Views (for Drupal 7) (7.x-3.27) - en to pl translation catalogue (1860 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: enabled
pl: włączone

en: delete
pl: usuń

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: approve
pl: zatwierdź

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Last Post
pl: Ostatni wpis

en: Closed
pl: Zamknięte

en: List
pl: Lista

en: disabled
pl: wyłączone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Last comment
pl: Ostatni komentarz

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: footer
pl: stopka

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: On
pl: Włączony

en: For
pl: Dla

en: Tags
pl: Tagi

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Version
pl: Wersja

en: view
pl: przeglądaj

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Use count
pl: Ilość wystąpień

en: Block settings
pl: Ustawienia bloków

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Center
pl: Środek

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: Required
pl: Wymagane

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Depth
pl: Głębokość

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Description field
pl: Pole opisu

en: settings
pl: ustawienia

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Field
pl: Pole

en: header
pl: nagłówek

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Default
pl: Domyślny

en: Open
pl: Otwarte

en: Core
pl: Rdzeń

en: Add new
pl: Dodaj nowe

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Teaser
pl: Skrót

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Picture
pl: Obraz

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Promoted
pl: Promowany

en: User
pl: Użytkownik

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Files
pl: Pliki

en: Error
pl: Błąd

en: Options
pl: Opcje

en: Node
pl: Węzeł

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: term
pl: termin

en: All
pl: Wszystko

en: Access log
pl: Dziennik dostępu

en: Active
pl: Aktywne

en: Year
pl: Rok

en: Date format
pl: Format daty

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Override title
pl: Nadpisz tytuł

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Display links
pl: Wyświetlaj odnośniki

en: Page
pl: Strona

en: Pager ID
pl: Id stronicowania

en: Taxonomy terms
pl: Kategorie

en: Module
pl: Moduł

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Selected
pl: Wybrany

en: Aggregator category
pl: Kategoria subskrybenta

en: Aggregator feed
pl: Kanał informacyjny subskrybenta

en: Aggregator item
pl: Wiadomość subskrybenta

en: Custom
pl: Własne

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Signature
pl: Podpis

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Session ID
pl: Identyfikator sesji

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Term name
pl: Nazwa terminu

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Last login
pl: Ostatnie logowanie

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Fields
pl: Pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Average
pl: Średnia

en: Count
pl: Liczba

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Normal
pl: Zwykły

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: %time ago
pl: %time temu

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: Month
pl: Miesiąc

en: Current
pl: Bieżący

en: Desc
pl: Malejąco

en: OR
pl: LUB

en: node
pl: zawartość

en: Recent posts
pl: Ostatnio dodane

en: Recent posts for %1
pl: Ostatnie wpisy dla %1

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: Other
pl: Inne

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Basic
pl: Podstawowe

en: List type
pl: Typ listy

en: Role
pl: Rola

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Case
pl: Wielkość liter

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: Both
pl: Oba

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Edit view
pl: Edytuj widok

en: Administer views
pl: Zarządzaj widokami

en: Existing Views
pl: Istniejące widoki

en: Default Views
pl: Domyślne widoki

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Normal menu item
pl: Zwykły element menu

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Exposed Filters
pl: Udostępniane filtry

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa widoku musi się składać tylko ze znaków alfanumerycznych lub podkreśleń.

en: Views UI
pl: Panel administracyjny widoków

en: Recent comments
pl: Ostatnie komentarze

en: Random
pl: Losowo

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Position
pl: Pozycja

en: Last checked
pl: Ostatnio sprawdzano

en: CSS classes
pl: Klasy CSS

en: Profile
pl: Profil

en: Term description
pl: Opis terminu

en: fields
pl: pola

en: Operation
pl: Czynność

en: reply
pl: odpowiedz

en: Tracker
pl: Historia

en: Defaults
pl: Domyślne

en: with comments
pl: z komentarzami

en: without comments
pl: bez komentarzy

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: comments
pl: komentarzy

en: Full
pl: Pełny

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Approved
pl: Zatwierdzone

en: Show
pl: Pokaż

en: Other queries
pl: Inne zapytania

en: Link to content
pl: Link do zawartości

en: Timer
pl: Licznik

en: in
pl: wśród

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Full text
pl: Pełna treść

en: Feed settings
pl: Ustawienia kanału

en: Source
pl: Źródło

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Display name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Query
pl: Zapytanie

en: Block name
pl: Nazwa bloku

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Link label
pl: Tytuł odnośnika

en: author
pl: autor

en: AND
pl: I

en: views
pl: widoki

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: What links here
pl: Co prowadzi tutaj

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: or
pl: lub

en: Parent term
pl: Termin nadrzędny

en: revert
pl: przywróć

en: All tags
pl: Wszystkie tagi

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Unformatted
pl: Niesformatowany

en: RSS Feed
pl: Kanał RSS

en: New comments
pl: Nowe komentarze

en: Relationships
pl: Powiązania

en: Plural
pl: Liczba mnoga

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: relationships
pl: powiązania

en: Oldest first
pl: Najstarsze pierwsze

en: Sort criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Base path
pl: Ścieżka bazowa

en: Parent menu item
pl: Nadrzędny element menu

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Storage
pl: Magazyn

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Enter the terms you wish to search for.
pl: Wprowadź słowa, które mają zostać wyszukane.

en: Information
pl: Informacja

en: PHP Code
pl: Kod PHP

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Translation status
pl: Status tłumaczenia

en: @min and @max
pl: @min i @max

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Text area
pl: Pole tekstowe

en: Used in
pl: Użyte w

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Precision
pl: Dokładność

en: Exceptions
pl: Wyjątki

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Grid
pl: Siatka

en: Global
pl: Globalne

en: Image gallery
pl: Galeria zdjęć

en: Thread
pl: Wątek

en: @user's picture
pl: Obrazek użytkownika @user

en: Title text
pl: Tekst tytułu

en: Distinct
pl: Niepowtarzalne

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Space
pl: Odstęp

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: Provided by
pl: Dostarczone przez

en: Aggregate
pl: Agreguj

en: <Any>
pl: &lt;Dowolne&gt;

en: Rearrange
pl: Kolejność

en: empty
pl: pusty

en: All types
pl: Wszystkie typy

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: Attach to
pl: Załącz do

en: Context
pl: Kontekst

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Taxonomy vocabulary
pl: Słownik kategorii

en: Remove this item
pl: Usuń element

en: Page settings
pl: Ustawienia strony

en: Use pager
pl: Użyj podziału na strony

en: Items to display
pl: Elementy do wyświetlenia

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: More link
pl: Odnośnik "więcej"

en: More link text
pl: Tekst odnośnika "więcej"

en: Book parent
pl: Element nadrzędny książki

en: Top level book
pl: Książka nadrzędna

en: contains
pl: zawiera

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Default order
pl: Domyślny porządek

en: Or
pl: Lub

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: About
pl: O stronie

en: Link class
pl: Klasa odnośnika

en: Column
pl: Kolumna

en: Default sort
pl: Standardowe sortowanie

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: and
pl: i

en: Add @type
pl: Dodaj @type

en: Not promoted
pl: Niepromowane

en: Not sticky
pl: Nieprzyklejone

en: Nid
pl: ID węzła

en: Parent comment
pl: Komentarz nadrzędny

en: The parent comment.
pl: Komentarz nadrzędny.

en: Author's website
pl: Witryna autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
pl: Wyświetl głebokość komentarzy gdy są w wątku.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
pl: Sortuj w kolejności wątków. To pomoże trzymać komentarze wraz z ich rodzicami.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
pl: Dostarcza odnośnik odpowiedzi na komentarze.

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Link this field to its user or an author's homepage
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika lub strony domowej autora

en: Newest first
pl: Najnowsze pierwsze

en: field
pl: pole

en: nodes
pl: węzły

en: Formatter
pl: Formater

en: Week @week
pl: Tydzień @week

en: Target
pl: Cel

en: Time ago
pl: Dany czas temu

en: The taxonomy vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika kategorii

en: Radios
pl: Przyciski pojedynczego wyboru

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: Embed
pl: Osadzony

en: The language the content is in.
pl: Język zawartości.

en: Entity type
pl: Typ encji

en: User roles
pl: Role użytkowników

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: More link path
pl: Ścieżka odnośnika "Więcej"

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Title only
pl: Tylko tytuł

en: Not defined
pl: Niezdefiniowane

en: Validator
pl: Walidator

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Mime type
pl: Typ MIME

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: The date the node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła.

en: Category ID
pl: Identyfikator kategorii

en: Invalid display id @display
pl: Nieprawidłowy idenfytikator formatu @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
pl: Błąd: uchwyt dla @table > @field nie istnieje!

en: Do not use a relationship
pl: Nie używaj zależności

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: The cache has been cleared.
pl: Pamięć podręczna została wyczyszczona.

en: of
pl: z

en: Title field
pl: Pole tytułu

en: translate
pl: przetłumacz

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Hide submit button
pl: Ukryj przycisk wysyłania

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
pl: Dostęp zostanie przyznany tylko tym użytkownikom, którzy posiadają wymienione uprawnienie.

en: Comma
pl: Przecinek

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Uses
pl: Używa

en: Comments are responses to node content.
pl: Komentarze są odpowiedziami na zawartość węzłów.

en: Users who have created accounts on your site.
pl: Użytkownicy posiadający konta w witrynie.

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: Theming information
pl: Informacje o skórkach

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: Do not cache
pl: Nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: Link this field to its user
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika

en: This will override any other link you have set.
pl: Zastąpi jakikolwiek inny odnośnik ustawiony dla tego pola.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
pl: Anonimowym użytkownikom wyświetlaj co innego

en: Text to display for anonymous users
pl: Tekst wyświetlany anonimowym użytkownikom.

en: Use default RSS settings
pl: Używaj domyślnych ustawień RSS

en: Title plus teaser
pl: Tytuł oraz skrót

en: Front page feed
pl: Kanał strony głównej

en: The node ID of the node.
pl: ID węzła

en: Tab weight
pl: Waga zakładki

en: No role
pl: Brak roli

en: The size of the file.
pl: Wielkość pliku.

en: Link this field
pl: Podlinkuj to pole

en: Filter the view to the currently logged in user.
pl: Filtruj widok dla aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: Cache once for everything (global)
pl: Jedna pamięć podręczna dla wszystkiego (globalna)

en: Per page
pl: Na stronę

en: Per role
pl: Osobny dla każdej roli

en: Per role per page
pl: Osobny dla każdej roli i strony

en: Per user
pl: Na użytkownika

en: Per user per page
pl: Na użytkownika na stronę

en: Has Avatar
pl: Posiada portret

en: Capitalize first letter
pl: Każda pierwsza litera wyrazu wielką

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: Sum
pl: Suma

en: Show title
pl: Wyświetl tytuł

en: sorted by
pl: posortowane wg

en: Not Approved
pl: Niezatwierdzone

en: Remove group
pl: Usuń grupę

en: No fields available.
pl: Brak dostępnych pól.

en: Content author
pl: Autor zawartości

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: Custom URL
pl: Własny URL

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Submit button text
pl: Tekst na przycisku zatwierdzającym formularz

en: Add comment link
pl: Odnośnik dodawania komentarzy

en: Broken handler @table.@field
pl: Nieprawidłowa procedura  @table.@field

en: Skipping broken view @view
pl: Pominięto uszkodzony widok @view

en: Ajax callback for view loading.
pl: Wywołanie zwrotne AJAX ładujące widok.

en: Changes cannot be made to a locked view.
pl: Zmiany nie mogą być zrobione w zablokowanym widoku

en: Create customized lists and queries from your database.
pl: Tworzy własne listy i zapytania do bazy danych.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
pl: Interfejs zarządzania modułem Views. Bez niego nie da się tworzyć ani edytować widoków.

en: Broken/missing handler
pl: Brakująca procedura obsługi

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
pl: Procedura obsługi tego elementu jest popsuta lub nie istnieje. Jeśli należała do wyłączonego już modułu, jego włączenie może rozwiązać problem. W przeciwnym wypadku element prawdopodobnie należałoby usunąć.

en: Current date
pl: Dzisiejsza data

en: Current node's creation time
pl: Data dodania bieżącego węzła

en: Current node's update time
pl: Data aktualizacji bieżącego węzła

en: Do not display items with no value in summary
pl: Nie wyświetlaj pozycji bez wartości w podsumowaniu

en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe

en: Fail basic validation if any argument is given
pl: Jeśli podano jakikolwiek argument, kończ podstawowy sprawdzian poprawności z wynikiem negatywnym

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
pl: Opcję stosuje się w przypadkach, gdy konieczne jest upewnienie się, że podanie większej niż wymagana liczby argumentów spowoduje zakończenie sprawdzianu poprawności z wynikiem negatywnym.

en: Glossary mode
pl: Tryb słownikowy

en: Character limit
pl: Limit znaków

en: No transform
pl: Nie przekształcaj

en: Upper case
pl: Duże litery

en: Lower case
pl: Małe litery

en: Capitalize each word
pl: Każde słowo zaczynaj dużą literą

en: Case in path
pl: Wielkość liter w adresach

en: Transform spaces to dashes in URL
pl: Zamieniaj spacje na myślniki w adresach URL

en: Exclude from display
pl: Ukryj

en: Rewrite the output of this field
pl: Modyfikuj wartość wyjściową pola

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Zawartość pola. Można korzystać z HTML oraz przedstawionych niżej wzorców podstawiania.

en: Output this field as a link
pl: Jako odnośnik

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
pl: Służy do przetwarzania pola w odnośnik. Jego cel musi zostać określony.

en: Link path
pl: Ścieżka odnośnika

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Ścieżka Drupala lub adres bezwzględny. Dostępne są wzorce podstawiania.

en: The CSS class to apply to the link.
pl: Klasa CSS odnośnika.

en: Prefix text
pl: Prefiks

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany przed odnośnikiem. Można korzystać z HTML.

en: Suffix text
pl: Sufiks

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany po odnośniku. Można korzystać z HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
pl: <p>Przed skorzystaniem z tego pola, należy dodać jakieś inne pola. Mogą one zostać <em>ukryte</em>. Ze względu na kolejność generowania elementów widoku, pole obecne nie może korzystać z danych z pól umieszczonych w następnej kolejności. Jeśli jakieś pole zostało dodane, a nie jest tu wyświetlane, oznacza to, że należy zmienić kolejność pól.</p>

en: Trim this field to a maximum length
pl: Ucinaj długi tekst

en: Trim only on a word boundary
pl: Nie ucinaj słów w środku

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
pl: Sprawia, że słowa nie są ucinane w środku. Zawartość pola nie może jednak przekroczyć ustalonej liczby znaków, co oznacza że mogą się zdarzyć puste pola.

en: Add an ellipsis
pl: Dodaj wielokropek

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
pl: Dodaje wielokropek ("...") na końcu pól, których zawartość została ucięta.

en: Strip HTML tags
pl: Usuń znaczniki HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
pl: Usuwa wszystkie znaczniki HTML.

en: Field can contain HTML
pl: Pole może zawierać kod HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że po ucięciu zawartości pola wszelkie znaczniki, które również mogły zostać ucięte, zostaną naprawione.

en: File size display
pl: Sposób wyświetlania rozmiaru pliku

en: Formatted (in KB or MB)
pl: Przeliczanie na KB lub MB

en: Raw bytes
pl: Same bajty

en: If checked, true will be displayed as false.
pl: Jeśli zaznaczone prawda będzie wyświetlana jako fałsz.

en: Time ago (with "ago" appended)
pl: Dany czas temu (słowo "temu" na końcu)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
pl: Okres (z "temu" lub "jeszcze" na końcu)

en: Round
pl: Zaokrąglaj

en: If checked, the number will be rounded.
pl: Jesli pole jest zaznaczone, liczby będą zaokrąglane.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
pl: Ile cyfr ma być wyświetlanych po przecinku.

en: What single character to use as a decimal point.
pl: Znak używany jako separator dziesiętny.

en: What single character to use as the thousands separator.
pl: Znak używany jako separator tysięcy.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
pl: Tekst poprzedzający liczbę, taki jak symbol waluty.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
pl: Tekst wyświetlany za liczbą, taki jak symbol waluty.

en: Simple separator
pl: Prosty separator

en: Display as link
pl: Wyświetlaj jako odnośnik

en: When checked, the operator will be exposed to the user
pl: Gdy zaznaczone, operator będzie widoczny dla użytkownika

en: Operator identifier
pl: Identyfikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem operatora.

en: Filter identifier
pl: Identyfikator filtra

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem filtru. Nie może być pusty.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
pl: Udostępniony filtr będzie opcjonalny, co znaczy, że będzie mógł zostać pominięty przez użytkownika.

en: Remember
pl: Pamiętaj

en: Remember the last setting the user gave this filter.
pl: Pamięta ostatnie ustawienienie filtra użytkownika.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
pl: Udostępniane filtry wymagają sprecyzowania identyfikatorów.

en: This identifier is not allowed.
pl: Ten identyfikator jest niedozwolony.

