Views (for Drupal 7) (7.x-3.29) - en to bs translation catalogue (484 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: delete
bs: obriši

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: approve
bs: odobri

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Replies
bs: Odgovori

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: List
bs: Izlistaj

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Comments
bs: Komentari

en: Tags
bs: Tagovi

en: Block title
bs: Naslov bloka

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Block settings
bs: Postavke blokova

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Hierarchy
bs: Hijerarhija

en: Required
bs: Obavezno

en: Parent
bs: Roditelj

en: Depth
bs: Dubina

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Import
bs: Uvezi

en: Book
bs: Knjiga

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Node ID
bs: Nod ID

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Vocabularies
bs: Riječnik

en: Display
bs: Prikaz

en: Menu
bs: Meni

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: Theme
bs: Tema

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Attachment
bs: Prilog

en: Picture
bs: Slika

en: User
bs: Korisnik

en: Continue
bs: Nastavi

en: Error
bs: Greška

en: Options
bs: Opcije

en: Node
bs: Nod

en: Exclude
bs: Isključi

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Year
bs: Godina

en: Date format
bs: Format datuma

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Display links
bs: Prikaz linkova

en: Page
bs: Strana

en: Selected
bs: Odabrano

en: Aggregator feed
bs: Agregator feed

en: Aggregator item
bs: Stavka agregatora

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Signature
bs: Potpis

en: Location
bs: Lokacija

en: Log message
bs: Poruka u logu

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Field name
bs: Ime polja

en: Fields
bs: Polja

en: Widget type
bs: Tip widgeta

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Is less than
bs: Je manje od

en: Is less than or equal to
bs: Je manje od ili jednako

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is greater than or equal to
bs: Je više od ili jednako

en: Is greater than
bs: Je više od

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: Overridden
bs: Prepisan

en: Normal
bs: Normalno

en: %time ago
bs: prije %time

en: Sort order
bs: Redoslijed razvrstavanja

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Sortable
bs: Sortiranje

en: Month
bs: Mjesec

en: System
bs: Sistem

en: node
bs: nod

en: Recent posts
bs: Zadnji članci

en: Day
bs: Dan

en: Table
bs: Tabela

en: Basic
bs: Obični

en: Role
bs: Uloga

en: Case
bs: Tip slova

en: Users
bs: Korisnici

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Existing Views
bs: Postojeći Views

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Descending
bs: Silazno

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Filters
bs: Filteri

en: Optional
bs: Opcionalno

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
bs: Ime view-a mora biti samo alfanumeričko ili sa donjim critcama.

en: Recent comments
bs: Zadnji komentari

en: Uncategorized
bs: Bez kategorije

en: Last checked
bs: Zadnji put provjereno

en: Profile
bs: Profil

en: fields
bs: polja

en: reply
bs: odgovori

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Other queries
bs: Ostali upiti

en: in
bs: u

en: Messages
bs: Poruke

en: Full text
bs: Puni tekst

en: Source
bs: Izvor

en: Replacement patterns
bs: Zamjenski obrasci

en: Query
bs: Upit

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: Blocked
bs: Blokiran

en: revert
bs: vratiti

en: Last modified
bs: Zadnji put izmijenjeno

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Unformatted
bs: Neformatiran

en: Relationships
bs: Odnos

en: Plural
bs: Pluralni

en: Relationship
bs: Relacija

en: relationships
bs: odnos

en: Sort criteria
bs: Kriterij za sortiranje

en: Output format
bs: Izlazni format

en: Storage
bs: Pohrana

en: Apply
bs: Primjeni

en: Enter the terms you wish to search for.
bs: Unesite tražene izraze.

en: PHP Code
bs: PHP Kod

en: Translation
bs: Prevod

en: @min and @max
bs: @min i @max

en: Add another item
bs: Dodaj još jednu stavku

en: Used in
bs: Koristi se u

en: Precision
bs: Preciznost

en: Permission
bs: Dozvole

en: Global
bs: Globalni

en: Thread
bs: Niz

en: Language neutral
bs: Neutralan jezik

en: <Any>
bs: <Bilo koji>

en: Rearrange
bs: Preurediti

en: empty
bs: prazan

en: Aggregator
bs: Agregator

en: Attach to
bs: Zakači za

en: Remove this item
bs: Ukloni ovu stavku

en: Items to display
bs: Stavke za prikaz

en: Book parent
bs: Roditelj knjige

en: Top level book
bs: Najgornja knjiga

en: contains
bs: sadrži

en: Selection type
bs: Tip izbornika

en: No name
bs: Bez imena

en: Default order
bs: Defaultni raspored

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Column
bs: Kolona

en: Default sort
bs: Defaultno sortiranje

en: sort by @s
bs: sortiraj po @s

en: and
bs: i

en: Add @type
bs: Dodaj @type

en: Parent comment
bs: Roditeljski komentar

en: The parent comment.
bs: Roditeljski komentar.

