catalogue (90 entries)

en: Home
ka: მთავარი

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: enabled
ka: გააქტიურებული

en: Status
ka: სტატუსი

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Content
ka: კონტენტი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Type
ka: ტიპი

en: Author
ka: ავტორი

en: List
ka: სია

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: more
ka: მეტი

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: More
ka: მეტი

en: On
ka: ჩართვა

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Tag
ka: ტეგი

en: Search
ka: ძიება

en: None
ka: არცერთი

en: - None -
ka: - არცერთი -

en: Weight
ka: წონა

en: Link
ka: ბმული

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Import
ka: იმპორტი

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Add new
ka: ახლის დამატება

en: Add
ka: დამატება

en: Format
ka: ფორმატი

en: Path
ka: გზა

en: Display
ka: ჩვენება

en: Text
ka: ტექსტი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილი

en: Error
ka: შეცდომა

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Year
ka: წელი

en: Date format
ka: თარიღის ფორმატი

en: Block
ka: ბლოკი

en: Override title
ka: სათაურის გადაწერა

en: CSS class
ka: CSS კლასი

en: Page
ka: გვერდი

en: Off
ka: გამორთვა

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Field name
ka: ველის სახელი

en: Fields
ka: ველები

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Does not contain
ka: არ შეიცავს

en: Is less than
ka: ნაკლებია ვიდრე

en: Is less than or equal to
ka: ნაკლებია ვიდრე ან უდრის

en: Is equal to
ka: უდრის

en: Is greater than or equal to
ka: მეტია ვიდრე ან უდრის

en: Is greater than
ka: მეტია ვიდრე

en: Is not equal to
ka: არ უდრის

en: %time ago
ka: %time-ის წინ

en: Advanced
ka: გაფართოებული

en: Month
ka: თვე

en: OR
ka: ან

en: Day
ka: დღე

en: Table
ka: ცხრილი

en: Role
ka: როლი

en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

en: Maximum length
ka: მაქსიმალური სიგრძე

en: Arguments
ka: არგუმენტები

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: fields
ka: ველები

en: Full
ka: სრული

en: Show
ka: ჩვენება

en: Hour
ka: საათი

en: Minute
ka: წუთი

en: Second
ka: წამი

en: Timezone
ka: სასაათო სარტყელი

en: PHP Code
ka: PHP კოდი

en: Permission
ka: უფლება

en: <Any>
ka: <ნებისმიერი>

en: empty
ka: ცარიელი

en: Or
ka: ან

en: - All -
ka: - ყველა -