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: exposed
pl: udostępniony

en: Value type
pl: Typ wartości

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
pl: Data w formacie maszynowym (machine redable format). Preferowana CCYY-MM-DD HH:MM:SS .

en: Invalid date format.
pl: Nieprawidłowy format daty.

en: Limit list to selected items
pl: Ogranicz listę do wybranych elementów

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
pl: Powoduje, że użytkownik może wybrać tylko spośród tych elementów, które zostały wcześniej wskazane.

en: not in
pl: żaden

en: Is all of
pl: Wszystkie z

en: Is none of
pl: Żaden z

en: not
pl: nie

en: Is between
pl: W przedziale

en: between
pl: z przedziału

en: Is not between
pl: Poza przedziałem

en: not between
pl: nie z przedziału

en: Min
pl: Minimum

en: And max
pl: i max

en: And
pl: i

en: Contains any word
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: has word
pl: zawiera słowo

en: Contains all words
pl: Zawiera wszystkie słowa

en: has all
pl: zawiera wszystkie

en: begins
pl: zaczyna się od

en: ends
pl: kończy się

en: Require this relationship
pl: Powiązanie obowiązkowe

en: asc
pl: rosnąco

en: desc
pl: malejąco

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
pl: Szczegółowość jest najmniejszą jednostką używaną do określenia czy dwie daty są takie same; na przykład gdy ziarnistością jest "Rok" to wszystkie daty zawierające 1999 będą traktowane jako jedna data.

en: Broken
pl: Uszkodzony

en: Displays
pl: Formaty

en: These queries were run during view rendering:
pl: Podczas generowania widoku wykonano następujące zapytania:

en: This display has no path.
pl: Format nie posiada żadnego adresu.

en: Query build time
pl: Czas budowania zapytania

en: Query execute time
pl: Czas wykonania zapytania

en: View render time
pl: Czas tworzenia widoku

en: No query was run
pl: Żadne zapytanie nie zostało wykonane

en: Unable to preview due to validation errors.
pl: Podgląd niemożliwy z powodu błędów wykrytych podczas sprawdzianu poprawności.

en: View name
pl: Nazwa widoku

en: View description
pl: Opis widoku

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
pl: Ten opis ukaże się w panelu administracyjnym użytkownika, abyś wiedział do czego ten widok służy

en: View tag
pl: Etykieta widoku

en: The view has been deleted.
pl: Widok został usunięty.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
pl: Czy na pewno złamać blokadę widoku %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
pl: Przez złamanie tej blokady wszystkie niezapisane zmiany zrobione przez !user będą utracone!

en: Break lock
pl: Złam blokadę

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
pl: Blokada została złamana, a widok można teraz edytować.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
pl: Wprowadź nazwę używaną dla tego widoku jeśli jest inna niż źródłowa. Pozostaw puste aby użyć oryginalnej nazwy widoku.

en: Paste view code here
pl: Wklej kod widoku tutaj

en: Unable to interpret view code.
pl: Nie można zinterpretować kodu widoku.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
pl: Widok o tej nazwie już istnieje. Należy wybrać inną.

en: Display plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca format @plugin jest niedostępna.

en: Style plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania @plugin jest niedostępna.

en: Row plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania wierszy @plugin jest niedostępna.

en: @type handler @table.@field is not available.
pl: Procedura obsługi @type - @table.@field - jest niedostępna.

en: Unable to import view.
pl: Nie udało się zaimportować widoku.

en: Click on an item to edit that item's details.
pl: Kliknij na pozycję aby edytować jej szczegóły.

en: Go to the real page for this display
pl: Kieruje do rzeczywistej strony widoku w danym formacie.

en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

en: Missing style plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: Change settings for this style
pl: Zmień ustawienia dla tego stylu

en: View analysis
pl: Analiza widoku

en: Configure @type
pl: Konfiguruj @type

en: Rearrange @type
pl: Uporządkuj @type

en: Broken field @id
pl: Uszkodzone pole @id

en: There are no @types available to add.
pl: Brak dostępnych elementów typu @types do dodania.

en: Configure extra settings for @type %item
pl: Konfiguracja dodatkowa dla elementu typu @type o nazwie %item

en: Configure summary style for @type %item
pl: Konfiguruj widok zbiorczy dla %item (@type)

en: Clear Views' cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną widoków

en: Add Views signature to all SQL queries
pl: Dodaj sygnature widoku dla wszystkich zapytań SQL

en: Disable views data caching
pl: Wyłącz pamięć podręczną dla danych zawartych w widokach

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
pl: Moduł Views zapisuje dane na temat tabel, modułów i dostępnych widoków w pamięci podręcznej, by zwiększyć wydajność. Wybranie tej opcji spowoduje zaniechanie tego działania i każdorazowe przetwarzanie danych. Może to mieć poważny wpływ na wydajność witryny.

en: Show other queries run during render during live preview
pl: Podczas generowania widoku w trybie podglądu wyświetlaj pozostałe zapytania

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
pl: Podczas generowania widoku Drupal może uruchamiać sporą liczbę zapytań. Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie wszystkich zapytań, które uruchamiane są podczas generowania widoku w trybie podglądu.

en: Error: missing @component
pl: Błąd: brakujący komponent @component

en: View analysis can find nothing to report.
pl: Analiza widoku nie przyniosła żadnych rezultatów.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
pl: Widok nie będzie wyświetlany nigdzie w witrynie, ponieważ posiada tylko domyślny format. Może warto by było dodać format "strona" bądź "blok".

en: Reduce duplicates
pl: Redukuj duplikaty

en: Default settings for this view.
pl: Domyślne ustawienia dla tego widoku.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
pl: Wyświetla widok w postaci strony posiadającej adres i odnośnik w menu.

en: Display the view as a block.
pl: Wyświetla widok w postaci bloku.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
pl: Dodatkowy widok, "załączony" do widoku głównego.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
pl: Wyświetl widok jako kanał, np. RSS.

en: Displays rows one after another.
pl: Wyświetla elementy jeden po drugim.

en: Displays rows as an HTML list.
pl: Wyświetla elementy w postaci listy HTML.

en: Displays rows in a grid.
pl: Wyświetla elementy obok siebie.

en: Displays rows in a table.
pl: Wyświetla elementy w tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w postaci listy.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w sposób niesformatowany, z możliwością umieszczania elementów w jednym bądź osobnych wierszach.

en: Generates an RSS feed from a view.
pl: Generuje kanały RSS z widoku.

en: Displays the fields with an optional template.
pl: Wyświetl pola w opcjonalnym szablonie.

en: Will be available to all users.
pl: Będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
pl: Dostęp zostanie przyznany wszystkich użytkownikom o wybranych rolach.

en: No caching of Views data.
pl: Nie umieszcza danych Views w pamięci podręcznej.

en: Time-based
pl: Oparta na czasie

en: Simple time-based caching of data.
pl: Prosta pamięć podręczna aktualizowana w zadeklarowanych odstępach czasu.

en: sort criteria
pl: kryteria sortowania

en: Sort criterion
pl: Kryterium sortowania

en: sort criterion
pl: kryterium sortowania

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
pl: Wiadomości pobierane są przez moduł subskrybenta z zewnętrznych kanałów RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
pl: Tytuł wiadomości od subskrybenta.

en: The link to the original source URL of the item.
pl: Odnośnik do miejsca, z którego pochodzi wiadomość.

en: The author of the original imported item.
pl: Autor zaimportowanej wiadomości.

en: The actual content of the imported item.
pl: Zawartość zaimportowanej wiadomości.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
pl: Data pierwotnej publikacji wiadomości (w przypadku niektórych kanałów, będzie to data importu).

en: Feed ID
pl: Identyfikator kanału

en: The unique ID of the aggregator feed.
pl: Unikatowy identyfikator kanału subskrybenta.

en: The title of the aggregator feed.
pl: Tytuł kanału subskrybenta.

en: The link to the source URL of the feed.
pl: Odnośnik do witryny, z której pochodzi kanał.

en: The date the feed was last checked for new content.
pl: Data ostatniego sprawdzania kanału w poszukiwaniu nowych wiadomości.

en: The description of the aggregator feed.
pl: Opis kanału.

en: The unique ID of the aggregator category.
pl: Unikatowy identyfikator kategorii subskrybenta.

en: The title of the aggregator category.
pl: Tytuł kategorii kanałów subskrybenta.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
pl: Wyświetla wiadomość od subskrybenta, korzystając z oryginalnych danych.

en: The book the node is in.
pl: Książka, do której należy węzeł.

en: The weight of the book page.
pl: Waga strony książki.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
pl: Waga strony w hierarchii książki. Strony tytułowe mają "głębokość" równą 1.

en: The parent book node.
pl: Strona nadrzędna w książce.

en: The title of the comment.
pl: Tytuł komentarza.

en: The comment ID of the field
pl: Identyfikator komentarza pola

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
pl: Nazwa autora komentarza. Może być odnośnikiem do jego strony domowej.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
pl: Adres witryny autora komentarza. Może być odnośnikiem. Jeśli autor posiada konto w witrynie, pole będzie puste.

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Provide a simple link to view the comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający wyświetlenie komentarza.

en: Provide a simple link to edit the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do edycji komentarzy

en: Provide a simple link to delete the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do usuwania komentarzy.

en: The User ID of the comment's author.
pl: Identyfikator autora komentarza.

en: Parent CID
pl: CID rodzica

en: The Comment ID of the parent comment.
pl: ID nadrzędnego komentarza.

en: Last comment time
pl: Data ostatniego komentarza

en: Date and time of when the last comment was posted.
pl: Data i czas ostatniego komentarza.

en: Last comment author
pl: Autor ostatniego komentarza

en: The name of the author of the last posted comment.
pl: Nazwa autora ostatniego komentarza.

en: Comment count
pl: Liczba komentarzy

en: The number of comments a node has.
pl: Liczba komentarzy do węzła.

en: Updated/commented date
pl: Data aktualizacji/komentarza

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
pl: Ostatni czas aktualizacji węzła lub nadesłania komentarza.

en: The number of new comments on the node.
pl: Liczba nowych komentarzy w węźle.

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
pl: Czy komentarze do węzła są włączone lub wyłączone.

en: User posted or commented
pl: Użytkownik nadesłał lub komentował

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
pl: Ogranicza wyświetlanie węzłów do tych, które dodał lub na które odpowiedział użytkownik.

en: Display the comment with standard comment view.
pl: Wyświetl komentarz w standardowy sposób.

en: Display the comment as RSS.
pl: Wyświetl komentarz jak w kanale RSS.

en: Link to contact page
pl: Odnośnik do strony kontaktowej

en: Provide a simple link to the user contact page.
pl: Umieszcza odnośnik do formularza kontaktowego użytkownika.

en: Locale source
pl: Napis źródłowy

en: A source string for translation, in English or the default site language.
pl: Źródłowy napis przechowywany w celu przetłumaczenia - w języku angielskim lub domyślnym języku witryny.

en: The ID of the source string.
pl: Identyfikator tekstu oryginalnego.

en: A description of the location or context of the string.
pl: Opis umiejscowienia lub kontekstu napisu.

en: The group the translation is in.
pl: Kategoria, w której znajduje się tłumaczenie.

en: The full original string.
pl: Cały tekst oryginału.

en: The version of Drupal core that this string is for.
pl: Wersja rdzenia Drupala, do której należy napis.

en: Provide a simple link to edit the translations.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję tłumaczeń.

en: Locale target
pl: Tłumaczenie

en: The full translation string.
pl: Cały przetłumaczony napis.

en: The language this translation is in.
pl: Język tłumaczenia.

en: Singular LID
pl: Pojedyncze LID

en: The ID of the parent translation.
pl: Identyfikator tłumaczenia.

en: Whether or not the translation is plural.
pl: Czy tłumaczenie przygotowano dla liczby mnogiej.

en: Whether or not the node is published.
pl: Czy węzeł jest opublikowany.

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Updated year + month
pl: Rok i miesiąc aktualizacji

en: Updated year
pl: Rok aktualizacji

en: Updated month
pl: Miesiąc aktualizacji

en: Updated day
pl: Dzień aktualizacji

en: Updated week
pl: Tydzień aktualizacji

en: The log message entered when the revision was created.
pl: Wiadomość wprowadzona do dziennika w momencie utworzenia wersji.

en: Provide a simple link to revert to the revision.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przywrócenie poprzednich wersji.

en: Filter by access.
pl: Ogranicza widok do elementów, które użytkownik jest uprawniony wyświetlać.

en: Has new content
pl: Zawiera nową treść

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
pl: Format %display jest dostępny bez ograniczeń wszystkim odwiedzającym, a jednocześnie nie zawiera filtra odrzucającego nieopublikowane węzły.

en: Poll
pl: Ankieta

en: Whether the poll is open for voting.
pl: Czy ankieta wciąż trwa.

en: Profile textfield
pl: Pole tekstowe profilu

en: Profile textarea
pl: Wielowierszowe pole tekstowe profilu

en: Profile checkbox
pl: Pole wyboru profilu

en: Profile URL
pl: Adres profilu

en: Profile selection
pl: Wybór profilu

en: Profile freeform list %field-name.
pl: Lista niesformatowana profilu (%field-name).

en: Profile date %field-name.
pl: Pole daty profilu (%field-name).

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
pl: Priorytet elementu wyszukiwania. Ignorowany, jeśli nie jest obecny filtr z grupy "Szukaj".

en: Links from
pl: Odnośniki z

en: Other nodes that are linked from the node.
pl: Inne wpisy, do których odnosi się wpis.

en: Links to
pl: Odnosniki do

en: Other nodes that link to the node.
pl: Inne wpisy, które odnoszą się do wpisu.

en: Search Terms
pl: Szukane wyrażenia

en: The terms to search for.
pl: Wyrażenia, które mają zostać wyszukane.

en: Display the results with standard search view.
pl: Wyświetl wyniki za pomocą widoku standardowego wyszukiwania.

en: Total views
pl: Wszystkich odsłon

en: The total number of times the node has been viewed.
pl: Wyświetla liczbę odsłon węzła.

en: Views today
pl: Odsłon dzisiaj

en: The total number of times the node has been viewed today.
pl: Całkowita liczba wyświetleń węzła dzisiaj.

en: Most recent view
pl: Najczęściej odwiedzane

en: The most recent time the node has been viewed.
pl: Czas ostatniego przeglądania węzła.

en: Stores site access information.
pl: Przechowuje informacje o dostępie do strony.

en: Browser session ID of user that visited page.
pl: Identyfikator sesji przeglądarki należącej do użytkownika, który odwiedził stronę.

en: Title of page visited.
pl: Tytuł odwiedzonej strony.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
pl: Wewnętrzna ścieżka do odwiedzonej strony (względem adresu witryny).

en: Referrer URI.
pl: Odsyłający URL

en: Hostname of user that visited the page.
pl: Nazwa hosta odwiedzającego.

en: The user who visited the site.
pl: Użytkownik który odwiedził witrynę.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
pl: Czas ładowania strony w milisekundach.

en: Timestamp of when the page was visited.
pl: Znacznik czasu ostatnich odwiedzin strony.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
pl: Pliki zarządzane przez Drupala i różne moduły.

en: The ID of the file.
pl: Identyfikator pliku.

en: The name of the file.
pl: Nazwa pliku.

en: The path of the file.
pl: Ścieżka do pliku.

en: The mime type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: The status of the file.
pl: Status pliku.

en: The date the file was uploaded.
pl: Data wysłania pliku.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin. Każdy słownik, którego termin wyświetlany jest przez pole "Taksonomia:Termin" i podobnie jak to pole również może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
pl: Kategorie przypisuje się węzłom.

en: Taxonomy term name.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The term weight field
pl: Pole "wagi" terminu

en: The description associated with a taxonomy term.
pl: Opis terminu taksonomii.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
pl: Ogranicza terminy wyświetlane przez pole "Taksonomia:Termin" do terminów wybranego słownika.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
pl: Wyświetl wszystkie terminy taksonomii przypisane do węzła z wybranych słowników.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
pl: Termin nadrzędny wobec wybranego. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli słownik umożliwia wybór więcej niż jednego terminu nadrzędnego.

en: The parent term of the term.
pl: Termin nadrzędzny.

en: Node translation
pl: Tłumaczenie węzła

en: Translation set node ID
pl: Identyfikator zestawu tłumaczeń węzła

en: The ID of the translation set the content belongs to.
pl: Identyfikator zbioru tłumaczeń, do którego należy dana zawartość.

en: Source translation
pl: Oryginał

en: The source that this content was translated from.
pl: Tekst, na podstawie którego stworzono tłumaczenie.

en: Versions of content in different languages.
pl: Wersje zawartości w różnych językach.

en: Child translation
pl: Tłumaczenie

en: Outdated
pl: Nieaktualne

en: The user ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: The user or author name.
pl: Nazwa autora lub użytkownika.

en: Language of the user
pl: Język użytkownika

en: The user's picture, if allowed.
pl: Portret użytkownika, jeśli włączone.

en: The date the user was created.
pl: Data utworzenia konta użytkownika.

en: The user's last access date.
pl: Data ostatniego dostępu użytkownika.

en: The user's last login date.
pl: Data ostatniego logowania się użytkownika.

en: Whether a user is active or blocked.
pl: Czy użytkownik jest aktywny, czy zablokowany.

en: The user's signature.
pl: Podpis użytkownika.

en: Provide a simple link to edit the user.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję konta użytkownika.

en: Roles that a user belongs to.
pl: Role do których należy użytkownik

en: User ID from URL
pl: ID użytkownika z URL

en: User ID from logged in user
pl: Identyfikator użytkownika zalogowanego

en: Randomize the display order.
pl: Losowa kolejność wyświetlania.

en: Provide custom text or link.
pl: Własny tekst lub odnośnik.

en: View result counter
pl: Licznik elementów widoku

en: Displays the actual position of the view result
pl: Wyświetla rzeczywiste położenie wyniku zapytania.

en: Link this field to its aggregator category page
pl: Z odnośnikiem do strony kategorii subskrybenta

en: No user
pl: Brak użytkownika

en: Link this field to its comment
pl: Podlinkuj to pole do jego komentarza

en: Show teaser-style link
pl: Odnośnik jak przy skrótach

en: Link this field to new comments
pl: Podlinkuj to pole do "nowe komentarze"

en: contact
pl: kontakt

en: Contact %user
pl: Formularz kontaktowy użytkownika %user

en: Unknown group
pl: Nieznana kategoria

en: Unknown language
pl: Nieznany język

en: Current user's language
pl: Bieżący język użytkownika.

en: Default site language
pl: Domyślny język witryny

en: No language
pl: Brak języka

en: Current installed version
pl: Obecnie zainstalowana wersja

en: Check for new comments as well
pl: Sprawdzaj również dla nowych komentarzy

en: Node IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory węzłów rozdzielone przecinkami lub znakami "+".

en: No alternate
pl: Bez alternatywnych

en: Alternative sort
pl: Sortowanie alternatywne

en: Alternate sort order
pl: Alternatywny porządek sortowania

en: On empty input
pl: Gdy nic nie wpisano

en: Show None
pl: Nic nie pokazuj

en: Display score
pl: Wyświetl wynik

en: Link this field to download the file
pl: Podlinkuj to pole do "pobierz plik"

en: Set the breadcrumb for the term parents
pl: Uwzględniaj terminy nadrzędne w ścieżkach nawigacyjnych

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
pl: Wyświetla wszystkie terminy nadrzędne na liście stron nadrzędnych, a każdy z odnośników kieruje do tego widoku. Działa tylko, gdy wskazano dokładnie jeden termin.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
pl: Głębokość terminu odnosi się do jego miejsca w hierarchii terminów. Dla przykładu, jeśli mamy termin "owoc" i względem niego podrzędny termin "jabłko", a głębokość wynosi 1 (lub więcej), to wyszukanie terminu "owoc" spowoduje otrzymanie węzłów przypisanych zarówno do samego terminu "owoc", jak i do terminu "jabłko". W przypadku wartości ujemnej porządek ten zostaje odwrócony - wyszukanie terminu "jabłko" spowoduje uwzględnienie węzłów przypisanych do terminu "owoc", o ile głębokość wynosi -1 (lub mniej).

en: No vocabulary
pl: Brak słownika

en: Link this field to its taxonomy term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu taksonomii

en: Link this field to its term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu

en: Limit terms by vocabulary
pl: Wybieraj terminy tylko z określonych słowników

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pl: Wybierz, który ze słowników ma wyświetlać terminy.