en: Author's website
bs: Autorova web stranica

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
bs: Prikaži dubinu komentara ako je u nizu.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
bs: Sortiraj po redu u nizu. Ovo će sačuvati komentare i odgovore na njih zajedno.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
bs: Pruža jednostavan link za objavu odgovora na komentar.

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: Link this field to its user or an author's homepage
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika ili na autorov homepage

en: field
bs: polje

en: Week @week
bs: Sedmica @week

en: starting from @count
bs: kreni od @count

en: Title only
bs: Samo naslov

en: Invalid display id @display
bs: Neispravan ID prikaza @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
bs: Greška: handler za @table > @field ne postoji!

en: Do not use a relationship
bs: Ne koristi relaciju

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: The cache has been cleared.
bs: Keš je očiščen.

en: No link
bs: bez linka

en: Is not one of
bs: Nije nijedan od

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: Decimal point
bs: Decimalna tačka

en: Custom date format
bs: Prilagođeni format datuma

en: Is one of
bs: jedan od

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima sa jednom od specificiranih dopuštenih stavki.

en: Comma
bs: Zarez

en: Show All
bs: Prikaži sve

en: Comments are responses to node content.
bs: Komentari su odgovori na sadržaj noda.

en: Is empty (NULL)
bs: Je prazan (NULL)

en: not empty
bs: nije prazan

en: Ends with
bs: Završava sa

en: Link this field to its user
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika

en: This will override any other link you have set.
bs: Ovo će prepisati bilo  koji link koji ste postavili.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
bs: Prepiši vrijednost koja će biti prikazana anonimnim korisnicima

en: Text to display for anonymous users
bs: Tekst koji će se prikazati anonimnim korisnicima.

en: Use default RSS settings
bs: Koristi defaultne RSS postavke

en: Title plus teaser
bs: Naslov plus uvod

en: Front page feed
bs: Feed početne strane

en: Link this field
bs: Linkaj ovo polje

en: Capitalize first letter
bs: Prvo slovo je veliko

en: No fields available.
bs: Nema dostupnih polja.

en: Numeric
bs: Numerički

en: Edit link
bs: Izmjeni link

en: Broken handler @table.@field
bs: Nepravilan handler @table.@field

en: Skipping broken view @view
bs: Preskačem slomljen view @view

en: Ajax callback for view loading.
bs: Ajax callback za učitavanje view-a.

en: Changes cannot be made to a locked view.
bs: Ne možete mijenjati zaključani view.

en: Create customized lists and queries from your database.
bs: Kreiraj prilagođene liste i pozive iz vaše baze podataka.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
bs: Administrativno sučelje za Views. Bez ovog modula, ne možete kreirati i uređivati vaše views-e.

en: Broken/missing handler
bs: Pogrešan/Nedostaje handler

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
bs: Handler za ovaj predmet je slomljen ili nedostaje i ne može se koristiti. Ako je neki modul ponudio rukovatelja i bio onemogućen, ponovno omogućavanje modula može vratiti handler. Inače, vjerojatno biste trebali obrisati ovaj predmet.

en: Current date
bs: Trenutni datum

en: Current node's creation time
bs: Vrijeme kreiranja trenutnog noda

en: Current node's update time
bs: Vrijeme izmjene trenutnog noda

en: Do not display items with no value in summary
bs: Ne prikazuj stavke bez vrijednosti u pregledu.

en: Invalid input
bs: Nepravilan unos

en: Fail basic validation if any argument is given
bs: Osnovna validacija ne prolazi ukoliko je dan ijedan argument.

