Views (for Drupal 7) (7.x-3.27) - en to am translation catalogue (99 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Replies
am: ምላሾች

en: Closed
am: የተዘጋ

en: List
am: ዝርዝር

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Last comment
am: የመጨረሻው አስተያየት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Block title
am: የጥምር ዓርስት

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Content types
am: የይዞታ ዓይነቶች

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Block settings
am: የጥምር ቅንብሮች

en: Weight
am: ክብደት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Parent
am: ወላጅ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Import
am: አስመጣ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Error
am: ስህተት

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Active
am: ገባሪ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Selected
am: የተመረጠ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Log message
am: መልእክቱን መዝግብ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: node
am: አንጓ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Maximum length
am: የመጨረሻ እርዝማኔ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Recent comments
am: የቅርብ አስተያየቶች

en: Position
am: ቦታ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Source
am: ምንጭ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ

en: Translation
am: ትርጉም

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Precision
am: ትክክልነት

en: Permission
am: ፈቃድ

en: sort by @s
am: በ@s ደርድር

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Custom date format
am: የብጁ ቀን ቅርፅ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Custom output for TRUE
am: ለTRUE ብጁ ውፅአት

en: Custom output for FALSE
am: ለFALSE ብጁ ውፅአት