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Show hierarchy in dropdown
pl: Drzewko wewnątrz listy rozwijanej

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik. Proszę go zmienić.

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
pl[0]: Nie udało się odnaleźć terminu @terms
pl[1]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms
pl[2]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
pl: Jeżeli określone słowniki mają być sprawdzane należy je zaznaczyć; jeżeli żaden nie jest zaznaczony wszystkie terminy przejdą.

en: Term IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory terminów rodzielone przecinkami bądź plusami

en: Current language
pl: Obecny język

en: Translation option
pl: Opcja tłumaczenia

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Opcje tłumaczenia umożliwiają wybranie tłumaczenia lub tłumaczeń, które łączą się w zestawie tłumaczenia. Należy wybrać "Język aktualny" lub "Język domyślny" aby połączyć odpowiednio z tłumaczeniem w aktualnym lub domyślnym języku. W celu połączenia z określonym językiem należy go wybrać. Jeżeli wybrane zostanie "Wszystkie", każde tłumaczenie utworzy nowy wpis co może powodować duplikaty.

en: To the user
pl: Dla użytkownika

en: With a mailto:
pl: Z "wyślij do:" (mailto:)

en: Is the logged in user
pl: Zalogowany użytkownik

en: Usernames
pl: Nazwy użytkowników

en: Enter a comma separated list of user names.
pl: Wprowadź liste użytkowników oddzieloną przecinkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
pl[0]: Nie mogę znaleźć użytkownika: @users
pl[1]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users
pl[2]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users

en: Also look for a node and use the node author
pl: Odszukaj węzeł i użyj jego autora.

en: Only allow numeric UIDs
pl: Tylko identyfikatory numeryczne

en: Only allow string usernames
pl: Tylko nazwy użytkowników

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
pl: Zarówno identyfikatory numeryczne, jak i nazwy użytkowników

en: Restrict user based on role
pl: Tylko użytkownicy o wybranych rolach

en: Restrict to the selected roles
pl: Tylko użytkownicy o wskazanych rolach

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
pl: Jeśli nie wybrano żadnej roli, wtedy nie będą one miały znaczenia.

en: Unrestricted
pl: Nieograniczone

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane uprawnienia oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: No role(s) selected
pl: Nie wybrano żadnych ról

en: Multiple roles
pl: Wiele ról

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane role oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: You must select at least one role if type is "by role"
pl: Musisz wybrać przynajmniej jedną rolę gdy typ jest "przez rolę"

en: PHP validate code
pl: Kod poprawności PHP

en: Never cache
pl: Nigdy nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: Query results
pl: Rezultaty zapytania

en: The length of time raw query results should be cached.
pl: Czas buforowania rezultatów kwerendy.

en: Rendered output
pl: Wygenerowane dane

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
pl: Czas buforowania wygenerowanego kodu HTML.

en: Broken field
pl: Pole uszkodzone

en: Change the title that this display will use.
pl: Zmienia tytuł wykorzystywany przez format.

en: Use AJAX
pl: Używaj AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
pl: Służy do określania, czy format powinien wykorzystywać technologię AJAX.

en: Change this display's pager setting.
pl: Zmienia ustawienia podziału na strony dla tego formatu.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
pl: Służy do określania, czy w widoku wyświetlanym w tym formacie umieszczany będzie odnośnik "więcej".

en: Specify access control type for this display.
pl: Sposób kontroli dostępu.

en: Change settings for this access type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu kontroli dostępu.

en: Specify caching type for this display.
pl: Sposób umieszczania widoku w pamięci podręcznej.

en: Change settings for this caching type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu korzystania z pamięci podręcznej.

en: Link display
pl: Wyświetlanie odnośnika

en: Exposed form in block
pl: Udostępniony formularz w bloku

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
pl: Umożliwia wyświetlanie udostępnianego formularza w bloku zamiast w samym widoku.

en: Get information on how to theme this display
pl: Wyświetla informacje na temat tworzenia skórek dla tego formatu.

en: The title of this view
pl: Tytuł tego widoku

en: Use AJAX when available to load this view
pl: Ładuj widok z wykorzystaniem AJAX, jeśli to tylko możliwe

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
pl: Powoduje, że wyświetlanie kolejnych stron widoku, sortowanie go, a także stosowanie udostępnionych filtrów odbywa się z pomocą mechanizmu AJAX. Oznacza to, że strona widoku nie będzie odświeżana. Odradza się stosowanie tej opcji w przypadku, gdy widok stanowi główną zawartość strony, ponieważ nie jest wtedy możliwe kierowanie odnośników na konkretną podstronę. Opcja ta jest jednak bardzo przydatna dla zawartości dodatkowej.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Dopóki podział na strony działa, powinieneś ustawić wartośc na 0. Jeśli używasz wielu podziałów stron na jednej stronie, powinienes ustawić wartość na większą nie kolidującą z ?page= array. Duża wartośc doda wiele przecinków w Twoim URLu, więc unikaj takiego rozwiązania jeśli to możliwe.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
pl: Liczba elementów wyświetlanych na jednej stronie. Wprowadzenie zera spowoduje zniesienie limitu.

en: Add a more link to the bottom of the display.
pl: Dodaj odnośnik "więcej" u dołu.

en: Create more link
pl: Dodaj odnośnik "więcej"

en: The text to display for the more link.
pl: Tekst, który ma być wyświetlany jako odnośnik.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
pl: Sprawia, że każdy element wyświetlony być może jedynie raz. W ten sposób można usuwać z widoku duplikaty, choć nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie. Należy wykorzystywać z rozwagą, ponieważ ustawienie to może wydłużać czas potrzebny na zrealizowanie zapytania.

en: Access restrictions
pl: Ograniczenia dostępu

en: Access options
pl: Ustawienia dostępu

en: Caching options
pl: Ustawienia pamięci podręcznej

en: Display even if view has no result
pl: Wyświetlaj nawet, gdy widok jest pusty

en: How should this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlane mają być elementy widoku

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
pl: Jeśli styl który wybrałeś ma ustawienia, upewnij się że kliknąłeś przycisk, który pojawił się ustawień pojawił się obok podsumowania widoku.

en: Style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania

en: Row style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania wierszy

en: How should each row in this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlany ma być każdy z wierszy widoku

en: Which display to use for path
pl: Format obsługujący adres

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
pl: Pozwala wybrać format, który będzie wykorzystywany do obsługi adresów takich jak odnośniki do widoków zbiorczych, kanałów RSS, odnośniki "więcej", itp.

en: Display output
pl: Forma wyświetlania formatu

en: Alternative display output
pl: Alternatywne wyświetlanie wyników

en: Style output
pl: Styl wyników

en: Alternative style
pl: Styl alternatywny

en: Row style output
pl: Styl wiersza

en: Alternative row style
pl: Alternatywny sposób wyświetlania wierszy

en: Field @field (ID: @id)
pl: Pole @field (Id.: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
pl: Poniżej wymieniono wszystkie możliwe szablony, uporządkowane mniej więcej względem ich ogólności. Aktywny szablon (najbardziej szczegółowy, który mógł odnaleźć system) jest pogrubiony.

en: Change theme
pl: Zmień skórkę

en: Rescan template files
pl: Ponownie przeskanuj pliki szablonów

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
pl: <strong>Uwaga!</strong> Po dodaniu, usunięciu lub zmianie nazwy szablonu należy poinformować o tym Drupala, wymuszając przeskanowanie plików. Użycie przycisku spowoduje wyczyszczenie rejestru skórek, co doprowadzi do przeskanowania. Podane powyżej informacje będą wtedy znowu aktualne.

en: Theming information (display)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (format)

en: Back to !info.
pl: Wróć do !info

en: theming information
pl: informacje pomocne przy tworzeniu skórek

en: This display has no theming information
pl: Format nie zawiera żadnych informacji na temat tworzenia skórek.

en: This is the default theme template used for this display.
pl: Domyślny szablon używany do wyświetlania widoku w tym formacie.

en: This is an alternative template for this display.
pl: Oto alternatywny szablon dla tego formatu.

en: Theming information (style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (styl)

en: This display has no style theming information
pl: Format nie posiada żadnych informacji pomocnych przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this style.
pl: Domyślny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: This is an alternative template for this style.
pl: Alternatywny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: Theming information (row style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (sposób wyświetlania wierszy)

en: This display has no row style theming information
pl: Format nie oferuje żadnych informacji na temat sposobu wyświetlania wierszy, które mogłyby być pomocne przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this row style.
pl: Domyślny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: This is an alternative template for this row style.
pl: Alternatywny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: Put the exposed form in a block
pl: Umieść udostępnione filtry w osobnym bloku

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
pl: Formularz kontrolujący udostępnione filtry może być umieszczony w osobnym bloku. Formularz nie pojawi się wtedy w samym widoku, a odpowiedni blok trzeba będzie ręcznie włączyć - moduł Views nie zrobi tego sam.

en: File found in folder @template-path
pl: Plik znaleziony w folderze @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
pl: (Plik nie znaleziony, w folderze @template-path)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
pl: Format "@display" wykorzystuje pola, jednak żadnych nie dodano lub wszystkie są ukryte.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
pl: Format "@display" wykorzystuje ścieżki, jednak żadna nie została zdefiniowana.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
pl: Format "@display" posiada nieprawidłową wtyczkę kontrolującą sposób wyświetlania.

en: Exposed form: @view-@display_id
pl: Udostępniony formularz: @view-@display_id

en: Attachment settings
pl: Ustawienia załącznika

en: Inherit exposed filters
pl: Powielaj udostępnione filtry

en: Multiple displays
pl: W więcej niż jednym formacie

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy załącznik powinien powielać udostępnione filtry znalezione w formacie nadrzędnym?

en: Attach before or after the parent display?
pl: Załączyć przed czy po formacie nadrzędnym?

en: Select which display or displays this should attach to.
pl: Do których z powyższych formatów obecny format ma być załączony.

en: Block admin description
pl: Opis bloku na stronie zarządzania blokami.

en: Block caching type
pl: Sposób umieszczania bloku w pamięci podręcznej

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
pl: Określa domyślne ustawienia przekazywane wewnętrznemu mechanizmowi pamięci podręcznej Drupala. Wymaga włączenia tej pamięci na stronie zarządzania blokami. Wskazana jest ostrożność, ponieważ możliwości kontroli częstotliwości opróżniania pamięci są niewielkie.

en: Using the site name
pl: Nazwa witryny

en: Use the site name for the title
pl: W tytule użyj nazwy witryny

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
pl: Ikona kanału informacyjnego będzie dostępna tylko dla wybranych formatów widoku.

en: No menu
pl: Brak menu

en: Normal: @title
pl: Zwykły: @title

en: Tab: @title
pl: Zakładka: @title

en: Change settings for the parent menu
pl: Zmień ustawienia dla nadrzędnego menu

en: The menu path or URL of this view
pl: Ścieżka menu albo URL tego widoku

en: Menu item entry
pl: Element menu

en: No menu entry
pl: Brak odnośnika w menu

en: Normal menu entry
pl: Zwykły odnośnik w menu

en: Menu tab
pl: Zakładka menu

en: Default menu tab
pl: Domyslna zakładka menu

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
pl: Nazwa elementu bądź zakładki menu.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
pl: W przypadku ustawienia jako zakładka lub pozycja menu należy wprowadzić tekst wyświetlany jako opis pozycji menu.

en: Insert item into an available menu.
pl: Umieszcza element w jednym z dostępnych menu.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
pl: Wybór menu wymaga uruchomienia modułu menu.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
pl: Im mniejsza waga, tym bliżej lewej pojawi się element.

en: Default tab options
pl: Domyślne opcje zakładek

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
pl: Kiedy dostarczamy menu jako zakładki, Drupal musi wiedzieć jaki będzie element nadrzędny. Czasami element taki istnieje, ale czasami będzie trzeba go utworzyć. Ścieżką elementu nadrzędnego zawsze będzie część powstała przez odłączenie ostatniego fragmentu ścieżki podrzędnej. Na przykład, jeśli ścieżka do widoku to: </em>foo/bar/baz</em> nadrzędną ścieżka będzie <em>foo/bar</em>.

en: Already exists
pl: Już istnieje

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
pl: Gdy dodajesz element nadrzędny menu, wprowadź jego tytuł.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
pl: W przypadku tworzenia nadrzędnego elementu menu należy wprowadzić opis tej pozycji.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
pl: "$arg" już nie używamy. Użyj w zamian %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
pl: Znak "%" nie może być stosowany w pierwszym segmencie ścieżki.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
pl: Moduł Views nie może tworzyć zwykłych elementów menu dla ścieżek zawierających znak %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
pl: Format, którego ścieżka kończy się znakiem %, nie może być wyświetlany jako zakładka.

en: Title is required for this menu type.
pl: Ten typ menu wymaga podania tytułu.

en: Inline fields
pl: Pola w jednej linii

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
pl: Separator rozdzielający pola w jednej linii w celu uniknięcia ich zbytniego zbicia. Można korzystać z HTML.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
pl: Służy do określania pola, według którego grupowane będą rekordy. Opcjonalne.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
pl: Sposób wyświetlania @style wymaga wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania wierszy, jednak wtyczka ta jest nieprawidłowa.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
pl: Wyrównanie poziome spowoduje wyświetlanie elementów od lewej do prawej, a wyrównanie pionowe - od lewego górnego rogu i w dół.

en: RSS description
pl: Opis dla kanału RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
pl: To pojawi się samo w kanale RSS.

en: Display record count with link
pl: Wyświetl ilośc rekordów z odnośnikiem

en: Override number of items to display
pl: Nadpisz liczbę elementów do wyświetlenia

en: Display items inline
pl: Wyświetlaj obok siebie

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pl: Konfiguracja tabeli możliwa jest dopiero po dodaniu przynajmniej jednego pola.

en: Override normal sorting if click sorting is used
pl: Pozwalaj zmieniać porządek sortowania kliknięciem nazwy kolumny

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
pl: (Przyklejone nagłówki nie będą aktywne w poniższym podglądzie tylko w trakcie oglądania widoku na żywo.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
pl: Pola umieszcza się w kolumnach. W jednej kolumnie może być kilka różnych pól - w takim wypadku rozdzielać je będzie wprowadzony separator. Wybranie opcji "sortowanie" umożliwi użytkownikom sortowanie widoku względem wybranej kolumny za pomocą kliknięcia jej nazwy. Kolejność kolumn oraz etykiety pól zmieniać można w ustawieniach pól.