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
bs: Označavajući ovo polje, možete ograničiti da view sa više argumenata nego što je potrebno ne prođe osnovnu validaciju.

en: Glossary mode
bs: Mod riječnika

en: Character limit
bs: Ograničenja broja karaktera

en: No transform
bs: Bez promjena

en: Upper case
bs: Velika slova

en: Lower case
bs: Mala slova

en: Capitalize each word
bs: Prvo slovo svake riječi je veliko

en: Case in path
bs: Oblik slova u putanji

en: Transform spaces to dashes in URL
bs: Pretvori prazna mjesta (space) u crtice u URL-u

en: Exclude from display
bs: Isključi iz prikaza

en: Rewrite the output of this field
bs: Prepišite učinak ovog polja

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bs: Tekst koji će biti prikazan za ovo polje. Može sadržavati HTML. Možete unijeti podatke za ovaj view prema "Zamjenskim obrascima" ispod.

en: Output this field as a link
bs: Prikaži ovo polje kao link.

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
bs: Ako je označeno, ovo polje će biti link. Destinacija linka mora biti unijeta ispod.

en: Link path
bs: Putanja linka

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bs: Drupalova putanja ili apsolutni URL za ovaj link. Možete unijeti podatke za ovaj view prema "Zamjenskim obrascima" ispod.

en: Prefix text
bs: Prefiks tekst

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati prije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: Suffix text
bs: Sufiks tekst

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati poslije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
bs: <p>Morate unijeti još neka dodatna polja za ovaj displej prije korištenja ovog polja. Ova polja mogu biti označena kao <em>Isključi iz displeja</em> ako tako želite. Obratite pažnju da zbog načina generisanja sortiranja, ne možete koristiti polja koja dođu nakon ovog polja; Ukoliko su vam potrebna polja koja nisu prikazana ovdje, ponovo organizujte redoslijed vaših polja.</p>

en: Trim this field to a maximum length
bs: Skrati ovo polje na maksimalnu dužinu

en: Trim only on a word boundary
bs: Skrati samo na kraju riječi

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
bs: Ako je označeno, ovo polje će biti skraćeno na kraju riječi. Tu je zajamčeno da će biti maksimalan broj znakova ili manje.

en: Add an ellipsis
bs: Dodaj tri tačke

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
bs: Ako je označeno, znak  "..." će biti dodat ako je polje skraćeno.

en: Strip HTML tags
bs: Skini HTML tagove

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
bs: Ako je označeno, svi HTML tagovi će biti ukinuti.

en: Field can contain HTML
bs: Polje može sadržavati HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
bs: Ako je označeno, HTML korektor će propisno zatvoriti tagove kada polje bude skraćeno.

en: If checked, true will be displayed as false.
bs: Ako je označeno, TRUE će biti prikazano kao FALSE.

en: Round
bs: Zaokruži

en: If checked, the number will be rounded.
bs: Ako je označeno, broj će biti zaokružen.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
bs: Odredi koliko brojeva će se prikazati iza decimalnog zareza.

en: What single character to use as a decimal point.
bs: Koji znak će se koristiti kao decimalni zarez.

en: What single character to use as the thousands separator.
bs: Koji znak će se koristiti kao separator za hiljade.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti prije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti poslije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Simple separator
bs: Obični separator

en: Display as link
bs: Prikađi kao link

en: When checked, the operator will be exposed to the user
bs: Ako je selektovan, operator će biti otkriven korisniku

en: Operator identifier
bs: Identifikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
bs: Ovo će se prikazati u URL-u nakon ? znaka da se identifikuje ovaj operator.

en: Filter identifier
bs: Filtriraj identifikator

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
bs: Ovo će se prikazati u URL-u nakon ? znaka da se identifikuje ovaj filter. Ne može biti prazno.

en: Remember
bs: Zapamti

en: Remember the last setting the user gave this filter.
bs: Zapamti zadnje postavke koje je korisnik zadao ovom filteru.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
bs: Identifikator je obavezan ako je filter otkriven.

en: This identifier is not allowed.
bs: Identifikator nije dozvoljen

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: exposed
bs: izložen

en: Value type
bs: Tip vrijednosti

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bs: Datum u bilo kojem mašinskom formatu. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je poželjan.

en: Invalid date format.
bs: Neispravan format datuma

en: Limit list to selected items
bs: Ograniči  listu na odabrane stavke

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
bs: Ako je označeno, samo stavke koje su označene ovdje će biti prikazane korisniku.

en: Is all of
bs: Sve od

en: Is none of
bs: Nijedan od

en: Is between
bs: Je između

en: between
bs: između

en: Is not between
bs: Nije između

en: not between
bs: nije između

en: And max
bs: I max

en: And
bs: I

en: Contains any word
bs: Sadrži bilo koju riječ

en: has word
bs: ima riječ

en: Contains all words
bs: Sadrži sve riječi

en: has all
bs: ima sve

en: begins
bs: počinje

en: ends
bs: završava

en: Require this relationship
bs: Zahtjevaj ovaj odnos

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
bs: Granulariti je najmanja jedinica koja se koristi pri određivanju da li su dva datuma ista; na primjer, ako je granularity "Godina" onda svi datumi u 1999, bez obzira kada u 1999 godini, će se smatrati istim.