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
pl: Widok jest edytowany przez użytkownika !user, w związku z czym możliwość jego edycji przez innych użytkowników jest zablokowana. Blokada trwa !age. Można ją <a href="!break">złamać</a>.

en: @current of @max
pl: @current z @max

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Allow multiple values
pl: Zezwalaj na wielokrotne wartości

en: Filter criteria
pl: Filtry

en: Standard deviation
pl: Odchylenie standardowe

en: Popular content
pl: Popularne strony

en: Content translation
pl: Wersje językowe zawartości

en: Item ID
pl: ID elementu

en: Active status
pl: Status aktywny

en: Sort descending
pl: Sortuj malejąco

en: Sort ascending
pl: Sortuj rosnąco

en: Aid
pl: Pomoc

en: In code
pl: W kodzie

en: Administrative title
pl: Tytuł wewnętrzny

en: Style settings
pl: Ustawienia stylu

en: Taxonomy Term
pl: Termin

en: %name must be a positive integer.
pl: %name musi być liczbą dodatnią.

en: <No value>
pl: <Brak wartości>

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: Number of pages
pl: Liczba stron

en: Random order
pl: Losowa kolejność

en: Gallery page
pl: Strona galerii

en: Content statistics
pl: Statystyki zawartości

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
pl: Miejsce docelowe odnośnika (parametr "target" w HTML), np. _blank, _parent lub nazwa ramki. Pole to jest używane rzadko.

en: @argument title
pl: Tytuł argumentu @title

en: @argument input
pl: @argument wejściowy

en: The maximum number of characters this field can be.
pl: Maksymalna liczba znaków pola.

en: Count the number 0 as empty
pl: 0 oznacza, że pole jest puste

en: Hide if empty
pl: Ukrywaj, gdy puste

en: Starting value
pl: Wartość początkowa

en: Specify the number the counter should start at.
pl: Liczba początkowa na liczniku.

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: not_begins
pl: nie zaczyna się

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: not_ends
pl: nie kończy się

en: The view %name has been saved.
pl: Ustawienia widok %name zostały zachowane.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
pl: Wybrany filtr może powodować wielokrotne pojawianie się elementów, które spełniają więcej niż jeden z określonych warunków. Jeżeli tak się dzieje, opcja "Redukuj duplikaty" może temu zapobiec, jednak im częściej się ją stosuje, tym mniej wydajne jest zapytanie. Nie powinno się jej także włączać w przypadku pól akceptujących tylko jedną wartość, ponieważ może to powodować zniknięcie tych wartości.

en: Jump menu
pl: Szybkie menu

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
pl: Umieszcza wszystkie wyniki w polu wyboru i pozwala użytkownikowi przechodzić na różne strony w zależności od wybranej pozycji.

en: Hostname of user that posted the comment.
pl: Nazwa hosta użytkownika, który wysłał komentarz.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
pl: Wiąże węzły z terminami taksonomii, dając możliwość uwzględnienia słowników. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli terminów jest wiele.

en: The text of the profile item.
pl: Tekst elementu profilu.

en: The taxonomy term ID for the term.
pl: Identyfikator terminu taksonomii.

en: The taxonomy term name for the term.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
pl: Służy do wyboru słowników, które mają się znaleźć wśród powiązań. Warto pamiętać, że każdy znaleziony termin to nowy rekord, stąd powiązanie to wykorzystywać najlepiej jest w przypadku pojedynczego słownika, którego każdy z terminów przypisany jest tylko do jednego węzła.

en: The name of the role.
pl: Nazwa roli.

en: The role ID of the role.
pl: Identyfikator roli.

en: Hide empty fields
pl: Ukrywaj puste pola

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
pl: Powoduje, że puste pola, oraz ich etykiety i związany z nimi kod, nie są w ogóle wyświetlane.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
pl: By skonfigurować szybkie menu, potrzebne jest co najmniej jedno pole.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
pl: By prawidłowo skonfigurować szybkie menu, należy wybrać jedno z pól, które będzie reprezentować żądaną ścieżkę. Potem należy to pole ukryć. Wszelkie inne widoczne pola znajdą się w samym menu. Warto zwrócić uwagę, że jakikolwiek kod HTML zostanie pominięty, jako że pola wyboru nie mogą go zawierać.

en: Path field
pl: Pole ścieżki

en: Monthly archive
pl: Archiwum miesięczne

en: This identifier is used by another handler.
pl: Identyfikator jest wykorzystywany przez inną procedurę obsługi.

en: Length is shorter than
pl: Długość jest mniejsza niż

en: shorter than
pl: krótszy niż

en: Length is longer than
pl: Długość jest większa niż

en: longer than
pl: dłuższy niż

en: SQL Query
pl: Zapytanie SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
pl: Zapytanie będzie wygenerowane i uruchomione za pomocą API bazy danych Drupala.

en: revision user
pl: autor wersji

en: Exposed form
pl: Udostępniony formularz

en: Cancel account
pl: Anuluj konto

en: The order of pages in the book hierarchy.
pl: Kolejność stron w książce.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający dodanie odpowiedzi - taki sam, jak w przypadku zwykłych węzłów i tylko wtedy, gdy użytkownik posiada odpowiednie uprawnienia.

en: Inherit pager
pl: Pobieraj ustawienia podziału na strony

en: Render pager
pl: Osobne ustawienia podziału na strony

en: Render
pl: Renderowanie

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pl[0]: Wymagane jest przynajmniej jedno poprawne słowo kluczowe z 1 lub więcej znakami.
pl[1]: Wymagane jest przynajmniej jedno poprawne słowo kluczowe z @count lub więcej znakami.
pl[2]: Wymagane jest przynajmniej jedno poprawne słowo kluczowe z @count lub więcej znakami.

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
pl: Etykieta tego obszaru będzie widoczna tylko na stronach administracyjnych.

en: Exposed
pl: Udostępniony

en: Displays Reorder
pl: Zmiana kolejności formatów

en: Remove this display
pl: Usuń ten format

en: Operator to use on all groups
pl: Operator używany na wszystkich grupach

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
pl: Albo "grupa 0 ORAZ grupa 1 ORAZ grupa 2" lub "grupa 0 LUB grupa 1 LUB grupa 2", itd.

en: Remove group @group
pl: Usuń grupę @group

en: Default group
pl: Domyślna grupa

en: Group @group
pl: Grupa @group

en: Ungroupable filters
pl: Filtry niegrupowalne

en: Configure group settings for @type %item
pl: Konfiguracja ustawień grupowych dla @type %item

en: Basic exposed form
pl: Udostępniony formularz podstawowy

en: Input required
pl: Wymagane pole

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
pl: Udostępniony formularz, które wyświetla widok tylko jeżeli użytkownik wprowadzi dane.

en: Display all items
pl: Wyświetl wszystkie elementy

en: Display all items that this view might find
pl: Wyświetl wszystkie pozycje, które ten widok może znaleźć

en: Display a specified number of items
pl: Wyświetl podaną liczbę elementów

en: Display a limited number items that this view might find.
pl: Wyświetl ograniczoną liczbę pozycji, które ten widok może znaleźć.

en: Paged output, full pager
pl: Stronicowanie w pełnej wersji

en: Paged output, full Drupal style
pl: Stronicowanie w pełnej wersji

en: Paged output, mini pager
pl: Stronicowanie w wersji mini

en: Use the mini pager output.
pl: Użyj stronicowania w wersji mini.

en: The taxonomy vocabulary name
pl: Nazwa słownika.

en: Name (raw)
pl: Nazwa (nie obrobiona)

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not utilize autocomplete.
pl: Nazwa użytkownika lub autora. Filtr ten nie sprawdza czy użytkownik istnieje i umożliwia dopasowanie częściowe. Nie wykorzystuje automatycznych podpowiedzi.

en: Provide markup text for the area.
pl: Udostępnij pole tekstowe do edycji znaczników dla regionu.

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Change the machine name of this display.
pl: Zmień identyfikator systemowy tego formatu wyświetlania.

en: Change settings for this pager type.
pl: Zmień ustawienia dla tego typu stronicowania.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
pl: Zezwolenie na grupowanie i agregację (sumowanie) pól.

en: Exposed form style
pl: Styl udostępnionego formularza

en: Select the kind of exposed filter to use.
pl: Wybierz rodzaj udostępnionych filtrów jakie można używać.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
pl: Modyfikacja ustawień dla tego udostępnionego formularza

en: The machine name of this display
pl: Identyfikator systemowy tego formatu wyświetlania

en: This is machine name of the display.
pl: To jest nazwa wewnętrzna tego formatu

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
pl: Po włączeniu niektóre pola mogą stać się niedostępne. Wszystkie pola wykorzystywane do grupowania zostaną zwinięte do jednego rekordu na każdą unikalną wartość. Inne pola wykorzystywane w agregacji zostaną poddane działaniu stosownych funkcji. Przykładowo można pogrupować wpisy po tytule i zliczyć wystąpienia pola "nid" w celu wykrycia powielonych tytułów.

en: <strong>Important!</strong> You have changed the display's machine name. Anything that attached to this display specifically, such as theming, may stop working until it is updated. To see theme suggestions for it, you need to save the view.
pl: <strong>Ważne!</strong> Zmieniono identyfikator systemowy formatu wyświetlania. Wszystko co odnosiło się do tego formatu wyświetlania, np. wygląd, może przestać działać aż do zaktualizowania. Aby zobaczyć sugestie plików szablonu należy zapisać widok.

en: Exposed Form
pl: Ujawniony formularz

en: Exposed form options
pl: Opcje ujawnionego formularza

en: Select which pager, if any, to use for this view
pl: Wybierz jakich opcji stronicowania użyć dla tego widoku

en: Pager options
pl: Opcje stronicowania

en: Display id should be unique.
pl: Identyfikator formatu wyświetlania powinien być unikalny.

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
pl: Tekst wyświetlany na przycisku wysyłania udostępnionego formularza.

en: Include reset button
pl: Dołącz przycisk reset

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
pl: Ta opcja dodaje do udostępnionego formularza przycisk usuwający wszystkie zastosowane filtry.

en: Reset button label
pl: Etykieta przycisku reset

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
pl: Tekst wyświetlany na przycisku reset udostępnionego formularza.

en: Exposed sorts label
pl: Udostępniona etykieta sortowania

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
pl: Tekst wyświetlany jako etykieta udostępnionej listy wyboru sortowania.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
pl: Tekst wyświetlany, kiedy kolejność udostępnionego sortowania jest rosnąca.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
pl: Tekst wyświetlany, kiedy kolejność udostępnionego sortowania jest malejąca.

en: Text on demand
pl: Tekst na żądanie

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
pl: Ilość elementów jakie pominąć. Wpisanie 3 w tym polu spowoduje pominięcie 3 pierwszych elementów.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
pl: Łączna liczba stron. Aby system pokazał wszystkie strony należy zostawić to pole niewypełnione.

en: Exposed options
pl: Opcje ujawniania

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
pl: Ujawnienie poniższych opcji da użytkownikom możliwość sterowania stronicowaniem

en: Expose items per page
pl: Ujawnij opcję ilości elementów na stronę

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
pl: Jeśli zaznaczone użytkownicy będą mogli ustawić ile chcą widzieć elementów na jednej stronie widoku

en: Items per page label
pl: Etykieta opcji ilości elementów na stronie

en: Label to use in the exposed items per page form element.
pl: Etykieta jakiej należy użyć przy opcji wybierania ilości pokazywanych elementów.

en: Exposed items per page options
pl: Opcje ustawień ilości elementów na stronie

en: Expose Offset
pl: Udostępnij opcję przesunięcia

en: Offset label
pl: Etykieta przesunięcia

en: Label to use in the exposed offset form element.
pl: Etykieta używana dla pola przesunięcia w udostępnionym formularzu.

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
pl[0]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycja, pomiń @skip
pl[1]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycje, pomiń @skip
pl[2]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycji, pomiń @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
pl[0]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycje
pl[1]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycji
pl[2]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycji

en: All items, skip @skip
pl: Wszystkie elementy, pomiń @skip

en: All items
pl: Wszystkie elementy

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
pl[0]: @count pozycja, pomiń @skip
pl[1]: @count pozycje, pomiń @skip
pl[2]: @count pozycji, pomiń @skip

en: @count item | @count items
pl[0]: @count pozycja
pl[1]: @count pozycje
pl[2]: @count pozycji

en: Group results together
pl: Grupuj wyniki razem

en: Authentication module
pl: Moduł uwierzytelniający

en: In database
pl: W bazie danych.

en: Update preview
pl: Odśwież podgląd

en: @entity:@bundle
pl: @entity: @bundle

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
pl: Widok jest kompatybilny z wersją @import_version modułu Views, tymczasem zainstalowana jest wersja @api_version.

en: Broken/missing handler: @table > @field
pl: Uszkodzona/brakująca procedura obsługi: @table > @field

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
pl: Format %display korzysta ze ścieżki node/%. Nie przyniesie to jednak oczekiwanych rezultatów. Warto sprawdzić moduł Panels.

en: Translate link
pl: Odnośnik "przetłumacz"

en: Provide a simple link to translate the node.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przetłumaczenie węzła.

en: Authmap ID
pl: Identyfikator authmap

en: The Authmap ID.
pl: Identyfikator authmap.

en: Authentication name
pl: Nazwa uwierzytelniająca

en: The unique authentication name.
pl: Unikatowa nazwa uwierzytelniająca.

en: The name of the module managing the authentication entry.
pl: Nazwa modułu obsługującego uwierzytelnianie.

en: Use absolute link (begins with "http://")
pl: Używaj odnośników bezwzględnych (zaczynają się od "http://")

en: Output machine name
pl: Wyjściowy identyfikator systemowy

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
pl: Do budowy ścieżek nawigacyjnych korzystaj ze standardowych adresów terminów

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
pl: Włączenie tej opcji sprawia, że odnośniki do terminów taksonomii umieszczane w ścieżkach nawigacyjnych tworzone są za pomocą standardowej metody Drupala, a nie własnej metody modułu Views. Użyteczne w przypadku korzystania z modułów typu <q>Taxonomy Redirect</q>, które zmieniają odnośniki do stron terminów.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
pl: Pozwala zmienić nazwy klas CSS, które zostaną dodane do widoku w tym formacie.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
pl: Nazwy klas CSS zostaną dodane do widoku. Umożliwia to korzystanie z odrębnych klas dla każdego z widoków. Nazwy klas można oddzielić spacjami.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
pl: Klasy CSS muszą składać się jedynie ze znaków alfanumerycznych i kresek.

en: Choose text
pl: Tekst

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
pl: Tekst będzie domyślną opcją szybkiego menu.

en: Term edit link
pl: Odnośnik edycji terminu

en: Provide a simple link to edit the term.
pl: Udostępnij prosty odnośnik do edycji terminu.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
pl: Wśród jakich wartości użytkownicy będą mogli wybierać ustawiając ilość widzianych w widoku elementów. Wartości należy rozdzielać przecinkami.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
pl: Jeśli zaznaczone użytkownicy będą mogli ustawić ile początkowych elementów chcą pominąć.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
pl: Proszę wprowadzić listę wartości numerycznych oddzielonych przecinkami: np. 10, 20, 50, 100

en: Link field
pl: Pole odnośnika

en: Attachment before
pl: Załącznik przed

en: Attachment after
pl: Załącznik za

en: Local action
pl: Lokalna akcja

en: Fill up single line
pl: Wypełnij pojedynczy rząd

en: Enabled, name
pl: Włączone, imię

en: Row class
pl: Klasa wiersza

en: - Use default -
pl: - Użyj domyślnych -

en: Unknown content type
pl: Nieznany rodzaj zawartości

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Changed date
pl: Data modyfikacji

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
pl: Ścieżka pliku głównego tego elementu względem głównego katalogu instalacji drupala; np. modules/node/node.module.

en: The name of the item; e.g. node.
pl: Nazwa elementu, np. "node".

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
pl: Typ tego elementu, albo moduł, skórka lub silnik skórek.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
pl: Wartość logiczna określająca, czy element jest włączony.

en: Schema version
pl: Wersja schematu

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
pl: Numer wersji schematu bazy danych modułu. -1, jeśli moduł nie został zainstalowany (jego tabele nie istnieją); 0 lub największa wartość N funkcji hook_update_N() modułu, która została uruchomiona podczas pierwszej instalacji modułu lub przed jego instalacją.

en: View: !view
pl: Widok: !view

en: Human-readable name
pl: Nazwa w formie przyjaznej dla użytkownika

en: Fixed value
pl: Wartość stała

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Access the views administration pages.
pl: Dostęp do stron administracyjnych widoków

en: Bypass access control when accessing views.
pl: Pomiń kontrolę dostępu do widoków podczas uzyskiwania dostępu do widoków.

en: Add new view
pl: Dodaj nowy widok

en: - Basic validation -
pl: - Podstawowa walidacja -

en: HTML element
pl: Element HTML

en: Label HTML element
pl: Znacznik HTML etykiety

en: Place a colon after the label
pl: Umieść dwukropek za etykietą

en: Wrapper HTML element
pl: Otaczający znacznik HTML

en: Wrapper class
pl: Klasa elementu nadrzędnego

en: Add default classes
pl: Dodaj klasy domyślne

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
pl: Użyj domyślnych klas Views do identyfikacji tego pola, etykiety i jego zawartości.

en: Use absolute path
pl: Użyj ścieżki bezwględnej

en: Rel Text
pl: Tekst Rel

en: Preserve certain tags
pl: Zachowaj określone znaczniki

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
pl: Wpisz znaczniki HTML, które mają być zachowane w trakcie usuwania znaczników. Przykładowo &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; co spowoduje zachowanie wszystkich znaczników p i br.

en: Format plural
pl: Format liczby mnogiej

en: If checked, special handling will be used for plurality.
pl: Ta opcja umożliwia specjalne traktowanie liczby mnogiej.

en: Singular form
pl: Forma liczby pojedynczej

en: Text to use for the singular form.
pl: Tekst używany do formy liczby pojedynczej.