en: Broken
bs: Slomljen

en: Displays
bs: Prikazi

en: These queries were run during view rendering:
bs: Ovi upiti su se izvršili prilikom pravljenja view-a

en: This display has no path.
bs: Ovaj prikaz nema putanju.

en: Query build time
bs: Vrijeme pravljenja upita

en: Query execute time
bs: Vrijeme izvršavanja upita

en: View render time
bs: Vrijeme pravljenja view-a

en: No query was run
bs: Nijedan upit nije pokrenut

en: Unable to preview due to validation errors.
bs: Pregled nije moguć zbog greške pri validaciji.

en: View name
bs: Ime view-a

en: View description
bs: Opis view-a

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
bs: Ovaj opis će biti prikazan na Views UI administraciji da vam objasni o čemu je taj view.

en: The view has been deleted.
bs: View je obrisan.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
bs: Jeste li sigurni da želite slomiti katanac na %name view-u?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
bs: Ako slomite ovaj katanac, sve promjene koje je napravio !user će biti izgubljene!

en: Break lock
bs: Slomij katanac

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
bs: Katanac je slomljen i sada možete raditi promjene na view-u.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
bs: Unesi ime za ovaj view ako je drugačije od izvornog view-a. Ostavi prazno ako se koristi ime izvornog view-a.

en: Paste view code here
bs: Zalijepi view kod ovdje.

en: Unable to interpret view code.
bs: Nije moguće protumačiti view kod.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
bs: View sa ovim imenom već postoji; molimo izaberite drugo ime.

en: Display plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za prikaz @plugin nije dostupan.

en: Style plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za stil @plugin nije dostupan.

en: Row plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za red @plugin nije dostupan.

en: @type handler @table.@field is not available.
bs: @type handler @table.@field nije dostupan.

en: Unable to import view.
bs: Nije moguće uvesti view.

en: Click on an item to edit that item's details.
bs: Kliknite na stavku da izmijenite detalje.

en: Go to the real page for this display
bs: Idite na pravu stranu za ovaj prikaz

en: Invalid
bs: Nevažeći

en: Missing style plugin
bs: Nedostaje style plugin

en: Change settings for this style
bs: Promijeni postavke za ovaj style

en: View analysis
bs: Pogledaj analizu

en: Configure @type
bs: Podesi @type

en: Rearrange @type
bs: Preuredi @type

en: Broken field @id
bs: Neispravno polje @id

en: There are no @types available to add.
bs: Nema @types dostupnih za dodavanje.

en: Configure extra settings for @type %item
bs: Podesi dodatne postavke za @type %item

en: Configure summary style for @type %item
bs: Podesi stil sažetka za @type %item

en: Clear Views' cache
bs: Obriši Views keš

en: Add Views signature to all SQL queries
bs: Dodaj Views potpis za sve SQL upite

en: Disable views data caching
bs: Onemogući keširanje podataka views-a

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
bs: Views-i keširaju podatke o dostupnim tabelama, modulima i views-ima kako bi poboljšali performanse. Ako označite ovu stavku, Views neće keširati podatke i uvijek će ih ponovo izgraditi kada to bude potrebno. Ovo može imati ozbiljan uticaj na performanse vaše web stranice.

en: Show other queries run during render during live preview
bs: Prikaži ostale upite koji se pokreću tokom izvršavanja pregleda "uživo"

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
bs: Drupal ima potencijal da pokreće mnogo upita dok se view izvršava. Ako označite ovu stavku biće prikazan svaki upit koji se pokreće tokom izvršavanja pregleda "uživo".

en: Error: missing @component
bs: Greška: nedostaje @component

en: View analysis can find nothing to report.
bs: Analiza view-a ne može naći ništa za izvještaj.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
bs: Ovaj view ima samo defaultni prikaz i zato neće biti postavljen nigdje na vašoj stranici; možda bi htjeli da dodate stranicu ili blok prikaz.

en: Reduce duplicates
bs: Smanji duplikate

en: Default settings for this view.
bs: Defaultne postavke za ovaj view.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
bs: Prikaži view kao stranicu, sa URL putanjom i navigacijskim linkovima.