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
pl: Tekst używany do liczby mnogiej, wyrażenie @count będzie zamienione na wartość.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
pl: Przesunięcie względem aktualnego czasu takie jak "!example1" lub "!example2"

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalny identyfikator systemowy dla tego widoku. Może składać się jedynie z małych liter, cyfr i znaków podkreślenia.

en: Weight for @display
pl: Waga dla @display

en: Translation method
pl: Metoda tłumaczenia

en: Select a translation method to use for Views data like header, footer, and empty text.
pl: Wybierz metodę tłumaczenia wykorzystywaną dla danych widoków takich jak nagłówek, stopka lub pusty tekst.

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
pl: Tytuł będzie wyświetlany na stronie edycji widoku zamiast domyślnego. Może być to przydatne jeżeli występują powtórzenia.

en: Do not pass admin strings for translation.
pl: Nie przekazuj napisów administracyjnych do tłumaczenia.

en: Use Drupal core t() function. Not recommended, as it doesn't support updates to existing strings.
pl: Używaj funkcji t() rdzenia Drupala. Nie jest to zalecane ze względu na brak wsparcia aktualizacji istniejących napisów.

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
pl: W przypadku konieczności tłumaczenia etykiet Views na inne języki należy rozważyć instalację modułu tłumaczenia Views z pakietu <a href="!path">Internationalization</a>.

en: The unique ID of the aggregator item.
pl: Unikalny identyfikator pozycji agregatora.

en: The guid of the original imported item.
pl: Identyfikator guid oryginalnie zaimportowanej pozycji.

en: Date and time of when the comment was created.
pl: Data i czas utworzenia komentarza.

en: Date and time of when the comment was last updated.
pl: Data i czas ostatniej aktualizacji komentarza.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
pl: Czy komentarz jest zaakceptowany (lub nadal w kolejce do moderacji).

en: Last comment CID
pl: CID ostatniego komentarza

en: Display the last comment of a node
pl: Wyświetl ostatnią odpowiedź do węzła

en: Last Comment
pl: Ostatni komentarz

en: The last comment of a node.
pl: Ostatnia odpowiedź do węzła.

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
pl: Niektóre role nie posiadają uprawnień dostępu do zawartości, ale format wyświetlania nie posiada kontroli dostępu.

en: The extension of the file.
pl: Rozszerzenie pliku.

en: File Usage
pl: Użycie pliku

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
pl: Plik powiązany węzłem, zwykle umieszczony w jednym z pól tego węzła.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
pl: Użytkownik powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ plik ten jest w polu tego użytkownika.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
pl: Plik powiązany z tym użytkownikiem zazwyczaj ponieważ jest on w polu tego użytkownika.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
pl: Komentarz powiązany z tym plikiem, zwykle gdy plik jest w polu tego komentarza.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
pl: Plik powiązany z tym komentarzem, zwykle ponieważ jest on w polu tej odpowiedzi.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
pl: Termin powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ ten plik jest w polu tego terminu.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
pl: Plik powiązany z tym terminem zazwyczaj ponieważ jest on w polu tego terminu.

en: Taxonomy Vocabulary
pl: Słownik

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
pl: Słownik taksonomii powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ ten plik jest w polu słownika tej taksonomii.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
pl: Plik powiązany ze słownikiem taksonomii zazwyczaj ponieważ jest on w polu słownika tej taksonomii.

en: The module managing this file relationship.
pl: Moduł zarządzający powiązaniem tego pliku.

en: The type of entity that is related to the file.
pl: Typ obiektu, który jest powiązany z tym plikiem.

en: The number of times the file is used by this entity.
pl: Ile razy ten plik jest użyty przez ten obiekt.

en: Machine-Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
pl: Identyfikator systemowy słownika, do którego należy termin. Będzie to słownik, którego dowolny termin jest polem "Kategoria: Termin"; i może powodować duplikaty.

en: term from !field_name
pl: termin pola !field_name

en: Math expression
pl: Wyrażenie matematyczne

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
pl: Oblicza wyrażenie matematyczne i wyświetla wynik.

en: Use destination
pl: Użyj miejsca docelowego

en: Add destination to the link
pl: Dodaje do odnośnika miejsce docelowe

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
pl: Pokazuj odnośnik komentarza w formacie używanym w wersji skróconej a nie pełnej wersji węzła.

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
pl: Używane przez styl: Tabela do wyboru kolumny do sortowania po kliknięciu pola. Ustawienie domyślne jest wystarczające w większości wypadków.

en: Group column
pl: Kolumna grupująca

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
pl: Wybór kolumny tego pola do użycia w funkcji grupującej wybranej powyżej.

en: Group columns (additional)
pl: Kolumny grupujące (dodatkowe)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
pl: Wybór dodatkowych kolumn tego pola, jakie mają zostać uwzględnione w kwerendzie i po których należy grupować.

en: Display download path instead of file storage URI
pl: Wyświetlaj ścieżkę do pobrania zamiast URI magazynu plików.

en: This will provide the full download URL rather than the internal filestream address.
pl: Zamiast wewnętrznych adresów zostaną dostarczone pełne URL służące do pobierania.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Identyfikator systemowy słownika, do którego należy termin.

en: Display error message
pl: Wyświetl komunikat błędu

en: Term name converted to Term ID
pl: Nazwa terminu przekonwertowana na ID terminu

en: No comment
pl: Brak komentarza

en: Comment or document this display.
pl: Komentarze lub dokumentacja do tego formatu.

en: Query settings
pl: Ustawienia kwerendy

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
pl: Włącz zaawansowane opcje w pluginie kwerend

en: The name and the description of this display
pl: Nazwa i opis tego formatu

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
pl: Nazwa zostanie wyświetlona tylko w interfejsie administracyjnym widoku.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
pl: Opis zostanie wyświetlony tylko w interfejsie administracyjnym widoku.

en: This display's comments
pl: Komentarze do formatu

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
pl: Widoczne tylko w interfejsie administracyjnym. Można tu dokumentować format i zostawiać informacje o jego przeznaczeniu i konfiguracji dla kolejnych administratorów serwisu.

en: Query options
pl: Opcje kwerendy

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
pl: Nazwa formatu wyświetlania może składać się tylko z liter, cyfr lub znaków podkreślenia.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy ten format wyświetlania powinien dziedziczyć wartości stronicowania nadrzędnego formatu wyświetlania, do którego jest podpięty?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
pl: Czy format wyświetlania powinien generować wartości stronicowania? Jest to znaczące tylko w przypadku dziedziczenia stronicowania.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
pl: Ta nazwa wyświetlana będzie jako nazwa bloku w administracja >> struktura >> bloki.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
pl: Tekst wyświetlany zamiast wyników do momentu, aż użytkownik wybierze i zastosuje udostępniony filtr.

en: Include all items option
pl: Dołącz opcję pokazania wszystkich elementów

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
pl: Po zaznaczeniu użytkownicy będą mogli skorzystać z opcji pokazania wszystkich elementów.

en: All items label
pl: Etykieta wszystkich pozycji

en: Which label will be used to display all items
pl: Jaka etykieta będzie używana do wyświetlenia wszystkich pozycji

en: Field Language
pl: Język pola

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
pl: Wszystkie pola, które wspierają tłumaczenia będą wyświetlane w wybranym języku.

en: The class to provide on each row.
pl: Klasa każdego rzędu widoku.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
pl: Można używać wzorców podstawiania dla pól tak samo jak "Wzorce podstawiania" wykorzystywane w "Modyfikuj wartość wyjściową pola" dla wszystkich pól.

en: Table summary
pl: Podsumowanie tabeli

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
pl: Ta opcja wyświetla aktualną ścieżkę jako domyślną opcję w menu wyboru, jeżeli jest to możliwe.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
pl: Klasa zastosowana dla elementu nadrzędnego dla listy.

en: List class
pl: Klasa listy

en: The class to provide on the list element itself.
pl: Klasa dostarczona na elemencie listy.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
pl: Zdefiniuj ścieżkę bazową dla odnośników w tym widoku podsumowania np. http://example.com/<strong>twoja_sciezka/archiwum</strong>. Nie dodawaj ukośnika na początku i na końcu. Jeżeli ta wartość będzie pusta, widoki wykorzystają pierwszą znalezioną ścieżkę jako bazową, w formacie wyświetlania strony lub / jeżeli nie będzie można jej znaleźć.

en: Content access
pl: Dostęp do zawartości

en: Sticky status
pl: Status przyklejony

en: Content revisions
pl: Wersja treści

en: %time hence
pl: %time od

en: Machine name:
pl: Nazwa maszynowa:

en: Bypass views access control
pl: Pomiń kontrolę dostępu do widoków

en: No results behavior
pl: Wygląd przy braku wyników

en: Edit @section
pl: Edytuj @section

en: Edit this view to add a display.
pl: Edytuj ten widok, aby dodać format wyświetlania

en: Add view from template
pl: Dodaj widok z szablonu

en: View to insert
pl: Widok do dodania

en: The view to insert into this area.
pl: Widok do dodania w tym obszarze.

en: Inherit contextual filters
pl: Dziedziczenie filtrów kontekstowych

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
pl: Jeżeli zaznaczone ten widok będzie miał takie same filtry kontekstowe jak jego rodzic.

en: Recursion detected in view @view display @display.
pl: Wykryto rekurencję w widoku: @view format wyświetlania: @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
pl: Kiedy wartość filtra jest <em>NIEOBECNA</em> w adresie

en: Exception value
pl: Wartość wyjątku

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
pl: Nadpisz tytuł widoku i innych argumentów. Użyj "%1" dla pierwszego argumentu, "%2" dla drugiego itd.

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
pl: Kiedy wartość filtra jest <em>OBECNA</em> w adresie lub gdy dostarczono domyślną wartość

en: Provide title
pl: Dostarcz tytuł

en: Override breadcrumb
pl: Nadpisz ścieżkę nawigacyjną

en: Provide breadcrumb
pl: Dostarcz ścieżkę nawigacyjną

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
pl: Wpisz nazwę odnośnika ścieżki nawigacyjnej, który ma być używany. Zobacz możliwe znaczniki do podmiany w "Tytule".

en: Specify validation criteria
pl: Określ kryteria walidacji

en: Action to take if filter value does not validate
pl: Akcja jaką należy wykonać, gdy wartość filtra nie spełnia kryterium walidacji

en: Display all results for the specified field
pl: Wyświetl wszystkie rezultaty dla wskazanego pola

en: Provide default value
pl: Dostarcz domyślną wartość

en: Show "Page not found"
pl: Pokaż "Strony nie znaleziono"

en: Display a summary
pl: Wyświetl podsumowanie

en: Display contents of "No results found"
pl: Wyświetl zawartość "Nie znaleziono wyników"

en: Skip default argument for view URL
pl: Pomiń domyślny argument dla URL widoku

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
pl: Wybierz czy należy dołączyć argument domyślny w trakcie tworzenia adresu URL dla tego widoku. Pomijanie argumentów domyślnych jest przydatne np. w przypadku kanałów.

en: Number of records
pl: Liczba rekordów

[ctx: Sort order]
en: Default sort
pl: Domyślne sortowanie w kontekście: Kolejność sortowania

[ctx: Sort order]
en: Date
pl: Data w kontekście: Kolejność sortowania

[ctx: Sort order]
en: Numerical
pl: Wartość numeryczna w kontekście: Kolejność sortowania

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
pl: Jeżeli wybrane, użytkownicy mogą podać wiele wartości w formie 1+2+3 (jako LUB) lub 1,2,3 (jako I).

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
pl: Jeżeli wybrane, wielokrotne egzemplarze tego filtra mogą pracować razem tak jakby wielokrotne wartości były dostarczone do tego samego filtra. To ustawienie nie jest kompatybilne z "Redukuj duplikaty".

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
pl: Jeżeli wybrane, liczby wpisane do filtra będą wyłączone zamiast ograniczać widok.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
pl: Tryb słownikowy stosuje limit znaków używanych jako wartość filtra, co pozwala widokowi podsumowania zachowywać się jak słownikowi.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
pl: Ile znaków wartości filtra ma być wykorzystane do filtrowania. Jeżeli będzie ustawione na 1, wszystkie pola zaczynające się od tej pierwszej litery będą wyświetlone.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
pl: Jak transformować wielkość liter wartości filtra podczas wyświetlania tytułu i podsumowania.

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
pl: jak transformować wielkość liter wartości filtra podczas wypisywania ścieżek URL. Tego ustawienia należy używać tylko w przypadku bazy danych Postgres ponieważ wykorzystuje ona porównywanie czułe na wielkość liter.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
pl: Alfabetycznie w kontekście: Kolejność sortowania

en: Create a label
pl: Stwórz etykietę

en: Enable to create a label for this field.
pl: Włącz, aby stworzyć etykietę dla tego pola.

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
pl: Włącz, aby ładować to pole jako ukryte. Jest to często wykorzystywane do grupowania pól lub do wykorzystania jako wzorce podstawiania w innych polach.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
pl: Wybierz element HTML, w który ma być umieszczone to pole np. H1, H2 itd.

en: Create a CSS class
pl: Stwórz klasę CSS

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
pl: Wybierz znacznik HTML, wewnątrz którego będzie umieszczona etykieta np. H1, H2 itd.

en: Rewrite results
pl: Modyfikuj wartość wyjściową

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
pl: Włącz, aby nadpisać wartość wyjściową tego pola za pomocą tekstu oraz wzorców podstawiania zamienianych na dostępne dane.

en: Replace spaces with dashes
pl: Zamieniaj spacje na myślnik

en: External server URL
pl: Adres URL serwera zewnętrznego

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
pl: Odnośniki do zewnętrznego serwera w formie pełnych adresów: np. 'http://www.przyklad.pl' lub 'www.przyklad.pl'.

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
pl: Włącz przycinanie wartości pola do określonej ilości znaków

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
pl: Konwertuj nowe linie na znaczniki HTML &lt;br&gt;

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
pl: Jeżeli zaznaczone wszystkie znaki nowej linii (np. \n) są konwertowane do znaczników &lt;br&gt;.

en: No results text
pl: Tekst w przypadku braku wyników

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
pl: Ta opcja włącza "tekst w przypadku braku wyników" jeżeli pole zawiera cyfrę 0.

en: Time hence
pl: Czas od

en: Time hence (with "hence" appended)
pl: Czas od (z dodanym "od")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
pl: Okres czasu (przyszłe daty mają dodany na początku "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
pl: Okres czasu (daty przeszłe będą miały przedrostek "-")

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
pl: Jak powinny być wyświetlane dane serializowane. Można wybrać własny klucz tablicy/obiektu lub print_r dla pełnego wyjścia.

en: Full data (unserialized)
pl: Pełne dane (niezserializowane)

en: Full data (serialized)
pl: Pełne dane (zserializowane)

en: A certain key
pl: Określony klucz

en: Which key should be displayed
pl: Który klucz powinien być wyświetlany

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
pl: Należy wpisać klucz danych jeżeli ma być on wyświetlany.

en: How many different units to display in the string.
pl: Ile różnych jednostek wyświetlić w napisie.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
pl: Filtr nie jest udostępniony. Należy udostępnić go w celu umożliwienia użytkownikom zmian.

en: Expose filter
pl: Udostępnij filtr

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
pl: Filtr jest udostępniony. Jeżeli zostanie ukryty użytkownicy nie będą mogli go zmieniać.

en: Hide filter
pl: Ukryj filtr

en: Expose operator
pl: Udostępnij operator

en: Allow the user to choose the operator.
pl: Umożliwia użytkownikowi wybranie operatora.

en: Allow multiple selections
pl: Dozwolone wybieranie wielu opcji

en: Enable to allow users to select multiple items.
pl: Umożliwia użytkownikowi wybieranie wielu opcji.

en: Remember the last selection
pl: Pamiętaj ostatni wybór

en: Enable to remember the last selection made by the user.
pl: Włącza zapamiętywanie ostatnio wybranej przez użytkownika opcji.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
pl: Należy wybrać wartość chyba, że filtr nie jest wymagany.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
pl: Ukrywaj elementy, które nie posiadają tej zależności.