en: Display the view as a block.
bs: Prikaži view kao blok.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
bs: Prilozi dodani drugim prikazima kako bi prikazali višestruke views-e u istom view-u.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
bs: Prikaži view kao feed, npr. RSS feed.

en: Displays rows one after another.
bs: Prikaži redove jedan ispod drugog.

en: Displays rows as an HTML list.
bs: Prikaži redove kao HTML listu.

en: Displays rows in a grid.
bs: Prikaži redove u grid-u/rešetki.

en: Displays rows in a table.
bs: Prikaži redove u tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
bs: Prikaži defaultni sažetak kao listu.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
bs: Prikaži neformatiran sažetak, sa opcijama za jedan ispod drugog ili u jednom redu.

en: Generates an RSS feed from a view.
bs: Generiši RSS feed iz view-a.

en: Displays the fields with an optional template.
bs: Prikaži polja sa opcionalnim predloškom.

en: Will be available to all users.
bs: Biće dostupan svim korisnicima.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima iz jedne od specificiranih uloga.

en: sort criteria
bs: kriterij za sortiranje

en: Sort criterion
bs: Kriterijon za sortiranje

en: sort criterion
bs: kriterijon za sortiranje

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
bs: Stavke agregatora su uvezene iz vanjskog RSS ili Atom feed-a.

en: The title of the aggregator item.
bs: Naslov stavke agregatora.

en: The link to the original source URL of the item.
bs: Link prema originalnom izvornom URL-u stavke.

en: The author of the original imported item.
bs: Autor originalne uvezene stavke.

en: The actual content of the imported item.
bs: Stvarni sadržaj uvezene stavke.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
bs: Datum objave originalnog feeda. (Na nekim feedovima, ovo će biti datum kada je feed uvezen.)

en: The unique ID of the aggregator feed.
bs: Jedinstveni ID za feed agregator.

en: The title of the aggregator feed.
bs: Naslov agregatora feeda.

en: The link to the source URL of the feed.
bs: Link na izvorni URL feeda.

en: The date the feed was last checked for new content.
bs: Datum kada je feed zadnji put provjeren za novi sadržaj.

en: The description of the aggregator feed.
bs: Opis agregatora feeda.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
bs: Prikaži stavku agregator feeda koristeći podatke iz originalnog izvora.

en: The book the node is in.
bs: Knjiga u kojoj je nod

en: The weight of the book page.
bs: Težina stranice knjige

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
bs: Dubina stranice knjige u hijerarhiji; najgornje knjige imaju dubinu od 1.

en: The parent book node.
bs: Nod roditeljske knjige

en: The title of the comment.
bs: Naslov komentara.

en: The comment ID of the field
bs: ID polja za komentar

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
bs: Ime autora komentara. Može biti prikazano kao link na autorovu web stranicu.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
bs: Adresa web stranice autora komentara. Može biti prikazano kao link. Ako je autor registrovani korisnik, ovo polje će biti prazno.

en: Post date
bs: Datum objave

en: Provide a simple link to view the comment.
bs: Pruža jednostavan link za pregled komentara.

en: Provide a simple link to edit the comment.
bs: Pruža jednostavan link za uređivanje komentara.

en: Provide a simple link to delete the comment.
bs: Pruža jednostavan link za brisanje komentara.

en: The User ID of the comment's author.
bs: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
bs: Roditeljski CID

en: The Comment ID of the parent comment.
bs: ID roditeljskog komentara.

en: Last comment time
bs: Vrijeme zadnjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
bs: Vrijeme i datum kada je objavljen zadnji komentar.

en: Last comment author
bs: Autor zadnjeg komentara.

en: The name of the author of the last posted comment.
bs: Ime autora koji je objavio zadnji komentar.

en: Comment count
bs: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
bs: Koliko nod ima komentara.