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
pl: To sortowanie nie jest udostępnione. Należy je udostępnić w celu umożliwienia użytkownikom jego zmiany.

en: Expose sort
pl: Udostępnij sortowanie

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
pl: To sortowanie jest udostępnione. Jeżeli będzie ukryte użytkownicy nie będą mogli go zmieniać.

en: Hide sort
pl: Ukryj sortowanie

en: Provide description
pl: Wprowadź opis

en: Save & exit
pl: Zapisz i zakończ

en: Continue & edit
pl: Kontynuuj edycję

en: Update "@title" choice
pl: Aktualizacja opcji "@title"

en: Update "@title" choice (@number)
pl: Aktualizacja opcji "@title" (@number)

en: Your view was saved. You may edit it from the list below.
pl: Widok został zapisany. Można edytować go na liście wyświetlonej poniżej.

en: Database overriding code
pl: Kod nadpisania bazy danych

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
pl: * Wszystkie zmiany przechowywane są tymczasowo. Należy kliknąć na Zapisz, aby zostały one zachowane na stałe. W celu odrzucenia widoku należy kliknąć przycisk Anuluj.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
pl: * Wszystkie zmiany są przechowywane tymczasowo. Kliknij w "Zachowaj" aby utrwalić widok w bazie. Kliknij "Anuluj" aby porzucić zmiany.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
pl: Modyfikuj lub dodaj  do widoku kolejne formaty.

en: edit view name/description
pl: edytuj nazwę/opis widoku

en: analyze view
pl: analizuj widok

en: clone view
pl: duplikuj widok

en: export view
pl: eksportuj widok

en: revert view
pl: przywróć widok

en: delete view
pl: usuń widok

en: Add !display
pl: Dodaj !display

en: @display_title details
pl: szczegóły formatu @display_title

en: Auto preview
pl: Automatyczny podgląd

en: Preview with contextual filters:
pl: Podgląd z filtrami kontekstowymi:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
pl: Rozdzielaj filtry za pomocą "/". Przykładowo, %example.

en: Apply and continue
pl: Zastosuj i kontynuuj

en: @current of @total
pl: @current z @total

en: All displays (except overridden)
pl: Wszystkie formaty (poza nadpisanymi)

en: All displays
pl: Wszystkie formaty

en: This @display_type (override)
pl: Ten @display_type (nadpisz)

en: View name and description
pl: Nazwa i opis widoku

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
pl: Nazwa opisowa tego widoku w fromie przyjaznej dla użytkownika. Dozwolone są spacje.

en: Create new filter group
pl: Utwórz nowy filtr grupy

en: No filters have been added.
pl: Brak dodanych filtrów.

en: Drag to add filters.
pl: Przeciągnij w celu dodania filtrów.

en: Add and configure @types
pl: Dodaj i konfiguruj @types

en: Configure @type: @item
pl: Konfiguruj @type: @item

en: Show filters on the list of views
pl: Pokaż filtry na liście widoków

en: Show advanced help warning
pl: Pokaż ostrzeżenie zaawansowane pomocy

en: Advanced users of views may choose to see the master (i.e. default) display.
pl: Zaawansowani użytkownicy widoków mogą zdecydować, żeby widzieć główny (domyślny) format wyświetlania.

en: Always show advanced display settings
pl: Zawsze pokazuj zaawansowane ustawienia formatu wyświetlania

en: Default to showing advanced display settings, such as relationships and contextual filters.
pl: Domyślnie pokazuj zaawansowane ustawienia formatu takie jak zależności oraz filtry kontekstowe.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
pl: Etykieta dla wartości "Dowolne" na niewymaganych filtrach udostępnionych

en: Live preview settings
pl: Ustawienia podglądu na żywo

en: Automatically update preview on changes
pl: Automatyczna aktualizacja podglądu w trakcie wprowadzania zmian

en: Show information and statistics about the view during live preview
pl: Pokazuj informacje i statystyki na temat widoku w trakcie podglądu na żywo

en: Above the preview
pl: Nad podglądem

en: Below the preview
pl: Poniżej podglądu

en: Show the SQL query
pl: Pokazuj zapytanie SQL

en: Show performance statistics
pl: Pokazuj statystyki wydajności

en: Disable JavaScript with Views
pl: Wyłącz JavaScript w widokach

en: Master
pl: Główny

en: There are no templates available.
pl: Brak dostępnych szablonów.

en: Display | Displays
pl[0]: Format wyświetlania
pl[1]: Formaty wyświetlania
pl[2]: Formaty wyświetlania

en: Unformatted list
pl: Lista niesformatowana

en: HTML list
pl: Lista HTML

en: Contextual filters
pl: Filtry kontekstowe

en: contextual filters
pl: filtry kontekstowe

en: Contextual filter
pl: Filtr kontekstowy

en: contextual filter
pl: filtr kontekstowy

en: filter criteria
pl: kryteria filtrowania

en: Filter criterion
pl: Kryterium filtrowania

en: filter criterion
pl: kryterium filtrowania

en: no results behavior
pl: wygląd przy braku wyników

en: The content to which the comment is a reply to.
pl: Treść, do której komentarz jest odpowiedzią.

en: The node ID.
pl: ID węzła

en: The content title.
pl: Tytuł treści.

en: The date the content was posted.
pl: Data publikacji treści.

en: The date the content was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji treści.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
pl: Typ zawartości (na przykład "wpis bloga", "wątek forum", "artykuł" itd.)

en: Whether or not the content is published.
pl: Czy treści są opublikowane czy nie.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
pl: Odfiltrowuje nieopublikowane treści jeżeli aktualnie zalogowany użytkownik nie może ich przeglądać.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
pl: Czy treści są promowane na stronie głównej.

en: Whether or not the content is sticky.
pl: Czy treści są przyklejone.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
pl: Czy treści są przyklejone. W celu sortowania najpierw treści przyklejonych należy zaznaczyć to ustawienie na malejące.

en: Provide a simple link to the content.
pl: Stwórz prosty odnośnik do zawartości.

en: Provide a simple link to edit the content.
pl: Stwórz prosty odnośnik do edycji zawartości.

en: Provide a simple link to delete the content.
pl: Stwórz prosty odnośnik do usuwania zawartości.

en: The aliased path to this content.
pl: Ścieżka aliasu do tej zawartości.

en: Relate content to the user who created it.
pl: Powiąż zawartość z użytkownikiem, który ją utworzył.

en: User has a revision
pl: Użytkownik posiada wersję

en: All nodes where a certain user has a revision
pl: Wszystkie węzły, w których wybrany użytkownik jest autorem jednej z wersji

en: Content revision
pl: Wersja zawartości

en: Content revision is a history of changes to content.
pl: Wersja zawartości jest historią jej zmian.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
pl: Powiąż wersję zawartości z użytkownikiem, który ją utworzył.

en: The revision ID of the content revision.
pl: ID wersji zawartości.

en: Get the actual content from a content revision.
pl: Pobierz właściwą zawartość na podstawie wersji zawartości.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
pl: Stwórz prosty odnośnik do usuwania wersji zawartości.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
pl: Filtr zawartości na podstawie dostępu do podglądu. <strong>Nie jest konieczne jeśli w widoku są wyświetlane węzły a nie pola</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
pl: Pokaż znacznik jeżeli zawartość jest nowa lub zaktualizowana.

en: Show only content that is new or updated.
pl: Pokaż tylko nowe i zaktualizowane zawartości.

en: Display the content with standard node view.
pl: Wyświetl zawartość za pomocą standardowego widoku węzła.

en: Content ID from URL
pl: ID zawartości na podstawie adresu URL

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
pl: Zawartość powiązana z tym plikiem zazwyczaj ponieważ plik jest w polu tej zawartości.

en: Module/Theme/Theme engine
pl: Moduł/Skórka/silnik skórek

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
pl: Moduły/Skórki/silniki skórek w bazie

en: Module/Theme/Theme engine filename
pl: Moduł/Skórka/nazwa pliku silnika skórek

en: Module/Theme/Theme engine name
pl: Moduł/Skórka/nazwa silnika skórek

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
pl: Umożliwia, żeby "głębokość" dla Kategoria: ID Terminu (z głębokością) była modyfikowana poprzez dodatkową wartość filtra kontekstowego.

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
pl: Zawartość, która jest nieprzetłumaczona lub jest wersją oryginalną zestawu tłumaczeń.

en: Content that is a translation of a source translation.
pl: Zawartość, która jest tłumaczeniem źródła tłumaczenia.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
pl: Status tłumaczenia zawartości - czy tłumaczenie musi być zaktualizowane.

en: Content authored
pl: Autor zawartości

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
pl: Powiąż zawartość z użytkownikiem, który ją utworzył. To powiązanie utworzy jeden rekord dla każdej pozycji zawartości utworzonej przez tego użytkownika.

en: Provide a simple link to cancel the user.
pl: Udostępnij prosty odnośnik do anulowania konta użytkownika.

en: Provide serialized data of the user
pl: Udostępnij serializowane dane użytkownika

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
pl: Pozwalaj na ignorowanie wartości filtra kontekstowego. Zapytanie nie będzie zmienione przez wartość tego filtra kontekstowego. Może być używane, kiedy wartości filtra kontekstowego pochodzą z adresu URL i część adresu musi być zignorowana.

en: View area
pl: Obszar widoku

en: Insert a view inside an area.
pl: Wstaw widok w obszar.

en: Enable to override this field's links.
pl: Włączenie pozwala nadpisywać odnośniki w tym widoku.

en: Use field template
pl: Wykorzystaj szablon pola

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
pl: Po zaznaczeniu klasy interfejsu pól zostaną dodane z wykorzystaniem field.tpl.php (lub ekwiwalentu). Niezalecane o ile kod CSS jest zależny od klas. W wypadku nie zaznaczenia tej opcji szablon nie zostanie użyty.

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że wartości Typ Wyświetlania grupy oraz separator będą ignorowane.

en: Multiple field settings
pl: Ustawienia pól wielowartościowych

en: Display all values in the same row
pl: Wyświetl wartości w jednym rzędzie

en: Display @count value(s)
pl: Wyświetl @count wartość

en: Raw @column
pl: Nie obrobiona kolumna @column

en: Native language
pl: Język ojczysty

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlanie nazw języków w ich ojczystej pisowni.

en: Link this field to the original piece of content
pl: Odnieś to pole do oryginalnej zawartości.

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
pl: Włącz tą opcję aby wypisywać odnośniki absolutne. Jest to wymagane w przypadku używania ścieżki jako miejsca docelowego (tak jak powyżej "wyświetlaj pole jako odnośnik").

en: Link this field to its content revision
pl: Odnieś to pole do jego wersji zawartości

en: Display field as the content type machine name.
pl: Wyświetl pole jako identyfikator systemowy typu zawartości.

en: Choose one or more content types to validate with.
pl: Wybierz jeden lub więcej typów zawartości do walidacji.

en: Validate user has access to the content
pl: Sprawdzaj dostęp użytkownika do zawartości

en: Access operation to check
pl: Dostęp do operacji sprawdzania

en: Filter value format
pl: Format wartości filtra

en: Display comments
pl: Wyświetlanie odpowiedzi

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
pl: Wybór alternatywnego pole po którym sortowana będzie tabela kiedy pole priorytetu wyszukiwania jest niedostępne.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
pl: Zaznaczenie tej opcji umożliwia użytkownikom wprowadzenie wielu wartości w formacie 1+2+3. Ze względu na ilość operacji JOIN, które byłyby wymagane, AND będzie trakowany jako OR w tym filtrze.

en: Load default filter from term page
pl: Załaduj domyślny filtr ze strony słownika

en: Filter value type
pl: Typ wartości filtra

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
pl: Wybierz formę wartości tego filtra; jeżeli jest to nazwa terminu to zazwyczaj bardziej wydajne jest zamienienie jej na ID terminu i używanie Taksonomia: ID Terminu niż Taksonomia: Nazwa Terminu jako filtra.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
pl: Zamień myślniki w adresie URL na spacje w wartości filtra nazwy terminu.

en: Include untranslated content
pl: Dołącz nieprzetłumaczoną zawartość

en: Enable to display different text for anonymous users.
pl: Włącz w celu wyświetlenia innego tekstu użytkownikom anonimowym.

en: Type of user filter value to allow
pl: Dozwolony typ wartości filtra użytkownika.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pl: Uwaga: nie posiadasz uprawnień do zmiany. Jeżeli zmienisz domyślny typ filtra to ustawienie zostanie utracone i nie będzie go można odzyskać.

en: PHP contextual filter code
pl: Kod PHP kontekstowego filtra

en: Change the way content is formatted.
pl: Zmiana sposobu formatowania zawartości.

en: Change settings for this format
pl: Zmień ustawienia tego formatu

en: Change the way each row in the view is styled.
pl: Zmiana działania stylów dla poszczególnych wierszy.

en: Hide attachments in summary
pl: Ukrywanie załączników w podsumowaniu

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
pl: Pokazywanie lub ukrycie załączników w trakcie wyświetlania podsumowania filtrów kontekstowych.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
pl: Ukrycie załączników w trakcie wyświetlania podsumowania filtrów kontekstowych

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
pl: Można też modyfikować !settings dla aktualnie wybranego mechanizmu buforowania.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
pl: Można też modyfikować !settings dla aktualnie wybranego stylu.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
pl: Można też modyfikować !settings dla aktualnie wybranego stylu wiersza.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
pl: Możesz również zmienić !settings dla aktualnie wybranej opcji stronicowania.

en: Attachment position
pl: Położenie załącznika

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy ten format wyświetlania powinien dziedziczyć wartości filtrów kontekstowych nadrzędnego formatu wyświetlania, do którego jest podpięty?

en: Block caching
pl: Pamięć podręczna bloku

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
pl: Ten widok będzie dostępny w serwisie pod tą ścieżką. Zalecane jest, aby ścieżka była w formacie takim jak "path/%/%/feed" lub "path/%/%/rss.xml" gdzie % wstawiane jest dla każdego filtra kontekstowego zdefiniowanego w widoku.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
pl: Ten widok będzie dostępny w serwisie pod tą ścieżką. W ścieżce można używać znaku "%" do reprezentowania wartości używanych w filtrach kontekstowych: na przykład "node/%/feed".

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
pl: Format wyświetlania @display skonfigurowano, żeby używał menu, ale nie ustawiono tekstu odnośnika menu.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
pl: Format wyświetlania @display skonfigurowano, żeby używał nadrzędnej pozycji menu, ale tekst nadrzędnej pozycji menu nie jest ustawiony.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
pl[0]: @count pozycja, pomiń @skip
pl[1]: Stronicowane, @count pozycje, pomiń @skip
pl[2]: Stronicowane, @count pozycji, pomiń @skip

en: @count item | Paged, @count items
pl[0]: @count pozycja
pl[1]: Stronicowane, @count pozycje
pl[2]: Stronicowane, @count pozycji

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
pl: Jeżeli ta opcja będzie wyłączona siatka posiadająca tylko jeden wiersz będzie miała tyle samo kolumn(<TD>) ile pozycji. Jej wyłączenie może powodować problemy ze stylami CSS.

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
pl: Jeżeli zaznaczone, wartość obecna filtra kontekstowego będzie wyświetlona jako domyślna opcja w menu rozwijanym, jeżeli będzie to możliwe.

en: All storage
pl: Każde pochodzenie

en: All status
pl: Wszystkie statusy

en: No tags
pl: Bez tagów

en: No views match the search criteria.
pl: Żadne widoki nie spełniają kryteriów wyszukiwania.

en: Create view from template @template
pl: Stwórz widok z szablonu @template

en: Clone of | Clone @count of
pl[0]: Duplikat
pl[1]: Utwórz @count duplikaty z
pl[2]: Utwórz @count duplikatów z

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
pl: Ta czynność spowoduje nieodwracalne usunięcie wszystkich modyfikacji tego widoku.

en: The view has been reverted.
pl: Widok został przywrócony.

en: This action will permanently remove the view from your database.
pl: Ta czynność spowoduje trwałe usunięcie tego widoku z bazy danych.

en: Create a page
pl: Stwórz stronę

en: Create a menu link
pl: Stwórz odnośnik w menu

en: Include an RSS feed
pl: Załącz kanał RSS

en: Feed path
pl: Ścieżka kanału

en: Feed row style
pl: Styl rzędu kanału

en: Create a block
pl: Stwórz blok

en: of fields
pl: pól

en: of type
pl: typu

en: tagged with
pl: w kategorii

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
pl: Próba stworzenia widoku z wartościami, które nie przeszły walidacji.

en: Should links be displayed below each comment
pl: Czy odnośniki powinny być wyświetlane pod każdym komentarzem

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
pl: z odnośnikami (pozwól użytkownikom odpowiadać na komentarz itd.)

en: without links
pl: bez odnośników

en: teasers
pl: zajawek

en: full posts
pl: pełnych wersji

en: titles
pl: tytułów

en: titles (linked)
pl: tytułów (z odnośnikiem)

en: Should links be displayed below each node
pl: Czy odnośniki powinny być wyświetlane pod każdym węzłem.

en: with links (allow users to add comments, etc.)
pl: z odnośnikami (komentuj, czytaj dalej, itd.)

en: Should comments be displayed below each node
pl: Czy komentarze powinny być wyświetlane pod każdym węzłem

en: Number of hits
pl: Liczba trafionych

en: Hide view
pl: Ukryj widok

en: @group (historical data)
pl: @group (dane historyczne)

en: Use path alias
pl: Użyj aliasu ścieżki

en: Unsorted
pl: Niesortowane

en: Aggregation type
pl: Typ agregacji

en: Use replacement tokens from the first row
pl: Użyj wzorców podstawiania z pierwszego rzędu

en: Allow multiple filter values to work together
pl: Zezwalaj na jednoczesną współpracę wielu wartości filtrów

en: Customize field HTML
pl: Dostosuj HTML pola

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
pl: W tej klasie możesz używać wzorców podstawiania z sekcji modyfikującej wartość wyjściową pola.

en: Customize label HTML
pl: Dostosuj etykietę HTML

en: Customize field and label wrapper HTML
pl: Dostosuj otaczający HTML pola i etykiety

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
pl: Wybierz element HTML, który będzie otaczał to pole i etykietę np. H1, H2 itd. Nie można wybrać tej opcji jeżeli pole i etykieta nie są wyświetlane razem jak np. w tabeli.

en: Remove whitespace
pl: Usuń białe znaki

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że wszystkie białe znaki z początku i końca tekstu wyjściowego będą usunięte.

en: Hide rewriting if empty
pl: Ukryj modyfikowanie jeżeli puste

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
pl: Nie wyświetlaj wartości zmodyfikowanej jeżeli pole jest puste.