en: Updated/commented date
bs: Datum osvježavanja/komentarisanja

en: Singular LID
bs: Singularni LID

en: Poll
bs: Anketa

en: Profile URL
bs: Profil URL

en: No user
bs: Nema korisnika

en: Link this field to its comment
bs: Linkaj ovo polje na njegov komentar

en: Show teaser-style link
bs: Prikaži teaser-style link

en: Link this field to new comments
bs: Linkaj ovo polje na nove komentare

en: contact
bs: kontakt

en: Unknown group
bs: Nepoznata grupa

en: Unknown language
bs: Nepoznat jezik

en: Current user's language
bs: Trenutni korisnikov jezik

en: Default site language
bs: Defaultni jezik stranice

en: No language
bs: Bez jezika

en: Current installed version
bs: Trenutno instalirana verzija

en: Check for new comments as well
bs: Provjeri i za nove komentare

en: Node IDs separated by , or +
bs: Nod ID odvojeni sa , ili +

en: No alternate
bs: Bez alternative

en: Alternative sort
bs: Alternativni poredak

en: Alternate sort order
bs: Alternativni redoslijed razvrstavanja

en: On empty input
bs: Na prazan unos

en: Show None
bs: Ne prikaži ništa

en: Display score
bs: Prikaži rezultat

en: Link this field to download the file
bs: Linkaj ovo polje na preuzimanje datoteke

en: Set the breadcrumb for the term parents
bs: Postavi breadcrumb za roditelje izraza/terma

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
bs: Ako je odabrano, breadcrumb će sadržavati sve roditeljske izraze, od kojih je svaki link na ovaj view. Imajte na umu da ovo radi samo ako je samo jedan izraz primljen.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
bs: Dubina će uporediti nodove tagovane sa izrazima. Na primjer, ako imate izraz "fruit" i njegov child izraz "apple", sa dubinom od 1 (ili više) onda će filtriranje za izraz  "fruit" kao rezultat dati sve nodove koji su tagovani sa "apple" kao i nodove sa tagom "fruit". Isto tako, ukoliko je dubina negativna (-1) filtriranje za izraz "apple" će dati i nodove tagovane sa "fruit".

en: No vocabulary
bs: Bez riječnika

en: Link this field to its taxonomy term page
bs: Linkaj ovo polje na stranicu njegove kategorije

en: Link this field to its term page
bs: Linkaj ovo polje na stranicu njegovog izraza

en: Limit terms by vocabulary
bs: Ograniči izraze po riječniku

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
bs: Izaberi iz kojeg riječnika će se izrazi prkazivati.

en: Show hierarchy in dropdown
bs: Prikaži hijerarhiju u dropdownu

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
bs[0]: Ne mogu da nadjem izraz: @terms
bs[1]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms
bs[2]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
bs: Ako želite provjeriti valjanost za određene riječnike, označite ih; ako nijedan nije označen, svi izrazi će proći.

en: Term IDs separated by , or +
bs: ID izraza razdvojeni sa , ili +

en: Current language
bs: Trenutni jezik

en: Translation option
bs: Opcije prevođenja

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
bs: Opcije prevođenja vam omogućuju da odredite kojem prevodu ili prevodima u setu prevoda želite da se pridružite. Odaberite "Current language" ili "Default language" da se pridružite prevodu jednog od ta dva jezika. Izaberite specifičan jezik da se pridružite prevodu tog jezika. Ako odaberete "All", svaki prevod će kreirati novi red, što može izazvati pojavu duplikata.

en: To the user
bs: Na korisnika

en: With a mailto:
bs: Sa mailto:

en: Is the logged in user
bs: Je prijavljeni korisnik

en: Usernames
bs: Korisnička imena

en: Enter a comma separated list of user names.
bs: Unesite listu korisničkih imena, odvojenu zarezima.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
bs[0]: Ne mogu da nađem korisnika: @users
bs[1]: Ne mogu da nađem korisnike: @users
bs[2]: Ne mogu da nađem korisnike: @users

en: Also look for a node and use the node author
bs: Takođe pronađi i nod i koristi autora noda.

en: Only allow numeric UIDs
bs: Dozvoli samo numerički UID

en: Only allow string usernames
bs: Dozvoli samo korisnička imena u stringu

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
bs: Dozvoli i numeričke UID i string korisnička imena

en: Restrict user based on role
bs: Zabraniti na temelju uloge korisnika

en: Restrict to the selected roles
bs: Ograniči na odabranu ulogu

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
bs: Ako nisu izabrane uloge, korisnicima iz bilo koje uloge će biti dozvoljeno.

en: Multiple displays
bs: Višestruki prikazi

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
bs: Ovaj view trenutno uređuje korisnik !user i nije ga moguće uredjivati. Ovaj katanac je star !age. Kliknite ovdje da <a href="!break">otključate katanac</a>.

en: @current of @max
bs: @current od @max

en: Content translation
bs: Prevod sadržaja

en: %name must be a positive integer.
bs: %name mora biti pozitivni integer (cijeli broj).

en: <No value>
bs: <Nema vrijednosti>