en: Thousands marker
pl: Znacznik tysięcy

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
pl: Udostępnij filtr użytkownikom, umożliwiając im jego zmianę

en: Representative sort order
pl: Kolejność sortowania reprezentantów

en: Subquery namespace
pl: Przestrzeń nazw zapytania podrzędnego

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
pl: Zaawansowane. Wprowadź przestrzeń nazw dla zapytania podrzędnego używaną przez to powiązanie.

en: Representative view
pl: Widok reprezentacyjny

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
pl: Zaawansowane. Użyj innego widoku do utworzenia zapytania podrzędnego dla powiązania. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie filtrowania i więcej niż jednego sortowania. Jeżeli wybierzesz tutaj widok to powyższe opcje sortowania będą zignorowane. Twój widok może zawierać tylko pole ID swojego widoku bazowego i powinien mieć jakiś rodzaj sortowania.

en: Generate subquery each time view is run.
pl: Generuj zapytanie podrzędne za każdym razem, kiedy ten widok jest uruchamiany.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
pl: Przetworzy zapytanie podrzędne dla tego powiązania za każdym razem, kiedy ten widok jest uruchamiany, zamiast tylko w momencie zapisywania tych opcji. Używaj tego do testowania jeżeli wprowadzasz zmiany w innym miejsu. UWAGA: poważnie pogarsza wydajność.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
pl: Udostępnij sortowanie użytkownikom, umożliwiając im jego zmianę

en: This display is disabled.
pl: Ten format wyświetlania jest wyłączony

en: This view has been automatically updated to fix missing relationships. While this View should continue to work, you should verify that the automatic updates are correct and save this view.
pl: Widok został automatycznie zaktualizowany w celu naprawy brakujących powiązań. Chociaż widok ten powinien nadal działać, należy upewnić się, że automatyczna aktualizacja jest poprawna i zapisać go.

en: reorder displays
pl: Zmień kolejność formatów

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
pl: Błąd: Format @display odnosi się do wtyczki '@plugin', ale taka wtyczka nie jest dostępna.

en: enable @display_title
pl: włącz @display_title

en: view @display
pl: zobacz @display

en: clone @display_title
pl: klonuj @display_title

en: delete @display_title
pl: usuń @display_title

en: disable @display_title
pl: wyłącz @display_title

en: undo delete of @display_title
pl: cofnij usunięcie @display_title

en: That view is not compatible with this version of Views.
          If you have a view from views1 you have to go to a drupal6 installation and import it there.
pl: Ten widok nie jest kompatybilny  z tą wersją modułu Views. 
          Jeżeli masz widok z views1 musisz przejść do instalacji drupal6 i zaimportować go tam.

en: The selected style or row format does not utilize fields.
pl: Wybrany styl lub format rzędu nie wykorzystuje pól.

en: Aggregation settings
pl: Ustawienia agregacji

en: Display extenders
pl: Rozszerzenia dla formatów wyświetlania

en: Select extensions of the views interface.
pl: Wybierz rozszerzenie interfejsu widoków.

en: Configure aggregation settings for @type %item
pl: Konfiguracja ustawień agregacji dla @type %item

en: Select the aggregation function to use on this field.
pl: Wybierz funkcję agregacji używanej dla tego pola.

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
pl: Upewnij się, że moja tabela była wołana, ale zapytanie nie posiada metody ensure_table.

en: Empty display extender
pl: Puste rozszerzenie formatu

en: Raw value from URL
pl: Niesformatowana wartość z adresu URL

en: Apply (all displays)
pl: Zastosuj (wszystkie formaty)

en: Apply (this display)
pl: Zastosuj (ten format)

en: The date of the most recent new content on the feed.
pl: Data najnowszej treści w kanale.

en: The node ID to which the comment is a reply to.
pl: ID węzła, do którego komentarz jest odpowiedzią.

en: Comments of the node
pl: Komentarze węzła

en: Relate all comments on the node. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
pl: Powiąż wszystkie komentarze węzła. Spowoduje to utworzenie 1 duplikatu dla każdego komentarza. Zazwyczaj lepiej jest utworzyć widok komentarzy jeżeli jest to konieczne.

en: Reply to
pl: Odpowiedz

en:  new
pl:  nowy

en: Appears in: @bundles.
pl: Występuje w: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
pl: To jest alias dla @group: @field.

en: @group (historical data): @field
pl: @group (dane historyczne): @field

en: Also known as: !also.
pl: Również znane jako: !also.

en: Delta - Appears in: @bundles.
pl: Delta - występuje w: @bundles.

en: No backlinks found.
pl: Nie znaleziono linków powrotnych.

en: Pages that link to %1
pl: Strony prowadzące do %1

en: Popular (page)
pl: Popularne (strona)

en: Today (page)
pl: Dzisiaj (strona)

en: Popular (block)
pl: Popularne (blok)

en: Today (block)
pl: Dzisiaj (blok)

en: Today's popular content
pl: Dzisiejsze popularne treści

en: User who uploaded
pl: Użytkownik, który zaktualizował

en: The user that uploaded the file.
pl: Użytkownik, który wysłał plik.

en: The taxonomy vocabulary description
pl: Opis słownika kategorii

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
pl: Termin kategorii wybrany z kontrolki auto-uzupełniania lub listy wyboru.

en: Representative node
pl: Węzeł reprezentacyjny

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
pl: Pobiera pojedynczy węzeł reprezentacyjny dla każdego terminu, zgodnie z wybranymi kryteriami sortowania.

en: The taxonomy term name.
pl: Nazwa terminu kategorii.

en: Content with term
pl: Zawartość z terminem

en: Relate all content tagged with a term.
pl: Powiąż wszystkie zawartości oznaczone terminem.

en: Has taxonomy term ID
pl: Posiada ID terminu kategorii

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
pl: Wyświetl jeżeli zawartość posiada wybrane terminy kategorii.

en: Has taxonomy term
pl: Posiada termin kategorii

en: Taxonomy terms on node
pl: Terminy kategorii węzła

en: All taxonomy terms
pl: Wszystkie terminy taksonomii

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
pl: Wyświetl zawartość jeżeli posiada wybrane terminy lub ich terminy podrzędne. Z powodu dodatkowej złożoności posiada mniej opcji niż wersja bez głębokości.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
pl: Posiada ID terminu kategorii (z głębokością)

en: Has taxonomy terms (with depth)
pl: Posiada terminy kategorii (z głębokością)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
pl: Modyfikator głębokości dla Posiada ID terminu kategorii

en: @entity using @field
pl: Encja @entity używająca pola @field

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
pl: Powiąż każdą encję @entity z polem @field ustawionym na termin.

en: Taxonomy term ID from URL
pl: ID terminu taksonomii z adresu URL

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
pl: Pobiera pojedynczy węzeł reprezentacyjny dla każdego użytkownika zgodnie z wybranymi kryteriami sortowania.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
pl: Jeżeli zaznaczone, wartości wielokrotne dla tego pola będą wyświetlane w tym jednym rzędzie. Jeżeli nie zaznaczone, każda wartość tego pola będzie tworzyła nowy rząd. Jeżeli używane jest grupowanie należy upewnić się, żeby grupować po "ID Encji" jeżeli to ustawienie ma mieć jakikolwiek efekt.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
pl: Wyświetlaj ikonkę reprezentującą typ pliku zamiast tekstu MIME (takiego jak "image/jpeg")

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
pl: Wczytaj domyślny filtr ze strony węzła, pożądane dla bloków powiązanych kategorii

en: Path component
pl: Komponent ścieżki

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
pl: Numerowanie rozpoczyna się od 1, np. na stronie admin/structure/types trzeci komponent ścieżki to "types".

en: Use aggregation
pl: Używaj agregacji

en: Display title may not be empty.
pl: Tytuł formatu nie może być pusty.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
pl: Kiedy wartość filtra <em>NIE JEST</em> dostępna

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
pl: Kiedy wartość filtra <em>JEST</em> dostępna lub domyślna jest dostarczona

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
pl: Ten format nie posiada źródła dla filtrów kontekstowych więc brak będzie dostępnych wartości filtrów kontekstowych chyba, że wybierzesz "Dostarcz domyślny".

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
pl: Liczba elementów do wyświetlenia. Wpisz 0, żeby wyłączyć limit.

en: The contextual filter values is provided by the URL.
pl: Wartość filtra kontekstowego dostarczona jest w adresie URL.

en: Autosubmit
pl: Automatyczne wysyłanie

en: Automatically submit the form once an element is changed.
pl: Automatycznie wysyłaj formularz kiedy dowolny element zostanie zmieniony.

en: Query Comment
pl: Komentarz do zapytania

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
pl: Jeżeli ustawione, ten komentarz będzie umieszczony w zapytaniu i przekazany do serwera SQL. Może być to pomocne do zapisywania w dzienniku zapytań lub rozwiązywaniu błędów.

en: When needed, add the field language condition to the query
pl: Dodaj warunek języka pola do zapytania kiedy wymagane jest to wymagane.

en: Count DISTINCT
pl: Policz JEDNOZNACZNE (DISTINCT)

en: Provide default field wrapper elements
pl: Dostarczaj domyślne elementy obejmujące pola

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
pl: Pola w jednej linii będą wyświetlane obok siebie a nie jedno pod drugim. Należy pamiętać, że niektóre pola będą ignorować te ustawienia jeżeli są elementami blokowymi, w szczególności pola treści i inne sformatowane HTML.

en: Hide the "Go" button
pl: Ukryj przycisk "Przejdź"

en: Select the current contextual filter value
pl: Wybierz wartość bieżącego filtra kontekstowego

en: Show the empty text in the table
pl: Wyświetl pusty tekst w tabeli

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
pl: Pole, które ma być używane jako tytuł elementu RSS dla każdego wiersza.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
pl: Pole, które ma być używane jako odnośnik elementu RSS dla każdego wiersza. To musi być relatywna ścieżka Drupala.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
pl: Pole, które ma być używane jako opis elementu RSS dla każdego wiersza.

en: Creator field
pl: Pole autora

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
pl: Pole, które ma być używane jako kreator elementu RSS dla każdego wiersza.

en: Publication date field
pl: Pole daty opublikowania

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
pl: Wtyczka stylu wiersza wymaga okreslenia, które pola widoków mają być używane dla pozycji RSS.

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
pl: ID węzła stworzonego lub skomentowanego przez użytkownika węzła. Musisz użyć argumentu lub filtra na UID, w przeciwnym wypadku otrzymasz błędne wyniki używając tego pola.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
pl: ID użytkownika, który zmienił węzeł (zarówno go stworzył jak i skomentował).

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
pl: Data węzła został ostatnio zaktualizowana lub skommentowana. Musisz użyć argumentu lub filtra na UID, w przeciwnym wypadku otrzymasz błędne wyniki używając tego pola.

en: file from !field_name
pl: plik z !field_name

en: Hide empty column
pl: Ukryj pustą kolumnę

en: The operator is invalid on filter: @filter.
pl: Niewłaściwy operator w filtrze: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
pl: Nie znaleziono poprawnych wartości w filtrze: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
pl: Wartość @value nie jest macierzą dla @operator na filtrze: @filter.

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
pl: Wprowadź kod PHP, który zwraca komunikat PRAWDA lub FAŁSZ. Brak wyjścia nie jest równoznaczny jak FAŁSZ, więc upewnij się, że otrzymałeś jakąś wartość zwrotną, jeśli nie chcesz, aby argument został uznany za nieważny. Nie używaj &lt;?php ?&gt;. Argument do walidacji będzie dostepny w "$argument", a widok w  "$view". Możesz zmienić argument wprowadzając "$handler->argument". Możesz zmienić tytuł używany w zastąpieniach dla tego argumentu wprowadzając "$handler->validated_title".

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
pl: Jeśli nie zaznaczono, pola, które nie zostały skonfigurowane do dostosowania ich elementów języka HTML nie otrzymają żadnych wraperów dla ich wraperów pola, etykiety oraz pola+etykiety. Możesz użyć tej opcji, aby szybko zmniejszyć ilość markup, które widok dostarcza domyślnie, kosztem trudniejszego zastosowania CSS.

en: Link the user picture to the user's profile
pl: Połącz obraz użytkownika z profilem użytkownika.

en: Specify which display or custom url this display will link to.
pl: Sprecyzuj, do którego formatu wyświetlania lub własnego URL  ten link będzie odnośnikiem.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
pl: <p>Następujące wzorce są dostępne dla tego odnośnika.</p>

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
pl: Ścieżka Drupala lub zewnętrzny adres URL, na który wskazuje odnośnik "Więcej". Zauważ, że to nadpisze powyższe ustawienia wyświetlania odnośnika.

en: View: @view - Display: @display
pl: Widok: @view - Format wyświetlania: @display

en: Overview of fields used in all views.
pl: Przegląd pól użytych we wszystkich widokach.

en: Transform the case
pl: Zmień wielkość czcionki

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value.
pl: Przy drukowaniu ścieżek url, jak zmieniać wielkość liter wartości filtra.

en: Representative sort criteria
pl: Reprezentatywne kryterium sortowania

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
pl: Kryterium sortowania jest stosowane do danych pobranych dla tej relacji aby zdecydować jak będą pobierane elementy do kolejnych wierszy. Przykładowo aby wyświetlić najnowsze węzły dla każdego użytkownika wybierz 'Zawartość: data aktualizacji'.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
pl: Uporządkowanie używane dla wybranych powyżej kryteriów sortowania.

en: And/Or, Rearrange
pl: I/Lub, Kolejność

en: Revert to default
pl: Przywróć do stanu domyślnego

en: Optionally, enter a comma delimited list of tags for this view to use in filtering and sorting views on the administrative page.
pl: Opcjonalnie, wprowadź listę tagów dla tego widoku oddzielonych przecinkami, które mogą być wykorzystane do filtrowania i sortowania widoków na stronie administracyjnej.

en: Custom admin theme for the Views UI
pl: Własna skórka administracyjna dla interfejsu widoków

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
pl: W niektórych przypadkach możesz chcieć użyć innej skórki admina dla interfejsu widoków.

en: No fields have been used in views yet.
pl: Nie użyto jeszcze żadnych pól w widokach.

en: Provide a simple link to approve the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do zatwierdzenia komentarza.

en: Author uid
pl: ID autora

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
pl: Powiąż każdą @entity ze zbiorem @field do pliku.

en: image from !field_name
pl: obraz z pola !field_name

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
pl: Powiąż każdą @entity ze zbiorem @field to obrazu.

en: The tid of a taxonomy term.
pl: Identyfikator tid teminu taksonomii.

en: The user permissions.
pl: Uprawnienia użytkownika.

en: First and last only
pl: Tylko pierwsze i ostatnie

en: Multiple-value handling
pl: Obsługa wielu wartości

en: Filter to items that share all terms
pl: Filtruj do elementów, które współdzielą wszystkie pojęcia

en: Filter to items that share any term
pl: Filtruj do elementów, które współdzielą dowolny termin

en: Use formatted username
pl: Użyj sformatowanej nazwy użytkownika

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
pl: Jeśli zaznaczone, nazwa użytkownika zostanie sformatowana przez system. Jeśli odzaznaczone, zostanie ona wyświetlona bez przetwarzania.

en: Link to user's profile
pl: Odnośnik do profilu użytkownika

en: Using <em>Default</em> will use the site-wide image style for user pictures set in the <a href="!account-settings">Account settings</a>.
pl: Użycie <em>Domyślne</em>spowoduje zastosowanie stylu obrazu na całej stronie dla obrazków użytkownika, skonfigurowanego w <a href="!account-settings">Ustawieniach konta</a>.

en: You don't have translatable entity types.
pl: Nie masz przetłumaczalnych typów encji.

en: Use a pager
pl: Używaj stronicowania

en: Tokens related to views.
pl: Wzorce związane z widokami.

en: The human-readable name of the view.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa widoku.

en: The description of the view.
pl: Opis widoku

en: The machine-readable name of the view.
pl: Nazwa wewnętrzna widoku.

en: The title of current display of the view.
pl: Tytuł bieżącego formatu wyświetlania widoku.

en: The URL of the view.
pl: URL widoku.

en: -Select-
pl: - Wybierz -

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
pl: Tekst do umieszczenia jako "tytuł " tekstu, którego większość przeglądarek wyświetla jako podpowiedź, po najechaniu kursorem myszy nad łącze.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
pl: Włącz, aby ukryć to pole, jeśli jest ono puste. Zauważ, że etykieta pola lub przepisany wynik może wciąż być wyświetlany. Aby ukryć etykiety, zaznacz styl lub ustawienia stylu wiersza dla pustych pól. Aby ukryć przepisaną treść, zaznacz pole wyboru "Ukryj przepisaną treść, jeśli pole jest puste".

en: Apostrophe
pl: Apostrof

en: Devel message(dpm)
pl: Wiadomość devela (dpm)

en: Devel logging (tmp://drupal_debug.txt)
pl: Dziennik aktywności devela (tmp://drupal_debug.txt)

en: Date in the form of CCYYMMDD.
pl: Data w formacie WWRRMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
pl: Data w formacie RRRRMM.

en: Date in the form of YYYY.
pl: Data w formacie RRRR.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
pl: Data w formacie MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
pl: Data w formacie DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
pl: Data w formacie TT (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
pl: Jeżeli potrzebujesz więcej pól niż uid dodaj powiązanie do comment: author.

en: Last comment uid
pl: UID ostatniego komentarza

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
pl: ID użytkownika autora ostatniego komentarza do węzła.

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
pl: Użytkownik tworzący zawartość. Jeżeli potrzebne są pola inne niż uid należy dodać powiązanie zawartość: autor

en: Unique access event ID.
pl: Unikalny ID dostępu do zdarzenia

en: Link field to the node if there is no comment.
pl: Połącz pole z węzłem, jeżeli nie ma komentarza.

en: Convert spaces in term names to hyphens
pl: Konwertuj spacje w nazwach terminów na łączniki

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
pl: Umożliwia na współpracę odnośników z argumentami widoków terminów taksonomii.

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
pl: Wprowadź kod PHP zwracający wartość, która ma być użyta dla tego filtra. Nie używaj &lt;?php ?&gt;. Musisz zwrócić wyłącznie pojedynczą wartość dla tego filtra. Niektóre ze zmiennych są dostępne: obiektem widoku będzie "$view". Obsługą argumentu będzie "$argument", możesz przykładowo zmienić tytuł używany dla zastąpień tego argumentu poprzez ustawienie "argument->validated_title"".

en: Use rendered output to group rows
pl: Użyj renderowanego wyjścia aby grupować wiersze

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
pl: Jeśli włączono, wyświetlany wynik pola grupowania używany jest do pogrupowania wierszy.

en: Replace an existing view if one exists with the same name
pl: Zastąp istniejący widok, jeśli istnieje jakiś o tej samej nazwie.

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
pl: W tym polu możesz używać kodu HTML. Dozwolone są następujące wzorce:

en: Provide a simple link to the user.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do użytkownika.

en: Result summary
pl: Podsumowanie wyniku

en: Shows result summary, for example the items per page.
pl: Wyświetla podsumowanie wyniku np. ilość elementów na stronę.

en: Use site default RSS settings
pl: Użyj domyślnych ustawień RSS strony

en: Display list value as human readable
pl: Wyświetl przyjazną dla człowieka listę wartości

en: Displays the link in contextual links
pl: Wyświetla odnośnik w odnośnikach kontekstowych

en: Grouping field Nr.@number
pl: Grupowanie pola Nr.@number

en: Add a read-more link if output is trimmed.
pl: Dodaj odnośnik "czytaj więcej", jeżeli wartość wyjściowa jest przycięta.

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
pl: Jeśli zaznaczono, odnośnik "czytaj więcej" zostanie dodany na końcu przyciętej wartości wyjściowej

en: Display field as machine name.
pl: Wyświetl pole jako identyfikator systemowy.

en: Show the embed display in the ui.
pl: Pokaż osadzony widok w UI.

en: Allow advanced user to use the embed view display. The plugin itself works if it's not visible in the ui
pl: Pozwól użytkownikom zaawansowanym używać ekranu osadzonego widoku. Plugin działa samodzielnie, jeśli nie jest widoczny w interfejsie użytkownika

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string  at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
pl: Wszystkie zapytania wygenerowane przez Widoki, będą zawierać nazwę widoków i wyświetlać 'view-name:display-name' jako ciąg tekstowy na końcu klauzuli SELECT. Sprawi to, że identyfikowanie zapytań Widoków w logach serwera jest prostsze, ale powinno byc używane tylko celem rozwiązywania istniejących problemów.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
pl: Udostępnia format wyświetlania, który można osadzić za pomocą api views.

en: Display the user with standard user view.
pl: Wyświetl użytkownika w standardowym widoku użytkownika.

en: Only has the 'authenticated user' role
pl: Posiada wyłącznie rolę 'użytkownik uwierzytelniony'

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
pl: Posiada role prócz "uwierzytelnionego użytkownika"

en: Remove tags from rendered output
pl: Usuń tagi z renderowanego wyjścia

en: Fields to be included as contextual links.
pl: Pola, które należy uwzględnić jako odnośniki kontekstowe.

en: Include destination
pl: Uwzględnij miejsce docelowe

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
pl: Uwzględnij parametr "destination" w odsyłaczu, aby przenieść użytkownika z powrotem do widoku początkowego po zakończeniu działania kontekstowego.

en: Contextual Links
pl: Odnośniki kontekstowe

en: Display fields in a contextual links menu.
pl: Wyświetlaj pola w menu odnośników kontekstowych.

en: @label:language
pl: @label:język

en: Language - Appears in: @bundles.
pl: Język- pojawia się w :@bundles.

en: Used in views
pl: Używany w widokach

en: Views plugins
pl: Wtyczki widoków

en: Overview of plugins used in all views.
pl: Przegląd wtyczek użytych we wszystkich widokach.

en: Display "Access Denied"
pl: Wyświetl "Brak dostępu"

en: Timezone to be used for date output.
pl: Strefa czasowa używana dla wyjścia daty.

en: - Default site/user timezone -
pl: - Domyślna strefa czasowa użytkownika/strony -

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
pl: Pogruopwane filtry umożliwiają wybór pomiędzy wstępnie zdefiniowanymi parami operator|value.

en: Filter type to expose
pl: Typ filtra do udostępnienia

en: Single filter
pl: Pojedynczy filtr

en: Grouped filters
pl: Grupowane filtry

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
pl: Zapamiętaj udostępnione zaznaczenie tylko dla wybranej roli lub ról użytkownika. Jeśli nie wybierzesz żadnych ról, udostępnione dane nie będą nigdy zapisywane.

en: The title is required if value for this item is defined.
pl: Tytuł jest wymagany jeśli wartość dla tej pozycji jest zdefiniowana.

en: Select which kind of widget will be used to render the group of filters
pl: Wybierz jaki rodzaj kontrolki będzie używany do renderowania grupy filtrów

en: grouped
pl: pogrupowane

en: Choose fields to combine for filtering
pl: Wybierz pola, które zostaną połączone w jeden filtr

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
pl: Ten filtr nie działa ze specyficznymi procedurami obsługi pól.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
pl: Należy dodać kilka pól, aby móc korzystać z tego filtra.

en: @entity types
pl: Typy: @entity

en: There is no lock on view %name to break.
pl: Brak blokady w widoku %name do złamania.

en: This display has one or more validation errors; please review it.
pl: Ten ekran posiada jeden lub więcej błędów walidacji, prosimy je przejrzeć.

en: Bypass view validation
pl: Pomiń walidację widoku

en: Bypass the validation of plugins and handlers when importing this view.
pl: Ominięcie walidacji wtyczek i uchwytów podczas importowania tego widoku.

en: &lt;Any&gt;
pl: &lt;Dowolne&gt;

en: There are no enabled views.
pl: Brak włączonych widoków.

en: Display fields as RSS items.
pl: Wyświetl pola jako elementy RSS

en: Book root from current node
pl: Pierwszy poziom książki z bieżącego węzła

en: The language the comment is in.
pl: Język komentarza.

en: - No value -
pl: - Brak wartości -

en: Provide a simple link to the revision.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do wersji.

en: The ID of the entity that is related to the file.
pl: ID encji powiązanej z plikiem.

en: The taxonomy vocabulary weight
pl: Waga słownika taksonomii.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" by the parent pid.
pl: Filtruj wyniki z "Taksonomia:  Termin" według pid rodzica.

en: The raw numeric user ID.
pl: Nieprzetworzony numeryczny ID użytkownika.

en: Unfiltered text
pl: Tekst niefiltrowany

en: Add unrestricted, custom text or markup. This is similar to the custom text field.
pl: Dodaj niefiltrowany, własny tekst lub kod. Jest to podobne do własnego pola tekstowego.

en: Combine fields filter
pl: Filtr połączonych pól

en: Column used for click sorting
pl: Kolumna używana do sortowania poprzez kliknięcie

en: Use path alias instead of internal path.
pl: Użyj aliasu ścieżki zamiast wewnętrznej ścieżki.

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
pl: Długość czasu w sekundach jak długo wyniki zapytania powinny być przechowywane w pamięci podręcznej.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
pl: Długość czasu w sekundach jak długo wyrenderowany kod HTML powinien być przechowywane w pamięci podręcznej.

en: Custom time values must be numeric.
pl: Własne wartości czasu muszą być numeryczne.

en: Hide contextual links
pl: Ukryj odnośniki kontekstowe

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
pl: Zmień czy wyświetlać odnośniki kontekstowe dla tego widoku.

en: Hide contextual links on this view.
pl: Ukryj odnośniki kontekstowe dla tego widoku.

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' section under advanced. You can override the url at the link display setting.
pl: Spowoduje to dodanie linku więcej do dołu tego widoku, który będzie odnośnikiem do widoku strony. Jeśli masz więcej niż jeden widok strony, odsyłacz będzie kierował do ekranu określonego w sekcji 'Wyświetlanie odnośnika' w zaawansowanych opcjach. Możesz nadpisać adres odnośnika w ustawieniach wyświetlania odnośnika.

en: Display 'more' link only if there is more content
pl: Wyświetlaj odnośnik 'więcej' tylko jeśli jest więcej zawartości

en: Leave this unchecked to display the 'more' link even if there are no more items to display.
pl: Pozostaw niezaznaczone, aby wyswietlić link 'więcej' nawet jeżeli nie ma więcej elementów do wyswietlenia.

en: View: !view: !display
pl: Widok: !view: !display

en: Exposed filters in block displays require "Use AJAX" to be set to work correctly.
pl: Udostępnione filtry w formatach wyświetlania bloku wymagają ustawienia "Używaj AJAXa", aby mogły działać prawidłowo.

en: Number of pager links visible
pl: Liczba widocznych odnośników stronicowania

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
pl: Określ liczbę odnośników do stron wyświetlanych w stronicowaniu.

en: A lists of labels for the controls in the pager
pl: Listy etykiet dla kotrolek w pagerze.

en: Text for "first"-link
pl: Tekst dla odnośnika "pierwszy"

en: Text for "previous"-link
pl: Tekst dla odnośnika "poprzedni"

en: Text for "next"-link
pl: Tekst dla odnośnika "następny"

en: Text for "last"-link
pl: Tekst dla odnośnika "ostatni"

en: Query Tags
pl: Tagi zapytania

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
pl: Jeśli skonfigurowano, tagi te zostaną dołączone do zapytania i mogą być użyte do rozpoznania zapytania w module. Może być to pomocne dla zmieniania zapytań.

en: The query tags may only contain lower-case alphabetical characters and underscores.
pl: Tagi zapytania mogą zawierać jedynie znaki alfabetyczne pisane małymi literami oraz podkreślenia.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
pl: Pole, które ma być używane jako pubDate (data publikacji) elementu RSS dla każdego wiersza. Musi być w formacie RFC 2822.

en: GUID settings
pl: Ustawienia GUID

en: GUID field
pl: Pole GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
pl: Globalnie unikalny identyfikator elementu RSS.

en: GUID is permalink
pl: GUID jest permalinkiem

en: The RSS item GUID is a permalink.
pl: Element RSS GUID jest permalinkiem.

en: Add views row classes
pl: Dodaj klasy wiersza widoków

en: Add the default row classes like views-row-1 to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
pl: Dodaj domyślne klasy wiersza jak views-row-1, do wyniku. Możesz użyć tego do szybkiego zredukowania ilości znaczników, które widok dostarcza jako domyślne, kosztem utrudnienia zastosowania CSS.

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
pl: Dodaj przeplatanie (nieparzyste/parzyste), pierwsza/ostatnia klasa wiersza

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
pl: Dodaje klasy CSS do pierwszej i ostatniej linijki, jak również jako klasy nieparzyste/parzyste do przeplatania.

en: Force using fields
pl: Wymuś używanie pól

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
pl: Jeżeli żaden z rzędów ani wtyczka stylu nie obsługuje plików, to pole zezwala na włączenie ich, więc można na przykład użyć groupby.

en: Provide text to display if this field contains an empty result. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section below.
pl: Podaj tekst do wyświetlenia jeżeli to pole zawiera pusty wynik. Może zawierać HTML. Możesz wprowadzić dane z tego widoku jako "Wzorce podstawiania" w sekcji "Modyfikuj wartość wyjściową" poniżej.

en: The revision NID of the content revision.
pl: NID wersji zawartości

en: Expose sort order
pl: Udostępnij kolejność sortowania

en: Allow the user to choose the sort order. If sort order is not exposed, the sort criteria settings for each sort will determine its order.
pl: Pozwól uzytkownikowi na wybór kolejności sortowania. Jeżeli kolejnośc sortowania nie jest ujawniona, ustawienia kryteriów sortowania dla każdego rodzaju będą determinować ich kolejność.

en: Short description of table
pl: Krótki opis tabeli

en: Selector label
pl: Etykieta selektora

en: Use a custom %field_name
pl: Użyj własnego pola %field_name

en: Tracker - User
pl: Obiekt śledzący - Użytkownik

en: Whether or not the node is published. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
pl: Niezależnie od tego czy węzeł jest opublikowany. Musisz użyć argumentu lub filtra na UID, w przeciwnym wypadku otrzymasz błędne wyniki używając tego pola.

en: No path is set
pl: Brak ustawionej ścieżki.

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">You can disable this message at the Views settings page.</a>
pl: Jeśli zainstalujesz zaawansowany moduł pomocy z !href, Views będzie mógł zaoferować szerszy zakres pomocy i większą jej skuteczność. <a href="@hide">Możesz wyłączyć tą wiadomość na stronie ustawień Views.</a>

en: Custom output for TRUE
pl: Własna wartość wyjściowa dla PRAWDY

en: Custom output for FALSE
pl: Własna wartość wyjściowa dla FAŁSZU

en: Set this field to display inline
pl: Ustaw to pole aby wyświetlić w jednej linii

en: Hide menu tab
pl: Ukryj zakładkę menu

en: Link to user
pl: Link do użytkownika

en: E-mail of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
pl: E-mail użytkownika, który napisał komentarz. Będzie pusty jeżeli autor jest zarejestrowanym użytkownikiem.

en: Approved status
pl: Status zatwierdzonego

en: Approved comment status
pl: Status komentarza zatwierdzonego

en: Link to comment
pl: Link do komentarza

en: Link to edit comment
pl: Link do edycji komentarza

en: Link to delete comment
pl: Link do usunięcia komentarza

en: Link to approve comment
pl: Link do zatwierdzenia komentarza

en: Link to reply-to comment
pl: Link do komentarza odpowiedzi

en: Detect if tar is part of the extension
pl: Wykryj czy tar jest częścią rozszerzenia

en: Published status or admin user
pl: Status opublikowany lub administrator

en: Promoted to front page status
pl: Status promowany na stronie głównej

en: Link to edit content
pl: Link do edycji zawartości

en: Link to delete content
pl: Link do usuwania zawartości

en: Link to revision
pl: Odnośnik do wersji

en: Link to revert revision
pl: Odnośnik do przywrócenia wersji

en: Link to delete revision
pl: Odnośnik do usunięcia wersji

en: E-mail address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
pl: Adres e-mail danego użytkownika. To pole nie jest zwykle wyświetlane użytkownikom więc używaj go ostrożnie.

en: Link to edit user
pl: Link do edycji użytkownika

en: Link to cancel user
pl: Link do anulowania użytkownika

en: Fields to be included as links.
pl: Pola, które mają mieć postać odnośników.

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
pl: Dołącz parametr "destination" do donośnika aby przekierować użytkownika do pierwotnego widoku po zakończeniu działania odnośnika.

[ctx: Sort order]
en: Order
pl: Kolejność

en: Always show the master (default) display
pl: Zawsze pokazuj główny (domyślny) format wyświetlania

en: Adding functionality to administrative pages
pl: Dodawanie funkcjonalności do stron administracyjnych

en: The Views module adds functionality to some core administration pages. For example, <em>admin/content</em> uses Views to filter and sort content. With Views uninstalled, <em>admin/content</em> is more limited.
pl: Moduł Views rozszerza strony administracyjne o dodatkowe funkcje. Na przykład, strona <em>admin/content</em> jest używana do filtrowania i sortowania zawartości. Funkcjonalność tej strony jest mocno ograniczona gdy moduł Views nie jest zainstalowany.

en: Expanding Views functionality
pl: Rozszerzanie funkcjonalności widoków

en: Use Replica Server
pl: Użyj Serwera Replikacji

en: This will make the query attempt to connect to a replica server if available.  If no replica server is defined or available, it will fall back to the default server.
pl: Zostanie wykonana próba wysłania zapytania do serwera zreplikowanego. Jeśli serwer nie będzie zdefiniowany lub dostępny zapytanie zostanie przekierowane na serwer domyślny.

en: Improving table accessibility
pl: Poprawianie dostępności tabeli

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is possible to show an empty table with the text in it.
pl: Domyślne tabela jest ukryta gdy widok jest pusty. Ta opcja umożliwia pokazanie pustej tabeli z odpowiednim tekstem.

en: Creating and managing views
pl: Tworzenie i zarządzanie widokami

en: Enabling and disabling views
pl: Włączanie i wyłączanie widoków

en: Exporting and importing views
pl: Eksportowanie i importowanie widoków

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
pl: Pozostaw puste aby wybrać wszystkie. W przeciwnym wypadku, zamiast pozycji "Dowolny", domyślnym terminem będzie pierwszy wybrany.

en: Changed year + month
pl: Zmieniono - rok i miesiąc

en: Changed year
pl: Zmieniono w roku

en: Changed month
pl: Zmieniono w miesiącu

en: Changed day
pl: Zmieniono dnia

en: Changed week
pl: Zmieniono tygodnia

en: Combine multiple fields together and search by them.
pl: Połącz wiele pól i szukaj według nich.

en: Offset must be a number greater than or equal to 0.
pl: Przesunięcie musi być liczbą większą lub równą 0.
